Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsule odpowiadają - zadaj pytanie Łukaszowi Abramczukowi z CD Projektu!

615 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2009 o 00:39, Cry napisał:

Czy w ciągu najbliższych kilku miesięcy macie w planach wydanie po polsku jakiejś gry
przygodowej ze studia Microids? (np:. Still Life 2)


Na razie nie znam odpowiedzi na to pytanie, sprobuj zapytac za pare miesiecy lub czas od czasu sprawdzic ten link:
http://www.gram.pl/plan_wydawniczy.asp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 13:34, Madchi napisał:

Za bardzo nie wiem czym się zajmujecie ale mam parę pytań:
1.Jak Blizzard pozwoli na spolszczenie DIABLO III to będzie wersja kinowa czy pełna wersja
i czy w ogóle macie zamiar spolszczyć :)
2.Czy zrobicie że po kombinacji jakiś klawiszy polska wersja D3 zamieni się na angielską
i na odwrót? (przyda się to jeżeli będzie ktoś korzystać z angielskiego bulidla postaci
a nie będzie wiedzieć jaka to umiejętność)


Czym sie zajmujemy? No przeciez lokalizacja :-))
1. niestety, zbyt duzo "gdyby"
2. jesli bedzie polska wersja gry, to bardzo prawdopodobnie nie bedzie mozliwe przelaczyc do angielskiego jezyka. Ale jesli u takiego typu gry jest edytor (nielokalizowany), to standartowo sie w manualu zostawia w nawiasach i orginalne nazwy umiejetnosci, czarow itp, zeby z tym nie bylo wlasnie takich opisywanych problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 14:11, logray napisał:

> A LEMowi można zadać pytanie?
> Możesz podać wątek w którym można?

LEMa na tym forum to ja nie widziałem. Na innych zresztą też nie.


Tutaj jest konsulat lokalizacji CD Projektu, poprosze w tym watku nie dyskutowac o naszej konkurencji. Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 13:13, Xantus napisał:

Z tego co słyszałem Wrath of Lich King był wydany w Polsce przez LEM i CDP oraz, że podobnie
ma być w przypadku StarCrafta 2. W przypadku WotLK nie stanowiło to problemu, ale ze
StarCraftem 2 pojawi się problem - kto to ma tłumaczyć?!
Czy jako ekipa od tłumaczeń wiecie już coś na ten temat? I czy możecie coś ujawnić?


No widzisz, ja slyszalem, ze wczoraj byla inwazja kosmitow... :-P
Co tu odpowiedziec na takie pogloski. CD Projekt jest dystrybutorem World of Warcraft i obu dodatkow. U Starcrafta II starczy popatrzyc tutaj - http://www.gram.pl/plan_wydawniczy.asp - i co tam widac w kolumnie dystrybutora? Brak. Zeby to jeszcze nakoniec nie skonczylo tak, ze ta gra w Polsce wogole nie bedzie wydana... ale pst, to tajemnica, nikomu nie mow :)

Odpowied na ostatnie trzy pytania - moze wiemy, moze nie wiemy, ale ujawnic na pewno nie mozemy. Tak wiec trzeba niestety jeszcze poczekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 01:07, Gremlin741 napisał:

No widzisz, ja slyszalem, ze wczoraj byla inwazja kosmitow... :-P


Powiadają, że każda plotka ma zaczątek w jakimś fakcie ;)
Żeby zatem uciąć plotki, prosiłbym o słowo wyjaśnienia, jak interpretować zdania będące na poniższych screenach?
(pierwszy ze strony lem.com.pl; drugi z wywiadu z Michałem Kicińskim na gry-online)

20090520030455

20090520030519

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 03:05, Xantus napisał:

> No widzisz, ja slyszalem, ze wczoraj byla inwazja kosmitow... :-P

Powiadają, że każda plotka ma zaczątek w jakimś fakcie ;)
Żeby zatem uciąć plotki, prosiłbym o słowo wyjaśnienia, jak interpretować zdania będące
na poniższych screenach?
(pierwszy ze strony lem.com.pl; drugi z wywiadu z Michałem Kicińskim na gry-online)


Dlaczego chcesz ucinac plotki? Przeciez potem by byla straszna nuda w dyskusjach na internecie... :)

Ale na pytanie odpowiem. CD Projekt ma podpisane licencje na gry Vivendi (tzn. i Blizzarda), Lem na gry Activision. Jak te firmy byla oddzielone, to sytuacja byla jasna. Potem sie polaczyly firmy Vivendi i Activision z wszystkimi plusami i minusami. Jednym z minusow naprz. bylo, ze prawie wszystkie nowe gry w planie wydawniczym Vivendi zostaly zatrzymane i licencja sprzedana innym firmam (naprz. Atari). W firmie Activision/Vivendi czesc ludzi zostaje z przedeszlej grupy Activision, czesc z grupy Vivendi, czesc byla/bedzie zwolniiona, jakies studia zamkniete itp. Nazwa firmy sie nakoniec z Activision/Vivendi zmienila na Activision/Blizzard. Tak wiec takie zasadnicze zmiany sa teraz w tej spolce, no i te negocjacje dotycza i licencji jednak na nowo przygotowywane gry, jednak na gry juz wczesniej wydane. Z nowa firma negocjuje jak CD Projekt, tak i Lem (moze i ktos dalszy), finalnej decyzji jeszcze nie ma. Moze sie pokazac, ze potem wszystkie tytuly bedziemy miec my, moze je miec Lem, moze byc podzial po tytulach (czesc my, czesc Lem), moze byc tez podzial po sieciach dystrybucyjnych (do niektorych sieci bedziemy dystrybuowac my, do niektorych Lem). Rozne warianty rozwiazan sa mozliwe. Ale dokad nie zapadnie finalna decyzja, wszystko sa to tylko spekulacje. Tak wiec dyskusja graczy jak najbardziej, ale jesli chcecie od nas jakies oficialne stanowisko, to dokad negocjacje nie dobiegna konca, niestety nie mamy co potwierdzic ani odrzucic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie czy CDProjekt wydaje grę Resident Evil 5 na PC a jeżeli tak to czy macie zamiar wypuścić na rynek pełną polską wersje tej gry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej właśnie dzisiaj kupiłem coś co się nazywa The Sims 3: Edycja Kolekcjonerska Ekskluzywny Pre-Order. Wiecie może co to dokładnie jest i jak to działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę jeszcze dodać że kupiłem to w Saturnie, a nie na www.empik.com. Dlatego proszę o pomoc i mam nadzieję że coś na ten temat wiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 11:48, Szw3dzik napisał:

Ja mam pytanie czy CDProjekt wydaje grę Resident Evil 5 na PC a jeżeli tak to czy macie
zamiar wypuścić na rynek pełną polską wersje tej gry ?


Resident Evil 5 na PC bedzie w polskiej wersji, ale bedzie to kinowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 17:58, Aisha napisał:

Hej właśnie dzisiaj kupiłem coś co się nazywa The Sims 3: Edycja Kolekcjonerska Ekskluzywny
Pre-Order. Wiecie może co to dokładnie jest i jak to działa?


Hej,
pomyliles forum... co ta gra ma wspolnego z lokalizacja CD Projektu? :-) Tak wiec z tym pytaniem poprosze do sklepu internetowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 18:36, Gremlin741 napisał:

> Ja mam pytanie czy CDProjekt wydaje grę Resident Evil 5 na PC a jeżeli tak to czy
macie
> zamiar wypuścić na rynek pełną polską wersje tej gry ?

Resident Evil 5 na PC bedzie w polskiej wersji, ale bedzie to kinowka.


Zamierzacie wypuścić Polską wersje zaraz po premierze gry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja chciałem się dowiedzieć, czy oprócz polskiej wersji "Red Faction: Guerilla" możemy się jeszcze spodziewać kolejnych lokalizacji na konsole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 18:54, Szw3dzik napisał:

> > Ja mam pytanie czy CDProjekt wydaje grę Resident Evil 5 na PC a jeżeli tak
to czy
> macie
> > zamiar wypuścić na rynek pełną polską wersje tej gry ?
>
> Resident Evil 5 na PC bedzie w polskiej wersji, ale bedzie to kinowka.

Zamierzacie wypuścić Polską wersje zaraz po premierze gry ?


CD Projekt nie bedzie dystrybutorem tej gry w Polsce, my tylko przygotowujemy polska lokalizacje tej gry dla Capcomu. Tak wiec trudno mi odpowiedziec na termin wydania gry, to nie zalezy od nas, ale w kazdym badz razie prace lokalizacyjne na PL wersji beda zrobione w terminach stanowionych Capcomem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 09:17, Inuki napisał:

Witam,

Ja chciałem się dowiedzieć, czy oprócz polskiej wersji "Red Faction: Guerilla" możemy
się jeszcze spodziewać kolejnych lokalizacji na konsole?


Witam,
tak, mozesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 15:54, bartek00 napisał:

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat witam cz planujecie wydać tą gre w polsce gra wychodzi
na swiecie w pazdzierniku tego roku


Witam,
tak, planujemy. Ale termin wydania gry jeszcze nie byl ogloszony, developer pisze Q4/2009. Ja zbytnio nie wierze w pazdziernik, imho bedzie pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 06:38, Gremlin741 napisał:

Witam,
tak, planujemy. Ale termin wydania gry jeszcze nie byl ogloszony, developer pisze Q4/2009.
Ja zbytnio nie wierze w pazdziernik, imho bedzie pozniej.


Śmiem domniemywać, że wersja polska będzie taka sama jak poprzednie części S.T.A.L.K.E.R.''a, czyli polski lektor. Mylę się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować