Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fallout 3 - kolejne wiadra informacji

157 postów w tym temacie

Dnia 10.07.2008 o 02:01, Cmq napisał:

Jestem w stanie przeżyć nawet wykorzystywanie większości mechanizmów z TES IV, ujednolicenie
traits i perków, czyzmniejszenie różnic między kobietą a mężczyzną - ale pogrupowania
decyzji na dobre/złe nie znoszę. Robi się kolejny standardowy RPG, z dwoma liniami fabuły.
Nawet jeśli twórcy udają, że jest coś innego - tak czy inaczej będą tylko dwie decyzje
i podstawowe zakończenia. No i gdzie do cholery podziało się znane z Falloutów mniejsze
zło/większe dobro?


To i tak duży postęp w stosunku do Obliviona, tam była tylko jedna ścieżka do ukończenia gry, z której nie można było zboczyć nawet na 1 mm. To samo płeć i rasa postaci, praktycznie zerowy wpływ na przebieg gry. Jeszcze z 10 lat prób i błędów a może uda im się zrobić grę porównywalną z pierwszym Fallout ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 02:01, Cmq napisał:

Jestem w stanie przeżyć nawet wykorzystywanie większości mechanizmów z TES IV, ujednolicenie
traits i perków, czyzmniejszenie różnic między kobietą a mężczyzną - ale pogrupowania
decyzji na dobre/złe nie znoszę. Robi się kolejny standardowy RPG, z dwoma liniami fabuły.
Nawet jeśli twórcy udają, że jest coś innego - tak czy inaczej będą tylko dwie decyzje
i podstawowe zakończenia. No i gdzie do cholery podziało się znane z Falloutów mniejsze
zło/większe dobro?

Przecież w tekście nie wykluczyłem istnienia decyzji pośrednich. Bethesda stwiedziła tylko, że część sytuacji ma dwa wyjścia - jak z tą atomówką. Nie dotyczy to wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem już zapowiedź w CDA i muszę przyznać, że nawet jeśli nie będzie to to samo, co poprzednie Fallouty (a nie będzie), to i tak zapowiada się naprawdę świetna, klimatyczna gra w postnuklearnym świecie. Po prostu miód :). No i grafika o wiele lepsza na PC, niż na konsolach. Też świetna sprawa. W końcu po coś te wypasione karty graficzne się w PC-tach montuje, co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż to nie jest odpowiedź na mojego posta, pozwolę się sobie wtrącić...
Otóż wydaje mi się, że CeeMQowi nie chodziło o brak wyboru "neutralnego". Jeśli przykład z bombą miałbybyć miarodajny dla całej gry, to zawsze będziemy wiedzieli co jest dobre a co złe. W poprzednikach - np. F2 - tego nie było. (dobrym przykładem będzie decyzja po której stronie barykady się ustawić - NCR czy Vault City, z których żadne nie było jednoznacznie dobre. Właśnie, będzie można się zupełnie odsunąć od odpowiedzialności i nie podejmować żadnego wyboru?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 09:10, Tajemnic napisał:

Mimo iż to nie jest odpowiedź na mojego posta, pozwolę się sobie wtrącić...
Otóż wydaje mi się, że CeeMQowi nie chodziło o brak wyboru "neutralnego". Jeśli przykład
z bombą miałbybyć miarodajny dla całej gry, to zawsze będziemy wiedzieli co jest dobre
a co złe. W poprzednikach - np. F2 - tego nie było. (dobrym przykładem będzie decyzja
po której stronie barykady się ustawić - NCR czy Vault City, z których żadne nie było
jednoznacznie dobre. Właśnie, będzie można się zupełnie odsunąć od odpowiedzialności
i nie podejmować żadnego wyboru?)

Nie, o tym Betha nei wspomniała, ale obstawiałbym, że coś takiego dadzą. W końcu podejmowanie decyzji to jeden z głównych elementów Fallouta... No chyba, że aż tak sie zagalopuja w stronę obliviona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 09:34, jaceloth napisał:

ciekawe jakie wymagania sprzętowe będzie miał fallout3?


Z tego , co widać na screenach , nie małe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nawet na standardowych ustawieniach grafiki, wersja pecetowa wygląda o wiele lepiej niż xboksowa - ma
> lepsze tekstury i zwiększony zasięg wzroku.


A podobno na wszystkie platformy miała wyjść taka sama wersja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 09:40, Ceteris Paribus napisał:

>Nawet na standardowych ustawieniach grafiki, wersja pecetowa wygląda o wiele lepiej
niż xboksowa - ma
> lepsze tekstury i zwiększony zasięg wzroku.


A podobno na wszystkie platformy miała wyjść taka sama wersja.


Właśnie mnie też ta część newsa zaniepokoiła. :( Były solenne obietnice, że wszędzie będzie jednakowo, ale z drugiej strony trudno w to uwierzyć, bo wiadomo na co stać najnowszy i najbardziej przepakowany sprzęt na blaszaki. No trudno, ja już przerzuciłam się na x pudło, wolę ciut gorszą grafikę niż pakowanie w sprzęt co pół roku aby chodziło płynnie i na full detalach.

Chociaż z drugiej strony diabli wiedzą, czy to jest obiektywna opinia, cd action zawsze było pismem blaszakowym (nie wiem czy dalej jest?), więc trudno aby chwalili konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A miałem w planach kupienie na ps 3 - okrojona grafika :( Czuję że fallout 3 będzie totalnym niewypałem :( więc nawet przestaje śledzić informacji dotyczących tej gry. Okrojona wersja w stosunku do pozostałych części - bad news, very bad....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać, że będzie fajnie, ale już zraża mnie to, że w nowym Fallout będzie sporo czytania, a nawet bardzo dużo. Poprawienie sztucznej inteligencji NPCów to dobra strona. Ale w dalszym ciągu, nie wiem czy się skusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hehe, właśnie. W Falloutach zawsze było sporo bluzgania, czyżby chcieli zaadoptować tę część rozgrywki z morrowinda? /mówię o czytaniu :P/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 09:40, Ceteris Paribus napisał:

>Nawet na standardowych ustawieniach grafiki, wersja pecetowa wygląda o wiele lepiej
niż xboksowa - ma
> lepsze tekstury i zwiększony zasięg wzroku.


A podobno na wszystkie platformy miała wyjść taka sama wersja.


To by bylo straszne jakby sprowadzili wersje PC do poziomu konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 09:46, Paranoja napisał:

Właśnie mnie też ta część newsa zaniepokoiła. :( Były solenne obietnice, że wszędzie
będzie jednakowo, ale z drugiej strony trudno w to uwierzyć, bo wiadomo na co stać najnowszy
i najbardziej przepakowany sprzęt na blaszaki.

to byłaby zła wiadomość dla pecetowców.

No trudno, ja już przerzuciłam się na x pudło, wolę ciut gorszą grafikę niż pakowanie w sprzęt co pół roku aby chodziło płynnie

Dnia 10.07.2008 o 09:46, Paranoja napisał:

i na full detalach.

żeby cieszyć oko grą nie zawsze trzeba grać na full detalach. wystarczają średnie ustawienia i tu jak dobrze rozegrasz sprawę z kupnem peceta, to wymiana czeka cie dopiero po 2-3 latach. mi szkoda by było dobrych gier, których nie mam na konsole (rpg).

Dnia 10.07.2008 o 09:46, Paranoja napisał:

Chociaż z drugiej strony diabli wiedzą, czy to jest obiektywna opinia, cd action zawsze
było pismem blaszakowym (nie wiem czy dalej jest?), więc trudno aby chwalili konsole.

widać, że nie bardzo czytasz cda. chwalą gry konsolowe i nawet zamieszczają ich entuzjastyczne recenzje, np. gta 4 dostało 10/10. wielu redaktorów bawi sie konsolami na co dzień nie traktując tego jak zło wcielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za to takie pytanie: czy serwisy nie powinny być bezstronne? To po cholerę jest wytłuszczony fragment "Nawet na standardowych ustawieniach grafiki, wersja pecetowa wygląda o wiele lepiej niż xboksowa - ma lepsze tekstury i zwiększony zasięg wzroku."?

Jeszcze jedno: te słowa zostały napisane przez CD-ACTION, czyli raczej nie będą prawdą. Podobnie było z Mafią 2. 2K Czech oficjalnie stwierdziło, że priorytetem są dla nich tym razem konsole, a wersja na PC będzie konwersją (przeczytane w wywiadzie z pracownikiem 2k Czech). A w CDA napisali, że to PC będzie platformą docelową -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 11:18, Szperacz Robson napisał:

Ja mam za to takie pytanie: czy serwisy nie powinny być bezstronne? To po cholerę jest
wytłuszczony fragment "Nawet na standardowych ustawieniach grafiki, wersja pecetowa wygląda
o wiele lepiej niż xboksowa - ma lepsze tekstury i zwiększony zasięg wzroku."?


No wiesz, Fallout był serią Pecetową i trochę dziwne by było, jakby wersje konsolowe były lepsze od Pecetowej :D

Kogoś zraża duża ilość tekstu -> czytać nie lubimy? Nie graliśmy w RPG-i - to do widzenia :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 11:22, Aargh92 napisał:

No wiesz, Fallout był serią Pecetową i trochę dziwne by było, jakby wersje konsolowe były lepsze od Pecetowej :D

Nie, po prostu wkurza mnie polska propaganda PC i stawianie go ponad konsole.
Poza tym jest inny producent :) Nie zależy mi na tym, żeby konsolowa wersja była lepsza, ale na tym, żeby były równe. Konsole stać na to i nie gadać, że nie :P

Dnia 10.07.2008 o 11:22, Aargh92 napisał:

Kogoś zraża duża ilość tekstu -> czytać nie lubimy? Nie graliśmy w RPG-i - to do widzenia
:)))))

Fallouty zawsze uwielbiałem i właśnie instaluję Sagę Fallout aby odświeżyć pamięć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 10:21, jaceloth napisał:

mi szkoda by było dobrych gier, których nie mam na konsole (rpg).


To racja, rpg szkoda, ale moim zdaniem już dawno nie wyszło żadne dobre rpg tylko na pc. A stare dobre hity działają i tak na praktycznie dowolnym komputerze. Zresztą rpg i tak trochę się zmieniły jeśli chodzi o mechanikę i można je łatwo "przekonwertować" na konsole, to już nie są BG, których na konsoli nie można sobie wyobrazić.

Dnia 10.07.2008 o 10:21, jaceloth napisał:

widać, że nie bardzo czytasz cda. chwalą gry konsolowe i nawet zamieszczają ich entuzjastyczne
recenzje, np. gta 4 dostało 10/10. wielu redaktorów bawi sie konsolami na co dzień nie
traktując tego jak zło wcielone.


Napisałam, że nie wiem, bo nie czytałam tego pisma od pewnie 6 lat jeśli nie dłużej. Kiedyś po prostu recenzowano tylko gry na pc.


Tak odbiegając od tematu, to wszyscy ci którzy tak rozpływają się nad wyższością pc nad konsolami, zapominają, że nie każdy jest specem od kompów i jest oblatany, ew. ma ziomków którzy wszystko naprawią, tu coś zmienią a tu podkręcą. Bawię się w granie na blaszakach od wielu wielu lat i za drogo mnie to zaczęło wychodzić. Kiedy ma się komputer tylko do gier to spoko, ale kiedy trzeba mieć czysty komp tylko do pracy, niezawalony grami, sterownikami itd, to jak dla mnie konsola doskonale przejmuje funkcje maszynki do grania. Kupujesz grę, odpalasz i grasz, nie bawiąc się w kombinowanie i bez strachu, że coś nie odpali bo sprzęt nie ten albo coś nie chce działać. Może i konsole są dla laików i leni, mi to odpowiada :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2008 o 11:25, Szperacz Robson napisał:

Nie, po prostu wkurza mnie polska propaganda PC i stawianie go ponad konsole.

To nie jest wroga propaganda, nie tylko CDA zauwazylo, ze wersja na PCta jest widocznie ladniejsza od tej na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować