Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

dorzucam mechanikę troopera:

http://www.askajedi.com/2011/03/17/trooper-vanguard-skills-abilities-and-opinions/

"The first thing I noticed about the Trooper was how the class consumed his/her resource, ammo. From what I can tell, ammo is a “regeneration over time” based resource that passively recovers. The Trooper is also given a few abilities to increase regeneration and instantly restore ammo. The regeneration aspect of ammo is very similar to WoW’s Focus on Hunters and Energy on Rogues, for those of you who have played WoW, except scaled down with a smaller capacity. I’ve taken a screenshot of the Trooper’s current ammo interface, which you can see here."
http://r2-db.com/images/jesta/trooper-1-full.jpg

wiecej pod linkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie na oficjalnym forum wątek poświęcony Jedi Shadow. Tyle tytułem wstępu, teraz moje pytanie. Czy dobrze sie orientuje i Shadow ma dostać stealth? Jest tam to wytłumaczone, że niby oszukuje umysł przeciwnika i może sie ukrywać. No, ale bez przesady, nie chce grac postacią "skradającą się", a cieszy mnie widok saberstaff`a. Jeśli ktos jest "bardziej" w temacie niż ja, proszę o komentarz. Śledzę tylko forum, wiec jeśli są jeszcze gdzieś informacje, będę wdzięczny za każdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shadow dostanie stealth. Aczkolwiek będziesz mógł go aktywować tylko poza walką. Wiąże się z tym całkiem ciekawy stun o nazwie Mind Maze( aktywowany tylko w trybie stealth) wykluczający przeciwnika na cała minutę z gry. Ja kto będzie wyglądać w praktyce czas pokaże. Osobiście tez zamierzam grać tą klasą. Poniżej masz adres strony gdzie będziesz mógł sobie sprawdzić jakie umiejętności będzie miała taka postać.


http://swtor.wikia.com/wiki/Jedi_Shadow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 21:59, Daronn_Darker napisał:

Dzięki wielkie. O najprostszym rozwiązaniu nie pomyślałem- o wiki;p

Nie mogłem już edytować.
Czytam sobie opisy tych umiejętności i co widzę? Same meele, nie licząc spowalniaczy. Myślałem, że dadzą nam sie trochę pobawić więcej mocą, np. jakieś obszarowe pchniecie, a tu pewnie tylko dla Seer`a będzie dostępne. Musze jeszcze tą strone postudiować;p
BTW. Był już spot z Jedi, wiec teraz, w tym tygodniu może dadzą nam Sage?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podany wcześniej link jest do drzewka z umiejętnościami dla podklasy Shadow. Na tej samej stronie znajdziesz umiejętności Consualar''a.... ,zarówno dla klasy Shadow jak i dla Sage ( odepchnięcia, uderzenia mocą itp). Jak by co link na dole. Jak sami twórcy mówią... shadow i sage to nadal consular więc pewne umiejętnośći mają wspólne.

http://swtor.wikia.com/wiki/Jedi_Consular

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem gra po prostu skończy jak takie np. Champions Online - nie będzie opłacał im się abonament i na mikropłatności przejdą po jakimś czasie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2011 o 08:42, Viitrik napisał:

Moim zdaniem gra po prostu skończy jak takie np. Champions Online - nie będzie opłacał
im się abonament i na mikropłatności przejdą po jakimś czasie ;]


Zacznijmy od tego, że chyba jeszcze nie ma oficjalnych informacji o systemie płatności. Chyba, że coś mi umknęło ostatnio.

Zgadzam się natomiast z twierdzeniem o mikropłatnościach. Nie sądzę, by ta gra miała wystarczająco wiele do zaoferowania, by być w stanie nakłonić graczy do płacenia abonamentu (inna sprawa, że dla mnie WoW też raczej nie oferuje za wiele, a jedyną grą, za którą abonamentu nie uważałem za zmarnowane pieniądze, był LotRO). Wersja pesymistyczna jest taka, że bardzo szybko serwery zostaną zamknięte, a graczom zostanie niesmak w stosunku do BioWare i ich gier gwiezdnowojennych, wersja optymistyczna jest taka, że po kilku miesiącach bez wysokich wpływów z abonamentu, wydawca uzna, że jednak mikrotransakcje sprawdzą się lepiej (vide wspomniany LotRO).

Tak czy siak, zbytniego sukcesu tu nie wróżę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2011 o 11:53, Ring5 napisał:

> Moim zdaniem gra po prostu skończy jak takie np. Champions Online - nie będzie opłacał

> im się abonament i na mikropłatności przejdą po jakimś czasie ;]

Zacznijmy od tego, że chyba jeszcze nie ma oficjalnych informacji o systemie płatności.
Chyba, że coś mi umknęło ostatnio.


Umknęło Ci ;P Abonament już dawno został potwierdzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2011 o 11:59, Ecko09 napisał:

Umknęło Ci ;P Abonament już dawno został potwierdzony.

Afaik ostatecznego rozstrzygnięcia jeszcze nie ma. Ludzie z EA już od dawna w rożnych wypowiedziach wspominają tym, że TOR ma być finansowany z opłat abonamentowych, ale BioWare uparcie twierdzi, że nadal rozważane są różne opcje - stan na przełom 2010/11. Na oficjalnym forum też daje się przeczytać właśnie takie dość niejednoznaczne wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że Wow powstawał w czasach panowania Everquest`a. Też nikt nie dawał mu dużych szans. TOR ma dość duże szanse za sprawą fabuły, ma też znane i ogólnie przyjęte rozwiązania dotyczące rozgrywki. To może mu zjednać graczy. Ja wstrzymałbym sie do oceniania, do czasu wyjścia TOR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2011 o 12:53, Daronn_Darker napisał:

Przypominam, że Wow powstawał w czasach panowania Everquest`a. Też nikt nie dawał mu
dużych szans. TOR ma dość duże szanse za sprawą fabuły, ma też znane i ogólnie przyjęte
rozwiązania dotyczące rozgrywki. To może mu zjednać graczy. Ja wstrzymałbym sie do oceniania,
do czasu wyjścia TOR.

A w jaki sposób fabuła daje tej grze przewagę? W jaki sposób fabuła ma się okazać czymś co przyciągnie około 1 milion odbiorców na cały rok, by zwróciły się ogromne koszty produkcji gry (najpewniej ok. 300 milionów w porównaniu z 80 przy produkcji WoW''a). Jak na razie nikt nie jest w stanie odpowiedzieć jak fabuła przewidziana na maksimum 200h ma zapewnić długowieczność grze MMO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2011 o 11:59, Ecko09 napisał:

Umknęło Ci ;P Abonament już dawno został potwierdzony.


A masz jakieś dane w tym temacie? Bo wydawało mi się, że jest tak, jak mówi Graffis - na razie nic konkretnego nie ogłoszono...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2011 o 12:53, Daronn_Darker napisał:

TOR ma dość duże szanse za sprawą fabuły


TOR ma fabułę?! O_o Fabułę ma Baldur''s Gate, KotOR, Wizardry VII... TOR ma zarys wątku fabularnego, usprawiedliwiający nabijanie kolejnych poziomów, podobnie jak każde MMO.

Dnia 29.03.2011 o 12:53, Daronn_Darker napisał:

ma też znane i ogólnie przyjęte rozwiązania dotyczące rozgrywki.


Które akurat tutaj nijak nie pasują do tematu...

Dnia 29.03.2011 o 12:53, Daronn_Darker napisał:

To może mu zjednać graczy.


A moim zdaniem dość luźne podejście do tematu może ich wręcz zniechęcić.

Dnia 29.03.2011 o 12:53, Daronn_Darker napisał:

Ja wstrzymałbym sie do oceniania, do czasu wyjścia TOR.


Ja też, dlatego nie oceniam, tylko teoretyzuję i snuję przypuszczenia na podstawie dostępnych informacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba z innych książek uczyliśmy sie na temat znaczenia słowa "fabuła". Gra ma "stare" rozwiązania, w przypadku MMO innowacja nie jest najlepsza rzeczą, moim zdaniem. Czas oceni kto miał racje;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2011 o 13:24, Daronn_Darker napisał:

LoTRO jakoś przyciąga fabuła, a uniwersum SW ma raczej większa liczbę fanów. Poza tym
wydawanie dodatków, czy uaktualnień.

LotRO mało kosztował, nie musi wygenerować takich zysków jak TOR, by uzasadnić zarządowi EA swoje istnienie. LotRO już teraz jest grą F2P, bo fabuła przyciągała za słabo. Model F2P zresztą w sporej mierze dzień po dniu zabija jedyną ostoję fabularnego charakteru rozgrywki, czyli community przyciągnięte do gry w czasie gdy korzystała z modelu abonamentowego.

Gracze w MMO oczekują ciągłej zabawy, w wypadku gry theme-parkowej jaką będzie TOR jest to rozrywka zapewniana stricte przez twórców gry - zamknięty świat uniemożliwia graczom jego kreowanie, są oni odbiorcami treści. Skoro zgodnie z zapowiedziami samych twórców fabuły wystarczy na 200h, to co potem? Czekanie na dodatek może potrwać, bo bardziej prawdopodobny jest standard Blizzard''a z dodatkami wydawanymi co rok lub dwa, niż ten stosowany przez CCP z 2-3 rocznie. Jedyne co do tej pory zapowiedziało BioWare to tzw. ''high-end content, so all the players will have something to do in game even when they are done with the plot''. Czyli fabuła będzie się kończyć, a po niej mamy mglistą zapowiedź bliżej nieokreślonego czegoś. Obawiam się, że będą to normalne instancje, raidy i takie tam rzeczy znane z każdego innego MMO (ich istnienie w grze już twórcy przecież potwierdzili). A to oznacza dwie rzeczy: nudę dla tych którzy oczekiwali wielkiej fabuły i interakcji oraz konieczność walczenia o gracza z WoW''em (i ewentualnie GW2). Tak czy siak przyznasz, że słabo to wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2011 o 13:28, Daronn_Darker napisał:

Chyba z innych książek uczyliśmy sie na temat znaczenia słowa "fabuła".


Cóż, jeśli potraktować to dosłownie, jako układ zdarzeń przedstawionych w utworze literackim lub w filmie ( http://www.sjp.pl/co/fabu%B3a ), to owszem. TOR ma fabułę. Ma ją również Raptor, ma ją FrontierVille, ma ją nawet Tetris czy PacMan! Tyle, że chyba nie do końca o takiej fabule mówimy, prawda?

Dnia 29.03.2011 o 13:28, Daronn_Darker napisał:

Gra ma "stare" rozwiązania, w przypadku MMO innowacja nie jest najlepsza rzeczą, moim zdaniem.


Nie chodzi o rozwiązania czy o mechanikę gry. Chodzi o to, w jaki sposób traktuje się sam temat. Casualowcy raczej wiele tu dla siebie nie znajdą, gdyż będzie to "jeszcze jedno MMO", natomiast fanatyków Gwiezdnych Wojen gra odstraszy "przegięciami".

Dnia 29.03.2011 o 13:28, Daronn_Darker napisał:

Czas oceni kto miał racje;p


Mogę tylko powiedzieć, że naprawdę życzę i sobie, i innym, bym to ja się mylił.

Dnia 29.03.2011 o 13:28, Daronn_Darker napisał:

LoTRO jakoś przyciąga fabuła


Eee... Z LotRO spędziłem wiele czasu, ale nie wiem, czy odważyłbym się na tak radykalne stwierdzenie. Przecież tam praktycznie nie ma fabuły! Owszem, teoretycznie mamy walkę z siłami Saurona, ale w praktyce sprowadza się to do wykonywania questów, które naprawdę rzadko są ze sobą w jakiś sposób powiązane. Nawet Epic Quests tylko czasami są dalszym ciągiem poprzednich. Moim zdaniem lepiej by było powiedzieć, że LotRO przyciąga światem, klimatem, magią dzieł Tolkiena... Ale fabułą - raczej nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może masz racje, ale ja bym okazał trochę optymizmu. Masz racje, LoTRO nie wypaliło fabularnie, ale tu, bądź co bądź mówimy o BioWare. Problem z dodatkami mogą rozwiązać jak w GW, czyli małe patch`e, ale często. Tak jak już mówiłem wcześniej, WoW na początku tez miał problemy. Weterani pamiętają pewnie problemy z serwerami, brak end game`u i wielu niedoróbek, a jednak udało sie. Ja, tak czy inaczej zostanę optymista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować