Zaloguj się, aby obserwować  
explotion

Tragedia w Katowicach - cztery ofiary śmiertelne :-(

129 postów w tym temacie

Szczerze powiedziawszy to mam już dość materiałów w TV o tej tragedii. Rozumiem wielki zal i współczuję, ale z drugiej strony śmiem wątpić, że takimi uczuciami kierują się ludzie z TV i dziennikarze. Zgadzam się z Todryk''iem, że zrobiono z tego reality show. Tak być nie powinno. Na co komu ciągłe relacje z miejsca tragedii. Coś się mogło zmienić? Nagle ktoś wstał, otrzepał się ze śniegu i wrócił do domu? Dziennikarze to kanalie żerujący na ludzkiej tragedii. Dali by już spokój tym ludziom, rodzinom ofiar. Jak można starać się o wywiad z kobietą, która straciła troje najbliższych? Uważam się za zimnego drania, ale nawet dla mnie takie zachowanie przekracza granice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ppieram w 100%. Tez juz mnie to wkurza, gdzie tylko nie wlacze to caly czas nawijaja, a juz chyba ciosem ponizej pasa (dla mnie w kazdym razie) jest wychodzenie wolontariuszy i zbieranie pieniedzy na ofiary. Najciekawsza jest mobilizacja do sprzatania dachow, jestem ciekawey ile osob spadnie z nich i straci zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już jedna osoba spadła. Jakiś koleś w szkole. Połamał sie dogłębnie - znaczy prawie wszystko co można było.
Zadziwia mnie ludzki brak wyobraźni. Widziałem w TV jak pokazywali kolesia zwalającego z dachu śnieg taczkami. Klient to chyba debil, bo robił to bez zabezpieczenia. Przecież te taczki mogłyby go w dół pociągnąć! Problem było na krawędzi dachu położyć kątownik żeby zablokowac koło. Ehh ludzie to się naucza dopiero jak spadnie jeden z drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 17:39, HumanGhost napisał:

Widziałem w TV jak pokazywali kolesia zwalającego z dachu
śnieg taczkami.


To ogladalismy ten sam program. Zreszta u nas w kraju myslenie jest na wymarciu, jak dajmy na to codziennie przechodze przez ulice gdzie sa swiatla na przycisk i iwdze stojacych ludzi ktorzy nie nacisneli to nawet mi sie smiac nie chce. Zreszta na tym samym przejsci jest ustawiny znak w ten sposob ze jak chce zobaczyc czy cos jedzie to musze wyjsc na droge bo inaczej ow znak przeszkadza. Szkoda gadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 17:42, kowalov napisał:

codziennie przechodze przez ulice gdzie sa swiatla na przycisk i iwdze stojacych ludzi
ktorzy nie nacisneli to nawet mi sie smiac nie chce.

Nie przesadzaj. Jeśli ciągle chodzisz tamtą trasą, to wiesz, że światło jest na przycisk. Ale ktoś nowy, przyzwyczajony że zdecydowana większość światel jest automatyczna, nie będzie oglądał każdego słupka żeby sprawdzić czy światła są na przycisk.
Mnie samemu kilka razy się przytrafiło, że stojąc na światłach, dopiero na słupku po drugiej stronie zauważyłem panel z przyciskami i się zreflektowałem.
Na nowych trasach takie rzeczy się zdażają i założę się, że też się jeszcze tak natniesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak byk jest napisane "nacisnij", dlatego do tego pije, bo nie dosc ze nie widza guzika to jeszcze nie potrafia czytac. A tak wogole to nigdy mi sie nie zdazylo i pewni szybko nie zdarzy bo jak sie podchodzi do przejscia to trzeba zobaczyc czy taki przycisk sie znajduje. W Polsce tak czy siak mysli sie nie za czesto i taka jest smutnna prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co możemy powiedzieć rok po dramatycznych wydarzeniach na hali targowej w katowicach?
Jak wiele zrobiono aby poprawić bezpieczeństwo?

Z perspektywy czasu widze że napewno dba sie bardziej o zasnierzone dachy, tak samo na mojej szkola, jak i hipermarketach, ale czy potrzeba było az 65 ofiar śmiertelnych?

Co wy o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 18:55, explotion napisał:

Co możemy powiedzieć rok po dramatycznych wydarzeniach na hali targowej w katowicach?
Jak wiele zrobiono aby poprawić bezpieczeństwo?

Ja uważam że Ci ludzie zgineli nie słusznie i tylko z winy tych któży próblowali sobie zaoszczędzić na odsnieżaniu dachu,bo niby co może takiemu dachowi się stać?ja dam prosty przykład że 2 dni po owej tragedji jadąc do wujka przejeżdrzam koło supermarketu Geant i na dachu już odśnieżali luzie,a przed sklepem było ledwie 10 samochodów!!

Dnia 29.01.2007 o 18:55, explotion napisał:

Z perspektywy czasu widze że napewno dba sie bardziej o zasnierzone dachy, tak samo na mojej
szkola, jak i hipermarketach, ale czy potrzeba było az 65 ofiar śmiertelnych?

nie ,napewno nie było potrzeba tylu ludzi,ale ta tragedjia dała do zrozumienia innym ludziom,do czego może doprowadzić brak wyobraźni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować