Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Abonament do Age of Conan wreszcie znany!

122 postów w tym temacie

Dnia 02.09.2008 o 22:47, lothar-mb napisał:

Ja wiem czy tu jest świętować jakiś sukces ? .... W sumie te 30 zł to na poziomie innych
gier MMO z abonamentem ( no chyba że WoW - ale to jest Blizzard - marka za którą warto
płacić).


W Polsce przyjęło się, że za nową grę MMO płaci się średnio 50zł/miesiąc, więc 30zł/miesiąc to spora obniżka.

>Błędy, czy nie, za 30zł z rodakami i po polsku nie wypada nie zagrać. Poza tym co mnie obchodzi liczba >zagranicznych graczy, skoro wszystko zależy od sukcesu w Polsce?

to jest wg. mnie bardzo dobry punkt, szczególnie ta druga część. Warto wziąć pod rozwagę.

>Gra totalnie niedopracowana z wieloma bugami. Wierzcie mi, dołóżcie te 13 zł/ miesiąc i kupujcie WAR''a.

Przykłady, screeny z postaciami na 80 lvlu, albo nie uwierzę ;]
To samo odnośnie WARa, screeny z postaciami rank40.

>Heee ? Wariat czy co ? "z rodakami i po polsku nie wypada nie zagrać", oszalałeś, ja osobiście nienawidze grać >z polakami (banda dzieciaków, nieważne ile mają lat), tymbardziej gadać po polsku w MMO (reakcja :"lol, >polak? ej poexp".)


Widzisz...Jestem w gildii liczącej ponad 200 os.w AoC z czego spora część to Polacy. Kij z wiekiem, nikt nie jest poniżej 18. Co lepsze naprawdę nijak bym ich nie nazwał "dziećmi". Byłem uprzedzony po doświadczeniach z WoWa w stylu "ile masz golda? bo ja prawie nic, to może coś dasz?"i innymi tego typu, a tu miła niespodzianka.
Nie wiem jak wy to widzicie, ale podczas grania wszyscy siedzieliśmy na vencie i powiem, że świetni ludzie.
Naprawdę pomocni, chętni do współpracy i dobrej zabawy.

A jeżeli ktoś jest wg. ciebie upierdliwy nie ma przeszkód grać na serwerze pvp i lać każdego kto ci podpadnie, a co! Tak się już boisz"dzieci", że nie podejmiesz wyzwania by "utrudnić" im życie, sprawić by drżały atakując każdego moba?


No cóż...Ja spotkałem się z opiniami wielu ludzi z zagranicy w stylu "wy to macie fajnie, u nas same dzieci i nie da się grać normalnie".Myślę, że każdy naród ma jakiś taki kompleks :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 15:09, zawcia napisał:

W Polsce przyjęło się, że za nową grę MMO płaci się średnio 50zł/miesiąc, więc 30zł/miesiąc
to spora obniżka.


Hmm z tego co się orientuję (i przeglądam ceny pre-paidów w necie) to faktycznie jest 50-60 zł.... Tylko że to są ceny za 60 dni :) czyli w praktyce wychodzi właśnie 30 zł/miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plotki o takim abonamencie krążyły od jakiegoś czasu, a teraz jest potwierdzone oficjalnie ;) Chętnie bym zagrał, ale z drugiej strony szkoła jest chyba ważniejsza, a dla tej jednej godziny grania dzienie abonamentu nie będę opłacał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lothar-mb
Gdzie ty widziałeś ceny pre-paidów do wowa albo innych czołowych mmo za 50-60zł ??
Bo ja nie mogę znaleźć taniej niż 90zł, a wtedy wychodzi na to że za miesiąc płacę 45zł, czyli ponad 30% więcej niż za AoC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się jednak zdecydowałem, że na kilka dni po starcie AoC i przeczytaniu ile gra osób i czy się opłaca kupię AoC w EP. Jeżeli gra nie będzie spełniała oczekiwań to trudno, gorzej jak bym kupił EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 21:00, stasiecki napisał:

Ja tam się jednak zdecydowałem, że na kilka dni po starcie AoC i przeczytaniu ile gra
osób (...)


Jakże ja kocham takie deklaracje - jeśli gra ci się podoba [youtube gameplay, opinie, Conanowskie uniwersum], to po prostu zaryzykuj. Spoglądanie w stronę liczby graczy świadczy o utracie indywidualności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 08:06, MateoKiszlo napisał:

> Ja tam się jednak zdecydowałem, że na kilka dni po starcie AoC i przeczytaniu ile
gra
> osób (...)

Jakże ja kocham takie deklaracje - jeśli gra ci się podoba [youtube gameplay, opinie,
Conanowskie uniwersum], to po prostu zaryzykuj. Spoglądanie w stronę liczby graczy świadczy
o utracie indywidualności.

Jakby nie patrzeć jest to MMO i liczba graczy ma znaczenie. Przy małej liczbie tychże gra nie różniłaby się niczym od zwykłego rpga. Tylko za co wtedy płacić abonament? Za możliwość expienia? Za puste serwery? Stasiecki ma rację. Zwłaszcza, że z recenzji i opinii na różnych forach, gra to bardziej płatna beta, niż pełnowartościowy produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 08:06, MateoKiszlo napisał:

Jakże ja kocham takie deklaracje - jeśli gra ci się podoba [youtube gameplay, opinie,
Conanowskie uniwersum], to po prostu zaryzykuj. Spoglądanie w stronę liczby graczy świadczy
o utracie indywidualności.

W przypadku gier MMO ja bym to raczej nazwal zdrowym rozsadkiem. Co Ci przyjdzie po gameplayu i universum jesli nie bedziesz mial z kim grac? Z drugiej strony smiesznie brzmi stwierdzenie "sprawdze czy sie oplaca", nie, nie oplaca sie bo gra ma dawac przyjemnosc z niej a nie korzysci. Wiec nie mozna ocenic gry w taki sposob, bo jesli jednej osobie odpowiada i nie zaluje ona pieniedzy wydanych na nia to nie jest rownoznaczne z tym ze wszystkim sie bedzie podobala. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena dobra...może więcej Polaków zacznie grać i płacić, a nie kraść na pirackich serwerach....chociaż ja po ponad 1.5 roku gry w WoW nie zamierzam zaczynać nic nowego co nie nazywa się Aion.

WoW nadal ma dla mnie przewagę nad AoC, mimo, że gry już nie znoszę i nie mogę na nią patrzeć, niezmienia to faktu, że poznałem wielu ludzi dzięki wow i dopóki miałem przyjemność z gry to spędzałem czas na świetnych rajdach w dobrej atmosferze ;p A już największa satysfakcja płynęła z tego, że sam organizowałem i prowadziłem rajdy na najtrudniejszych bossów w grze! Dlatego z taką ceną to brać jeśli nigdy nie doświadczyło się gry na oficjalnym serwerze gry MMO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 11:58, VuLgAtUs napisał:

Jakby nie patrzeć jest to MMO i liczba graczy ma znaczenie. Przy małej liczbie tychże
gra nie różniłaby się niczym od zwykłego rpga. Tylko za co wtedy płacić abonament? Za
możliwość expienia? Za puste serwery? Stasiecki ma rację. Zwłaszcza, że z recenzji i
opinii na różnych forach, gra to bardziej płatna beta, niż pełnowartościowy produkt.


Poniekąd masz rację, ale gdyby każdy robiłby jak ten pan, to nie byłoby komu odpowiadać. Nudzą mnie setnie odnoszące się do AOC słowa "beta" i "niedopracowanie". Pal licho, że wielu nawet nie spróbowało i zwyczajnie powtarza zasłyszane opinie, ale nawet i to trzeba robić z głową. Poza tym abonament idzie na [rzekome] utrzymanie serwerów + pomoc techniczną + rozwój, a w jego cenie nie ma liczby graczy. To już składowa jego popularności, a tejże AOC z racji wszędobylskich plotek "płatna beta", "bubel" (...) raczej takowej w najbliższym czasie nie zyska. Tym bardziej jeśli Warhammer okaże się udany, nie wspominając o WOLK. Sam Warcraft początkowo też był w powijakach, ale nie widzę, by ktoś się teraz skarżył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 12:39, Terrorite napisał:

W przypadku gier MMO ja bym to raczej nazwal zdrowym rozsadkiem. Co Ci przyjdzie po gameplayu
i universum jesli nie bedziesz mial z kim grac?


Szanuję twoje zdanie, ale w tym wypadku zwyczajnie nie mogę zdzierżyć - ktoś musi zrobić pierwszy krok, a jeśli każdy wychodziłby z założenia, by emigrować tam gdzie populacja jest duża, ostatecznie nie grałby nikt. Widać moje stare porzekadło "popularność rodzi popularność" żyje i ma się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie w WoWie też teraz pustawo na serwach ;) Brakuje tego entuzjazmu co na początku. Dane wskazują na obecność w godzinach szczytu (wiadomo, na różnych serwach różnie, ale podaję średnią dla serwerów europejskich;) trochę ponad 2k graczy. Czy to jest dużo? Odpowiedzi każdy może sobie udzielić sam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bardzo ładnie ze strony CDP, ale przy tym mogliby jakoś weryfikować wiek, lub zrobić badania psychologiczne (seria krótkich pytań w necie), bo od razu pewnie wzrośnie ilość dzieci neo na serwerach AoC. No ale cieszmy się z tego co mamy, niedawno zastanawiałem się nad tym, czy zacząć jakiegoś MMO, stwierdziłem, że mnie niezbyt stać, ale 30zł jest rozsądniejszą ceną i pewnie znów się będę długo zastanawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale i tak po Conanie zostaje proch po starciu z WoWem ^^ No niestety nawet z mniejszymn abonamentem po prostu warto dołożyć tą kasę i zagrać w WoWa. Może tam byście wynegocjowali zniżkę ^^ Oj znam spoooro osób, które by zagrały z nieco mniejszym abonamentem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 15:45, Bralewski napisał:

Wszystko fajnie ale i tak po Conanie zostaje proch po starciu z WoWem ^^ No niestety
nawet z mniejszymn abonamentem po prostu warto dołożyć tą kasę i zagrać w WoWa. Może
tam byście wynegocjowali zniżkę ^^ Oj znam spoooro osób, które by zagrały z nieco mniejszym
abonamentem ^^


Kto co lubi kolego, kto co lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał czas i chęć interesowania się takimi produkcjami pewnie bym się ucieszył. Tak czy inaczej dobrze wiedzieć, że wydawcy wreszcie dostosowują abonamenty do polskich realiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 19:41, m1szer napisał:

Przy obecnym kursie euro miesiąc WoW czy WAR to 43zł. 13 zł drożej raptem.


Ale kilka piwek za te 13 zł w miesiącu wypije grając w AoC. W gre gdzie ni ma cukierkowej grafy jak w WoWie i WARze. To samo system walki. W AoC musze sie nakombinoawć a w dwóch wyżej wymienionych? Niech AoC ma bugi (narazie). Moge sie założyć że zostaną zlikwidowane i wszystko będzie cacy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@zawcia

Pokaż screena, gdzie jest chociaż 60 osób online. Drugi screen z listą wszystkich gildiowiczów wraz z datą ich ostatniego logowania.

Nie mogę, jacy ludzie są niesamowici, szczególnie Polacy. Duża grupa ludzi ostrzega przed AoC''em (w tym i ja, gdzie na grę wydałem ponad 200, bo kupiłem EK, niestety) i jest to jeden wielki FAIL tego roku, ale nie - on musi być mądrzejszy i jeszcze na siłę wmawiać sobie, że nic się nie dzieje. Ech :/

PS.
WAR w becie działał 100 razy lepiej niż AoC w dniu dzisiejszym, szczególnie po ostatnim WIELKIM patchu, który naprawił 100 błędów, ale wniósł kolejne 1430...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MrokuCK wiesz co okazało się największą wadą AoC''a? Twój tak zachwalany combat system! Tak tak, ten "CUDOWNY" system. Niech WAR sobie ma cukierkową grafę, ale ma PvP takie, jakie AoC nie będzie miał nigdy a przecież chlubą AoC''a miał być cudowny system PvP, którego do dnia dzisiejszego nie ma (nie licząc bezsensownego gankowania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować