Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Seagate Baracuda o pojemności 1500 GB!

44 postów w tym temacie

Harpen

Zajmująca się produkcją twardych dysków firma Seagate rozszerzyła swoją ofertę o HDD z linii Baracuda charakteryzujący się pojemnością 1,5 terabajta. Poznaliśmy specyfikację tego urządzenia oraz jego cenę. Niestety producent na razie milczy w kwestii daty premiery.

Przeczytaj cały tekst "Seagate Baracuda o pojemności 1500 GB!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk 160 GB i nawet nie 1/3 jest zajęta a tu prosze..dysk 10 razy bardziej pojemny. Co można na nim trzymać? Jeśli ktoś nie jest maniakiem ściągania trailerów, różnych filmików w HD (legalnych) i nie robi zdjęć w rozdzielczości około 4000px to nie wiem na co mu się przyda :) Dla zwykłego użytkownika raczej nieprzydatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 11:28, Sarturias napisał:

Mam dysk 160 GB i nawet nie 1/3 jest zajęta a tu prosze..dysk 10 razy bardziej pojemny.
Co można na nim trzymać? Jeśli ktoś nie jest maniakiem ściągania trailerów, różnych filmików
w HD (legalnych) i nie robi zdjęć w rozdzielczości około 4000px to nie wiem na co mu
się przyda :) Dla zwykłego użytkownika raczej nieprzydatne.


No ja mam wykorzystane 330GB z 500 ;)

Czas dostępu 8,9 sekundy? JAJA sobie robicie ? To troszkę dużo w porównaniuz innymi dyskami gdzie jest to np. 5 ms o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 11:34, MisioKGB napisał:

Czas dostępu 8,9 sekundy? JAJA sobie robicie ? To troszkę dużo w porównaniuz innymi dyskami
gdzie jest to np. 5 ms o.O

To czas od poproszenia sprzedawcy żeby ci pokazał ten dysk do momentu okazania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ze względu na talent do niszczenia płyt, zawsze nowo nabyty, program, grę, muzykę, czy film zgrywam z płyt na dysk twardy. Ograniczeniem jest te parę wtyczek SATA dostępnych na płycie głównej, teraz zamiast kupować jakiś "mały" dysk i martwić się, że zabraknie potem miejsca i na dysku i na płycie głównej na podpięcie nowego dysku, mogę się zaopatrywać w większe dyski. Taki zakup ma więc jakiś sens ;)

edit:
a z tym czasem dostępu to fajny błąd :P taki z deczka szokujący ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 11:44, SwenG napisał:

> Czas dostępu 8,9 sekundy? JAJA sobie robicie ? To troszkę dużo w porównaniuz innymi
dyskami
> gdzie jest to np. 5 ms o.O
To czas od poproszenia sprzedawcy żeby ci pokazał ten dysk do momentu okazania ;)


aha!! ok ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten czas dostępu to nie jest błąd, ja na swoim 1TB dysku mam koło 3sec - jak chce obrazek włączyć to ładuje mi sie 3sec.

Wielkości 1TB, 1,5TB to nie jest dużo - jak dużo ściągasz, nie nagrywasz płyt no to się zbiera(ja mam już 700/1000gb);]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 12:07, Tal441 napisał:

Szkoda na to kasy. Domowemu użytkownikowi nie jest potrzebna taka pamięć.


Na razie nie. Ale już powoli gry zaczynają dużo wymagać. Np. taki Age of Conan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 12:07, Irc100 napisał:

Na takim dysku instalujesz grę i już jej nigdy nie musisz kasować :P


i masz taki burdel w systemie, że rzeczywiście ten czas dostępu może być liczony w sekundach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam dysk 60GB i owszem, miewam problemy z miejscem, ale 1.5TB...?! ja bym 150GB nie wykorzystał ^^
niemniej fajna zabawka dla tych, dla których "wielkość" ma znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować