Zaloguj się, aby obserwować  
explotion

Tragedia w Katowicach - cztery ofiary śmiertelne :-(

129 postów w tym temacie

Ratowwnicy powtarzaja ze nadal sa szanse poniewarz ci co byli na akcjach ratonkowych na calym swiecia wyjmowali zywych ludzi po kilku dniach ale niestety u nas jest 15 stopni na minusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 08:27, Arucard napisał:

"The death of one man is a tragedy. The death of milions is a statistic"

Nie pisz po angielsku, bo oryginalna wersja tego powiedzenia jest po rosyjsku - autorem jest Józef Stalin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 10:11, lampak napisał:

140 rannych, 60 zabitych. Akcje ratunkowe trwają, ale praktycznie nie ma szans, aby ktoś jeszcze
w rtm czasie się nie wykrwawił i/lub zamarzł.
Oglądajcie TVN 24

Ja cały czas oglądam TVN24 razem z mamą.Straż pożarna mówi że już nie ma praktycznie szans by ktoś jeszcze ocalał :-( Mówią że niedługo chcą wprowadzić buldożery po przeczesaniu całej hali.Dobrze że prezydent wprowadził żałobę na 3 dni,to bardzo ładny gest z jego strony,tak samo jak te 2 miliony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z powodu tragedi w Katowicach prezydent, Lech Kaczyński około południa ogłosi żałobe narodową...

Portal internetowy: http://rmf.fm/ zmienił "ubarwienie strony na odcienie szarości... Uważam że inne portale powinny pójśc w ślady fmf i także zmienic kolory... Gram.pl również nie powinno zostac obojętne...

Tylko tyle dziś mozemy zrobic... :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 10:17, matizek12 napisał:

Dobrze że prezydent wprowadził żałobę na 3 dni

Tylko w Chorzowie (bo tam ma to miejsce, nie w Katowicach, jak by wskazywała nazwa). W całej Polsce jest tylko jeden dzień żałoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 10:17, lampak napisał:

>niestety u nas jest 15 stopni na minusie.
Mieszkam w Katowicach i u nas jest tylko -10

to jest roznica 5 stopni pozatym moze teraz tak jest a w nocy bylo -15 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jeden ze świadków szacuje, że w środku podczas tragedii było co najmniej 1000 osób, ale też co najmniej poiłowa zdołała uciec, zanim szostali przygniecieni. Oczywiście zapewne wyolbrzymiał zarówno ilość osób, jakie były w środku, jak i procent ludzi, którzy uciekli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 10:19, explotion napisał:

Z powodu tragedi w Katowicach prezydent, Lech Kaczyński około południa ogłosi żałobe narodową...

Portal internetowy: http://rmf.fm/ zmienił "ubarwienie strony na odcienie szarości... Uważam
że inne portale powinny pójśc w ślady fmf i także zmienic kolory... Gram.pl również nie powinno
zostac obojętne...

Tylko tyle dziś mozemy zrobic... :<

Interia tez zmienila kolor na szary i niewiadomo kto poszedl w kogo slady pozatym to jest najmniej wazne czy kolor bedzie szary czy czerwony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 10:27, lampak napisał:

Poza tym jeden ze świadków szacuje, że w środku podczas tragedii było co najmniej 1000 osób,
ale też co najmniej poiłowa zdołała uciec, zanim szostali przygniecieni. Oczywiście zapewne
wyolbrzymiał zarówno ilość osób, jakie były w środku, jak i procent ludzi, którzy uciekli.

Zgadzam sie ja podejrzewam ze bylo tam ok 400 osob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2006 o 03:14, A-cis napisał:

Jeśli nawet chcesz tak porównywać, to pokaż mi taki wypadek samochodowy w którym ginie tyle
osób (na tą chwilę podają 26), tyle jest rannych (ok. 130 osób w szpitalach) i są takie straty
materialne!


Faktycznie liczba zabitych jest już wysoka, ale przypomnij sobie ten karambol w stolicy na moście sprzed kilku dni. Ile tam osób zginęło? Albo ten autokar z maturzystami. Takich wypadków jest dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


A co do ocalonych to możliwe, że ktoś jeszcze przeżyje, ludzie w Moskwie jakiś czas temu, gdzie zawalił się Aquapark leżeli pod gruzami na mrozie nawet 3 dni i przeżyli (w kąpielówkach), więc możliwe, że jeszcze kogoś uratują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 10:52, Budo napisał:


A co do ocalonych to możliwe, że ktoś jeszcze przeżyje, ludzie w Moskwie jakiś czas temu, gdzie
zawalił się Aquapark leżeli pod gruzami na mrozie nawet 3 dni i przeżyli (w kąpielówkach),
więc możliwe, że jeszcze kogoś uratują.

Zgadzam sie z toba co do tej drugiej wypowiedzi jest mozliwe ze jeszcze ktos przezyje pozatym juz wyciagneli 65 cial i 141 rannych razem to jest ok 200 osob to oznacza ze tam wcale tak duzo ludzi nie bylo i nie ma pod gruzami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dziwi i zarazem cieszy mnie to, że ludzie nie przeszli obojętnie wobec tej tragedii. Sam ostatnio się łapię (głównie czytających książki wojenne), że śmierć killku tysięcy ludzi traktuje jako "bardzo, niskie straty". Smutne, ale niestety prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 08:25, Harmegidon napisał:

Mam wrażenie że ty się też z tego śmiejesz bo jak napisałeś "dawno czegoś takiego w Polsce
nie mieliśmy
"
jakbyś chciał żeby tak się stało.
Nieładnie się śmiać z ludzkiego nieszcześcia.


Idź ty się chłopie palnij w ten swój pusty łeb ze dwa razy, bo mi już szkoda słów na Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech kazdy o godzinie 17.15 zapali swieczke i postawi ja na oknie aby uczcic ofiary tej tragedi.[to nie ja wymyslilem tylko o to prosza internauci z calej polski dolaczmy sie do tego]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 10:49, Budo napisał:

Faktycznie liczba zabitych jest już wysoka, ale przypomnij sobie ten karambol w stolicy na
moście sprzed kilku dni. Ile tam osób zginęło? Albo ten autokar z maturzystami. Takich wypadków
jest dużo.


No a ponad 50 zabitych Ci wystarcza byś zmienił zdanie? Przecież to było wielkie centrum konferencyjne, tam mogło być z 500 osób jak ten dach się walił.

Ps. O żołnierzu słyszałem. Też nieciekawa sprawa, ale może dzięki niemu coś się zmieni w armii rosyjskiej. W naszej jakoś ostatnio lepiej przecieki o fali zniknęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2006 o 11:52, Keroth napisał:

No a ponad 50 zabitych Ci wystarcza byś zmienił zdanie? Przecież to było wielkie centrum konferencyjne,
tam mogło być z 500 osób jak ten dach się walił.

Ja podejzewam ze tam bylo ok 400 osob moze nawet mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować