Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Studio Ensemble zostanie zamknięte

18 postów w tym temacie

No to cały team musi być pełen optymizmu wiedząc, że wkrótce jego większość pożegna się z pracą... Na pewno nie wpłynie to dobrze na grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odetchnąłem z ulgą - po ujrzeniu tytułu pomyślałem, że zaprzestano prac nad Halo Wars.

@ Thompson

Jeżeli niektórzy nie dostaną pracy w Microsofcie, to dostaną ją gdzie indziej; nic w przyrodzie nie ginie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to w biznesie bywa. Jedne firmy upadają, a nowe powstają. A jesli chodzi o Studio Ensemble, to część ludzi będzie pracować w Microsofcie, a pozostali gdzieś pracę prędzej czy później znajdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

smutny to dzien dla graczy... AoM bylo bardzo fajnym i zgrabnym RTSem, a AoE to klasyk, no i potrafili sie odnalesc w dzisiejszych czasach, oddali ducha AOE1/2 w trzeciej czesci i dodatkach. szkoda, wielka szkoda.

z drugiej strony nic nie trwa wiecznie...

nowy projek, nowego studia na skale AoE - taaak, trzymam kciuki :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 11:00, gctechs napisał:

EmperorKaligula, a gdzie jest napisane, ze nie beda robic dalszych czesci AoE (pod innym
szyldem, tez jako microsoft)? lol


no to po co rozwiazuja studio ? wg mnie po to by obrac nowy kierunek... "tak o" sie nie robi az takich zmian.

zreszta czesc ludzi odejdzie, moze zalozy swoje studio a czesc zostanie z MS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 09:46, Bidasek napisał:

Odetchnąłem z ulgą - po ujrzeniu tytułu pomyślałem, że zaprzestano prac nad Halo Wars.


Przeciętny RTS, którego obecnie jedyną zaletą, i to tylko dla fanów, jest fakt osadzenia akcji w uniwersum Halo ;] Większy problem to ewentualna śmierć serii Age of empires. Ale MS chyba tak głupi to nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 09:46, Bidasek napisał:

@ Thompson

Jeżeli niektórzy nie dostaną pracy w Microsofcie, to dostaną ją gdzie indziej; nic w
przyrodzie nie ginie.


Heh, rozumiem przez to, że TY nie miałbyć nic przeciwko, kiedy boss powiedziałby Ci: "Wyyylatujesz!" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie miałbym nic przeciwko. Decyzja o likwidacji ES była konieczna, a o przyszłość pracowników martwić się nie trzeba. Według oficjalnego stanowiska Microsoftu, wszyscy byli pracownicy mają możliwość przejścia do nowego studia lub - jeżeli nie są tym zainteresowani - mogą objąć posadę w samym MS.

@ Bambusek

Może przeciętny, może nie - okaże się po premierze. Dla miłośnika Halo jest to w każdym bądź razie pozycja obowiązkowa. Poza tym kto mówi o śmierci AoE? To są zwykłe przenosiny, zespół nie został całkowicie rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj panowie, mam nadzieję że po Halo Wars zabiorą się za prace nad AoE4/AoM2 i że będzie to równie rewolucyjna gra z pod znaku nwoego studia jaką było AoE1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WTF!!!!????
Dla mnie nie jest to pomyślna wiadomość. Dla mnie Ensemble jest marką gier RTS, i branża bez tego studia nie będzie taka jak kiedyś... Żegnaj drogi Ensemble!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serce sie łamie:( Pewnie na nowego Age of Empires nie ma co liczyc, najwyżej na Xbox-sa, A Microsoft twierdzi że wspiera rynek gier na PC:], Jak tu nie kochać tej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 12:17, Bambusek napisał:

Większy problem to ewentualna śmierć serii Age of empires.
Ale MS chyba tak głupi to nie jest.


Prawa do marki zostają, ale tu chodzi raczej o pogrzebanie legendy. A w ogóle znalazłem (bodajże na Kotaku) ciekawą hipotezę - Ensemble odeszło do krainy Wiecznych Łowów, bo MS zdecydował zminimalizować produkcję na PC, a całą parę MGS przenieść na-wiadomo-co. Niemal dokładnie rok temu MS zamknął FASA Interactive, które również miało spory wkład w produkcję na PC. Jeśli faktycznie ta hipoteza ma cokolwiek wspólnego z rzeczywistością, to by znaczyło, że:
1. Games For Windows to nadal będzie fikcja,
2. MS sprzeniewierza się statutowi i zobowiązaniom PCGA,
3. MS sra do własnego gniazda jakim jest Windows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, szczerze mówiąc to szkoda mi tych pracowników.

Pracują obecnie nad Halo Wars, jednym z najlepiej zapowiadających się RTSów na konsole, a i tak wiedzą już, że po jego wyprodukowaniu większość z nich straci pracę. Owszem, Microsoft napisał, że głównodowodzący organ zostanie u giganta z Redmond, ale mimo wszystko reszta będzie "na bruku". Sądzę jednak, że z takim doświadczeniem i z takimi tytułami na koncie jak Age of Empires szybko znajdą sobie nową pracę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko doświadczenie nie zawsze gwarantuje sukces. Przypomnę tylko studio Westwood. Twórcy C&C, Red Alerta, po rozpadzie część ekipy założyła Pteroglyph Studios. I pod nową banderą wydali jeden dobry, choć nie do końca spełniony tytuł i jednego przeciętniaka.

Vojtas - bardzo, niestety,. możliwe. Chociaż nie powiem, że jakieś niespodziewane. Wiadomo, co jest teraz główną zabawką M$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować