Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pobieranie danych z prędkością 640 Gb/s już za kilka lat?

63 postów w tym temacie

Na co to komu skoro przez dłuższy czas to nie będzie dla zwykłych śmiertelników. Ale fajnie by było mieć taki transfer :D
I tak w Polsce będziemy na to czekać bardzo długo, może nawet nie dożyję tych czasów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Astronomiczna prędkość. Choć raczej niedostępna (przynajmniej w ciągu najbliższych kilkunastu lat) dla użytkowników indywidualnych i ze względu na cenę takiej usługi i zbyt wolne dyski twarde (których szybkość rzadko przekracza 1 Gigabit/s). Dlatego mi na razie wystarczy 10mbs, z których i tak rzadko mogę skorzystać, ze względu na zapchane łącza i serwery na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rewelka. Gry pobierane w kilka sekund. I to takie np. 1TB. Bo chyba nikt w takie gry nie wątpi. :D
Przy rozdziałce ULTRA HD :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Japonii (bodaj) juz testowana jest telewizja w Ultra HD. Ruch sieciowy rosnie...
Oczywiste jest ze zwiekszenie transferu w sieciach szkieletowych jest potrzebne. A jesli ktos mysli ze dostanie swiatlowod z takimi przelacznikam (w dajacej sie przewidziec przyszlosc)i prosto do domu to chyba w science fiction wierzy... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już przyszłość i takie na prędkości na razie nie potrzebne, ale później na pewno. Na razie to większość z moich znajomych ma z 1-2 Mb/s. A ja sam mam 1 Mb/s. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 14:47, wdowiakm napisał:

Na co to komu skoro przez dłuższy czas to nie będzie dla zwykłych śmiertelników. Ale
fajnie by było mieć taki transfer :D
I tak w Polsce będziemy na to czekać bardzo długo, może nawet nie dożyję tych czasów...

To co napisałeś jest akurat wielce prawdopodobne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ładnie, ładnie xD Za parę lat to będą już dyski (w domach!) paro terrabajtowe które będzie można zapełnić w ...

parę sekund o0

Respect :P Ale raczej tą technologie zobaczę dopiero pod koniec mojej starości xd (ze względu na czynsz za takie cacko ;)) A teraz musi mi wystarczyć 1mb/s :P I jest dobrze ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorośnijcie... jaka starość... MASOWA PRODUKCJA znaczy, że Neostrada 640GB/s 89.90 zł Netia 45 zł oczywiśćie nie od razu ale w 2015 tak to będzie wyglądać, a z tym " na co to komu " uśmiałem się totalnie ; ) Z takim rozumowaniem człowiek by nie wynalazł nawet koła ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

640 Gb/s to 640 gigaBITÓW na sekundę, a nie gigaBAJTÓW... czyli w rzeczywistości mamy 640/8=80 gigaBAJTÓW... a za parę lat zaczną się telefony ''co tak wolno mi internet chodzi?'' =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hoho, ta prędkość naprawdę robi wrażenie.

Widać, że technika idzie ostro do przodu. Wykorzystywanie tych ścieżek - rys jest naprawdę innowacyjne i sprawia, że w przyszłości przepustowość naszych łącz będzie naprawdę ogromna. 640 gigabajtów na sekundę to ogromna prędkość, którą w obecnej chwili trudno mi sobie wyobrazić. Kiedyś pewnie będzie to standard, ale na razie jeszcze długa droga do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do takiej przepustowości łącza potrzebny jest jeszcze pojemny dysk, po nawet przy kilkuset GB obecnie, będzie można go zapełnić w góra kilka minut ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ogromna prędkość internetu , dla normalnych jego użytkowników nie będzie dostępna nawet i za 15 lat , a jak już wejdzie ta technologia na ogólnodostępny rynek to cena tego bajeru będzie na pewno bardzo wysoka. Poza tym ciężko uwierzyć żeby rysy na szkle były tak rewolucyjnym rozwiązaniem dla przyszłości internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadrapania zmieniają swoje położenie po przesłaniu 640 kb danych, czyli milion razy w ciągu minuty. Oznacza to, że w ciągu jednej sekundy można przesłać nawet 640 gigabajtów.

x1 640
x10 6 400
x100 64 000
x1000 640 000
x10000 6 400 000
x100000 64 000 000
x1000000 640 000 000
milion razy w ciagu minuty czyli 640 giga na minute. Poprawcie blad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transfer faktycznie ogromny ale wątpie by przez najbliższe 20 lat było to zamontowane w domach. W 2013 (za 5 lat) średnia prędkość neta to będzie pewnie z 20Mb/s u przeciętnego użytkownika Internetu, 640Gb/s to byłby przełom, żaden plik tyle nie zajmuje (chyba :P). Można by było (metafora taka) ściągnąć cały Internet na dysk (chyba 10Terabajtowy)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować