Zaloguj się, aby obserwować  
Falconer

Windows 7 Temat Ogólny

41 postów w tym temacie

Witajcie.

Temat o najnowszym dziecku Microsoftu, które jest w fazie tworzenia.

Piszcie czego oczekujecie. :P

Ja w sumie się dziwię, że nowy system pojawi się tak szybko. Przecież nawet teraz w drugiej połowie 2008 roku duża liczba osób ma jeszcze Windowsa XP, a w 2010 ma być nowa Winda... Zobaczymy co z niej wyjdzie.

Oczekiwania? Żeby był co najmniej tak dobry jak Vista. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wiążę z nowym Windowsem spore nadzieje. Zwłaszcza jestem ciakaw nowego DX''a. Może przyniesie on prawdziwą (czytaj: zauważalną) poprawę grafiki?

Dnia 19.08.2008 o 19:22, Falconer napisał:

Oczekiwania? Żeby był co najmniej tak dobry jak Vista. :)


Po co tworzyć kolejną edycję czegoś, skoro miałaby być tylko tak samo dobra jak poprzednik? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to trochę za wcześnie na zakładanie tematu o nowym dziecku M$.
Nie ma żadnych praktycznie informacji na jego temat, więc nie ma tez za bardzo o czym dyskutować.
Podałbyś może jakieś linki gdzie można się czegoś dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 19:22, Falconer napisał:

Oczekiwania? Żeby był co najmniej tak dobry jak Vista. :)

Według niektórych stawianie słów dobry i Vista w jednym zdaniu to herezja. Korzystałem trochę z Visty i jest naprawdę fajna, z wyglądu i funkcjonalności. Narzeka się że strasznie powolna i w ogóle. Cóż.. jeżeli katuje się system to znakomity Windows XP też się będzie zacinał...

A Seven? Trudno powiedzieć co może być nowego. Większe wsparcie dla nowych standardów HD, jeżeli silnik Visty to zdecydowanie warto go poprawić (chociażby dla których komputer to platforma korzystania z Bearshare). Jakiś fajny antywirus w zestawie (?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 19:54, bartek_kawa napisał:

> Oczekiwania? Żeby był co najmniej tak dobry jak Vista. :)
Według niektórych stawianie słów dobry i Vista w jednym zdaniu to herezja.

Wiem. Sam tak uważałem dopóki, dopóty sam nie zacząłem korzystać z tego systemu. Myślałem, że nie da się na nim pracować, co chwilka wyskakują komunikaty o błędach, nie da się pograć w żadne gry... G... prawda. :)

Dnia 19.08.2008 o 19:54, bartek_kawa napisał:

Korzystałem
trochę z Visty i jest naprawdę fajna, z wyglądu i funkcjonalności. Narzeka się że strasznie
powolna i w ogóle. Cóż.. jeżeli katuje się system to znakomity Windows XP też się będzie
zacinał...

Popieram. Gdy zacząłem używać Visty, to byłem... zaskoczony. I to pozytywnie. Zainstalowałem Mafię (byłem niemalże pewien, że gra się nie uruchomi) i... bez problemu włączyłem i pograłem w nią. Mimo tego, że gra była tworzona za czasów Windows Millenium. Podobnie z Gothic`kami, ToCĄ i innymi starszymi lub nowszymi tytułami. We wszystkie gry zagrałem bez najmniejszego problemu. :)
Lecz Vista to nie tylko gry. Ogólnie... system jest bardzo fajny, używa się go przyjemnie, jest... żwawy. :] Tak, to sprawa dobrej konfiguracji mojego sprzętu (na słabszej zapewne dłużej `myśli`), lecz nie zmienia to faktu iż ja jestem... szczęśliwym użytkownikiem Visty. I każdemu ją polecam, bo naprawdę nie ma się czego bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 12:45, mrosi napisał:

Miało być lepiej, a wyszło jak zwykle :) Ulepszony kalkulator i Paint...wow! I tak ci, którzy bawią się grafiką mają Photoshopa, albo Gimpa ;) A kalkulator to ja mam (i to bardzo dobry) w OpenOffice''owym Calcu. Tylko niepotrzebne marnotrawienie miejsca na dysku, dawać to od razu do systemu. Fakt, że nie za bardzo wiem na co, bo nawet pełna instalacja Linuxa zajmuje max. 4,5GB...
No i nadal żre za dużo RAM-u. A początkowo mówiono, iż będzie brał mniej od XP-ka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo Vista nie gryzie, sam pracowałem na tym OSie rok i nie narzekałem, chociaż przytrafił mi się pod koniec jeden paskudny babol ale co zrobić, ogólnie system w niczym nie ustępuję XPkowi z jednym wyjątkiem, jest pamięciożerny. Dla mnie osobiście jest to minus ponieważ stawiam na maksymalną wydajność zarówno systemu jak i gier, ostatnio zaopatrzyłem się w 3GB ram więc na XP wszystko śmiga, gry ładnie się wczytują (parę sekund), myślę że na Viscie nie było by problemów tak jak kiedyś z długimi loadingami ale na razie siedzę na starym OSie, po prostu nie ma sensu się przesiadać.

Dodam jeszcze tylko to, iż mam nadzieję że tym razem M$ nie zapomni o tym do czego ma służyć system i postawią na maksymalną jakość/wydajność, a nie bajerki i fajerwerki typu DreamScene. IMO świetny bajer, szkoda że zwalnia komputer niemiłosiernie więc na co on komu kiedy przeciętny użytkownik ma 1-2GB ram i GeForce''a 7600-7900.

PS Kilka informacji o Win Blackbomb bo taka miała być jego początkowa nazwa:

*Będzie wersja 32 i 64 bitowa
*Ostatni system, który będzie 32 bitowy
*Oparty na jądrze hybrydowym podobnie jak wcześniejsze OSy (początkowo były plany stworzenia nowego o nazwie MinWin)
*Zupełnie nowy interfejs, brak słynnego przycisku "start"
*Możliwość umieszczania gadżetów poza SideBarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 22:28, oOreVenOo napisał:

*Zupełnie nowy interfejs, brak słynnego przycisku "start"

O rly? To co ja widzę na tym screenie w miejscu przycisku "start"?

Hej! Czy to aby nie przycisk "start"? :D

20081028223236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A) Nie piszę Ci tam jak w XPeku "Start" tylko masz samo logo Windowsa więc nie ma słynnego startu z 95/98/XP
B) Były/Bądź nadal są plany zastąpienia "Startu" lub logo Windowsa czymś zupełnie innym.

No właśnie o RLY...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 22:28, oOreVenOo napisał:

...po prostu nie ma sensu się przesiadać.


Ja przesiadłem się na Vistę półtora roku temu. I nie wrócę do XP...
Gry działają tak samo szybko jak na XP - to kwestia sprzętu.

Dnia 28.10.2008 o 22:28, oOreVenOo napisał:

Dodam jeszcze tylko to, iż mam nadzieję że tym razem M$ nie zapomni o tym do czego ma
służyć system i postawią na maksymalną jakość/wydajność, a nie bajerki i fajerwerki typu
DreamScene. IMO świetny bajer, szkoda że zwalnia komputer niemiłosiernie więc na co on
komu kiedy przeciętny użytkownik ma 1-2GB ram i GeForce''a 7600-7900.


Jak wyżej wszystko zależy od kompa. Mając odpalony DreamScene (swoją drogą czy ktoś kiedyś myślał, że zamiast tapety będzie miał filmiki) mogę dalej bez problemów grać, przeglądać net, etc (jednocześnie...).

Dnia 28.10.2008 o 22:28, oOreVenOo napisał:

PS Kilka informacji o Win Blackbomb bo taka miała być jego początkowa nazwa:


A nie przypadkiem Vienna?

Dnia 28.10.2008 o 22:28, oOreVenOo napisał:

*Będzie wersja 32 i 64 bitowa
*Ostatni system, który będzie 32 bitowy
*Oparty na jądrze hybrydowym podobnie jak wcześniejsze OSy (początkowo były plany stworzenia
nowego o nazwie MinWin)
*Zupełnie nowy interfejs, brak słynnego przycisku "start"
*Możliwość umieszczania gadżetów poza SideBarem


No podobno ma być już oparty na nowym systemie plików - WinFS. Choć z drugiej strony tak miało być już z Vistą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do opcji oglądania filmików na tapecie... są animowane tapety i program ALLplayer daje mozliwosc odtwarzania filmow na pulpicie.

Rowniez korzystalem w Visty. Nie jest ona taka zla, szczegolnie podoba mi sie w niej wyglad : >

Ale raczej nei zamienilbym XP na Vistę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam XP na PC i Vistę na laptopie i stwierdzam że Vista może nie jest zła ale bardzo dużo nie doróbek ma i straszne błędy nie to co w XP mam nadzieję że Windows 7 będzie dużo lepszy od Visty i co najważniejsze lepszy od XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po optymalizacji Visty uwazam ten system za lepszy od XP. Troche zaryzykowalem kupujac Viste, ale nie zaluje. Wedlug mnie jest duzo bardziej stabilny. Wszystko mi chodzi bardzo szybciutko i plynnie. Dodam tylko, ze zalezy to pewnie od kompa - mam dosc dobra maszyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 05:51, T.Boczek napisał:

Ja mam XP na PC i Vistę na laptopie i stwierdzam że Vista może nie jest zła ale bardzo
dużo nie doróbek ma i straszne błędy nie to co w XP mam nadzieję że Windows 7 będzie
dużo lepszy od Visty i co najważniejsze lepszy od XP


jakie błędy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie mimo braku widzenia 1 giga ramu zostaję chyba na tym systemie(XP ) i się bezboleśnie przesiądę na 7

Chyba że coś mi odbije i przesiądę się na vistę (ale na pewno zdeaktywuję lunę i UAC)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja chcialbym, aby nowy system operacyjny byl co najmniej tak dobry jak stary poczciwy XP. Vista ssie i nawet moj nauczyciel od informatyki mowi ze to wielki shit. System ma dzialac i byc funkcjonalnym a nie ma pieknie wygladac jak przebajerzona VISTA. Najwieksza roznica to waga systemow. XP wazy cos kolo 3-4gb, VISTA ponad 10gb (jak nie kolo 15...) Po jaka cholere komu aero skoro komp sie resetuje 5 minut ?? Miejmy nadzieje ze m$ nie zrobi kolejnego gowna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak rzeczowa argumentacja. :-/ Nie zauważyłem, by mój system operacyjny ssał - gdy podawałem mu smoczek, stwierdził, że nie wie o co mi chodzi... Wcale się nie dziwię. Osobiście uważam, że system operacyjny może być i funkcjonalny, i piękny. W końcu, dlaczego by nie? Systemy z rodziny Microsoft Windows XP wymagają zarezerwowania około 1,5 GB, pakiet Nero 9 w granicach 2 GB z pojemności dysku twardego. To już pewnie jest normalne. [sic!] A, i na koniec - nie zaczyna się zdania od "ja". W dodatku pisanego z małej litery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 01:07, Dark Energy napisał:

Chyba że coś mi odbije i przesiądę się na vistę (ale na pewno zdeaktywuję lunę i UAC)

Akurat UAC ponoć powoduje coraz mniej alarmów, i co więcej miał denerwować użytkowników. Jego autorom chodziło o to żeby programy przestały wymagać praw administratora, o ile nie jest to niezbędne (praca z uprawnieniami zwykłego usera jest zwyczajnie bezpieczniejsza, bo nawet jak trafi się jakiś bug umożliwiający np włam podczas grania przez sieć (a bywały już takie w grach) to skutki będą ograniczone do aktualnie aktywnego konta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować