Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 12.10.2009 o 16:02, Gryczka napisał:

> Dużo miejsca do zwiedzania, dużo umiejętności, nowych rzeczy (dłuta, szczypce
> itd.) Polecam!
Mniam, ale mam smaka na tą gierkę ;) Widzę, że już ukończyłeś wszystko, więc jeszcze
kilka pytań: jak z magią, przed premierą były szumne zapowiedzi, że jest dużo słabsza
i mniej rozwinięta od oręża - prawda?

Nie grałem magiem, więc nie pomogę:( Teraz zacznę grać to powiem:) Powiem, że jak nie chcesz runami się bawić, to możesz się nauczyć pisania zwojów, na specjalnych stołach:)

Dnia 12.10.2009 o 16:02, Gryczka napisał:

System walki - chociaż ciut lepszy niż w Gothicach
czy nadal sprowadza się to tylko do jak najszybszego klikania w LPM?

Jest dużo lepiej niż w Gothikach. Przeciwnicy walą seriami (1-4 ciosy) a ty się bronisz, i twoja kolej, są uniki. Jest ciężko na początku, ale przyzwyczajasz się:)

Dnia 12.10.2009 o 16:02, Gryczka napisał:

Pisałeś o krótkim
wątku fabularnym, a chociaż mocny jest tzn. zaskakuje miejscami itd.?

Dwa - trzy razy są takie poważne zwroty akcji. Fabuła trzyma poziom, jest wariat, który chce zapanować nad monstrem, a ty musisz go powstrzymać, początkowo mu pomagasz. Ciekawie zrobiono historię, wątek pirata-łowcy skarbów, walkę dwóch stron:) Co rozdział na wyspie pojawiają się coraz potężniejsze monstra, to plus.

Dnia 12.10.2009 o 16:02, Gryczka napisał:

BTW. Obowiązuje jeszcze ta promocja na tańszego Risena, jeśli się ma oryginała Gothica?

Już nie wysyłają kodów.

Dnia 12.10.2009 o 16:02, Gryczka napisał:

A mi na razie pozostaje czytanie wszelakich informacji związanych z grą, ew. wysyłanie
odpowiedzi na konkursy (swoją drogą niezbyt ich dużo na necie) ;)

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2009 o 16:32, lloyd554 napisał:

Mam następujący problem nie wiem jak zabrać się za misje "gdzie są artefakty?" i "Patty
chce opuścić miasto" (I rozdział). Proszę pomoc !!!


W tym pierwszym skorzystaj z mapy na której jest wszystko zaznaczone. W tym drugim musisz odwiedzić Romanowa w celi w porcie, pogadaj ze strażnikiem. Z resztą powinieneś sobie poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2009 o 16:55, dominik713 napisał:

Mam pytanie. We wnętrzu wulkanu

Spoiler

muszę otworzyć bramę,ok,udało mi się,ale jak chcę
przez nią przejść to mnie przywala sufit... Co mam robić?



Musisz

Spoiler

użyć zaklęcia telekinezy na dźwignie która znajduję się nie daleko od tego "spadającego sufitu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie bez Lewitacji, Telekinezy i zaklęcia przemiany w tego bezkręgowca z muszlą nie ma co się zapuszczać w te rewiry opanowane przez jaszczurów. Tak wiec miejcie to na uwadze gdy będziecie wyruszać do świątyń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2009 o 15:40, dominik713 napisał:

Ja mam 20 h i rozpocząłem 3 rozdział... A wykonałem wszystkie zadania poboczne(nawet
to z torbami narzędzi) i zwiedziłem całą wyspę.Nie wiem co Ty robisz,bo to jest niemożliwe,chyba
że łazisz sobie i zabijasz każdego wilka czy dzika,ale mnie to nie kręci...


właśnie tak robię. czekałem na tę gre od dwóch lat i teraz się nią po prostu delektuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2009 o 17:03, castlerock napisał:

chyba
że łazisz sobie i zabijasz każdego wilka czy dzika,ale mnie to nie kręci...

właśnie tak robię. czekałem na tę gre od dwóch lat i teraz się nią po prostu delektuję
:)


Ja też się nią delektuje:D, bo nie wiem czy będę miał czas drugi raz ją przejść... Chociaż już widzę, że żeby poznać wszystkie możliwości to nawet 2 razy to za mało!!! Na razie nauczyłem się wszystkich zawodów i teraz uczę się magii. W walkę jeszcze nie inwestowałem, bo jakoś na razie daję radę:D, poza tym jeszcze się nie mogę zdecydować czym lepiej walczyć;p Z drugiej strony to trochę dziwne, że da się zaliczyć podstawy walki kosturem, bez trenowania kostura... http://www.youtube.com/watch?v=c-KS0IAF3D4
Żałuję też trochę, że na samym początku gry, jeszcze przed wejściem do miasta, zatłukłem tyle zwierzątek, nie znając myślistwa... no ale dało się, to się tłukło:D http://www.youtube.com/watch?v=SL7StHfe_NY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/
No, wszystko o czym napisałeś prezentuje się naprawdę nieźle, szczególnie system walki i te potworki, mam nadzieję, że tak samo jest w grze. Dzięki wielkie za info. A cały czas o zaletach...właśnie, jakieś bugi, błędy, niedoróbki? Co wypatrzyłeś, jakie wady produkcji? Grafika podobno nie taka miódmalinkaiorzeszki ;) ?

Dnia 12.10.2009 o 16:13, zajacisko napisał:

Już nie wysyłają kodów.

Klapa, przespałem chyba ten miesiąc przed premierą Risena.
Pzdro

A, jeśli kupię, bądź udałoby mi się wygrać gierkę, będę grał podobnie jak castlerock - w końcu jest to prawdziwy następca Gothica - bez bugów, z dobrą optymalizacją, ciekawą fabułą i kilkoma nowymi rozwiązaniami, hę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2009 o 17:40, Gryczka napisał:

>/ciach/
No, wszystko o czym napisałeś prezentuje się naprawdę nieźle, szczególnie system walki
i te potworki, mam nadzieję, że tak samo jest w grze. Dzięki wielkie za info. A cały
czas o zaletach...właśnie, jakieś bugi, błędy, niedoróbki? Co wypatrzyłeś, jakie wady
produkcji? Grafika podobno nie taka miódmalinkaiorzeszki ;) ?

Grafika to połączenie Gothic 3 i Crysis, prezentuje się miodnie, zwłaszcza zachody/wschody słońca:) Jest pięknie:) Bugi? Czasami możesz ugrzęznąć w powietrzu, jak się zaklinujesz i wygląda jakbyś ciągle spadał, wywalanie do Windy(u mnie nie było). Ogólnie bardzo dopracowana produkcja. Chyba, że u mnie nie wystąpiły jakieś inne bugi.

Dnia 12.10.2009 o 17:40, Gryczka napisał:

A, jeśli kupię, bądź udałoby mi się wygrać gierkę, będę grał podobnie jak castlerock
- w końcu jest to prawdziwy następca Gothica - bez bugów, z dobrą optymalizacją, ciekawą
fabułą i kilkoma nowymi rozwiązaniami, hę?

Czemu nie?:)
Ogólnie polecam:) Gra jest warta tych pieniędzy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2009 o 18:14, dominik713 napisał:

Ja tez tak robiłem,ale bez przesady... Co,15 godzin łaziłeś?


Ja tez dalej jestem w pierwszym rozdziale, ponad 20h gry, jeszcze dobre 5 w nim zostane, gram w podobny sposob do Castlerocka, wszystko wybite, wszystko zwiedzone. Każdy ma swój styl gry, jeden sie delektuje, drugi leci na pałe byleby skonczyc jak najpredzej... preferuje pierwszy wybór.

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zablokowałem się chyba w obozie bandytów.

Spoiler

Nie mogę w żaden sposób wywołać walki z Brogarem. Zrobiłem questa z haraczem, coś tam gadałem z Rachela i powiedziała mi, żebym pogadał z Brogarem, bo może się przestraszy. On powiedział, że Don nie będzie mnie słuchał itp., a teraz nie mogę nic zrobić, ani z Brogarem, ani z Rachela, ani z Samem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2009 o 16:13, zajacisko napisał:

> /.../ Ciekawie
zrobiono historię, wątek pirata-łowcy skarbów, walkę dwóch stron:) /.../

Właśnie,

Spoiler

co z Patty? Nie uległem szactażowi i załatwiłem odpownie Romanowa, ale Patty gdzieś wsiąkła i jej nie znalazłem.

Nie wiesz, co się z nią stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Wczoraj pisałęm o takim bugu jednym. Pozwolę się zacytować
"A ja jak dotąd znalazłem jednego buga. W porcie jak chciałem wejść do jakiegoś pomieszczenia teleportowało mnie na dach tego budynku..."
Jak na razie nic więcej nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2009 o 18:21, RamiroPL napisał:

Witam, zablokowałem się chyba w obozie bandytów.

Spoiler

Nie mogę w żaden sposób wywołać walki
z Brogarem. Zrobiłem questa z haraczem, coś tam gadałem z Rachela i powiedziała mi, żebym
pogadał z Brogarem, bo może się przestraszy. On powiedział, że Don nie będzie mnie słuchał
itp., a teraz nie mogę nic zrobić, ani z Brogarem, ani z Rachela, ani z Samem.



Spoiler

Pokonaj na arenie wszystkich, wtedy bedziesz mogl wyzwac brogara na pojedynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Przegrałem z jednym i nie mogę teraz z nim pogadać nawet. Znaczy najpierw przegrałem z nim i zakład, a później jeszcze raz z nim walczyłem i wygrałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować