Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie doczekamy się dema drugiego Far Cry'a

82 postów w tym temacie

"Nie da się". Twórcy znów idą na łatwiznę. Jak tak dalej będą traktować graczy to powstanie trend ściągania gier po to by sprawdzić czy jest w ogóle warta zakupu. Nie wiem czy wyjdzie im to na zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomnijcie sobie jak wyglądało demo Red Faction. Da się zrobić demo i to małym nakładem kosztów. Nie trzeba też pokazywać od razu fragmentów gry. Ale cóż - twórcy gier mają teraz tylko dolary na oczach, bo juz nawet nie klapki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z przedmówcą (Valgardem), twórcy chyba zaczeli bać się wypuszczać dema:/ o ile takie GTA4 można kupować w ciemno (czy produkcje Blizzarda) o tyle czasem dobrze zapowiadający się tytuł okazuje się klapą co czasem możan zweryfikować przez demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jednak wierze w Far Cry 2:) Tzn. wierze w Ubisoft ale jest też napewno sporo osób któe mogą za bardzo w nich nie wierzyć i dla takich osób przydałoby się demo Far Cry 2 no ale cóż Ubi było innego zdania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech zrobią tak jak z SW JK2: Jedi Outcast gdzie demo było na planszy której w pełnej wersji w SP nie uświadczyliśmy.
Tak więc niech stworzą małą mapkę ( a z tego co się chwalili to jest to bardzo łatwe i szybkie do stworzenia ) i niech pokażą na co DUNIA''e stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

k13 tylko jak stworzą małą mapkę to nikt nie pozna zalety tej gry jaką niewątpliwie jest rozmiar świata. I ktoś jeszcze sobie pomyśli że to jakiś shit. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze juz nie mozna dem robic. Gracze jeszcze by sie skapneli, ze maja do czynienia z benchmarkiem, a nie z prawdziwa gra. Crysis mowi czesc.

No coz, wracam do dema King''s Bounty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie zrobią jak w Gothicu czyli zrobią wielkie odgrodzenie? Już olac otwartośc ale można zobaczyć inne elementy jak strzelaniny czy klimat (bez uwzględniania otwartości ofk). Człowiek doda sobie do tego wyobrażenie otwartego świata i zdecyduje czy kupić czy nie.

Ale nie! Bo nam się nie chce lub szkoda kasy... Ciekawe czy będą szczęśliwi gdy obudzą się z jedną ręką w nocniku a drugą z raportem o ilości ściągniętych kopii z torrentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Far Cry 2 ulegnie coraz bardziej popularnemu trendowi i nie doczeka się wersji demonstracyjnej"
"Choć decyzja o braku dema nie jest najbardziej pomyślną"

No rotfl, przecież to jest coś śmiesznego co wy wypisujecie. Przecież wyraźnie powiedzieli twórcy, że "Zbyt skomplikowaną czynnością jest stworzenie dema gry charakteryzującej się tak otwartym światem". To jest chyba zrozumiałe? Far Cry 2 oparty jest na ogromnym otwartym świecie. To jak wy sobie wyobrażacie zrobienie z tego dema? Może mają wyciąć 0.5 km^2 terenu, na którym będzie 1000 drzew i 5 afrykańczyków w dżipie? A demo zajmować ma 5 GB? Wolne sobie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 13:53, Pile napisał:

k13 tylko jak stworzą małą mapkę to nikt nie pozna zalety tej gry jaką niewątpliwie jest
rozmiar świata. I ktoś jeszcze sobie pomyśli że to jakiś shit. ;]

No tak. Lepiej nie pozwolić graczom na sprawdzenie żadnego z aspektów rozgrywki.
Widzę że demo Red Faction nie jest pamiętane więc przypomnę jak wyglądało: jedno betonowe pomieszczenie, w nim oszklony sześcian. Dwie bronie - wyrzutnia rakiet i o ile mnie pamięć nie myli - karabin. Starczyło. Nie przypominam sobie by ktoś biadolił, że demo nie pokazuje samej gry a "tylko" pozwala sprawdzić jak przyjemnie się strzela i dewastuje otoczenie bo to chyba jest ważne w grach FPS.

Nie, nie można było dać mapki multi z postawionymi kilkoma przeciwnikami.

Poza tym siedem lat temu ukazała się gra Operation Flashpoint, której jedną z głównych cech szczególnych była możliwość hasania po baaaardzo obszernym terenie, kilka lat później ukazała się druga gra tego samego studia - ArmA. Nie wgłębiając się w klasę obu produkcji - obie miały dema. Widać Czesi potrafią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patrząc po pierwszym Far Cry''u w ciemno na dwójkę postawię i bez dema. choć rzeczywiście, zgodzę się, że z powodu braku dema ludzie będą zasysać piraty, żeby sprawdzić jak się gra... tylko, że większość wtedy nie kupi już oryginału.
szkoda, że nie będzie demka FC2, chyba po prostu nie chce im się tracić cennego czasu i ludzi, żeby robić demo [choć tego nie wiem, bo specem nie jestem] ale... cóż, FC2 i tak się genialnie zapowiada :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 13:53, Pile napisał:

k13 tylko jak stworzą małą mapkę to nikt nie pozna zalety tej gry jaką niewątpliwie jest
rozmiar świata. I ktoś jeszcze sobie pomyśli że to jakiś shit. ;]


Nikt nie broni twórcą napisać że dany level został stworzony wyłącznie na potrzeby dema i że oryginalna mapa jest x-razy większa.

A mapa w demie mogła by zawierać jeden obóz przeciwnika który możemy ''rozpracować'' na kilka sposobów.

Ja grając w demo chce uzyskać takie informacje :
-Wydajność gry, czyli jak gra chodzi na moim sprzecie ( PC )
-Jak wygląda sterowanie postacią ( szybkość chodzenia, przymierzanie do strzału, wysokość skoku, czy możliwe jest wychylanie się itd. )
-Wygląd i zasada działania interface''u
-Jak sprawdza się ten nowy tryb leczenia
-Jaka jest interakcja z otoczeniem ( rozmowa z NPC''tami, destrukcja otoczenia )
-Fizyka w grze ( zachowanie obiektów, fizyka jazdy pojazdem, parabola lotu pocisków )
-Zachowanie przeciwnika ( AI, Ragdoll )
-Siła broni ( nie lubie sytuacji z Crysisa czy Stalkera gdzie strzał w głowę nie zabija przeciwnika )


A to że świat jest otwarty to mnie najmniej obchodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 14:06, k13 napisał:

A mapa w demie mogła by zawierać jeden obóz przeciwnika który możemy ''rozpracować''
na kilka sposobów.

Przy pierwszym oświadczeniu na temat dema panowie z Ubisoftu wypowiedzieli się w mniej-więcej ten sposób:
''Gdybyśmy dali jedno obozowisko przeciwników i mały kawałek terenu, możliwości na przejście tego krótkiego etapu byłyby nieskończone, dawały by mnóstwo godzin zabawy - a my nie mamy zamiaru oddawać 20 godzin za darmo''.
Coś w ten deseń. Więc e-e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demko może i by zrobili, tylko ciekawe ile by zajmowało, przypuszczam, że niewiele mniej niż cała gra. Ja tam w ciemno na nowego Far Cry''a stawiam diamenty przeciwko orzechom, że spełni moje oczekiwania jako fana jedynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować