• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Duddits

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo - temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznym gry i powstał w celu odciążenia głównego tematu gry. Wszelkie inne posty dotyczące fabuły, solucjii i wrażeń proszę zamieszczać w temacie: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26119&u=2535

Zapraszam wszystkich chętnych (głównie RobeN''a, sig.''a) znających się na rzeczy do udzielania pomocy.

Oficjalne wymaganie sprzętowe:

Minimalne:

Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2) / Microsoft® Windows® 2000 SP4
Procesor: Intel Pentium 4 2.0 Ghz / AMD XP 2200+
512 MB RAM
10 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta graficzna 128 MB kompatybilna z DirectX® 8.0 / nVIDIA® GeForce™ 5700 / ATI Radeon® 9600
Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX® 9.0
Połączenie internetowe/LAN z prędkością DSL/o niskim czasie oczekiwania dla gry wieloosobowej
Klawiatura, mysz

Zalecane:

Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2) / Microsoft® Windows® 2000 SP4
Procesor: Intel Core 2 Duo E6400 / AMD 64 X2 4200+
1.5 GB RAM
10 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta graficzna 256 MB kompatybilna z DirectX® 9.0c / nVIDIA® GeForce™ 7900 / ATI Radeon® X1950
Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX® 9.0
Połączenie internetowe/LAN z prędkością DSL/T1+/o niskim czasie oczekiwania dla gry wieloosobowej
Klawiatura, mysz

Wysokie:

Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2) / Microsoft® Windows® 2000 SP4
Procesor: Intel Core2 Duo E6700 / AMD 64 X2 5200+
2 GB RAM
10 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta graficzna 512 MB kompatybilna z DirectX® 9.0c / nVIDIA® GeForce™ 8800 / ATI Radeon® X2800
Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX® 9.0
Połączenie internetowe/LAN z prędkością DSL/T1+/o niskim czasie oczekiwania dla gry wieloosobowej
Klawiatura, mysz

Ekstremalne:

Microsoft® Windows® Vista (Service Pack 1)
Procesor: Intel Core2 Duo E8500 / AMD 64 X2 6000+
4 GB RAM
10 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta graficzna 512 MB kompatybilna z DirectX® 10 / nVIDIA® GeForceT 9800 GX2 / ATI Radeon® HD 3870 X2
Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX® 9.0
Połączenie internetowe/LAN z prędkością DSL/T1+/o niskim czasie oczekiwania dla gry wieloosobowej
Klawiatura, mysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

147 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 14.09.2008 o 13:00, Sigon napisał:

Cze wam all ktos ma problem w patchu 1.5.04 PL z przejsciem z Kordonu do Wysypiska, bo
wlasnie mam taki problem ze wogule nie moge przejsc moze jakas rada lub pomoc ??


Ja mam to samo.
Gdy chciałem przejść z Doliny Mroku było to samo.
Gra wywala do windowsa niezależnie jakim chce się przejściem dostać.

A jak u Was z wydajnością na nowym patchu?
Ja musiałem ustawienia zmienić z wysokich na średnie - bez patcha szybciej chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam problemy z przechodzeniem bagno -> kordon, kordon -> bagno. Czy to sam chcę przejść, czy proszę przewodnika, to crash.
Na patchu 1.5.0.4. Na czystej grze było OK. Dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam mam problem bo nie wiem czy grę kupić.

Wejdzie mi na
GF 6600GT 128 Ram
AMD Athlon 2500+
1280 MB RAM
??

Wejść może mi wejdzie pewnie tak a może mi ktoś powiedzieć czy spokojnie sobie pogram? Wiem że procek słaby ale Ramy mnie trochę ratują.
Poprzednia część mi weszła na średnich a jak z tą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.

Mam szybkie pytanko :)

Potrzebuję e-maila do producentów, aby powysyłać im error logi po crash''ach. Standardowo mi nie działa, a trochę się tego uzbierało (raportów rzecz jasna :) )

Tak w ogóle to macie problem z wysyłaniem error logów? Bo u mnie nie idzie w ogóle, a jak kliknę na "more" to przycisk "E-MAIL", czy jakoś tak, jest nie aktywny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.09.2008 o 19:21, Meykan napisał:

Witam mam problem bo nie wiem czy grę kupić.

Wejdzie mi na
GF 6600GT 128 Ram
AMD Athlon 2500+
1280 MB RAM
??

Wejść może mi wejdzie pewnie tak a może mi ktoś powiedzieć czy spokojnie sobie pogram?
Wiem że procek słaby ale Ramy mnie trochę ratują.
Poprzednia część mi weszła na średnich a jak z tą?

Ja mam Athlona 3500+
Radeona X1600 512MB
i 4 G ramu
Bez pacha latoło na wysokich, po patchu na średnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 14.09.2008 o 20:19, pslovik1 napisał:

Tak w ogóle to macie problem z wysyłaniem error logów? Bo u mnie nie idzie w ogóle, a
jak kliknę na "more" to przycisk "E-MAIL", czy jakoś tak, jest nie aktywny
:/

witryna gsc lezy od czwartku. Gratuluej, wspaniala swiatowa premiera pre-alphy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.09.2008 o 19:21, Meykan napisał:

Witam mam problem bo nie wiem czy grę kupić.

Wejdzie mi na
GF 6600GT 128 Ram
AMD Athlon 2500+
1280 MB RAM
??

Wejść może mi wejdzie pewnie tak a może mi ktoś powiedzieć czy spokojnie sobie pogram?
Wiem że procek słaby ale Ramy mnie trochę ratują.
Poprzednia część mi weszła na średnich a jak z tą?

Meykan nie chcę Cię smucić ale ja mam też athlona 2500 ,ale grafike 7600 gs 256 i 2 giga ramu i powiem krótko gra chodzi marnie . Nie wiem czy to wina wysokich wymagań czy mam jakiś syf na kompie . Przed wyjściem patcha nie mogłem sprawdzić bo cały czas lądowałem w windzie. Tnie się nie miłosiernie , weż sobie Cień Czarnobyla i pomnóż przez 2 .Dodam że gram na oświetleniu statycznym ( SOC leciał na full na statycznym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.09.2008 o 22:13, garrett76 napisał:


> Tak w ogóle to macie problem z wysyłaniem error logów? Bo u mnie nie idzie w ogóle,
a
> jak kliknę na "more" to przycisk "E-MAIL", czy jakoś tak, jest nie
aktywny
> :/
witryna gsc lezy od czwartku. Gratuluej, wspaniala swiatowa premiera pre-alphy:/



Ale strona GSC mnie w ogóle nie interesuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mi się zdaje że silnik tej gry nie jest dosyć dobrze do końca zoptymalizowany i dlatego na dosyć przyzwoitych kompach chodzi marnie.
Mam nadzieje że w przyszłości patche to poprawią.

Na razie wstrzymam się z kupnem gierki a kompa nie ulepszam bo już mam konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.09.2008 o 22:48, wil51 napisał:

Spokojnie, jeszcze 2 czy 3 patche i będzie można zagrać;)


Wszyscy krzyczą że carsh''e, że bugi - w 1.5.01 miałem tylko jeden problem - cofnięcie się przy emisji do innej strefy zony - i 2-3 crashe w ciagu 3 dni. Teraz na 1.5.04 zaliczyłem pierwszy crash po 8h non stop. Ale nie mam, nie miałem i mam nadzieję że mieć nie będę, problemów z przechodzeniem w inne czesci zony. Widać gra się wykoleja albo ze złośliwości i nie każdemu, albo na słabszych kompach... ja gram spokojnie na detalach wysokich ale nie najwyższych - Galaxy GF 9800GT, 2gb ram ddr2 1066mhz, AMD Ath X2 4800+. myślę że na 7300GT i 2 gb ram 667 też miałbym crash na crashu. Tam gdzie ludzie piszą o wywalaniu do windy, ja mam 0.5 sek ścinkę co najwyżej... Widać komp musi mieć spoooorą moc żeby "przeforsować" buga siłą i nie polecieć do windy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!!! Mam pytanie, gram SCS i mam patcha najnowszego mój problem polega na tym, że nie mogę przejść do Kordonu tj przychodzę do południowego gospodarstwa podchodzę do przewodnika pytam gdzie może mnie zaprowadzic wybieram Kordon i dzieje się nic tak samo jest gdy chcę żeby zprowadził mnie w dowolny punkt na bagnach - też nie ma reakcji ....... jak wgrałem save poprzedniego save to przenosił mnie ale tylko po bagnach nie było opcji do kordonu ... czy to jest jakiś problem z grą ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

cze wszystkim !!!
MAm duży problem z tą grą (z pierwszą częścią to samo)i nie wiem , co mam z tym zrobić ?mam dwa kompy :
- pierwszy: winda xp prof sp3, atlon x2 5200 ,2 Gb ram ddr800 i gforce 8800 gts (320 mb)
-drugi: vista ulimate sp1, intel core duo 8400 , 4 Gb ram ddr800 i taka sama grafa
do tego najnowsze biosy, sterowniki do płyty i grafiki, oraz dx9.0c i dx10.
Po instalacji stalkera ( czy to jedynki, czy dwójki z patchami lub bez) wyświetla mi do 3 (słownie : TRZECH !!!)klatek na sek.(nawet na najmniejszych ustawieniach) .Usługi w systemach powyłączane mam maksymalnie i wszystko co możliwe.
Czy wie ktoś może , czego ta ruska sucz mnie nie lubi ? czy o co tu chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kupiłem i nie gram bo gra nie pozwala mi nawet wyjsć z bazy Czystego Nieba na samym początku.
Crashuje regularnie przy próbie przejscia do obrony posterunku lub przy każdej próbie zapisania stanu gry ..
Sprzęt ma raczej mocny (Crisis idzie bez problemu praktycznie w max ustawieniach), gra dopóki nie crashuje chodzi bardzo płynnie i z super grafiką
O co więc chodzi ? W dodatku w pomocy technicznej nie widzę jeszcze "czystego nieba" ... nadal jest tam tylko pomoc do "Cienia Czernobyla"
Kto moze cos doradzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
Po instalacji patcha 04 do czystego nieba spotykam się z wielkimi niedociągnięciami technicznym np:
W bazie czystego nieba utknąłem w krzaku nie moglem się cofnąć ani iść do przodu.
Ja czekam na kolejne patche.
Grę powinni porządnie testować i wydać gdzieś w grudniu z poprawkami !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.09.2008 o 13:00, Sigon napisał:

Cze wam all ktos ma problem w patchu 1.5.04 PL z przejsciem z Kordonu do Wysypiska, bo
wlasnie mam taki problem ze wogule nie moge przejsc moze jakas rada lub pomoc ??


Witam
U mnie występuje ten sam problem. Gram na patchu 1.5.04 .Gdy dojdę do przejścia z kordonu na wysypisko Wyskakuje okienko: Czy chcesz przejść wciskam tak i stoję tam gdzie stałem .
Próbowałem skorzystać z innego przejścia na wysypisko i było to samo.
Problem występuje przy misji ZASIĘGNIJ U KOPACZY INFORMACJI O KLE.
Ma ktoś jakiś pomysł na ten problem.
CZEKAM NA KOLEJNEGO PATCHA NAPRAWIAJĄCEGO TEN PROBLEM. Może się doczekam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować