Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowinki z obozu Square Enix

28 postów w tym temacie

Renor Mirshann

Tokijska impreza firmy Square Enix trwa w najlepsze, a my prezentujemy zestaw nowinek z pierwszego dnia, uzupełniony o informacje od pracowników tego japońskiego giganta wydawniczego. Remake'a FFVII na razie nie ma, ale to nie znaczy, że jest nieciekawie!

Przeczytaj cały tekst "Nowinki z obozu Square Enix" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie jest źle, X360 dostanie FFXIII później, ale przynajmniej wiemy, że produkt będzie najwyższej jakości. Ale lekki niedosyt pozostaje, chciałem pograć już niedługo w nowego fajnala, a tu trzeba będzie czekać na wersję PS3 i dopiero zacznie się wielkie oczekiwanie posiadaczy X360 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kingdom Hearts: Birth by Sleep render z youtube wygląda tak jakby gierka wychodziła conajmniej na Xboxa 720, a przecież gra będzie wyglądać diametralnie inaczej -.- . Nienawidzę czegoś takiego, cieszysz oczy renderem a po chwili wracasz na twardy grunt zaczynając gameplay. Co oni chcą takim filmikiem udowodnić ? Jak gry będą wyglądały na "PSP3" ? Rozumiem Operation Flashpoint 2, Render jak render ale gra w dużym stopniu od niego odbiegać nie będzie, prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już tworzą projekty na PC to czemu ich nie wydadzą, w końcu to zerowy koszt produkcji :| Wydając gre na PC mają możliwy dodatkowy zysk z danego tytułu.

Europa będzzie czekać pewnie co najmniej pół roku dłużej na wydanie FF13 niż Japonia :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, kod to złożone pierwsze litery/cyfry mówiące o jakich grach będzie mowa na imprezie.

ibisz===> tylko japończycy dostaną grę wcześniej, wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, kiedyś cieszyłem się remakiem 7, ale tak naprawdę on nie jest potrzebny.
Podobnie jak nie jest potrzebny remake Fallouta czy Baldur`s Gate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

REMAKE BALDURS GATE JEST POTRZEBNY !!!!!!!!!!!!AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111111111111111111

huhuhu...<uspokaja się>

oddam wszystko dla remake''a BG, albo III częsci o ile byłaby to normalna kontynuacja, i powinni cos zrobic z okazji rocznicy ^___________________^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wszyscy czekają na zapowiedź remake''a gry Final Fantasy VII...
Nie rozumiem, po co remake? Na cholerę Wam lepsza oprawa graficzna? Jeśli to klasyk (w co szczerze wątpię), to powinniście zostawić go takim jakim jest - gdyby coś nie wyszło sądzilibyście studio o profanacje i zbrukanie tak świetnego tytułu... To samo tyczy się wcześniej wymienionego Fallout''a i BG - ''rimejki'' są CAŁKOWICIE ZBĘDNE. O wiele lepszym rozwiązaniem byłby godny następca. O ile wcześniej się we wszystkich FF mniej więcej orientowałem, to teraz robi się z niego koszmarny tasiemiec - FFXIII, FF Versus XIII, FFVII, FFVII: ACC. Jednym słowem (czy raczej skrótem) - WTF? Poza tym nie za dużo tych nowych tytułów od jednego studia? Naliczyłem ich około 7-8...

> Anti Final Fantasy Front !
FTW!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie 3rd Birthday, to jest podtytuł nowe części Parasite Eve. No i nie zapomnę dodać, że ta informacja mnie ucieszyła najbardziej od E3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metalhead znów się zaczepiasz? Nie, Final Fantasy VII ponad 11 mln spzredanych kopii gry nie licząc żadnych wznowień, setki tysięcy fanów, gra która wyznaczyła standardy w gatunku swoim i wielu innych w momencie wydania, ale nie, Ty wątpisz że to klasyk :lol: Wogóle wiesz co to klasyk? To z greckiego oznacza coś co jest doskonałe w swym gatunku, jak można wątpić że jakaś gra to klasyk będąc wrogo do niej nastawionym? co myślisz ze w jrpg''ach wogóle nie ma klasyków? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 13:33, Ayane napisał:

Metalhead znów się zaczepiasz? Nie, Final Fantasy VII ponad 11 mln spzredanych kopii
gry nie licząc żadnych wznowień, setki tysięcy fanów, gra która wyznaczyła standardy
w gatunku swoim i wielu innych w momencie wydania, ale nie, Ty wątpisz że to klasyk :lol:
Wogóle wiesz co to klasyk? To z greckiego oznacza coś co jest doskonałe w swym gatunku,
jak można wątpić że jakaś gra to klasyk będąc wrogo do niej nastawionym? co myślisz ze
w jrpg''ach wogóle nie ma klasyków? :lol:


Tak, pewnie, szczególnie że wydana rok wcześniej FF VII zabija i niszczy BG technicznie, fabularnie i kultowo , FF VII ma fanów na całym świecie, a wątpie by utrzymywał się gdzieś oprócz Niemczech i paru krajów słowiańskich taki fanatyzm Gothiców i BG''ów. BG to srednia a gra, a na jej "kult" składa sie niepodważalnie klimat sesyjnych gier RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wintesun=====>erm....z drugiej strony, BG nie jest średnią grą (w zasadzie jest jedną z najlepszych i dodatkowo najlepiej ocenianych gier na świecie, wystarczy spojrzec na gamerankings.com )jest wybitną grą z cudowną, wielowątkową fabułą, która na pewno jest oryginalna, bo na przykład nie musimy ratować świata. Doskonale oddanym światem zapomnianych krain w którym pełno jest odnośników i smaczków łączących ją ze swym papierowym odpowiednikiem i innymi grami opartymi na d&d. No i na przykład postaciami z których żadna nie jest płytka tylko każda ma własny charakter osobowość, motywy każdej są dobrze przedstawione w fromie najczęsciej jakiejs historii pobocznej, i mozemy sie z nimi żzyc. Świat w BG po prostu żyje i czuc w nim wyjątkową atmosferę.
Po drugie, Gothic nie ma porównania do BG wiec nie nalezy wkładac ich do jednego wora, owszem oba to crpgi, ale na tym praktycznie kończą sie podobienstwa, i jako że D&D stworzyło Wizards of the Coast, i gry oparte na ich licencji powstają za oceanem, to własnie najwieksza bazę fanów Baldur''s Gate i inne gry D&D ma tam, a nie jak mylnie stwierdzasz znów sugerując sie Gothikiem w niemczech i krajach słowianskich.
No wiec to że niszczy kultowo to nieprawda bo obie sa wyjątkowo kultowe w swych dziedzinach, fabularnie też się nie zgadzam bo każda z tych historii ma cos co potrafi urzec. A technicznie...no cóż, FFVII zrobiony jestw 3D, BG w 2D na silniku infinity w rzucie izometrycznym, czyli że ma ręcznie rysowane tła wiec mówiąc szczerze, dziś patrząc na obie te gry statystycznie wiecej osób skrzywiłoby sie raczej patrzac na Finala, gdyz grafika 3D wyewoluwała przez te 10 lat drastycznie szybko,a grafika 2D starzeje sie o wiele wolniej

i Mówiąc BG mam na myśli całe BG a nie pojedynczą częśc.

no więc nie róbmy teraz kłótni o to która gra lepsza, bo odpowiedz brzmi: żadna. To są dwa podejscia do rpg i to raczej smutne że kochając jedno z nich wielu automatycznie staje się haterem drugiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej Anti "Anti Final Fantasy Front" Front. Ewentualnie Anti "Anti Final Fantasy Front" Death Squadron.

Niech śmiercią tragiczną zginą wszystkie istoty ludzkie przepełnione jakąkolwiek niechęcią, nienawiścią, jadem, w tym także antyfani maści różnej. Nie nauczyli tolerancji i szacunku ? Szkoda...

"Jeśli to klasyk (w co szczerze wątpię)"

To ja sobie równie dobrze mogę powiedzieć, że Baldur''s Gate to kupa g****.
I po co te Twoje złośliwości ? Całe to szyderstwo ? Nie podoba się ? Nie lubisz ? Mdli ? Sprawa jest prosta - nie kupuj, nie graj, nie oglądaj, nie czytaj, nie słuchaj. It''s THAT simple. Każdy ma swoje zabawki, które mu odpowiadają. Ja nie włażę z butami do Twojego domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

btw.

>>>>>O ile wcześniej się we wszystkich FF mniej więcej orientowałem, to teraz robi się z niego koszmarny >>>>>tasiemiec - FFXIII, FF Versus XIII, FFVII, FFVII: ACC. Jednym słowem (czy raczej skrótem)

FF może i wydawac sie tasiemcem po numeracji i liczbie spin offów, ale uwierz mi to nie jest zwykła seria. FF powstało w 1987 roku, od tego czasu powstało wiele gier sygnowanych tą nazwą jednak każda z nich opowiada inną historię z innymi postaciami i najczęsciej w innym świecie. Bardzo rzadko zdarzają sie sytuacje kontynuowania wątków z jakiejś poprzedniej odsłony (o ile sie nie myle dotychczas dwa razy powstała kontynuacja gry w formie gry i dwa razy w formie filmu)

co do tytułow które wymieniłes

FF XIII - trzynasta pełnoprawna odsłona serii

FF versus XIII - projekt Tetsuyi Nomury (głównego chara designera Square), który mimo tytułu zawiera w sobie inną historię niż FFXIII i obie gry łączy tylko uniwersum. Gra razem z trzynastką i jeszcze jedną grą wchodzi w skłąd kompilacji znanej pod nazwą Fabula Nova Crystallis czyli "nowa opowiesc o kryształach", co wzieło sie z tego że w uniwersum tych gier główna rolę odgrywają kryształy. Nowa historia - gdyż wczesniej pierwsze odsłony FF zwłaszcza piątka równiez czerpały historię z owych kryształów

FFVII- pierwszy Final na konsole nowożytne (psx, wyszedł tez na pc), pierwszy zrealizowany w technice 3D, darzony jest przez fanów duzym sentymentem, zredefiniował pojęcie o jrpg gdy wyszedł. na fali jego popularnosci Square wydało całą kompilacje gier (i nie tylko) dopowiadajacych historie z siódemki, jak na przykład...

FF VII Advent Children - film zrealizowany w technice CG opowiadajacy o wydarzeniach dziejacych 2 lata po akcji gry


>>>>Poza tym nie za dużo tych nowych tytułów od jednego studia? Naliczyłem ich około 7-8...

Square Enix to nie studio, to duża korporacja mająca pod swymi skrzydłami wiele oddzielnych studiów i wierz mi, pracują także nad innymi grami, na tej imprezie nie pokazywano na przykład Last Remnant, Star Ocean czy Infinite Undiscovery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 13:33, Ayane napisał:

/cut/

Proszę, przestań ''lolować'' bo to niesamowicie denerwuje. W świecie gier jRPG się nie orientuje, ponieważ to nie moje klimaty, więc to chyba wystarczy na moje usprawiedliwienie. Grałem w parę części FF (VII, X-2 i XIII, którą sam posiadam na ''czarnuli'') i szczerze mówiąc ani mnie nie zachwyciły, ani nie odepchnęły mnie od siebie - jakieś takie nijakie (imho - gdyby ktoś się czepiał). Zdecydowanie bardziej darzę szacunkiem cRPG''i - Planescape, BG, ID, NWN, ostatnio Drakensang... Prawdziwe ''oldschoolowe'' klasyki. Nie jestem też żadnym antyfanem gier jRPG, ale po prostu duże, świecące oczka i ogromne mieczyska to, jak powiedziałem, nie moje klimaty.
@Xarodon
Dziwię się, że nie dostrzegłeś w mojej wypowiedzi ironii... Czy to aż tak trudno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować