Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Dnia 31.12.2009 o 01:03, dave03 napisał:

Owszem niezłe, ale Camel ma w dorobku znacznie lepsze utwory :) Przechodząc do konkretów
to są to chociażby StationaryTraveller (płyta pod tym samym tytułem) http://www.youtube.com/watch?v=3PxSvLA5kJU
czy Lady Fantasy ("Mirage"). Niestety album "Stationary Traveller" jako całość mnie trochę
rozczarowuje, ale to chyba zasługa genialnego utworu tytułowego bowiem na jego tle wszystko
wypada dużo słabiej.


Jako całość póki co najbardziej znajduję "Mirage". Pojedynczo "Rhayader" i "Hymn To Her"(które znam od bardzo dawna, z pięknej audycji/rip/ w radiu Tak). Z tym, że do "StationaryTraveller" jeszcze się nie dokopałem(ale gdzieś jest), i wtedy moje zdanie pewnie ulegnie zmianie...:>
Ogólnie to wszystko od Camel ostatnio wpada mi w ucho - dawno nie słuchałem art rocka i pewnie dlatego...:> Podobnie ma się sprawa z "On an Island" od Gilmour''a.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 01:16, mr_chief napisał:

Ja się sam uczę.:)


No ja też ;)

btw. długo się uczysz? Jeśli tak, i w dodatku znasz się na teorii to mogę Ci zabrać chwilkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi, że moja jest lepsza od innych.
Chodzi mi o dresów.
Są ludzie, którzy słuchają rapu, hip hopu.
I są dresi.
To są ludzie których codziennie rano widuję jak idą do szkoły w kapturach, spodniach 2razy szerszych niż ich łydki, i butach 1.5 raza szerszych niż stopa, puszczają rap na głośnik, i to jest ten ich szpan, i zdaje im się, że są fajni.
To są ci ludzi, których codziennie w szkole w kiblu widuję na papierosie.
To są ci ludzi, którzy zostawiają paskudny odór fajek w kiblu jak wychodzą.
To są właśnie drechole.
Tak samo można wyróżniać człowieka który słucha metalu, i człowieka który słucha metali, ale inaczej patrzy na świat.
Nie wiem jak takiego nazwać.
Chodzi mi tutaj o ludzi, którzy myślą, że słuchając np. black metalu (slavland etc. ) komuś zaimponują.
I ludzi którzy taką muzykę tworzą.
Na zdjęciu, wszędzie, myślą, że jeżeli ubiorą się na czarno, rozpuszczą długie włosy, i zrobią groźną minę, myślą, że są przerażający i wogóle.
Ja mam szacunek do ludzi, którzy w muzyką wkładają całe swoje serce).
Dam może parę przykładów:
-Dave Mustaine, Chris Broderick
-Eric Clapton, James Taylor
-Angus Young
-Metallica już trochę inaczej brzmi niż kiedyś, ale mniejsza z tym.
No nic, pokók ;]
Branoc Ci, chyba, że zostajesz wampierze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2009 o 01:17, Rumcajsev napisał:

No ja też ;)

btw. długo się uczysz? Jeśli tak, i w dodatku znasz się na teorii to mogę Ci zabrać chwilkę?


No już z 3,4 lata. A Ty?
Na teorii? Trochę. Spytaj, o co chcesz. Może będę w stanie odpowiedzieć, chociaż bardziej skupiam się na samym graniu.;)

WAZNY EDIT:
Gram jeszcze nie pianinie od 7 lat. Wiesz może czy są gdzieś w internecie legalnie i za darmo nuty Pink floydow na pianino. Jestem pewnien, ze są bo to taka muzyka.:)

BTW:
Chętnie bym coś o dresach napisał, ale bym zapewne dostał degrada.:P
Wiec powiem tylko; NIE LUBIĘ DRESÓW całym moim sercem.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Soryy za double post po to, żeby uczyć techniki, i dawać kwity, które dostosowuje to skilla swojego ucznia ;]
To mi bardzo pomaga ;]
Z tego "samoukstwa" jedyne co mi wbiło to granie piosenek z pamięci i o wiele bardziej poprawiona koordynacja palców, bez czeego kontynuacja nauki gry na tym zajebistycznym instrumencie byłaby rzeczą niemożliwą;]
Gram coś ponad 3 lata, pierwszy nauczyciel nauczył mnie podstaw, teori, ale zero techniki.
Co prawda gdyby ni on, w sumie ona, nie miałbym wyrobionego skilla w graniu razem z basami, a to bardzo ważne.
Do drugiego nauczyciela chodzę już 2 miesiące, i jest super, to jest zupełnie odmienny rodzaj nauki, niż to co był ze wcześniejszym nauczycielem i bez nauczyciela.
Jak na razie dłuuugo przy nim zostanę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero jakieś 3 m-ce na poważnie(nie zagrać kilka akordów na tydzień) gram, więc w porównaniu do Ciebie to nic.

A chodzi mi o skale. Próbuję jakoś dojść o co w tym chodzi, ale chyba szybciej bym załapał gdyby ktoś mi troszkę podpowiedział.

W końcu im wcześniej z teorią, tym lepiej, prawda? :)


EDIT:
A ja nie lubię kretynów. Czy w dresie, czy w garniturze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 01:23, Rumcajsev napisał:

Ja dopiero jakieś 3 m-ce na poważnie(nie zagrać kilka akordów na tydzień) gram, więc
w porównaniu do Ciebie to nic.


:) Zawstydziles mnie.:D

Dnia 31.12.2009 o 01:23, Rumcajsev napisał:


A chodzi mi o skale. Próbuję jakoś dojść o co w tym chodzi, ale chyba szybciej bym załapał
gdyby ktoś mi troszkę podpowiedział.

W końcu im wcześniej z teorią, tym lepiej, prawda? :)


Prawda.:) Pytaj śmiało.:)

Dnia 31.12.2009 o 01:23, Rumcajsev napisał:

EDIT:
A ja nie lubię kretynów. Czy w dresie, czy w garniturze ;)


Tez nie lubię kretynów. Bardziej niż dresów...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 01:19, Bezi_113 napisał:

Ja mam szacunek do ludzi, którzy w muzyką wkładają całe swoje serce).

W tym rzecz. Raperzy nie raz wkładają wiele więcej serca w muzykę niż metalowcy.
http://www.youtube.com/watch?v=FbeAUcJOrpM

A black metal jest często ambitniejszy od thrashu, który od wielu lat się nie rozwija w ogóle. W muzyce nie liczą umiejętności - liczą się emocje i klimat. Zespół thrashowy nigdy nie będzie w stanie stworzyć takiej atmosfery jak blackowy. http://www.youtube.com/watch?v=YBfkDH3F1GA

W kwestii emocji też thrash zostaje w tyle... http://www.youtube.com/watch?v=Hm22TfYbNhY

Thrash jest po prostu lepiej dostosowany do szerokiego grona słuchaczy. Zresztą i tak spada jego popularność. Teraz na fali jest sludge i folk metal oraz, tfu tfu, melodic metalcore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 01:35, Rumcajsev napisał:

Masz gg? Nie chciał bym zaśmiecać forum.


Nie, ale mam Skyp''e.:) A z takich bardziej prostych to mam xfire i steam.:D

BTW:
Kupiłem sobie płytę Pink Floyd - ,, the final cut ". Genialne. Jak cali Floydzi.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 01:42, Rumcajsev napisał:

To dzisiaj w dzień do Ciebie napiszę jeśli nie masz nic przeciwko.


Ok. Tylko na czym?;)
I ok. której? Bo ja rano wychodzę i wieczorem będę w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 01:53, Rumcajsev napisał:

To napiszę w roku 2010. Bo ja do południa śpię, a wieczorem idę do kumpla.


Ja pewnie wstane ok. 12. Potem o 14 wyjdę i będę wieczorem. Wiec ok. 13 jakbys napisał to mógłbym odpisać.:)
I gdzie napiszesz? Na xfire?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować