Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sacred 2 - Fallen Angel przyjazny graczom! Ascaron wprowadza nowatorskie rozwiązanie w kategorii DRM!

17 postów w tym temacie

Cenega Poland

Warszawa, 19 września 2008 - Cenega, wyłączny partner firmy Koch Media na terenie Polski, Czech oraz Słowacji, z nieskrywaną dumą pragnie przekazać najnowsze doniesienia, wprost ze studia deweloperskiego Ascaron Entertainment, twórcy przebojowej gry RPG - Sacred 2 - Fallen Angel.

Przeczytaj cały tekst "Sacred 2 - Fallen Angel przyjazny graczom! Ascaron wprowadza nowatorskie rozwiązanie w kategorii DRM!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby producenci zaczynali się bać czy też zabezpieczenia w grach EA to rzeczywiście wyraz olewania klienta właściwego dla tej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie DRM to jeszcze nie jest straszne, a powiedzialbym, ze fakt ze plytka mi nie bedzie do niczego potrzebna jest calkiem przyjemna perspektywa po instalacji gry, jedynie co bedzie jesli za 5 lat przykladowo bede chcial zagrac w moja edycje premierowa z DRM, ktory bedzie juz w tych czasach reliktem przeszlosci???? Jezeli faktycznie tak dbaja o klienta powinni po jakims rozsadnym czasie (np: po 2 latach od premiery) wypuscic patcha usuwajacego ten DRM i jesli tak zrobia to wtedy udowodnia, ze jednak nie sa tacy zli ;)

a EA z tym DRM to przegielo kompletnie, nie zagram w spore, bo nie kupie takiego syfu jaki oferuja, traktuja klienta jak przyslowiowa szmate, z ktore mozna wykrecic troche kasy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 12:49, Numenpl napisał:

a czy są jakieś limity instalacji (na jednym kompie)bo jak nie to jeszcze idzie to przeboleć!!


Zależy o którą grę ci chodzi: Spore ma limit 3 a Saccred limit 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no cóż ... moim skromnym zdaniem takie "fanaberie" zwiększają tylko piractwo (jak zwykle piraci sobie poradzą z zabezpieczeniami) :P Dlaczego legalny nabywca gry musi udowadniać, że nie jest złodziejem?? To jest chore!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 12:49, Numenpl napisał:

a czy są jakieś limity instalacji (na jednym kompie)bo jak nie to jeszcze idzie to przeboleć!!


Jest limit jednoczesnego posiadania gry na dwóch komputerach: stacjonarnym oraz laptopie. Po instalacji i aktywacji na obu nie można zainstalować na dodatkowych pecetach. Dopiero jeśli usuniemy z jednego z nich i zdezaktywujemy grę, to możemy zainstalować ponownie na komputerze. Potem trzeba jeszcze raz aktywować. Czyli jeżeli odinstalujemy ze stacjonarnego to późnej zainstalujemy od nowa. Jeśli odinstalujemy z laptopa to będzie analogicznie jak w przypadku stacjonarnego. tylko, że dla laptopa. Te czynności będziemy mogli robić nieskończenie wiele razy. Po kilku latach Ascaron ma wydać patch znoszący te zabezpieczenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyta DVD z grą nie jest wymagana by grać w zainstalowaną wcześniej grę (dzięki temu bateria laptopa nie wyczerpie się tak szybko).

oraz

Z punktu widzenia gracza, system DRM oferuje udogodnienie jakim jest to, że obecność płyty DVD w napędzie nie jest koniecznością do grania w Sacred 2 - Fallen Angel.

Widze, ze marketingowcy z Cenegi jada niezle po bandzie XD. Po pierwsze. Jakim trzeba byc maniakiem by grac na lapku korzystajac tylko z zasilania bateryjnego?! Przeciez co lepszy lapek wyczerpie taka baterie w gora godzine (a moze i mniej), wiec nie ma sensu. Po drugie. Nie ma to jak wmawiac kupujacym, ze wada - czyli DRM, jest tak naprawde zaleta :D -->> ''I co z tego, ze auto ma zbiornik paliwa 10l?! Prosze sobie wyobrazic, ile Panstwo zaoszczedza na stacji benzynowej podczas tankowania!'' ... Nigdy nie mialem klopotow z powodu korzystania z oryginalnego nosnika, a plytki 1-4 mojego pierwszego oryginalu (Baldur''s Gate) nadal szczyca sie brakiem istotnych rys na plytach - tylko cd5 nie przezyla, ale nie bylo to spowodowane praca w napedzie, a czynnikami zewnetrznymi ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ROTFL.

Trzeba mieć niezły tupet by po spore''owej aferze wmawiać ludziom, że SecuROM to zaleta. A co jeśli gracz singlowy nie ma połączenia z siecią? Po prostu nie odpali tej gry. I to jest udogodnienie? Wolne żarty. Limit instalacji na dwóch kompach? Drobjazg. Nie mam więcej pytań, Wysoki Sądzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ładnie chwalić się, że naprawili coś, co wcześniej zostało spieprzone...
Co to za zaleta, znormalizowanie czegoś, co utrudniało życie? :/ Dla mnie - żadna.

A z tym laptopem i baterią Piotrek K. ma całkowitą rację. :P

Vojtas - zauważ, że producentów to w zasadzie nic nie obchodzi, bo przecież większa część świata ma już dostęp do Internetu w domu, a ci, którzy nie będą mogli sobie pograć w - niedługo już pewnie - większość gierek z DRM to... niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O secu-rom - czyli kolejna gra której nie kupie, choć nawet się nad tym zastanawiałem.
Nie będę świadomie instalował szkodnika w swoim komputerze.
Nie po tym jak po Lokim musiałem rerinstalować windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować