Zaloguj się, aby obserwować  
Rambo1985

Małoletni na gram.pl

225 postów w tym temacie

ja będe miał pietnaście lat (za 2dni) A na PEGI niezwróciłem nigdy w życiu uwagi... ogólnie to np. na Allegro niemam konta choć wiem, że prawie każdy w moim wieku ma konto, tylko raz sie spotkałem z tym że kogoś ścigają nie pełno letniego za konto na Allegro. (dokładnie mojego kolege który miał usunąć konto i płacić kare 45zł i jak myślicie zapłacił??? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 13:12, galaus napisał:

ja będe miał pietnaście lat (za 2dni) A na PEGI niezwróciłem nigdy w życiu uwagi...
ogólnie to np. na Allegro niemam konta choć wiem, że prawie każdy w moim wieku ma konto,
tylko raz sie spotkałem z tym że kogoś ścigają nie pełno letniego za konto na Allegro.
(dokładnie mojego kolege który miał usunąć konto i płacić kare 45zł i jak myślicie zapłacił???
...

Jak dla mnie na pewno nie zapłacił tej sumy , dużo ludzi niepełnoletnich ma konta na allegro i tak zawsze będzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 13:38, heaton 1992 bdg napisał:

> ja będe miał pietnaście lat (za 2dni) A na PEGI niezwróciłem nigdy w życiu uwagi...

> ogólnie to np. na Allegro niemam konta choć wiem, że prawie każdy w moim wieku ma
konto,
> tylko raz sie spotkałem z tym że kogoś ścigają nie pełno letniego za konto na Allegro.

> (dokładnie mojego kolege który miał usunąć konto i płacić kare 45zł i jak myślicie
zapłacił???
> ...
Jak dla mnie na pewno nie zapłacił tej sumy , dużo ludzi niepełnoletnich ma konta na
allegro i tak zawsze będzie ...


Pffff a ja sobie konto na ojca zarejestrowałem i mam spokój a nie będe sie bawił w jakieś próby kłamania że jestem pełnoletni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 22:31, Jacobek92 napisał:

> > ja będe miał pietnaście lat (za 2dni) A na PEGI niezwróciłem nigdy w życiu
uwagi...
>
> > ogólnie to np. na Allegro niemam konta choć wiem, że prawie każdy w moim wieku
ma
> konto,
> > tylko raz sie spotkałem z tym że kogoś ścigają nie pełno letniego za konto
na Allegro.
>
> > (dokładnie mojego kolege który miał usunąć konto i płacić kare 45zł i jak myślicie

> zapłacił???
> > ...
> Jak dla mnie na pewno nie zapłacił tej sumy , dużo ludzi niepełnoletnich ma konta
na
> allegro i tak zawsze będzie ...
>

Pffff a ja sobie konto na ojca zarejestrowałem i mam spokój a nie będe sie bawił w jakieś
próby kłamania że jestem pełnoletni ;)

No i tak właśnie najlepiej robić a nie niepotrzebnie kombinować ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 10 lat i zawsze zwracam uwagę na pegi. Tylko nie wiem czemu zawsze kiedy tam patrze (nawet jeżeli to krwawa strzelanka) zawsze widze napis bez ograniczen. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj przykład gry na której to widziałeś, bo coś mi się wierzyć nie chce. Nie ma takiego napisu. Najmniejsza kategoria wiekowa to 3+. Krawawe strzelanki mają od 16+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 15:23, rochicz napisał:

Daj przykład gry na której to widziałeś, bo coś mi się wierzyć nie chce. Nie ma takiego
napisu. Najmniejsza kategoria wiekowa to 3+. Krawawe strzelanki mają od 16+.

Echhhhhhhhh! Jest ktoś kto zrozumiał lepiej od niego treśc mojego posta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 15:42, łidżet napisał:

Echhhhhhhhh! Jest ktoś kto zrozumiał lepiej od niego treśc mojego posta?


Ja!Ja!
Widzisz co chcesz widzieć!

Ja w przyszłym roku będę świętować moje 18 urodziny, ale nie czuję się ani dorosły ani dojrzały. Dowodzik to tylko papierek, dzięki któremu możemy sobie alkochol kupić zgodnie z prawem (tak jakby bez niego się nie dało :P).

Co do allegro.pl to też mam konto od jakiś 2 lat. Na temat PEGI się nie wypowiem, ponieważ to nieodpowiedni temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 11:47, ja33no napisał:

> Echhhhhhhhh! Jest ktoś kto zrozumiał lepiej od niego treśc mojego posta?

Ja!Ja!
Widzisz co chcesz widzieć!

Ja w przyszłym roku będę świętować moje 18 urodziny, ale nie czuję się ani dorosły ani
dojrzały. Dowodzik to tylko papierek, dzięki któremu możemy sobie alkochol kupić zgodnie
z prawem (tak jakby bez niego się nie dało :P).

Co do allegro.pl to też mam konto od jakiś 2 lat. Na temat PEGI się nie wypowiem, ponieważ
to nieodpowiedni temat.

Ech! Teraz będziesz musiał sam zarabiac na swoje gierki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poniżej coś co powinno rozwiać wątpliwości:)

Rozdział I
Zdolność prawna i zdolność do czynności prawnych

Art. 8. § 1. Każdy człowiek od chwili urodzenia ma zdolność prawną.
§ 2. (skreślony).

Art. 11. Pełną zdolność do czynności prawnych nabywa się z chwilą uzyskania pełnoletności.

Art. 12. Nie mają zdolności do czynności prawnych osoby, które nie ukończyły lat trzynastu, oraz osoby ubezwłasnowolnione całkowicie.

§ 2. Dla ubezwłasnowolnionego całkowicie ustanawia się opiekę, chyba że pozostaje on jeszcze pod władzą rodzicielską.

Art. 14. § 1. Czynność prawna dokonana przez osobę, która nie ma zdolności do czynności prawnych, jest nieważna.
§ 2. Jednakże gdy osoba niezdolna do czynności prawnych zawarła umowę należącą do umów powszechnie zawieranych w drobnych bieżących sprawach życia codziennego, umowa taka staje się ważna z chwilą jej wykonania, chyba że pociąga za sobą rażące pokrzywdzenie osoby niezdolnej do czynności prawnych.

Art. 15. Ograniczoną zdolność do czynności prawnych mają małoletni, którzy ukończyli lat trzynaście, oraz osoby ubezwłasnowolnione częściowo.

Art. 16. § 1. Osoba pełnoletnia może być ubezwłasnowolniona częściowo z powodu choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego albo innego rodzaju zaburzeń psychicznych, w szczególności pijaństwa lub narkomanii, jeżeli stan tej osoby nie uzasadnia ubezwłasnowolnienia całkowitego, lecz potrzebna jest pomoc do prowadzenia jej spraw.
§ 2. Dla osoby ubezwłasnowolnionej częściowo ustanawia się kuratelę.

Art. 17. Z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych, do ważności czynności prawnej, przez którą osoba ograniczona w zdolności do czynności prawnych zaciąga zobowiązanie lub rozporządza swoim prawem, potrzebna jest zgoda jej przedstawiciela ustawowego.

Art. 18.
§ 1. Ważność umowy, która została zawarta przez osobę ograniczoną w zdolności do czynności prawnych bez wymaganej zgody przedstawiciela ustawowego, zależy od potwierdzenia umowy przez tego przedstawiciela.
§ 2. Osoba ograniczona w zdolności do czynności prawnych może sama potwierdzić umowę po uzyskaniu pełnej zdolności do czynności prawnych.
§ 3. Strona, która zawarła umowę z osobą ograniczoną w zdolności do czynności prawnych, nie może powoływać się na brak zgody jej przedstawiciela ustawowego. Może jednak wyznaczyć temu przedstawicielowi odpowiedni termin do potwierdzenia umowy; staje się wolna po bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu.

Art. 19. Jeżeli osoba ograniczona w zdolności do czynności prawnych dokonała sama jednostronnej czynności prawnej, do której ustawa wymaga zgody przedstawiciela ustawowego, czynność jest nieważna.

Art. 20. Osoba ograniczona w zdolności do czynności prawnych może bez zgody przedstawiciela ustawowego zawierać umowy należące do umów powszechnie zawieranych w drobnych bieżących sprawach życia codziennego.

Art. 21. Osoba ograniczona w zdolności do czynności prawnych może bez zgody przedstawiciela ustawowego rozporządzać swoim zarobkiem, chyba że sąd opiekuńczy z ważnych powodów inaczej postanowi.

Art. 22. Jeżeli przedstawiciel ustawowy osoby ograniczonej w zdolności do czynności prawnych oddał jej określone przedmioty majątkowe do swobodnego użytku, osoba ta uzyskuje pełną zdolność w zakresie czynności prawnych, które tych przedmiotów dotyczą. Wyjątek stanowią czynności prawne, do których dokonania nie wystarcza według ustawy zgoda przedstawiciela ustawowego.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zakadanie konta na starszego nie ma sensu. Bo zdobywasz punkty itp. to potem jakbyś chciał mieć swoje konto to przepadnie to wszystko. A mieć np 20 lat i konto na starszego to bez jaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej chciałem się zarejestrowac na forum cd-action ale niewiedziałem że poniżej 13 roku życia trzeba wysłac zgodę rodzica. Może ktoś m powie jak mogę zmienic datę swojego urodznia bo tego nie umiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 10:41, łidżet napisał:

Hej chciałem się zarejestrowac na forum cd-action ale niewiedziałem że poniżej 13 roku
życia trzeba wysłac zgodę rodzica. Może ktoś m powie jak mogę zmienic datę swojego urodznia
bo tego nie umiem.


usuń historie przeglądanych stron, ciasteczka, pliki temp, tymczasowe pliki internetowe i następnym razem zaznacz że masz wiecej niz 13 lat a jak tego nie umiesz to ślij maila ze zgodą rodziców uprzednio ich oto pytając

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 16:18, Młody miro napisał:

Ale ma problem nie? Gdy ja się rejestrowałem 2lata temu nie miałem problemu a miałem
12
LOL



tak to jest jak 10 latek dostaje internet (bez urazy moge się mylić) i zara palma odbija :P he ale łidżok to już nie pierwszy raz tak błyska :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować