Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Parę słów o przeglądarkach

57 postów w tym temacie

W sumie to nawet dobrze - im więcej użytkowników IE, tym lepiej dla przeglądarek alternatywnych - może twórcy różnych paskudztw nie będą się nimi tak interesować :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domek

Wygląda na to, że zwycięski pochód przeglądarki internetowej Firefox dobiega powoli końca (delikatnie mówiąc). Trzeci miesiąc pod rząd open-source´owa aplikacja zmniejszyła swój udział w rynku. Szanse na światową dominację stracił też inny alternatywny browser.

Przeczytaj cały tekst "Parę słów o przeglądarkach" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opera jest dobra, ale strony nie są do niej przystosowane w większości. Za szybko poleciała do przodu z technologią moim zdaniem. Z jednej strony to dobrze, z drugiej strony zaś skłania wielu (np. mnie) do korzystania z innych alternatywnych przeglądarek (Firefox dokładniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabawne spostrzeżenie. Spadek zainteresowania może ich zmobilizuje do wydania czegoś lepszego. Osobiście używam Firefoxa i nie zamierzam się przesiadać. Licztę na to, że Mozilla postara się o mnóstwo nowości w przyszłych wydaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko, dlaczego żaden użytkownik IE nigdy się nie wypowiada na takie tematy i dochodzę do wniosku, że te 84% użytkowników IE to zwykłe szaraki, dla których komputer to przyrząd, na którym nic się nie zmienia tylko się go używa. Inaczej mówiąc 100% software''u to Microsoft ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nie mam problemów z IE. Nic nigdy nie złapałem, nigdy nie miałem problemów z podmienioną stroną startową itp. Więc nie widzę sensu przechodzenia na inna przeglądarkę. Przynajmniej w swoim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strony się wyświetlają źle w Operze ? Źle napisane strony ....
Opera jest 100% HTML 4.2 bodajże compliant. W przeciwieństwie do popularnego IE...
A propos .... niektóre napisy na przyciskach na stronie gram.pl wyłażą poza te przyciski :D
Czyli jak zwykle pozycjonowanie a la IE :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 13:53, VuLgAtUs napisał:

Ja jakoś nie mam problemów z IE. Nic nigdy nie złapałem, nigdy nie miałem problemów z podmienioną stroną startową itp. Więc
nie widzę sensu przechodzenia na inna przeglądarkę. Przynajmniej w swoim przypadku.


Lol, chociaż SPRÓBUJ zaistalować FF czy Operę... Co tam podmieniona strona startowa, najwazniejsza jest wygoda.... Zobaczysz, jużnigdy nie będziesz chciał wrócić do IE...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VuLgAtUs: Nikt Ci nie każe zmieniać przeglądarki jeśli Ci wszystko działa.
Ja tylko za czyjąś namową kiedyś spróbowałem Opery i teraz nie potrafię korzystać z IE .... niewygodne ! No i nie spomnę już, że w Operze kilka ostatnich stron jest trzymane w pamięcie więc naciśnięcie "back" powoduje natychmiastowy powrót a nie kolejne odczytywanie strony, która przez ostatnie 5s się nie zmieniła wogóle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech czy w polskich serwisach internetowych redakcje potrafią coś więcej, niż tylko zajrzeć na /. i skopiować wiadomości z serwisów, których newsy tam są cytowane? W Polsce, kraju, którym IMHO najbardziej interesuje odwiedzających, porządne przeglądarki nadal zwiększają swój udział (w jednym tygodniu mniej, w drugim bardziej, ale zawsze).
Nie można zakładać, że 90% społeczeństwa to debile ślepo zapatrzeni w to, co im dyktuje microsoft. Potrzeba trochę większej kampanii promującej to, co dobre, a wzrost będzie nie tylko w Polsce. Tu z kolei miejsce na media - głównie internetowe. Przecież nie od dziś wiadomo, że gdyby nie IE i jego słabe wsparcie dla XHTML (ba, nawet HTML4) i CSS, strony robiłoby się o wiele prościej i szybciej (a dla komercyjnych serwisów - taniej). Ale nie. Lepiej napisać dziesiątki newsów o dziurach w Firefoksie. Wtedy, gdy dziury są łatane w ekspresowym tempie, serwisy - w znakomitej większości - milczą (przyzwyczajenia z IE, który wcale nie jest łatany, albo dopiero po kilku latach?). Lepiej napisać, co Symantec nawymyślał w swoim raporcie (nie zauważyliście, że ta firma jest po prostu niewiarygodna? Ona *utrzymuje się* z błędów w aplikacjach ms, toteż FLOSS, którego naturą jest większe bezpieczeństwo jest przez nią traktowane jako zło).
A premiera Fx 1.5 nadchodzi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Mozilla Firefox rządzi. Używam jej odkąd pamiętam i jeszcze nic strasznego "nie złapałem" ;p Ale czasami zdażają się stronki, które nie współgrają z Firefoxem więc wtedy dopiero stosuję IE :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna popularyzacji alternatywnych przegladarek byl przede wszystkim spyware i wyskakujace okna. Teraz, po wypuszczeniu SP2 i upowszechnieniu Ad-Aware, Spybota, czy MS Antispyware glowny motyw "przesiadki" zniknal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z FF i się do niego nie mogłem przyzwyczaić. Używam IE/Maxthon i mam zakładki gesty myszy blokowanie popup''ów. Nie mam problemów z otwieraniem stron, a że mam stałke to ponowne wczytywanie się strony po kliknięciu na back, nie stanowi dla mnie problemu. I nie uważam się za debila bo świadomie korzystam z IE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 13:55, Festin napisał:

Strony się wyświetlają źle w Operze ? Źle napisane strony ....
Opera jest 100% HTML 4.2 bodajże compliant. W przeciwieństwie
do popularnego IE...


Tylko co to obchodzi przecietnego uzytkownika? Takiego, co to w sieci spedza moze 4-5 godzin tygodniowo, zeby znalezc potrzebne informacje? On nie ma zamiaru wysylac zazalen do autorow stron, ze w jego przegladarce cos wyswietla sie nie tak. Nie ma na to czasu. Chce wpisac adres i zobaczyc strone wygladajaca tak jak nalezy. Dlatego jesli cos sie zle wyswietla w Operze, to jest to problem Opery, a nie MS, czy tez autora strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 14:14, VuLgAtUs napisał:

mam zakładki gesty myszy blokowanie popup''''ów.


Czyli 3 chyba najwieksze zalety innych przegladarek. Gdybym trafil na Maxthona przed poznaniem Opery, pewnie bym przy nim zostal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem jedno. IE to wielki gówno delikatnie mówiąc. Po przeinstalowaniu systemu włączyłem kilka stron w celach ściągania niezbędnych programów i instalowały mi się spyware''y i opanowały pulpit :D ( gg, adaware, winamp ściągałem a nie żadne p2p )
Używając FFa nigdy nic się złego nie zdarzyło mi także polecam wszystkim usunięcie IE. Z przyzwyczajenia klikam IE jak mam na pulpicie mimo że FF używam od ponad pół roku ale teraz poprostu IE usuwam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... szkoda, ja i tak wole moja Opere, bo naprawde bardzo wygodnie mi sie z niej korzysta i nie widze sensu w zmianie jej na Firefoxa, czy(o, zgrozo!) IE :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować