Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

$upercena! - nowa inicjatywa CD Projektu

73 postów w tym temacie

Dnia 05.09.2008 o 16:01, Magno napisał:

Nie wiem czy były jakieś negatywne głosy, ale teraz już będzie jeden.

Nie wiem po co tworzyć kolejne serie, w CDP mają ich już sporo XHIT (3 wersje), TopSeller,
Platyny i Gold dlaczego nie można po prostu obniżyć cen starych / nie schodzących gier
tylko robić z tego wielkie halo jako nowa seria.
U konkurencji (Cenega) wyzej wymienione gry poprostu tanieją a nie przeskakują kolejno
do innych serii, przynajmniej zachowują oryginalną okładkę, co znacznie podwyższa rangę
gry jako obiektu kolekcjonerskiego. Później jeszcze dochodzi do sytuacji gdy np The Guild
2, można kupić w Gold, w top seller i xhitcie po różnych cenach.

Mimo wszystko taka sytuacja jest w wypadku jedynie pewnej liczby tytułów (które dodatkowo mają wyższą wartość w Kompani Graczy), spora część tytułów przechodzi po tanich seriach... tyle, że C* ma ich mniej i wykazuje się większą elastycznością, jeżeli chodzi o ceny, czasami nawet bardzo dużą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 16:01, Magno napisał:

Nie wiem czy były jakieś negatywne głosy, ale teraz już będzie jeden.

Nie wiem po co tworzyć kolejne serie, w CDP mają ich już sporo XHIT (3 wersje), TopSeller,
Platyny i Gold dlaczego nie można po prostu obniżyć cen starych / nie schodzących gier
tylko robić z tego wielkie halo jako nowa seria.
U konkurencji (Cenega) wyzej wymienione gry poprostu tanieją a nie przeskakują kolejno
do innych serii, przynajmniej zachowują oryginalną okładkę, co znacznie podwyższa rangę
gry jako obiektu kolekcjonerskiego. Później jeszcze dochodzi do sytuacji gdy np The Guild
2, można kupić w Gold, w top seller i xhitcie po różnych cenach.


Maja obnizac cene gier ktore maja juz ustalona cene sugerowana? Moim zdaniem dobrze bedzie, ze bedzie ta seria a cenega? Wydaje mi sie, ze jakos tak wolisz ją... nawet nie ma co tu cenegi porównywac... ostatnio superseller mial nowe tytuly w Lutym! Ponad pol roku temu a ich gry nie tanieja poprostu tylko ide do kolejnej serii: Najpierw Superseller nastepnie kolekcja klasyki i pozniej jeszcze jest przykrecona cena z ktorej juz taniej sie nie da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 13:13, KŁEJK napisał:

Transport Tycoona można chyba pobrać za darmo bo ma już status abandonware z tego co
wiem ;P.


Nie ma w prawie takiego pojęcia jak abandonware. Natomiast gry takie jak Railroad Tycoon 1, a niedawno Colonization 1 otrzymały status freeware. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy znajdzie się taka gra której nie mam z żadnej gazety albo jeszcze nie kupiłem, oj będą musieli zdobyć naprawdę mocne tytuły niemniej brak Tormenta boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 17:21, Spector 109948 napisał:

Ciekawe czy znajdzie się taka gra której nie mam z żadnej gazety albo jeszcze nie kupiłem,
oj będą musieli zdobyć naprawdę mocne tytuły niemniej brak Tormenta boli...


No ja pewnie Tormenta bym kupił ale niestety... mam wydanie premierowe. ;)
A tak apropos serii to rzeczywiście fajnie by było kupić jakieś dobre gierki po takiej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 18:47, tuna napisał:

prawdopodobnie pełna lista gier tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=40465&pid=38

Jak dla mnie... tytuły przestarzałe jak za taką cenę niektóre

Jak dla mnie to warto będzie zakupić tylko Aquadelic GT a także Gothic , reszta tytułów jednak trochę przestarzałych , a już myślałem , że gry z tej serii będą w boxach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, to życzę powodzenia oraz by seria nie skończyła jak "Tanie Granie" - w koszach z "odpadami" w supermarketach. I ośmielę się wyrazić cichą nadzieję, że słowo reedycje będzie oznaczało coś więcej, niż "spadki" z XK i wznowienia tytułów, na widok których niektórym może się już robić słabo (nie mam nic do takich np. Falloutów, ale nie lepiej byłoby wydać coś trudniej dostępnego, dajmy na to Homeworld: Cataclysm?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto "wypasiona" lista tytułów, które znajdą się w tej serii (z http://www.markolf.pl/):

Victoria
Europa Universalis II
Arthur: Konkurs Dobrych Uczynków
Monster Truck Rumble
Beyond Divinity
Spellforce: Zakon Świtu - Złota Edycja
Full Spectrum Warrior
Odjazdowy Rajd
Stubbs The Zombie In Rebel Without A Pulse
Trainz Railway Simulator 2006
Hammer & Sickle: Czerwony Sztorm
Ghost Master
True Crime: New York City
Gothic
Sprint Cars: Road To Knoxville
Super Stunt Spectacular
Against Rome
Batman: Toksyczny Chłód
Batman: Sprawiedliwość Ponad Wszystko
Alien Nations II
Atomówki 1: Atak Klonów Straszliwego Mojo Jojo
Atomówki 2: Wielka Potyczka z Księżniczką Chytruską
Texas Poker
Mahjongg
Patriots: A Nation Under Fire
Dwa Trony: Wojna Róż
Korona Północy
Aquadelic GT

Nie chcę nic mówić, ale to prawie samo badziewie... A jak coś jest dobre, to było w kilku czasopismach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
w sumie to oprócz Divinity i True Crime nie ma niczego co:
a) nie było jako dodatek do do czasopisma, lub gazety
b) było warte uwagi
c) niektóre z gier zamiast za 10zł sztuka, można było kupić w zestawie 3-4 gry za kilka zł jako dodatek do GW.

Odnoszę wrażenie, jakby ta seria miała być "odpadkami poprodukcyjnymi" po GOG-u

PS.Okładki nowa seria ma koszmarne :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu DvD Box? X( Mam nadzieje, że nie ten gruby przynajmniej.
Wg. mnie najkorzystniej by było gdyby ta tania seria ukazała się w cienkich DvD case (takich jak te w których dołączane są płyty do CDA). Zajmowały by mało miejsca przynajmniej (małe koszty magazynowania) i w jednym koszu w supermarkecie by mogłoby ich leżeć pareset ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygląda na to, że moje obawy się spełniły :/ (o ile oczywiście ta lista jest autentyczna). Aż się chce powiedzieć "góra urodziła mysz" :/.
Mam nadzieję, że kiedyś wreszcie doczekam się serii z reedycjami z prawdziwego zdarzenia, z hitowymi tytułami, które są u nas trudno dostępne, a nie z "największymi hitami" danego dystrybutora oraz tytułami po raz n-ty przerzuconymi z jednej serii do drugiej :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 16:32, Blackhand napisał:

Czyli wygląda na to, że moje obawy się spełniły :/ (o ile oczywiście ta lista jest autentyczna).
Aż się chce powiedzieć "góra urodziła mysz" :/.
Mam nadzieję, że kiedyś wreszcie doczekam się serii z reedycjami z prawdziwego zdarzenia,
z hitowymi tytułami, które są u nas trudno dostępne, a nie z "największymi hitami" danego
dystrybutora oraz tytułami po raz n-ty przerzuconymi z jednej serii do drugiej :/.

No kurde, nie rozumiem o co Wam chodzi z tym "(...) tytułami po raz n-ty przerzuconymi z jednej serii do drugiej " . To mają być tam całkiem beznadziejne premiery, czy co?! Chociaż i tak miałem nadzieję na coś lepszego w tej $upercenie... A powrzucali tam gry typu "Super Stunt Spectacular" - 0 w CDA (nie wiem czy śmiać się czy płakać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, jakby Ci się chciało przeczytać mojego wcześniejszego posta, to może byś zrozumiał :P. Jest sporo hitowych gierek (starszych - idealny materiał do taniej serii z reedycjami), które w naszym (nie)cywilizowanym kraju można zdobyć na trzy sposoby - dać się złupić na Allegro (czyt. zapłacić średnio 3-4 razy więcej, niż gra by kosztowała wydana w taniej serii u nas), sprowadzić własnym sumptem z bardziej cywilizowanego kraju (niezależnie od sposobu - równie opłacalne jak ww., chyba, że zakupu dokona się "przy okazji" podczas wycieczki czy coś w tym stylu) lub po prostu ukraść (czyli ściągnąć z Internetu).
Poza tym po tak szumnych zapowiedziach to można było się spodziewać raczej gromu niż pierdnięcia ;) (w sumie to moja wina - zapomniałem, że słowo kłamstwo się stopniuje - kłamstwo -> większe kłamstwo -> marketing :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety 80% to budżetowy badziew, którego bym kijem nie ruszył, Resztę mam, albo mnie nie interesuje... Szkoda liczyłem na Freespace''a albo Planescape Torment...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dzięki za tą listę gier , nie chciało mi się tego szukać , bo wiedziałem że w tej serii nie będzie zupełnie nic ciekawego i nie pomyliłem się. Od samego początku było to do przewidzenia , CDP coś ostatnio schodzi na psy , najpierw zaczęli dawać w ''''eXtra grze'''' słabe gry , a teraz dali taką słabą nową serię... Dobrze że chociaż Platynowa Kolekcja i Topseller trzymają w miarę wysoki poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować