Zaloguj się, aby obserwować  
NuuS

Apple (MacOs) vs. Microsoft (Windows) - Wielki Pojedynek

79 postów w tym temacie

Czy uważacie że Microsoft prowadzi wojnę z Apple? Czy Apple próbuje dorównać swoim MacOs-em Windowsom? A w czym MacOS jest lepszy/gorszy od Windowsa? Zapraszam do dyskusji a na początek coś napisze.

Pamiętacie? W Windowsie 2.03 wprowadzono zmiany w wyglądzie, czego skutkiem Apple wytoczyło pozew Microsoftowi ale to nic nie dało. Taka prawda że wiele ludzi narzeka na Windowsa a na MacOs-a? Na laptopy z Windowsem a na MacBooki? No właśnie, czasami warto się zastanowić...Z jednej strony, na Windowsie pogramy w najwięcej z gier, może on służyć do wielu rzeczy, może służyć jako centrum rozrywki albo można pracować na nim w biurze. Ale to nie prawda że na Macu nie pogramy w dobre gry! Np. mamy na Maca World of Warcraft.

Przy okazji zdaje mi się że Apple przyjmuję w walce strategię M$ patentując co mogą ze swojego systemu.

Zapraszam do dyskusji

PS. Coś zrobiłem :P o ile można dopisać w nawiasie przy Microsoft "Windows" będę wdzięczny moderatorom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 19:59, PapaJaguar napisał:

Czy uważacie że Microsoft prowadzi wojnę z Apple? Czy Apple próbuje dorównać swoim MacOs-em
Windowsom?


Dorównać? Dla mnie każdy nowy WIndows od XP w góre to jeszcze większe dno - na Macu jest prostota i wygoda obsługi, intuicyjność, są też gry (to z Windowsa możemy odpalić przez np.CrossOver) , mało tego - możemy sobie na Macintoshu prócz Tigera/Leoparda zainstalować Windowsa - tego na PC nie zrobimy w odwrotną stronę. Tak więc ja przy najbliższej okazji uciekam z tego tonącego statku i przesiadam się na Macintosha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>mało tego - możemy sobie na Macintoshu prócz Tigera/Leoparda zainstalować

Dnia 14.10.2008 o 20:02, Mr.M napisał:

Windowsa - tego na PC nie zrobimy w odwrotną stronę.

możemy, możemy... ale to chyba zabronione w umowie licencyjnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Często słyszymy o zmianie z normalnego PCta na Maca ale rzadko w drugą stronę. :) Powodzenia przyjacielu ^^

@krl.krl

Tak jest to chyba zabronione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2008 o 20:05, krl.krl napisał:

możemy, możemy... ale to chyba zabronione w umowie licencyjnej


Tzn.Instalacja systemów Apple na PC jest zabroniona i nie jest to w żadnym wypadku legalne. Natomiast Apple legalnie promuje instalację Windowsów na Macach i to można robić bez obawy,że pójdziemy do sądu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 20:13, PapaJaguar napisał:

A może Microsoft zrobi taką licencję że zabroni instalacje Windowsów na Macbookach? :P
Wszystko możliwe

Nie zrobi tego ponieważ sprzedaż mu spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 20:13, PapaJaguar napisał:

A może Microsoft zrobi taką licencję że zabroni instalacje Windowsów na Macbookach? :P


Raz,to byłoby z ich strony głupie - im zależy na sprzedaży. Dwa, Apple ma licencje wykupioną :)
Swoją drogą,sprzęty Apple''a są w Polsce bardzo drogie, póki co i tak nie planuję wymiany sprzętu, a jak już, to pewnie bym próbował kupić za granicą czy coś...
IMO uważam, że tak jak napisałeś - jak ktoś zmieni PC na Maca to raczej z niego nei zrezygnuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli korzystasz długo z Windowsa i nagle Cię mocno zacznie wkurzać...To po prostu szukasz innego rozwiązania, najpierw Linuxy ale jeżeli Ci nie odpowiadają zostaje MacBook który mimo pozorów i ceny jest godny posiadania. I gdy się już do niego przyzwyczaisz, nie chcesz wracać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 20:08, Mr.M napisał:

Tzn.Instalacja systemów Apple na PC jest zabroniona i nie jest to w żadnym wypadku legalne.
Natomiast Apple legalnie promuje instalację Windowsów na Macach i to można robić bez
obawy,że pójdziemy do sądu :)


Apple promuje instalowanie Windy na Macach?!
Gdzieś ty się tego naczytał. Co z całą serią reklam "I''m a PC, I''m a MAC"? Co z wytykaniem błędów Visty przy każdym Keynocie, czy to MacWorld, czy WWDC, czy zwykła prezentacja nowego sprzętu (jak wczorajsze nowe MacBooki)? To nazwyasz promocją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odwieczny temat wojen, teraz także na gramie, fajnie!
Winda nie jest, według mnie, konkurentem MacOSa ponieważ oba systemy startują w innych konkurencjach wagowych. Winda w lekkiej, MacOS w ciężkiej. MacOS szczyci się tym że jest to system który ma wszystko co jest potrzebne do pracy, więc bardziej na konkurenta pasowałby mu jakiś linuch, który też uderza po takich nastrojach. Winda natomiast to golas, który żeby miał porównywalną zawartość to trzeba mu dograć trochę oprogramowania firm trzecich. Są to zupełnie inne filozofie w projektowaniu OSów, jedna - dostarczamy pełny produkt, druga - dostarczamy produkt który uzupełnią sobie użytkownicy.
Drugą kwestią, jest sprzęt na jaki jest pisany OS. MacOS jest dostarczany na specjalnie zaprojektowanie urządzenia z wyselekcjonowanym sprzętem. A Winda i linuchy są pisane w zasadzie na wszystkie rodzaje sprzętu. W tym drugim przypadku, uzyskanie kompatybilności ze wszystkim, jest trudniejszym zadaniem.
Tak więc, w mojej opinii, szacun należy się Apple za to że się wycwanił i robi OSa działającego głównie na jego sprzęcie, szacun należy się Microsoftowi za to że potrafi napisać OSa na każdy rodzaj sprzętu, i szacun się należy linuchowi, że mimo iż to jest wolontariat, starają się gonić resztę konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 08:19, Klimos napisał:

Gdzieś ty się tego naczytał. Co z całą serią reklam "I''m a PC, I''m a MAC"? Co z wytykaniem
błędów Visty przy każdym Keynocie, czy to MacWorld, czy WWDC, czy zwykła prezentacja
nowego sprzętu (jak wczorajsze nowe MacBooki)? To nazwyasz promocją?


koledze chyba chodziło oto, że po prostu takie coś jest legalne i można na MACu... Przynajmniej, tak to odebrałem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 12:09, syriusz.b napisał:

koledze chyba chodziło oto, że po prostu takie coś jest legalne i można na MACu... Przynajmniej,
tak to odebrałem :p


Może czepiam się szczegółów i łapię za słówka, ale pomiędzy "promowaniem" a "umożliwieniem" jest ogromna różnica. Przynajmniej moim skromnym zdaniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2008 o 12:13, Klimos napisał:

Może czepiam się szczegółów i łapię za słówka, ale pomiędzy "promowaniem" a "umożliwieniem"
jest ogromna różnica. Przynajmniej moim skromnym zdaniem ;)


no w sumie tak :p
wracając do tematu ja od siebie powiem, że żałuje teraz, że nie wziąłem MacBooka, tylko nowego PC pół roku temu... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 12:19, syriusz.b napisał:

wracając do tematu ja od siebie powiem, że żałuje teraz, że nie wziąłem MacBooka,
tylko nowego PC pół roku temu... :)


Zwłaszcza po wczorajszym upgradzie, gdzie do zwykłych MB trafiły układy graficzne nVidii a nie to zintegrowane coś od Intela. Ja, gdybym prawie rok temu wstrzymał się półtora miesiąca, to za znacznie mniejszą cenę miałbym MacBooka Pro o ciut lepszych parametrach i na dodatek z multi-touchpadem. Ale i tak jestem zadowolony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 08:19, Klimos napisał:

To nazwyasz promocją?


Heh,masz rację - napisałem bzdury :) Chodziło mi o to, że instalacja Windy na Macu jest przez Apple zaaprobowana :)


Edit: Bo wiadomym jest że Apple woli, aby na swoim sprzęcie instalować swój soft - ot, taki nie do końca poprawny skrót myślowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg. Ciebie może i nie jest konkurencją ale jednak, Microsoft i Apple walczą o rynek... :) Myślisz że to żadna konkurencja? No a wszyscy Ci ludzie którzy przechodzą z Windy na MacOsy? Przecież to strata dla Microsoftu, więc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 19:39, PapaJaguar napisał:

Wg. Ciebie może i nie jest konkurencją ale jednak, Microsoft i Apple walczą o rynek...
:) Myślisz że to żadna konkurencja? No a wszyscy Ci ludzie którzy przechodzą z Windy
na MacOsy? Przecież to strata dla Microsoftu, więc?


No piszę przecież, że startują w różnych wagach, winda w lekkiej a MacOS w ciężkiej. Stąd się bierze przewaga MacOSa i przechodzenie ludzi na tego OSa. Przy okazji wyłazi jak marginalnym system jest linuch, skoro będą wagowym konkurentem MacOSa w ogóle nie jest brany pod uwagę a jego miejsce zastąpiła Winda. Żeby Microsoft mógł startować w tej samej wadze co Apple powinien opracować własnego kompa, napisać system tylko na niego i dołożyć masę stuffu. Ale tego nie zrobi bo go znowu pojedzie jakiś urząd antymonopolowy, że olaboga zamieszczają przeglądarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 20:05, krl.krl napisał:

>mało tego - możemy sobie na Macintoshu prócz Tigera/Leoparda zainstalować
> Windowsa - tego na PC nie zrobimy w odwrotną stronę.
możemy, możemy... ale to chyba zabronione w umowie licencyjnej


Mozemy spokojnie uzywac Windowsa przez BootCampa, tyle, ze musi byc on orginalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować