Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Znajdź błąd w Mass Effect i pomóż CD Projektowi

133 postów w tym temacie

Hyym ciekawa inicjatywa ;). Moim zdaniem dobrze, że CDP dba o graczy i sam ich pyta o błędy ;) dzięki temu gra będzie z następnymi patchami, wydaniami itp. poprawiona po części przez nas samych ^^:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcieliście to macie, specjalnie skontaktowałem się z CDP i oto ich odpowiedź.

"Polska wersja tego dodatku jest w chwili obecnej przygotowywana przez Bioware. Wszystkie teksty potrzebne do wydania rozszerzenia zostały już przetłumaczone i wysłane jakiś czas temu do Bioware''u.

Obecnie czekamy na złożenie polskiej wersji i przesłanie do testów."

Zostaje kwestia, testów, no i oczywiście poprawienia błędów, w których znalezieniu prosi nas CDP.
I co nie łyso wam? jest tylko 4 wersje tego dodatku, angielska, włoska, niemiecka, i francuska, a nasza bedzie 5, moim zdaniem jak na polske to najszybciej zrobiony dodatek. Więc, przestańcie już narzekać, bo widzicie, że CDP się stara, jak tylko może, a wy po nich jeździcie, jakby byli najgorsi na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej wspomniał Dranimrev CDP nie mogło mieć gry, bo kiedy rozpoczęto proces polonizacji, ME nie było jeszcze nawet skończone. Nie mam wersji EK, ale filmy z produkcji można też zobaczyć w sieci, to co jest na nich pokazane wyraźnie wskazuje na własną inwencję CDP w procesie polonizacji, a nie kierowanie się tym, jaka gra być powinna wedle zamierzeń twórców (jakby tak gra, w której nie ma ani jednego przekleństwa nie mogła zostać wydana w Polsce ze znaczkiem 18+ - więc dodajmy kilka K*** na silę, co za dramat!). W dodatku kontakty na linii CDP - Bioware leżą już od bardzo dawna (jeśli Cię to interesuje, to polecam prześledzić historię wydawania patchy do serii NWN, to samo dzieje się teraz z ME, choć i tak jest lepiej), dlatego choć generalnie za EA nie przepadam, to może jeśli oni wydadzą Dragon Age, będziemy dostawać patche na czas.
CDP twierdzi, że coś tam robi w sprawie patcha i może go wypuszczą za kilka dni/tygodni, a do tej pory wielu zainteresowanych z uwagi na okres wakacyjny zdążyło przejść grę już kilka razy, szkoda że bez dodatku :/
A w sprawie nagradzania aktywnych pomocników - wiem, że w przeszłości co najmniej jeden raz CDP zrobiło tak, że przy instalacji patcha (konkretnie do Icewind Dale 2) pojawiała się lista osób, które pomagały w wychwytywaniu błędów, w tym wielu forumowiczów - miły gest :) Na więcej raczej bym nie liczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 15:17, Dranimrev napisał:

> No tu bym polemizował, ME jest praktycznie jak film,

Jeszcze coś....
Pewnie opierasz się na filmie o nagrywaniu spolszczenia, który jest na trzeciej płycie...
Tam koleś od dialogów mówi wyraźnie o skryptach i opieraniu się na wyobraźni. Więc nie
mieli gry, bo skąd?


Mogli oprzeć się na wersji z Xboksa, która wyszła w listopadzie zeszłego roku. I miała polskie napisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 09:09, kosmostrada napisał:

hmm
Waaazuuup ok , zgodzę się, być może masz rację co do ghotica, ale moim zdaniem, mass
effect należy do tej czołówki, w polonizacji.


Może jest ja nie wiem bo polskiej wersji na oczy nie widziałem, właśnie dlatego nie sprzeczam, się z Wami w tej sprawie.

@GanD
dlatego choć generalnie za EA nie przepadam, to może jeśli oni wydadzą Dragon Age, będziemy dostawać patche na czas.

I tu najprawdopodobniej masz rację. W dodatku możliwe, że polskie wersje będą powstawały w tym samym czasie co "oryginalne" więc i poślizgów z premierami nie będzie, choć nawet gdyby to DragonAge już się raczej do tej grupy nie zaliczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma konkretnej daty, bo bioware, jeszcze nie odpowiedziało, CDP, czy nadaje się ta wersja którą wysłali, sądze, że w ciągu najbliższego tygodnia a najdalej za dwa jak tylko bioware odpowie, to CDP poda date wydania dodatku.


CO do mass effect GanD uważam, że CDP, dostało wersję próbną gry, a nie sam tekst do przetłumaczenia, ale to tylko moje domysły, i może wogóle tak nie było.


Waaazuuup, hmm no to dzięki za szczerość, bo tak jak mówiłem są tacy gracze, co na oczy nie widzieli gry a gadają na jej temat same głupoty,

to jest tak samo jak z windowsem Vista, wszyscy na niego narzekali i narzekają i z tego powodu nigdy go nie instalowałem, ale postanowiłem się sam przekonać i tydzień temu go zainstalowałem i co sie okazuje, niby na początku miałem problem ze sterami do płyty głównej ale to wszystko, okazuje się, że to wszystko co gadają na Viste, to gówno prawda, wcale się nei wiesza, wcale strasznie nie spowolniła mi kompa, wcale nei ma takich wyjebistych wymagań, większość programów opierających sie na technologii 32bity, chodzi mi na viscie 64- biotowej.

Więc stąd mój wniosek, nie oceniaj czegoś, dopóki tego nie spróbowałeś. Dlatego wkurwiam się kiedy słyszę głupie komentarze na temat gier czy innych rzeczy.


A tak na marginesie polecam zagrać w mass effect waazuuup, pomijając te błędy czy inne mankamenty, które dla mnei są nieistotne, to mass effect ma tak wciągająca fabułę, tak niesamowicie zrealizowaną w tej grze, że gwarantuje ci, że się wciągniesz w ten klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 15:11, kosmostrada napisał:

A tak na marginesie polecam zagrać w mass effect waazuuup, pomijając te błędy czy inne
mankamenty, które dla mnei są nieistotne, to mass effect ma tak wciągająca fabułę, tak
niesamowicie zrealizowaną w tej grze, że gwarantuje ci, że się wciągniesz w ten klimat.


Tak wiem, bo grałem na XO i mam wersję pc którą ukończyłem. Ale pl nie kupię bo po co mi dwie, zresztą większość gier które mam są w oryginale bo często jestem za granicą więc tam się zaopatruję ze względu na opóźnienia polskich pramier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe xd, ja nie lubie grać w innym języku, gier które mają wciągającą fabułe, bo nie ma takiej frajdy, bo człowiek musi się skupiać na zrozumieniu sów, zamiast na grze. Ale podzielam zdanie jeśli chodzi o gry strategiczne i tego typu podobne, też wolę kupic za granicą i mieć szybciej.

A co do polskiej wersji mass effecta, to hmm ściągnij se xd, mam pytanko gdzie mieszkasz bo ja lublin, hehe jakbyś tu mieszkał to mógłbym ci zgrać xd, dobra mniejsza o to, ja też kupuje oryginalne gry, szczególnie te które są tego warte, tyle, że ja zawsze najpierw ściągam pirata i jak gra mi sie podoba to kupuje wtedy oryginał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 11:38, GanD napisał:

Jak wcześniej wspomniał Dranimrev CDP nie mogło mieć gry, bo kiedy rozpoczęto
proces polonizacji, ME nie było jeszcze nawet skończone. Nie mam wersji EK, ale filmy
z produkcji można też zobaczyć w sieci,


Ale ja mam film o polonizacji w podstawowej wersji ME na trzecim CD. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 19:49, Dranimrev napisał:

Ale ja mam film o polonizacji w podstawowej wersji ME na trzecim CD. :)


Wiesz, ja nawet nie zaglądałem na inne płyty niż ta z angielską wersją. Dobrze wiedzieć, że coś tam ciekawego jest.
Tak poza tym..., sig. definitywnie zakończył tę dyskusję, więc eot z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tak czytam czytam tematy, na gram, i paru innych forach, i jestem coraz bardziej pewien, że internet to takie gniazdo whinu.
W jednej grze nikt fanow nie pyta o zdanie
Buuu łeeee @!()&!(&)!#()!$#)& itd.
w innej daje i co?
Buuu łeeee @!()&!(&)!#()!$#)& itd.

W wiedźminie na samym początku drugiego aktu, jest piękny cytat geralta, którego przytoczyć niestety nie mgoę, bo jest niecenzuralny, ale pasuje jak ulał to tej sytuacji

ja się osobiście ciesze z inicjatywy Gramu, bo dzięki temu jest większa pewność, że wszystko będzie okej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę udało się w końcu uruchomić i nawet działa w miarę rozsądnie, ale mam pytanie - czy patch stworzony przez CDP będzie pasował też do angielskiej instalacji gry i czy nie pozamienia tekstów angielskich na polskie. Z wielu powodów wolę grać w takiej a nie innej wersji językowej (mam oryginał, żeby nie było, nawet zarejestrowany na gram.pl) i nie chciałbym jej zmieniać na średnio udaną wersję polską. A głupio by było, gdyby CDP uniemożliwiło graczom granie w poprawioną i rozszerzoną (BDtS) wersję gry w innej niż polska wersji... Ktoś wie coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Firma CD Projekt zwraca się z prośbą do osób grających w Mass Effect w celu wyłapania możliwie największej liczby błędów, jakie pojawiły się w lokalizacji RPG-a BioWare''u. Na sygnały polski wydawca czeka do 10 września."

to chyba jakiś żart

jest coś takiego jak beta-testy i to one służą "wyłapywaniu" błędów a nie klienci którzy płacą za finalny produkt

rozumiem, że jeśli kupię samochód i po tygodniu odpadnie koło to jest to błąd który zostanie naprawiony w ramach gwarancji, więc gdzie jest moja gwarancja w grach komputerowych? patche, które ukazują się pół roku po premierze gry?

gry komputerowe są takim samym towarym jak każdy inny i podlegają tej samej ustawie jeśli chodzi o reklamacje czy rękojmie - może właśnie to jest sposób na niesolidnych producentów i dystrybutorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój post z innego tematu

Oto co mi odpowiedziano na forum BIoWare (napisał to moderator)

"The reason for the difference in versions is due to our contractual obligations
For the Eastern European versions of the game our agreement with the publisher did not include the downloadable content, so we did not work on it.

Also due to EA being a publicly traded company, I won''t usually talk about anything that might be happening or that might not be happening until I''m given permission to do so. All I can say is that we have no information to provide about this matter at the moment."

Wygląda na to że nie możemy się spodzewać jakichkolwiek łatek w anjbliższym czasie (i prawdopodobnie wogóle).
Patch 1.01 jest co prawda możliwy, ale o Bring Down the Sky w mojej opinii możemy zapomnieć. Chyba że w formie PŁATNEGO dodatku, ponieważ umowa którą podpisał CDP nie obejmuje BDtS, potrzebna więc będzie kolejna umowa, a my za to wszystko zapłacimy...

To co mówi CDP to nieprawda jakoby BioWare pracował nad polską wersją BDtS - oni po prostu nie mogą tego zrobić, dopóki nie podpiszą kolejnej umowy. Niezbyt dobrze się czuję z tym, ale ja już przyzwyczajony do takich akcjii w Polsce... :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować