Zaloguj się, aby obserwować  
kacper78

Playstation One

68 postów w tym temacie

PlayStation (PS, nieoficjalnie PSX) (pol. StacjaGier) – 32-bitowa konsola do gier wideo, wyprodukowana w Japonii przez firmę Sony Computer Entertainment, zaprojektowana przez Kena Kutaragiego.

Premiera konsoli odbyła się 3 grudnia 1994 roku, kiedy to pierwsze egzemplarze trafiły na półki japońskich sklepów. Ponad pół roku później, 9 września 1995 roku, konsola ukazała się w Stanach Zjednoczonych, a 29 września tego samego roku w Europie.

PlayStation miała zostać stworzona we współpracy z Nintendo – Sony miało dostarczyć czytnik CD-ROM oraz ogólnie pomóc przy architekturze systemu. Jednak z powodu różnicy zdań, w 1993 roku Sony samo zaczęło prace nad swoją konsolą, dodając literę X do jej nazwy – przy premierze systemu litera została usunięta, jednak skrót pozostał – PSX.
* Procesor: 33,87 MHz R3000A 32 bit RISC
* Pamięć RAM: 2 MB
* Pamięć Video RAM: 1MB
* dźwiękowy RAM: 512 KB
* Maksymalna rozdzielczość: 640x480
* Paleta kolorów: 16,7 miliona
* Poligony na sekundę: 500,000 oteksturowanych obiektów / 1,5 miliona nieoteksturowanych
* Nośnik danych: CD-ROM[1], Audio CD
* Dźwięk: 24-kanałowy procesor ADPCM
* CD-ROM: 2x
* karty pamięci o pojemnościach: 128, 256, 512 kb oraz 1, 2, 4, 8 MB (two in one)

Co sądzicie o tej stare konsoli, która zapoczątkowała kariere na rynku firmy Sony?
Ja posiadam swoją konsolkę już ładne 9lat i raz w życiu mi się zapsóła. Kiedy coś mi w padach nie działało to tam ojciec coą naprawił a teraz to ja sam sobie pada naprawie. Konsola moim zdaniem jest naprawdę świetna to nic, że tam jest głośna, ma slabą grafikę itd. Dla mnie jest bardzo świetna. Kiedyś pamiętam to z sąsiadami graliśmy razem albo porzyczaliśmy gry od siebie nawzajem. A co wy sądzicie o tej konsoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

konsola świetna,zapewniła firmie Sony supremację na rynku głównie dzięki świetnym grom między innymi z serii Tekken i Final Fantasy (przynajmniej dla nich wybrałem PSke a Segę Saturna odpuściłem,który w tym samym czasie był także na rynku dostępny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh... Mam trochę żal do tej konsoli, gdyż jest to główny sprawca upadku Amigi CD32, chociaż lubię czasem odpalić emulator i troszkę przyciąć w Tekkena czy Lomaxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na te parametry nie chce się wierzyć, że takie fajne gierki na nią powstały. Nigdy jej nie miałem, ale często grałem u brata w takie hity jak FF7, Resident Evil czy Metal Gear Solid. Zabawa na 102 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem w sklepie dla graczy PSX za jedyne £1 czyli mniej więcej 5-6 złotych :D Problem w tym, że zdobycie gier na tą konsolkę graniczy z cudem.
BTW Ja zawsze popylałem u kumpla w Crash Racing na PSX ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w końcu temat o Playstaion One (nie PSX, bo PSX to zupełnie co innego ;p). Sam niedawno kupiłem od kolegi uszkodzonego szaraka za dyszkę. Najgorzej, bo okazało się że to gniazdo taśmy lasera jest oderwane ;( W sumie kupić używanego PSXa to nie trudno, ale mam drobny sentyment do Pleja kolegi - sporo grałem na nim, czy to w Crash Tag Team Racing, Crasha 1,2,3, czy Fighting Force albo MoH Underground ;)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 14:14, Igor FCBayern napisał:

Dzisiaj widziałem w sklepie dla graczy PSX za jedyne £1 czyli mniej więcej 5-6 złotych
:D Problem w tym, że zdobycie gier na tą konsolkę graniczy z cudem.
BTW Ja zawsze popylałem u kumpla w Crash Racing na PSX ;D


Ja na szczęście swoje ulubione gierki wciąż mam bo żal sprzedać gdy się wspomni jak zbierałem 2 miesiące na Gran Turismo by kupić jak byłem mały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 14:05, GeeRLZ napisał:

Konsola tylko i wyłącznie do Tekken''a 3 (według mnie)

Też tylko w tekkena grałem a no i nie mógłbym zapomnieć crasha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, moja konsolka dalej zajmuje zaszczytne miejsce na dvd (niegdyś stała na video) i od czasu do czasu, w przypływie nagłego sentymentu gram sobie w nią. A to poleje się z bratem po mordach w Tekkenie, a to postrzelamy do siebie z torpedek w Crashu Team Racing, a to pogram sobie w kultowego Silent Hilla lub też zabawnego Medievila. Niektóre gry z tej konsoli się po prostu nie starzeją. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 15:20, kpiska napisał:

Ja mam Playstation one....zepsute..... Mimo wszystko nigdy nie zapomne dzwieku z głośników
telewizora kiedy ukazywało sie logo ;]

Oo tak. To po prostu przywołuje wspomnienia ;) Płyta porysowana, na kółku od lasera nie ma jednej kulki, przez co płyta krzywo się obraca, ten dźwięk i.... czarny ekran bądź Insert PlayStation Disc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

;]
Konsole na początku miałem szarą..ale poszedł laser więc kupiłem białą
Najlepsze gry to Grand Turismo 2,Ace Combat i Tekken 3 ,przy GT2 spędziłem dobre 3miesiące grając po kilak godzin dziennie ,przeszedłem ją w 100%...Z grandikiem żaden NFS nie ma szans...

wspaniałą konsola...wspaniałe gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No moją ulubioną samochodówką na PlayStation One był "Need for Speed: High Stakes" moim zdaniem najlepszy NFS na Ps1 i jedną z najlepszych samochodówek na tej platformie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PSOne... to dopiero była konsola. Choć mam PS2 i PSP to nigdy nie będę czuł do nich takiego sentymentu jak do starego "Pleja". Pamiętam, że kupiłem go na 1 komunię świętą i pierwszą moją grą był THPS 2 (najlepsza część ever). Mnóstwo świetnych platformówek - Croc, Crash, Medievil, Spyro i inni, do tego Finale, Metal Gear Solid, Hogs of War... Jeszcze żadna konsola nie miała tylu znakomitych gier. DO dzisiaj żałuję, że sprzedałem swojego PSOne. Chociaż teraz mam w planach, aby ponownie kupić. Tylko po to, żeby ładnie stało na półce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak PlayStation To Było Coś. Szkoda że nigdy nie posiadałem tej konsolki. Musiałem do pierwszego komputera grac na Pegazusie. Chodź i on nie był zły :P Do dzisiaj bym sobie na Pegasusie pograł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak zagrywałem się w Medal of Honor Undeground te nieprzespane noce przy przejść no i ten wysoki poziom trudności to bylo coś :D Ehh trochę żałuje, że sprzedałem konsolkę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ale grafika w Crashach, Tekkenie, Medievilu i Syphon Filterze nadal mi się podoba. A to już tyle lat... Ale nigdy nie zapomnę ile to musiałem zbierać, żeby kupić sobie jedną grę (199zł średnio jedna kosztowała, trochę większy box na CD i (czasami) instrukcja, jednak prawie nigdy po polsku). Do dzisiaj sobie siadam na dywanie i gram, teraz przechodzę FF VIII :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować