Zaloguj się, aby obserwować  
Ciej

płacić z gre World of Warcraft??

54 postów w tym temacie

Zawsze możesz kupić Guild Wars. Płacisz tylko za grę, abonamentu nie ma. Według niektórych GW jest o wiele lepsze od WoW nie tylko brakiem abonamentu, ale także klimatem i grywalnością. A poza tym to jeden z najlepszych PvP w grach na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz tak jakby Blizzard miał zaraz zbankrutować, a prawda jest taka, że zbija na WoW''ie krocie i podnosi obroty Vivendi o kilkanaście procent (jedna gra!). Więc ludzie jak czasem czytam Wasze posty, to mam wrażenie, że jesteście 14-letnimi dziećmi bez pojęcia o świecie. Któryś tam napisał, że mogłyby powstać serwery w Polsce - n/c. Co do samego tematu - World of WarCraft jest dla nachali, którzy nie mają co zrobić z czasem i pieniędzmi, a więc są uzależnionymi typami od gier. Jaki sens ma płacenie 120zł za 2 miesiące? Gdyby liczył się czas kiedy jest się online to jeszcze rozumiem, płącisz tyle ile grasz a nie ile masz grać. Powodzenia w świecie World of WarCraft, drogim i czasochłonnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 21:51, DoomnY napisał:

Mówisz tak jakby Blizzard miał zaraz zbankrutować, a prawda jest taka, że zbija na WoW''''ie krocie i podnosi obroty Vivendi
o kilkanaście procent (jedna gra!). Więc ludzie jak czasem czytam Wasze posty, to mam wrażenie, że jesteście 14-letnimi
dziećmi bez pojęcia o świecie. Któryś tam napisał, że mogłyby powstać serwery w Polsce - n/c. Co do samego tematu - World
of WarCraft jest dla nachali, którzy nie mają co zrobić z czasem i pieniędzmi, a więc są uzależnionymi typami od gier. Jaki
sens ma płacenie 120zł za 2 miesiące? Gdyby liczył się czas kiedy jest się online to jeszcze rozumiem, płącisz tyle ile
grasz a nie ile masz grać. Powodzenia w świecie World of WarCraft, drogim i czasochłonnym.


oj bo pomysle ze zazdrosc przez wacpana przemawia... ja na swoje granie zarabiam wiec wara od tego na co wydaje to, co zarobie ;P
uwazam ze lepszy biznes niz kupowanie np papierosow.

i jesli wierzysz w te mity o blizzardzie tarzajacym sie w pieniadzach to wybacz, ale jestes naiwny. jak sam stwierdziles to Vivendi a nie Blizz ma podwyzszone obroty. poza tym, zapominasz ze biznes to koszty. a te w przypadku dobrych gier online sa potworne (do tych ktore wymienialam kilka postow wczesniej doliczcie jescze pormocje - bo tu trzeba jednak nieustannie ladowac pieniadze - nawet w Najwspanialsza Gre Swiata nikt nie zagra, jesli nie bedzie w ogole o niej wiedziec.) ot co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź może zatrudnij się na marketingowca w Blizzard wtedy nie zbankrutują co chyba ich czeka przez te promocje :P
Papierosy, alkohol, prochy... gry - od wszystkiego można się uzależnić i wszystko to kosztuje. Jeszcze raz życzę super grania w WoW. Jestem strasznie zazdrosny, pograłem godzinę w betę i mi się znudziło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 22:48, DoomnY napisał:

Weź może zatrudnij się na marketingowca w Blizzard wtedy nie zbankrutują co chyba ich czeka przez te promocje :P
Papierosy,
alkohol, prochy... gry - od wszystkiego można się uzależnić i wszystko to kosztuje. Jeszcze raz życzę super grania w WoW.
Jestem strasznie zazdrosny, pograłem godzinę w betę i mi się znudziło :P


z promocja to jemu chodzilo raczej o to ze to promocja w sensie reklamy a nie konkretnej limitowanej i atrakcyjnej oferty cenowej.
a z serwerami to niestety nic z tego nie bedzie - utrzymanie ich to koszmarna kasa rosnaca niemal proporcjonalnie do ilosci uzytkownikow. kiedys pytalem w blizzardzie o serwery dla diabo gdzies w okolicach polski - powiedzieli ze im sie nie oplaca.
nie wiem na jakich maszynach to chodzi, ale wiem conieco na temat takich technologii i zapewniam cie ze nie sa to zwykle pc z polki sklepowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 00:36, DoomnY napisał:

obserwowalem mnóstwo gier w WoWa mojego brata - nuuuuda!

Oglądanie a granie to inna sprawa. Po drugi w WoWa nie wystarczy grać 1h lub pooglądać. Trzeba zagrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 09:32, scooby01 napisał:

ale i tak tej oplaty nie rozumiem.
przeciez jest np. Guild Wars, Counter-Strike a te serwery przeciez tez musza byc utrzymywane.


powiem Ci szczerze, że nie wierzę w jakość czegoś za co się nie płaci... Jeśli GW urosłoby sławą i popularnością do rangi WoWa serwery z braku funduszy by po prostu poszły się j... bujać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 21:09, Jcdx napisał:

zdajesz sobie sprawe ie kosztuje urzymanie: [...]


Ja dobrze rozumiem, że utrzymanie nie jest tanie.. Ale bez przesady. Przy tych milionach graczy naprawdę mają sporo kasy..
Dlaczego takie serwerownie do Warcraftów/Starcraftów są bezpłatne?
To można było utrzymywać za darmo, nawet jak Blizzard nie był jeszcze Mega Światowym Potentatem Gier?
Przecież tam też muszą być zatrudnieni Admini, ktos musi utrzymywać serwery, konserwować je itd...
Nie twierdze, że WoW powinien być darmowy. nie, ale ta cena jest IMHO deko wygórowana..
Choć może to tylko dla tego, że my nie zarabiamy tyle co Amerykanie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 10:19, DemoBytom napisał:

> zdajesz sobie sprawe ie kosztuje urzymanie: [...]

Ja dobrze rozumiem, że utrzymanie nie jest tanie.. Ale bez przesady.
Przy tych milionach graczy naprawdę mają sporo kasy..
Dlaczego takie serwerownie do Warcraftów/Starcraftów są bezpłatne?
To
można było utrzymywać za darmo, nawet jak Blizzard nie był jeszcze Mega Światowym Potentatem Gier?


chyba nie rozumiecie ruznicy miedzy zwyklym rts''em a mmorpg.
to pierwsze to jednorazowa nap**anka. to drugie to dluuuugofalowa wirtualna rzeczywistosc. przy tym musi pracowac kupa gamemasterow i supportu. trzeba ciagle rozwijac ten swiat, zeby sie ludziom nie nudzilo. to nie jest tak jak z serwerem do cunter strike, ze zapuscisz i sie nie musisz martwic o nic. gra taka jak wow toczy sie wlasnie na tych serwerach a to co ty widzisz to jest tylko i wylacznie graficzna reprezentacja czegos co sie dzieje setki/tysiace kilometrow od ciebie. nad tym naprawde pracuje jednorazowo kupa ludzi. dodatkowo musisz zapewnic wysoka jakosc 24/7 nie mozesz sobie pozwolic na chwile wytchnienia. ci ludzie pracuje na 3 zmiany non stop. na kazde ilestam uzytkownikow przypada kolejne ilestam osob obslugi plus oczywiscie sprzet dla niech i same serwery. no i wreszcie na koniec, z czegos trzeba pokryc koszty jakie powstaly przy tworzeniu takiego przedsiewziecia. myslisz ze to kosztowalo tylko 200.000 dolarow czy jak? przeciez nad tym pracowal sztab ludzi, zebys ty potem mogl sie poczuc jak w innym swiecie. no i wreszcie, w przypadku gier mmorpg to ich tworcy i tylko wylacznie oni odpowiadaja za dalszy rozwoj produktu - nie ma czegos takiego jak w counter strike, ze tysiace zapalencow robi swoje wlasne plansze i dodatki i udostepnia innym. poprostu w grze mmorgp cos takiego jest totalnie nierealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, o czym ta dyskusja, jak nie masz kasy to nie grasz. Bardzo proste. Wracając do ceny abonamentu - po coś się w końcu pracuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 21:51, DoomnY napisał:

Mówisz tak jakby Blizzard miał zaraz zbankrutować, a prawda jest taka, że zbija na WoW''''ie krocie i podnosi obroty Vivendi
o kilkanaście procent (jedna gra!). Więc ludzie jak czasem czytam Wasze posty, to mam wrażenie, że jesteście 14-letnimi
dziećmi bez pojęcia o świecie. Któryś tam napisał, że mogłyby powstać serwery w Polsce - n/c. Co do samego tematu - World
of WarCraft jest dla nachali, którzy nie mają co zrobić z czasem i pieniędzmi, a więc są uzależnionymi typami od gier. Jaki
sens ma płacenie 120zł za 2 miesiące? Gdyby liczył się czas kiedy jest się online to jeszcze rozumiem, płącisz tyle ile
grasz a nie ile masz grać. Powodzenia w świecie World of WarCraft, drogim i czasochłonnym.



Liczba ludzi grajachych w WoWa (nie tylko zarejestrowanych ale ciągle grajacych) przekroczyla 4mln graczy. To tak ze statystyki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 09:56, Arlathan napisał:

> ale i tak tej oplaty nie rozumiem.
> przeciez jest np. Guild Wars, Counter-Strike a te serwery przeciez tez musza
byc utrzymywane.

powiem Ci szczerze, że nie wierzę w jakość czegoś za co się nie płaci... Jeśli GW urosłoby sławą i popularnością
do rangi WoWa serwery z braku funduszy by po prostu poszły się j... bujać.


Śmieszne. Co w cale nie jest prawdą. WoW ma ok. 4 mln graczy, GW ma ponad 1 mln. I jakoś serwery działają normalnie. Nie ma lagów, wszystko działa bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 22:01, Delta 37 napisał:

Śmieszne.
Co w cale nie jest prawdą. WoW ma ok. 4 mln graczy, GW ma ponad 1 mln. I jakoś serwery działają normalnie. Nie ma lagów,
wszystko działa bardzo dobrze.


Smieszne? To pomysl zanim cos napiszesz. GW to nie MMORPG - sami tworcy tak uwazaja. Poza tym ma ona calkiem inna strukture, to nie swiat zapelniony multum zywych ludzi (tzn postaci sterowanych przez graczy) lecz kupka miast gdzie mozna sie spotykac (takie ''pokoje'' ktorych ilosc waha sie w zaleznosci od aktualnej ilosci zalogowanych tam osob) i instancjonowany swiat - jak wyjdziesz z miasta to ludzi nie spotkasz (chyba ze zabierzesz ze soba jakies party). Przez taka budowe oblozenie serwera jest nieporownywalnie mniejsze. Poza tym w przypadku WoW kazdy kontynent to inny serwer, logowania to jeszcze inny, kolejny to loginserwer, no i rzecz jasna te, ktore odpowiadaja za instancje.
Tak wiec widac, ze GW pod tym wzgledem skomplikowaniem nie dorownuje WoW - bo jest nastawione na zupelnie inny typ rozgrywki (i dzieki temu GW moze byc bez oplat a WoW nie ma na to szans).


Konrad - koszta ponoszone przez Blizza, a nie przez nas, nie rob sobie jaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 22:09, Jcdx napisał:

Smieszne? To pomysl zanim cos napiszesz. GW to nie MMORPG - sami
tworcy tak uwazaja. Poza tym ma ona calkiem inna strukture, to nie swiat zapelniony multum zywych ludzi (tzn postaci sterowanych
przez graczy) lecz kupka miast gdzie mozna sie spotykac (takie ''''pokoje'''' ktorych ilosc waha sie w zaleznosci od aktualnej
ilosci zalogowanych tam osob) i instancjonowany swiat - jak wyjdziesz z miasta to ludzi nie spotkasz (chyba ze zabierzesz
ze soba jakies party). Przez taka budowe oblozenie serwera jest nieporownywalnie mniejsze. Poza tym w przypadku WoW kazdy
kontynent to inny serwer, logowania to jeszcze inny, kolejny to loginserwer, no i rzecz jasna te, ktore odpowiadaja za instancje.
Tak
wiec widac, ze GW pod tym wzgledem skomplikowaniem nie dorownuje WoW - bo jest nastawione na zupelnie inny typ rozgrywki
(i dzieki temu GW moze byc bez oplat a WoW nie ma na to szans).


Konrad - koszta ponoszone przez Blizza, a nie przez nas,
nie rob sobie jaj :)


Tylko nie ja mówiłem, że jak GW będzie miało 4mln graczy to się serwery... bujną. To co napisałeś jest prawdą. Ale nie rozumiem sprzeciwu do tego co ja napisałem. Chyba niedokładnie przeczytałeś mój poprzedni post i post do którego się odnosiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować