Zaloguj się, aby obserwować  
metiu

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona - Pomoc techniczna

257 postów w tym temacie

Dnia 27.09.2008 o 16:28, Gorn7 napisał:

Znalazłem kilka plików które nadpisałem i pomogło, oto link: http://www7.zippyshare.com/v/88286040/file.html
Powinno pomóc ;]
@Lukasaz
Eee... zainstalować przygody?! Możesz je ściągnąć lub kupić update za 20 zł.


Witam i dziękuję, na EAX''a i wykrzaczanie się gry jak znalazł - pomogło :-) Wielkie dzięki jeszcze raz.

Ale o co chodzi z tymi przygodami? Ja również kiedy wybieram nową grę i dodatkowe przygody - nic tam nie mam (tylko z prawej strony ekranu okno z grafiką - ale nic nie jest aktywne do wyboru, mogę tylko wrócić do poprzedniego ekranu). Czy przygody nie powinny wgrywać się z update''m??? Po to go kupiłem przecież... Pozdrawiam.

Jeśli ktoś będzie miał podobny problem i go rozwiąże - będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 16:56, Gorn7 napisał:

NMZC ;] Na płycie z materiałami dodatkowymi są przygody, stamtąd musisz je zainstalować.


Biję się w piersi - już zakręciłem się totalnie... :-))) dzięki - jeden powód do złego nastroju mniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie. Wczoraj dotarła do mnie płytka z edycji rozszerzonej wiedzmina i mam dylemat, gdyz jestem w polowie gry ale tej podstawowej wersji i nie wiem czy jak zainstaluje teraz rozszerzenie to czy moje stany gry ktore mam dotychczas zapisane bede dzialaly dalej ( juz w ulepszonej wersji???) z gory dzieki za szybka odpowiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 12:46, Gafar_20 napisał:

Witam! Mam pytanie. Wczoraj dotarła do mnie płytka z edycji rozszerzonej wiedzmina i
mam dylemat, gdyz jestem w polowie gry ale tej podstawowej wersji i nie wiem czy jak
zainstaluje teraz rozszerzenie to czy moje stany gry ktore mam dotychczas zapisane bede
dzialaly dalej ( juz w ulepszonej wersji???) z gory dzieki za szybka odpowiedz...
Czytałem na oficjalnym forum że będą one działały ale na wszelki wypadek skopiuj je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam taki problem z edycją rozszerzoną, że po zainstalowaniu update''a gra nie działa (ze zwykłą edycją wiedźmina nie miałem takich problemów). Po włączeniu pojawia się czarny ekran, komunikat: "Instrukcja spod "0x2111438f" odwołuje się do pamięci pod adresem "0x0000177b" Pamięć nie może być read." i wywala mnie do windowsa.
Prosiłbym o pomoc, bo sam nawet nie wiem co taki błąd oznacza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Czytałem całą tą instrukcję od redów na thewitcher.com/forum..nic konkretnego tam nie ma, że ma być 3gb wolnego miejsca i takie tam. Poza tym tak : właśnie gram 1 rozdział, nie dość, że gra wygląda gorzej, nie wiem od czego to zależy ale mam jakieś takie zamglone tekstury. Czytałem wszystko co redzi napisali na ten temat. Próbowałem na catalyst 8.9 nie pomogło, wszystko poustawiane na maxa, szczegółowość mipmap, tekstur i takie tam, próbowałem z alternatywnym centrum pixeli i wymuszanie odświeżania...nic nie dało. Zainstalowałem stery omega pod mojego radka, to samo, wszystko poustawiane jak ma być! Coś słyszałem, że gra ma być stabilniejsza?! hehe...już drugi raz mi wyszła do windy!!!!!. O ile w wersji 1.3 wszystko wyglądało tak jak powinno o tyle teraz to mi się nie podoba. Na prawdę wszystko jakby za mgłą, w opcjach mam ustawione poziom tekstur na średni a wygląda jak marny minimalny!!!!!! Bez sensu. Faktycznie mimika lekko poprawiona i zmiany w inwentarzu na plus ale cała reszta plus problemy z instalką to porażka!!!Żałuję że to kupiłem!! Już chyba wolę postawić na nowo z patchem 1.3 niż znowu się męczyć, tym bardziej że u mnie gra wygląda gorzej a próbowałem już wszystkich kombinacji ustawień graficznych w sterownikach i w grze. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 20:16, emace23 napisał:

Witam ponownie. Czytałem całą tą instrukcję od redów na thewitcher.com/forum..nic konkretnego [...]


Pomyliłeś forum. Takie wypowiedzi to raczej w temacie ogólnym - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&u=25144. To jest forum pomocy technicznej.

Derics

Błąd pamięci - przetestuj kostki np. programem memtest.

Vantor Zorin

Żeby dowiedzieć się czy będzie skakać wejdź na www.canirunit.com i przetestuj komputer pod kątem Wiedźmina. Co do wywalania do Windowsa - ciężko powiedzieć. Możesz napisać coś konkretniejszego (np. czy pojawia się jakiś błąd)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Vantor Zorin
>Co do wywalania do Windowsa - ciężko powiedzieć. Możesz napisać

Dnia 29.09.2008 o 01:14, Mateusz Kandefer napisał:

coś konkretniejszego (np. czy pojawia się jakiś błąd)?


Tradycyjny systemowy błąd the witcher.exe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :) pewnie ktoś mógł mieć już taki problem, ale ja się pytam we własnym imieniu :P Zatem, z oficjalnej strony thewitcher.com sciągnąłem update 1.4 co jak wiemy oznacza aktualizacje gry do wersji rozszerzonej no i tu pojawia sie problem. Sciagnąłem ważący 900 MB plik UPDATE (narazie nie ściągałem paczek językowych). No i po rejestracji gry i próbie instalacji (znalazł zarejestrowaną gre) pojawia się okienko, że brak mi właściwych paczek językowych... no to ściągam paczek językową tez z thewitcher.com. Spróbowałem najpierw od paczek, no i wyskoczyło okienko, że musze najpierw zainstalować edycje rozszerzoną :P no to jedziemy, po kolejnym wykryciu zainstalowanej gry biore Dalej i cały czas mi wyskakuje okienko i niewłaściwych paczkach językowych (ktore jak wiemy nalezy zainstalowac po instalacji UPDATE) i tak w kółko... czy ktoś byłby mi w stanie pomóc? Bardzo prosze :) wiem, że na tym forum sa ludzi, którzy nie przechodzą obok postów z wołaniem o pomoc beznamiętnie, chociażby z własnego doświadczenia i chęci pomocy :)

Dziękuje, pozdrawiam

P.S. Aha zapomniałęm dodać, że mam świerzo przeinstalowanego Wieśka czyli wersje 1.0 nie 1.3 może tu tkwi problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 18:46, FoZz napisał:

Witam :) pewnie ktoś mógł mieć już taki problem, ale ja się pytam we własnym imieniu (...)


Witaj :)

Niestety sam nie mam tej wersji (kupiłem od razu rozszerzoną), ale z informacji na innych forach sugeruję zrobienie dwóch rzeczy:

1) Przeniesienie paczek lokalizacyjnych i samego patcha do jednego katalogu (jeżeli masz osobno to błąd)
2) Zaktualizuj grę najpierw do wersji 1.3, a potem zrób update

Cały proces aktualizacji jest nieźle opisany tutaj:
http://www.thewitcher.com/community/pl/www/ee_update_faq.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Q: Czy do instalacji Patcha, konieczne jest połączenie z Internetem ?

A: Tak, podczas całego procesu instalacji konieczne jest połączenie z Internetem, w celu weryfikacji poprawności rejestracji. W tym czasie nie są pobierane żadne prywatne dane z komputera użytkownika.



Q: Czy Patcha należy instalować na komputerze, na którym aktywowana była gra?

A: Tak, Patcha należy instalować na komputerze, na którym aktywowana była gra, gdyż odwołuje się on do wpisów w rejestrze.

Powyzsze dwie pozycje to bzdury, zainstalowalem wszystko na kompie bez intenetu na ktorym wczesniej nie rejestrowalem gry i nigdy wczesniej ni instalowalem wiedzmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie, gdyż:

Wersja Elektroniczna (do ściągnięcia z internetu) wymaga zarejestrowanej gry i połączenia z internetem we wstępnej fazie instalacji.

Wersja Pudełkowa NIE wymaga zarejestrowanej gry ani połączenia z internetem w czasie instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ju z post nieważny :) okazuje się, że na polskiej stronie dali paczke z angielskimi napisami :D trzeba było ściągnąc polską paczke :) najboleśniejsze jest to, że po instalacji pliki gry aktualizują się 2 h ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 15:38, Derics napisał:

Mateusz Kandefer, memotest nie wykazał żadnego błędu.


Hmmm to mówiąc szczerze nie bardzo wiem w czym rzecz. Gdzieś jeszcze wyczytałem, że taki błąd może także powodować dysk twardy z bad sectorami. Proponuję pobrać darmowy program Ultimate Boot CD ( http://www.ultimatebootcd.com/) i przejechać najważniejsze elementy komputera (płyta główna, dysk twardy i pamięć).

FoZz

Ehhh długość patchowania to problem. Nie wiem dlaczego tak to długo mu zajmuje - jednak warto poczekać :) Miłej zabawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Caly czas mam problem z instalacja gry. Pojawia się ''katastrofalny blad''. Instalowalem juz gre ponownie, rozpakowalem pliki instalacji, zainstalowalem .NET 3.0 i generalnie wszystko co jest w faq na oficjalnym forum, ale nic nie pomoglo. Jakies rady? Chcialbym pograc, a tego bledu za cholere nie da sie zlikwidowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować