Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 24.10.2009 o 23:01, Gano napisał:

Za którym obrazem w willi Dona jest jego amulet?


Jak wchodzisz do domu skręć w prawo. Tam będzie taki pokój z obrazem na ścianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na tym forum ktoś taki, kto zabił ostatniego bosa i nie zaczął grać od nowa??;>
Ja myślałem, że po ostatnim bossie wrócę do Shifta, ale nie wróciłem;D i nie jestem pewien czy do niego wrócę po ubiciu go po raz drugi... bo jestem pod koniec 1 rozdziału jako bandyta i teraz widzę ile questów ominąłem grając za pierwszym razem magiem, idąc od razu do miasta...
Jakie piękne i wciągające są pierwsze dwa rozdziały i jak dużo brakuje dwóm ostatnim... Tak jakby połówki tej gry robił zupełnie kto inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 01:33, Darkstar181 napisał:

Spoiler

Kiedy zaczyna się drugi akt ? Po dołączeniu do którejś frakcji, czy po trafieniu do
klasztoru ? (Prędzej czy później ponoć udaje się tam człek na rozmowę)



Drugi rozdział zaczyna się gdy

Spoiler

na polecenie jednego z przywódców udajesz się do inkwizytora Mendozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oO gdzie tam jest mag?

MKRaven no wlasnie on ma same runy. Zadnych pobocznych questow w klasztorze juz nie mam. Kto uczy tworzenia zwojow? U zadnego z magow nie mam takiej opcji dialogowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 01:52, AdamSloma napisał:

Czy jest na tym forum ktoś taki, kto zabił ostatniego bosa i nie zaczął grać od nowa??;>

Tak - Ja.

Dnia 25.10.2009 o 01:52, AdamSloma napisał:

Ja myślałem, że po ostatnim bossie wrócę do Shifta, ale nie wróciłem;D

A ja wróciłem do kończenia zabawy w Batman AA , ale Risen został na dysku, gdyż wezmę się za niego po raz drugi, gdy przejdę NWN2+MotB+SoZ.

Dnia 25.10.2009 o 01:52, AdamSloma napisał:

i nie jestem pewien
czy do niego wrócę po ubiciu go po raz drugi...

Risen bardzo wciąga i urzeka swoim Gothicowym klimatem. W tę grę gra się zresztą podobnie jak w Gothic+G2NK - przechodzimy grę kilka razy pod rząd, wstępując za każdym razem do innej frakcji.

Dnia 25.10.2009 o 01:52, AdamSloma napisał:

Jakie piękne i wciągające są pierwsze dwa rozdziały i jak dużo brakuje dwóm ostatnim...

Czyli tak samo jak w G1+G2NK. 2 pierwsze rozdziały były w miarę rozbudowane, a następne to już sama liniowa fabuła.

Dnia 25.10.2009 o 01:52, AdamSloma napisał:

Tak jakby połówki tej gry robił zupełnie kto inny.

A czy uważasz to za wadę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż zacząłem grać wczoraj w Risen i niestety znowu okazało się , że nie możemy nic zrobić z wyglądem swojej postaci tak , jak to było w serii Gothic.
W rpg''u oprócz robienia questów i tłuczenia stworków dla mnie ważne jest tworzenie postaci od podstaw.
Tego tutaj nie uświadczę , ale i tak mam zamiar grać dalej.
Seria Gothic mnie nie wciągnęła, ale z Risenem jest inaczej i dobrze.
Na plus można dodać , że nasz bohater w końcu ma normalny wygląd ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2009 o 10:26, R3clus3 napisał:

Seria Gothic mnie nie wciągnęła, ale z Risenem jest inaczej i dobrze.


Ja Gothica 2 już ponad 20 razy przeszedłem i czasami mam ochotę grac dalej, lecz teraz jest dużo innych tytułów i może dlatego nie gram. Moim zdaniem Risen jest lepszy od Gothica 3, ale to nie znaczy że Gothic był słabą grą. Gothic to klasyk i tyle.

Dnia 25.10.2009 o 10:26, R3clus3 napisał:

Na plus można dodać , że nasz bohater w końcu ma normalny wygląd ;-).

Tzn ? krótkie włosy, broda Bezi w Gothicach też to miał :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 07:46, conan8 napisał:

Ja się nauczyłem tworzenia zwojów od Iluminara, gdy przechodziłem te testy na Wojownika
Zakonu...



Ja przylaczylem sie do Dona, wiec u mnie to chyba odpada xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 12:16, Izrafel92 napisał:

Ja przylaczylem sie do Dona, wiec u mnie to chyba odpada xp


Wcale nie, gdy porozmawiasz z tym alchemikiem w obozie Dona, i zapytasz, kto może Cię nauczyć robienia scrolli, to poleci Ci porozmawiać z Illuminarem właśnie, a on Cie nauczy

Spoiler

wpierw jednak w sali, gdzie ów mistrz przebywa musisz poczytać księgi z pulpitów o tworzeniu scrolli, by mieć opcję dialogową, ze coś tam już "liznąłeś" na ten temat i czy nie mógł by Cię nauczyć tej umiejętności.


Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 12:22, andrev_92 napisał:

Gdzie dokładnie jest druid Eldrick? Przeszukałem chyba całe więzienie jaszczurów i nic.
Może ktoś mi pomóc?

Spoiler

Tam gdzie wchodzi się poprzez otwarcie bramy kołowrotem jest ukryte pomieszczenie. Otworzysz je za pomocą jednego z pierścieni na ścianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2009 o 12:16, Izrafel92 napisał:

Ja przylaczylem sie do Dona, wiec u mnie to chyba odpada xp


Nie wiem ale gdy rozmawiałem z Illuminarem to coś napomknął o tym że jednak mogę je robić. To chyba przyśpieszony kurs :D bo część załogi klasztoru przecież wywiało a oni byli potrzebni gdy grało się magiem/inkwizytorem.

A ten mag w siedzibie Dona - zwie się Cormac, po wejściu do siedziby Dona zaraz po prawej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 12:26, SpecShadow napisał:


> Ja przylaczylem sie do Dona, wiec u mnie to chyba odpada xp

Nie wiem ale gdy rozmawiałem z Illuminarem to coś napomknął o tym że jednak mogę je robić.
To chyba przyśpieszony kurs :D bo część załogi klasztoru przecież wywiało a oni byli
potrzebni gdy grało się magiem/inkwizytorem.

A ten mag w siedzibie Dona - zwie się Cormac, po wejściu do siedziby Dona zaraz po prawej.



Aa. Ten. Znam go. Faktycznie u niego jeszcze nie sprawdzalem, czy ma te zwoje. Dzieki wielkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 12:22, andrev_92 napisał:

Gdzie dokładnie jest druid Eldrick? Przeszukałem chyba całe więzienie jaszczurów i nic.
Może ktoś mi pomóc?


Spoiler

Gdy wychodzisz z tego pomieszczenia mieszkalnego do głównej jaskini skręcasz w prawo, jest tam bodajże brama otwierana kołowrotem (albo i nie, może to gdzie indziej było) w każdym bądz razie w prawo jest mniejsza jaskinia, na lewej ścianie jest tajemne przejście które otwieramy pociągając jeden z pierścieni w ścianie po prawej stronie tejże jaskini" Jest też w tym kompleksie do uwolnienia ogr, który nam o tym mówi, warto go uwolnić gdyż pomoże on nam troszkę później w grze



Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 01:52, AdamSloma napisał:

Czy jest na tym forum ktoś taki, kto zabił ostatniego bosa i nie zaczął grać od nowa??;>
/.../.

Ja nie zabiłem ostatniego bossa. Był to skutek jakiegoś zbiegu okoliczności, bo nie miałem opcji

Spoiler

przekucia zbroji u druida i tytan był nieśmiertelny.

Zamiast wczytać któryś tam sejw, zdecydowałem się rozpocząć grę inna postacią. No i jeszcze nie doszedłem do zakończenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, że zapytam, ale coś mi tu nie pasuje. Czy Ty czasem nie grałeś na kodach jakiś? ( niczego Ci nie ujmując oczywiście) bo tak to wygląda.

Spoiler

Do spotkania z Tytanem nie może nawet dojść bez przekutej zbroi, gdyż quest ten się nie uaktywnia - można dopiero po przekuciu i porozmawianiu z Tytan lordem, więc dziwi mnie trochę , jak doszedłeś do tytana bez tej zbroi

( ofcoz no offence - po prostu mnie to ciekawi)
Pozdrawiam

Edit;
Spoiler

co do questa, po naszej rozmowie z lordem idziemy zdać relację do Eldrica, wtedy każe on nam odszukać zbroję i wrócić do niego ją naprawić, możliwe że jeśli nie zdałeś relacji po tym jak mendoza zamknął sie w komnacie z tytanem quest z naprawą zbroi się nie uaktywnił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 14:27, Pariah napisał:

Wybacz, że zapytam, ale coś mi tu nie pasuje./.../

Miałem całą zbroję, ale u druida nie miałem opcji dialogowej. Wiążę to z jakimś moim zachowaniem, które musiało to wywołać. Nie wiem, na czym to polegało, bo możliwe jest wiele rzeczy:

Spoiler

1. Nie negocjowałem z Romanowem, tylko go zatłukłem, a potem Patty nie znalazłem;
2. Nie miałem wykonanych wszystkich zadań (już nie pamiętam których);
3. Wnioskuję, że czegoś nie zrobiłem, a co było konieczne do uruchomienia opcji dialogowej u druida.


W kodach nie widzę nic złego, jeśli komuś gra na kodach sprawia przyjemność. Ale akurat jak zaczynałem grę, kody nie były dostępne. No i nie wiem, czy gdybym sobie zbroję "załatwił" kodami, miałbym, czy też nie, odpowiednią opcję dialogową. Bo ja autentycznie części zbroji znalazłem
P.S.
U Druida byłem i do Bossa się dostałem. Ale nawet go nie drasnąłem i zginąłem. Dlatego dałem sobie spokój. Gdybym chociaż troszkę go uszkodził...

Dnia 25.10.2009 o 14:27, Pariah napisał:

Pozdrawiam

Ja też pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować