Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Abonament do Age of Conan wreszcie znany!

122 postów w tym temacie

I znów głupia przepychanka pt. "Co lepsze?" Ludzie, weźcie idźcie popatrzcie jak trawa rośnie, skoro aż tak wam się nudzi. Nadal nie rozumiem dlaczego polska społeczność graczy zamiast współpracować ciągle jest rozbita. Ach, to chyba przez to, że ciągle musicie krytykować i udowadniać swoje racje. Nie rozumiem tych głupich przepychanek.

CD Projekt wynegocjował stawkę abonamentową za miesięczną rozgrywkę w Aquilonii na jedyne 29,99 zł!
ROTFLMAO.
A jak będę chciał pograć w Stygii lub Cymerii to co? Tak, czepiam się, ale wypadałoby choć zapoznać się z tematem pisząc artykuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 07:53, Dżibril napisał:

I znów głupia przepychanka pt. "Co lepsze?" Ludzie, weźcie idźcie popatrzcie jak trawa
rośnie, skoro aż tak wam się nudzi. Nadal nie rozumiem dlaczego polska społeczność graczy
zamiast współpracować ciągle jest rozbita. Ach, to chyba przez to, że ciągle musicie
krytykować i udowadniać swoje racje. Nie rozumiem tych głupich przepychanek.


Ale co ma do rzeczy "Co lepsze?" od czyjejs opinii o grze? Chyba normalne ze ludzie moga miec rozne opinie. A w przypadku AoC jest to zrozumiale bo to co sie wyprawia z ta gra jest kuriozalne. Wiec chyba zastanawianie sie czy lepiej wydac 30 zl na produkt ktory nie dziala czy 40 na cos co dziala jest zupelnie na miejscu. Wiec moze wyjasnij jakiej wspolpracy oczekujesz?

Btw. mylisz sie myslac ze niezadowoleni gracze sa wrogami AoCa, najwiekszym i najgorszym wrogiem AoCa jest Funcom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 09:18, Terrorite napisał:

Ale co ma do rzeczy "Co lepsze?" od czyjejs opinii o grze? Chyba normalne ze ludzie moga
miec rozne opinie. A w przypadku AoC jest to zrozumiale bo to co sie wyprawia z ta gra
jest kuriozalne. Wiec chyba zastanawianie sie czy lepiej wydac 30 zl na produkt ktory
nie dziala czy 40 na cos co dziala jest zupelnie na miejscu. Wiec moze wyjasnij jakiej
wspolpracy oczekujesz?


Nie zrozumiałeś mojego posta, który w ogóle nie odnosi się do gry tylko do społeczności graczy PC, którzy są największymi jęczydłami i malkontentami jakie widziałem podczas ponad dwudziestu lat mojej przygody z grami. Szkoda tylko, że większość z ludzi krytykujących "AoC" w ogóle w niego nie grała.
Ale ja się nie bawię w tej piaskownicy - przepychajcie się beze mnie.

Dnia 05.09.2008 o 09:18, Terrorite napisał:

Btw. mylisz sie myslac ze niezadowoleni gracze sa wrogami AoCa, najwiekszym i najgorszym
wrogiem AoCa jest Funcom.


Gram w tę grę od premiery i wiem co nieco o tym. Więc nie pisz mi czy się mylę, czy nie i nie nadinterpretowuj moich postów. Jeśli Funcom coś z tym zrobi (a aktywni gracze widzą, że robi) to będzie git - jeśli nie, to trudno.
Ale kolejne posty z cyklu "WoW jest the best", "AoC to beta i syf jakich mało" są już nudne do wyrzygania.
Ponad rok grałem w "WoW" i nie będę ukrywał, iż ma dużo zalet. Niestety jeszcze więcej wad - społeczność jest jedną z nich. Oczywiście zależy na co sie trafi, ja widocznie nie trafiłem najlepiej.
Paradoksalnie odwrotnie trafiłem w "AoC" - fajna gildia, zajefajni ludzie, klimat który mi pasuje.
Tyle, że ja wychodzę z założenia, że najpierw spróbuję a potem będę się wypowiadał.
Zresztą, z mojej strony EOT. Nie zamierzam brać udziału w jałowej dyskusji - wolę się na ten temat wypowiedzieć na forum Funcomu lub AoC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 09:51, Dżibril napisał:

Zresztą, z mojej strony EOT. Nie zamierzam brać udziału w jałowej dyskusji - wolę się
na ten temat wypowiedzieć na forum Funcomu lub AoC.


No swietnie tylko po co sie irytujesz. Ja gralem od closed beta do konca sierpnia jesli chcesz sie licytowac. I nie widze zeby funcom robil cos w glownych kwestiach ktore ludzi bola. To ze trafiles na dobra gildie to swietnie. Ale jak sie to ma do tego ze gra sama w sobie, od strony technicznej wyglada marnie? I faktycznie, moze to i dobry pomysl zebys sie troche poudzielal na oficjalnym forum. Bo ono niestety tez juz zdycha. Tylko, tak na marginesie. Dalej nie udalo ci sie odpowiedziec o jakiej to wspolpracy miedzy graczami mowisz. Latwo zarzucac komus ze jeczy i placze i poza tym nie zaproponowac nic konkretnego. Ciekawe ze przypomina to bardzo posty z oficjala:
AoC jest swietny bo ja tak powiedzialem, a wam jak sie nie podoba to nie grajcie!
jako glowny argument przeciwko ludziom ktorzy podaja konkretne przyklady umyslowej indolencji i amatorszczyzny funcomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, łopatologicznie, bo widzę, że inaczej się nie da.
Primo, nikt się tu nie irytuje. Secundo, nie muszę się licytować. Tertio, nigdzie nie pisze, że "AoC" jest lepszy od czegokolwiek, bo grając w tę grę musiałbym być ślepy by nie widzieć tych wszystkich niedoróbek. Naprawdę nie wiem gdzie w moim poście zauważyłeś wychwalanie "AoC" pod niebiosa. Czy gdzieś to napisałem? Może mnie coś ominęło? Nadinterpretujesz.
Wiesz co mnie boli? Wieczne kłótnie graczy PC - szczególnie jeśli chodzi o MMO. Kilka lat temu śmialiśmy się z konsolowców, że są podzieleni na obozy "Xbox" i "Playstation". Teraz oni śmieją się z nas, że jedna głupia gra powoduje kłótnie i robi z graczami PC dokładnie to, przez co oni przechodzili jakiś czas temu. Gdyby społeczność jakoś reagowała zamiast się wiecznie kłócić, to i może twórcy gier mieliby jakiś szacunek dla graczy - a tak dostajemy albo niedoróbki, albo porty z konsol. O tym, że gracze PC sami zgotowali sobie taki los chyba nie muszę pisać - wystarczy spojrzeć jak bardzo ten rynek jest opanowany przez piractwo.
Może już po prostu jestem stary i zauważam rzeczy, które nie dzieją się tylko na moim poletku.

A wracając. Jeśli ktoś nie chce grać, to niech nie gra. Ale - obserwując kilka portali poświęconych grom (zagraniczne też) - widzę, że teraz do batalii kłótni dochodzi też "WAR". Z jednej "WoW", z drugiej "AoC", z trzeciej "WAR" - dobrze, że chociaż gracze "EVE Online" siedzą cicho i nie mieszają się w podobne jałowe dyskusje o wyższości marchewki nad selerem. Potrzebne to wszystkim jak rybie ręcznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 10:27, Dżibril napisał:

Naprawdę nie wiem gdzie w moim poście zauważyłeś
wychwalanie "AoC" pod niebiosa.

Pokazuje ogolny tok rozumowania. Gdzie ja napisalem ze wychwalasz? Wez no pokaz palcem bo nie widze. Chodzi mi o twoja postawe typu "przestancie narzekac i cos zrobcie. Swietnie, tylko co?

Dnia 05.09.2008 o 10:27, Dżibril napisał:

Teraz oni śmieją się z nas, że jedna głupia gra powoduje kłótnie i robi z graczami PC
dokładnie to, przez co oni przechodzili jakiś czas temu. Gdyby społeczność jakoś reagowała
zamiast się wiecznie kłócić, to i może twórcy gier mieliby jakiś szacunek dla graczy


Kolejny banał. Jakos reagowala, cos zrobila, konkrety konkrety a nie gdybanie. jedyne co moze zrobic spolecznosc to nie kupowac gier zlych i tym samym zmusic producentow do zmian. Ale to jest utopia. Irytuja cie klotnie graczy? Swietnie, to co bys chcial w zamian? Zeby sie wszyscy kochali i byli dla siebie milusi?

Dnia 05.09.2008 o 10:27, Dżibril napisał:

- a tak dostajemy albo niedoróbki, albo porty z konsol. O tym, że gracze PC sami zgotowali
sobie taki los chyba nie muszę pisać - wystarczy spojrzeć jak bardzo ten rynek jest opanowany
przez piractwo.


Rynek opanowany przez piractwo. A co to ma do gier MMO? Rynek gier PC trzyma sie swietnie niezaleznie od tego cobys o nim nie powiedzial. Poszukaj newsa o wynikach finansowych rynku PC. Jest na gram.pl.
Szczegolnie kuriozalne i pozbawione logiki jest twoje twierdzenie:
gracze sie kloca i jakos nie reaguja (na co niby? i znow mistyczne jakoś) przez co firmy nie maja szacunku dla graczy no ale to wina graczy bo jest piractwo.
Co ma jedno do drugiego? Chcesz powiedziec ze jak sie ludzie przestana klocic to piractwo zniknie? No daj spokoj ;)

Dnia 05.09.2008 o 10:27, Dżibril napisał:

A wracając. Jeśli ktoś nie chce grać, to niech nie gra.


Taaak tak. Zrobcie cos! Nie stojcie tak! Reagujcie bo inaczej bedziemy dostawali gry niedorobki. Ale przy tym nie narzekajcie na AoCa! Nie podoba sie to nie grajcie ale nie narzekajcie. Hipokryzja?
Poza tym w dalszym ciagu uwazam ze samo porownanie ceny abonamentu bez porownania jakosci gier nic nie wniesie. Rownie dobrze moznaby porownac ceny np. KIA i BMW bez porownywania parametrow, komfortu, jakosci wykonania i stwierdzic ze KIA jest lepsza.

Ale w sumie, jesli ze twierdzisz ze trzeba cos zrobic to smialo, jestem otwarty na propozycje. Zaproponuj konkretne i sensowne rozwiazania a ja cie popre. ;) Czy moze jestes teoretykiem ktory potrafi tylko mowic a potem ogladac sie na innych i czekac az oni cos zrobia? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem już tyle błędów w "AoC", że powinienem mieć chyba dożywotni abonament.
Nie wiem czego ode mnie oczekujesz, ale masz rację, że nie można tylko gadać. Z tym się w pełni zgadzam. Jednak z drogiej strony co mam zaproponować? "Jedźmy pod siedzibę Funcomu z transparentami, przykujmy się do drzewa i może to coś da"? Bez sensu. Producenci muszą zauważyć, że jest źle, ale pojedyncza jednostka mało może zrobić. Skoro oczekujesz od mnie konkretnych propozycji, to niech i będzie vice versa. To nie takie proste, prawda? Ale już samo zauważenie problemu jest czymś konkretnym.
Zarzucasz mi ogólniki, a sam nie zaproponowałeś konkretów. To tyle jeśli chodzi o hipokryzję.
A jeśli chcesz, to możemy założyć firmę zajmująca się produkcją gier. Chętnie wejdę w taki interes i zmiotę z rynku całą konkurencję mając za wspólników doświadczonych graczy. Nie widzę problemu - zazwyczaj nie widzę też chętnych, bo dziś rynek gier, to duuża kasa. Zarówno do wydania jak i do zarobienia.

Wyniki sprzedaży... Ta, bardzo miarodajny czynnik jeśli chodzi o jakość. Przytoczę przykład filmowy. Wiesz, że nawet najgorszy crap jest w stanie odnieść sukces kasowy? Wystarczy, że ludzie będą chcieli zobaczyć jak można zrobić takie g. Nie jestem fanbojem konsol (choć poza PC mam PS3), ale jeśli coś się w materii piractwa nie zmieni, to naprawdę producenci zaczną odchodzić z rynku PC. Nie chciałbym być prorokiem, ale taka opcja jednak istnieje. Nespa?
Nigdzie nie napisałem, że po zaprzestaniu kłótni piractwo zniknie - czytaj ze zrozumieniem. Pisałem ogólnikowo o rynku gier.

Ja biorę aktywny udział w społeczności graczy - nie tylko na naszym poletku, ale i za granicą. Grałeś w MMO i chyba wiesz jaką opinię mają gracze z naszego kraju.

Podsumowując.
"AoC" wymaga jeszcze wielu poprawek, ale potencjał ma świetny. Funcom przyciął na graczach i jest to fakt - niemniej sami nic nie zrobią bez sugestii graczy. To działa w obie strony.

Aha, żeby było jasne. To nie jest kłótnia - po prostu wymiana poglądów. Przynajmniej z mojej strony - jak już pisałem: seler i marchewka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 11:16, Dżibril napisał:

Zgłosiłem już tyle błędów w "AoC", że powinienem mieć chyba dożywotni abonament.
Nie wiem czego ode mnie oczekujesz, ale masz rację, że nie można tylko gadać. Z tym się
w pełni zgadzam. Jednak z drogiej strony co mam zaproponować? "Jedźmy pod siedzibę Funcomu
z transparentami, przykujmy się do drzewa i może to coś da"? Bez sensu.


Jak dla mnie bomba, mozemy jechac :D Nie musimy sie od razu przywiazywac do drzewa ale np. pojsc i sie uchlac z rozpaczy w jakims fiordzie. Tyle ze trzeba przemycic ze soba odpowiednia ilosc gorzaly bo tam ceny to masakra.

Dnia 05.09.2008 o 11:16, Dżibril napisał:

Producenci muszą zauważyć, że jest źle, ale pojedyncza jednostka mało może zrobić. Skoro oczekujesz od
mnie konkretnych propozycji, to niech i będzie vice versa. To nie takie proste, prawda?
Ale już samo zauważenie problemu jest czymś konkretnym.
Zarzucasz mi ogólniki, a sam nie zaproponowałeś konkretów. To tyle jeśli chodzi o hipokryzję.


Ale ja sie nie staram przekonywac innych ze trzeba cos zrobic bo to i tak nic nie da. Ludzie sami musza dojrzec do tego zeby dostrzec ze jest zle.

Dnia 05.09.2008 o 11:16, Dżibril napisał:

A jeśli chcesz, to możemy założyć firmę zajmująca się produkcją gier. Chętnie wejdę w
taki interes i zmiotę z rynku całą konkurencję mając za wspólników doświadczonych graczy.
Nie widzę problemu - zazwyczaj nie widzę też chętnych, bo dziś rynek gier, to duuża kasa.
Zarówno do wydania jak i do zarobienia.


Duza kasa? W Polsce? Daj spokoj, juz dyskutowalem na temat rynku Indy w u nas. Ciezka sprawa. Jesli nie zaplacisz ludziom to nie znajdziesz chetnych. A dlubanie po nocach w domu? Marnie to widze. Ale jesli chcesz, mozemy zalozyc.

Dnia 05.09.2008 o 11:16, Dżibril napisał:

Wyniki sprzedaży... Ta, bardzo miarodajny czynnik jeśli chodzi o jakość. Przytoczę przykład
filmowy. Wiesz, że nawet najgorszy crap jest w stanie odnieść sukces kasowy? Wystarczy,
że ludzie będą chcieli zobaczyć jak można zrobić takie g. Nie jestem fanbojem konsol
(choć poza PC mam PS3), ale jeśli coś się w materii piractwa nie zmieni, to naprawdę
producenci zaczną odchodzić z rynku PC. Nie chciałbym być prorokiem, ale taka opcja jednak
istnieje. Nespa?


Byc moze, tylko ze gdyby nawet do tego doszlo to nastepnymi w kolejce beda konsole, na xboxa piractwo jest, na PS3 jeszcze nie, ale to kwestia czasu.

Dnia 05.09.2008 o 11:16, Dżibril napisał:

"AoC" wymaga jeszcze wielu poprawek, ale potencjał ma świetny. Funcom przyciął na graczach
i jest to fakt - niemniej sami nic nie zrobią bez sugestii graczy. To działa w obie strony.


Problem w tym ze gracze daja wyraznie do zrozumienia co chcielby zeby poprawiono najpierw a funcom to olewa. Jego arogancja w tej sprawie (bo o komunikacji obustronnej nie ma co mowic) jest ogromna. Co z tego ze ma potencjal? Vanguard tez mial potencjal i zostal z 20k graczy. I po roku daje 1 miesiac free play dla kazdego kto mial tam konto. I mimo tego ludzie tez nie chca wracac bo juz sie raz nacieli. Zla opinia na temat funcomu juz powstala, krazy po sieci i nie zmienia jej butne wypowiedzi Godagera czy Ellingsena. Funcom naprawde ciezko pracowal na taka a nie inna opinie i bardzo watpie zeby udalo mu sie teraz to odkrecic, zbyt duzo nowych MMO jest w drodze zeby teraz mieli szanse zaistniec jako cos wiecej niz niszowy tytul ktory przejdzie do historii jako najwieksze Hype Before i Fail After. Zadziwiajacy jest fakt ze dokladnie to samo bylo przy okazji startu ich pierwszego MMO - Anarchy Online. I jak widac przez tyle lat niczego nie zdolali sie nauczyc.
Zobacz, mial byc AoC na xboxa. Tylko czy naprawde sadzisz ze M$ pozwoli na wypuszczenie tak zabugowanego tytulu na swoje konsole? Mocno watpie. Mimo calego swojego potencjalu tej grze moze zabraknac podstawowej rzeczy, graczy. A gracze nie beda w nieskonczonosc czekac na poprawki. WH juz za rogiem, Mines of Moria tez, WotLK, potem AION, Darkfall, Stargate, konkurencja jest ogromna a oni juz spieprzyli to co najwazniejsze, HeadStart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego nie da się ukryć. Więc nie pozostaje nam nic innego jak uchlać się w jakiś fiordzie - zgodnie z propozycją. :)

Mnie to tak naprawdę już trochę trzącha, bo ile jeszcze pogram? Z pięć - dziesięć lat? Może. Ale to powinien być wyraźny sygnał dla następnego pokolenia graczy.

I uśmiałbym się po pachy gdyby "WAR" był podobną wpadką (czego nikomu nie życzę) jak "AoC". Jestem wielkim fanem "WFRP" od nastu lat i sam myślałem czy by nie zainwestować właśnie w niego. Jednak nadal będę grał w "AoC" - po prostu podoba mi się uniwersum Hyperborei i wystarczy mi papierowy "Warhammer". Może się coś we władzach Funcomu zmieni, może ktoś pomyśli - oby tylko nie wpadli na to, gdy będę ostatnią osobą na serwerach. ;)

A co do Microsoftu... Wiesz, że oni sami nie wiedzą czego chcą. Raz mówią jedno, a potem robią drugie. Pewnie wydadzą "AoC", bo to w sumie dodatkowa kasa - albo i nie wydadzą. Cholera ich wie, bo decyzje w Redmond zmieniają się niczym chorągiewka na wietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze sam mozesz sprawdzic WHOnline. Beta startuje w niedziele, klucze sa do pobrania. Jest watek skad te klucze wziasc i 11 dni masz na porownanie czym universum WFRP rozni sie od tego ktore zaserwuje nam Mythic. :) No i bedziesz mial kilka dni odpoczynku od AoCa, a w dodatku potem bedziemy mogli ponarzekac dla odmiany na EA, Mythic i WH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 11:48, Dżibril napisał:


A co do Microsoftu... Wiesz, że oni sami nie wiedzą czego chcą. Raz mówią jedno, a potem
robią drugie. Pewnie wydadzą "AoC", bo to w sumie dodatkowa kasa - albo i nie wydadzą.
Cholera ich wie, bo decyzje w Redmond zmieniają się niczym chorągiewka na wietrze.


Microsoft nie jest wydawcą AOC.
Redmond przeprowadza tylko certyfikację i dopuszcza grę do wydania.
Na Xboksa, jak na każdą konsolę, dostępna jest pewna liczba crapów, więc AOC też ma szansę się ukazać. To już zależy od tego, czy Funcom dostarczy do certyfikacji w miarę grywalną wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 11:57, micpl napisał:

Microsoft nie jest wydawcą AOC.
Redmond przeprowadza tylko certyfikację i dopuszcza grę do wydania.

No, dziękujemy, że łaskawie nas oświeciłeś. Naprawdę nikt by się tego nie domyślił.

Dnia 05.09.2008 o 11:57, micpl napisał:

Na Xboksa, jak na każdą konsolę, dostępna jest pewna liczba crapów <ciach>

Podobnie jak na PC - nie epatuj fanbojstwem bo to jest takie passe.

Terrorite -> Może się skuszę. W sumie mały odpoczynek od "AoC" by się przydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 12:28, Dżibril napisał:

> Microsoft nie jest wydawcą AOC.
> Redmond przeprowadza tylko certyfikację i dopuszcza grę do wydania.
No, dziękujemy, że łaskawie nas oświeciłeś. Naprawdę nikt by się tego nie domyślił.


Ty się najwyraźniej nie domyśliłeś, skoro w poprzednim poście pisałeś, że odnośnie AOC "decyzje w Redmond zmieniają się niczym chorągiewka na wietrze". Cieszę się, że mogłem pomóc.

Dnia 05.09.2008 o 12:28, Dżibril napisał:

> Na Xboksa, jak na każdą konsolę, dostępna jest pewna liczba crapów <ciach>
Podobnie jak na PC - nie epatuj fanbojstwem bo to jest takie passe.


Może się źle wyraziłem - nie chodzi o to, gdzie jest więcej crapów, a wyłącznie o to, że Microsoft nie decyduje o certyfikacji gry na podstawie jakiegoś tam widzi misię, czy opłacalności, co sugerujesz w swoim poście, bo to nie ich sprawa. Certyfikację przechodzi każda gra, która jest stabilna i daje się przejść od początku do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 12:44, micpl napisał:

Certyfikację przechodzi
każda gra, która jest stabilna i daje się przejść od początku do końca.


No to AoC odpada w przedbiegach bo to MMO :D.

@Dżibril - no to dawaj smialo, pozwiedzamy, popatrzymy, zlejemy paru grzecznych chlopczykow z Orderu. Bedzie milo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 12:44, micpl napisał:

Może się źle wyraziłem - nie chodzi o to, gdzie jest więcej crapów, a wyłącznie o to,
że Microsoft nie decyduje o certyfikacji gry na podstawie jakiegoś tam widzi misię, czy
opłacalności, co sugerujesz w swoim poście, bo to nie ich sprawa.

A jakość tytułów nie ma wpływu na sprzedaż konsoli. Aha, zapomniałbym, że M$ do wszystkiego dopłaca. Nie róbmy sobie jaj z pogrzebu.

Terrorite -> Jak się namyślę, to dam znać. Muszę obczaić ten temat z kluczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odp. na post Dżibrila

> Ja biorę aktywny udział w społeczności graczy - nie tylko na naszym poletku, ale i za
> granicą. Grałeś w MMO i chyba wiesz jaką opinię mają gracze z naszego kraju.

Swoje gnoicie, cudzego nie znacie. Polscy gracze nie różnią się od innych graczy. Gdzie jest największe chamstwo w wykonaniu polskich graczy w WoW? Burning Legion. Czemu? Bo gra tam najwięcej Polaków i wśród wielu porządnych osób trafi się też niestety wielu buraków. Chamstwo w wykonaniu Rosjan? Molten Core... strasznie tam ludzie na ruskich narzekali. Na moim serwerze dla odmiany ludzie narzekają na Włochów i Turków (tych drugich jest nie tak wielu, ale za to nadrabiają uporem).

> Nadal nie rozumiem dlaczego polska społeczność graczy
> zamiast współpracować ciągle jest rozbita. Ach, to chyba przez to, że ciągle musicie
> krytykować i udowadniać swoje racje. Nie rozumiem tych głupich przepychanek.

Przecież tu nie chodzi ani o Polaków, ani o społeczność graczy, tylko o fakt, że swoje zawsze chcemy wychwalić i pokazać, że to my bierzemy udział w czymś lepszym. Vide kłótnie między fanami kart Nvidii i Radeon, między użytkownikami opery i firefoxa, między kolarzami używającymi sprzętu SRAM lub Shimano, między kierowcami BMW i Audi, między wegetarianami a normalnymi ludźmi, między posiadaczami plastikowych i drewnianych okieni... rozumiesz o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 00:22, TobiAlex napisał:

@zawcia

Pokaż screena, gdzie jest chociaż 60 osób online. Drugi screen z listą wszystkich gildiowiczów
wraz z datą ich ostatniego logowania.

Nie mogę, jacy ludzie są niesamowici, szczególnie Polacy. Duża grupa ludzi ostrzega przed
AoC''em (w tym i ja, gdzie na grę wydałem ponad 200, bo kupiłem EK, niestety) i jest
to jeden wielki FAIL tego roku, ale nie - on musi być mądrzejszy i jeszcze na siłę wmawiać
sobie, że nic się nie dzieje. Ech :/

PS.
WAR w becie działał 100 razy lepiej niż AoC w dniu dzisiejszym, szczególnie po ostatnim
WIELKIM patchu, który naprawił 100 błędów, ale wniósł kolejne 1430...


To zrozumiałe, że POWINIEN działać lepiej skoro wygląda znacznie gorzej....Owszem klimatycznie, ale grafikę ma najzwyczajniej w świecie słabszą.
I wcale to pewne nie jest, bo na cb miewałem przycinki na najwyższych dostępnych ustawieniach (które przypuszczam były low/med) na sprzęcie na którym w AoC gram na high details. W ob powinno być już lepiej, ale po prostu warto wiedzieć, że nie wszystko od razu było/jest takie różowe.

/sarkazm on

Dobrze, że natomiast znasz dokładną ilość błędów jaką wprowadził FC w ostatnim patchu, bo oni sami nie...

/sarkazm off


Ta niesamowitość zmiażdżyła ;] Opinia typu, że duża grupa osób, w tym JA mówi, a on się na siłę sprzecza pobija wszystko i pokazuje jak bardzo jesteś zamknięty na wszelkie opinie i zdania.

Teraz drobna parafraza i usłyszysz moje zdanie...

Nie mogę, jacy ludzie są niesamowici, szczególnie Polacy. Duża grupa ludzi dostrzega błędy AoC''a (w tym i ja), ale widzi, że gra nie jest tak tragiczna jak wielu pisze i stara się przeciwdziałać informacjom, które są nieprawdziwe, ale nie - on musi być mądrzejszy i jeszcze na siłę wmawiać sobie to jeden wielki FAIL tego roku. Ech :/

Brzmi podobnie, nie?

Dnia 05.09.2008 o 00:22, TobiAlex napisał:

Pokaż screena, gdzie jest chociaż 60 osób online. Drugi screen z listą wszystkich gildiowiczów wraz z datą ich ostatniego logowania.



Jestem w stanie pokazać nawet screena gdzie w jednej gildii jest online 60 osób.
Drugiej prośby spełnić nie mogę, gdyż nie przedłużyłem subskrypcji n wrzesień.


>MrokuCK wiesz co okazało się największą wadą AoC''a? Twój tak zachwalany combat system! Tak tak, ten "CUDOWNY" system. Niech WAR sobie ma cukierkową grafę, ale ma PvP takie, jakie AoC nie będzie miał nigdy a przecież chlubą AoC''a miał być cudowny system PvP, którego do dnia dzisiejszego nie ma (nie licząc bezsensownego gankowania).

Co do gankowania, to każda osoba z serwa pvp dała by ci parę porad w stylu

------------------->PVE
reroll

ew. zostałbyś nazwany słodkim carebear <3


KOmbat system jest fajny w AoC, lepsze to niż stać na przeciwko siebie i nawalać się teksturkami po głowach.


>I znów głupia przepychanka pt. "Co lepsze?" Ludzie, weźcie idźcie popatrzcie jak trawa rośnie, skoro aż tak wam się nudzi.

Głos za!


>Nadal nie rozumiem dlaczego polska społeczność graczy zamiast współpracować ciągle jest rozbita. Ach, to chyba przez to, że ciągle musicie krytykować i udowadniać swoje racje. Nie rozumiem tych głupich przepychanek.

Co lepsze, pewnie nikt z nas ich nie rozumie, ale nadal są uskuteczniane :)
Problem jest w tym, że nikt nie chce zmienić swojego zdania.
Ja za przepychanki winą obarczam tych, którzy mówią, że AoC po prostu ssie, a jako przykład innych świetnych MMO podają WoWa i WARa. Swoją drogą ciężko teraz już zauważyć, że ten temat służy dyskusji na temat fajnej ceny abonamentu dla Polskich graczy AoC.

I nie rozumiem dlaczego, zamiast bycia zadowolonym, że cena niższa niż ogólnie przyjęta dla Europy ludzie piszą różne rzeczy niezbyt związzane z tematem (jak choćby mój post;). Jak ktoś chce kupić to kupi, jak nie chce to tego nie zrobi.
A że ktoś pisze "lololoolo za 13 zł więcej mam WARa, a AoC ssie i jest failem" albo "AoC miażdy wasze gierki dla NOOBów" to niepotrzebnie odbiega od tematu i daje wyraz swojej frustracji i jakimś kompleksom :)

>Nie zrozumiałeś mojego posta, który w ogóle nie odnosi się do gry tylko do społeczności graczy PC, którzy są największymi jęczydłami i malkontentami jakie widziałem podczas ponad dwudziestu lat mojej przygody z grami. Szkoda tylko, że większość z ludzi krytykujących "AoC" w ogóle w niego nie grała.
Ale ja się nie bawię w tej piaskownicy - przepychajcie się beze mnie.

Punkt dla Ciebie.

>Aha, żeby było jasne. To nie jest kłótnia - po prostu wymiana poglądów. Przynajmniej z mojej strony - jak już pisałem: seler i marchewka.

Drugi :P

>Jak dla mnie bomba, mozemy jechac :D Nie musimy sie od razu przywiazywac do drzewa ale np. pojsc i sie uchlac z rozpaczy w jakims fiordzie. Tyle ze trzeba przemycic ze soba odpowiednia ilosc gorzaly bo tam ceny to masakra.

Terrorite gonisz rywala, punkt :)

>Polscy gracze nie różnią się od innych graczy

Kolejny punkt, dla kolejnej osoby w konkursie w którym punkty nie mają znaczenia :)


Swoją drogą, faktem jest, że stracone zaufanie ciężko z powrotem odzyskać, dlatego cała nadzieja na dalszy sukces AoC (imo) leży w xboxie360 ;) Dlaczego? Bo na bezrybiu i rak ryba, a na konsolach brakuje tytułów MMO, a jak wspominałem AoC wcale nie jest niegrywalny...
Więc ma znowu duże szansę, na dużą kasę. Oby FC wyciągnęło z tego jakieś wnioski.


Omg...jaki długi post, sorasy -_-


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na żywotność Anarchy Online, nie sądzę, by Funcom porzucił swoje dziecko tak szybko - tym bardziej nie kiedy pozostało jeszcze tyle niedociągnięć, dodatek jest w drodze, a liczba abonentów wciąż duża. Poza tym kwestia wydawcy - Funcom jest mieszany z błotem, ale czy wpływ na wydanie gry nie miał czy aby wydawca [Eidos]? Wszak wiemy, że developing to proces długi i żmudny, czego dowodem jest sam Blizzard dający swoim tytułom rekordowo długi czas produkcji [bo działający na zasadzie "będzie, kiedy będzie"]. Oczywiście nie twierdzę, iż tak musiało być, ale powinno dać do myślenia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz mamy możliwość testowania Wara przez 11 dni, więc ci co grali, bądź grają w AoC będą mogli sobie porównać. Ja tam jeżeli War mnie urzeknie zdecyduję się może na niego, choć AoC tak mnie kusi, że chyba się nie oprę. Wolę sprawdzić na własnej skórze niż potem żałować, że nigdy nie spróbowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to całkiem nieźle , fani z pewnością powinni być zadowoleni , 30 złotych miesięcznie to całkiem przyzwoity abonament i co bardzo ważne niższy od abonamentu w WoW-ie. Raczej grą się nie zainteresuje , ponieważ nie mam czasu na gry MMO , ale i tak uważam że to bardzo dobra robota CDP że wynegocjowali właśnie taką cenę abonamentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować