Zaloguj się, aby obserwować  
NuuS

Apple (MacOs) vs. Microsoft (Windows) - Wielki Pojedynek

79 postów w tym temacie

Dnia 15.10.2008 o 21:16, Dzikq napisał:

Mozemy spokojnie uzywac Windowsa przez BootCampa, tyle, ze musi byc on orginalny.

Czytaj dokładniej: chodziło o to że MacOSa nie można używać na pc bo jest to zabronione
E: chociaż poprzedniego posta faktycznie źle napisałem;) więc moja wina;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2008 o 21:16, Dzikq napisał:

Mozemy spokojnie uzywac Windowsa przez BootCampa, tyle, ze musi byc on orginalny.


Chodziło o używanie MacOS na komputerach klasy PC, co nie jest legalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega się pomylił nie ma co się czepiać :P...Ale co do tego że M$ musiałby zrobić własnego kompa, z własnym system itd. itp...Być może kiedyś się do tego posunie? Zrobił konsolę to czemu nie komputer? Pożyjemy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 21:23, Mr.M napisał:

Chodziło o używanie MacOS na komputerach klasy PC, co nie jest legalne :)


Sorry, nie doczytalem posta do konca. Kiedyś Apple wspominal, ze ma zamiar wydać wersje BOX, ale to pewnie plotki.

Co sadzicie o nowych MBP? IMO dezajn jest brzydki, czarna obramowka przy szklanej matrycy i klawiatura przy aluminowej obudowie kompletnie nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2008 o 21:26, krl.krl napisał:

Apple zrobiło komputer więc czemu nie konsolę? ;)


Poczytaj :P Im po głowie chodzi przeróbka iPoda Touch/iPhone''a na handhelda, więc wiesz... ;-)


@ Dzikq - to niejesttemat do rozmawiania o poszczególnych produktach Apple''a, tylko o konkurencji A vs M$ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh...wielki to ty jesteś że tak nazwałeś ten temat :P

Swoją szosą, to moje zdanie jest takie:
Mac jest genialny, dla grafików np. Tyle programów do obróbki grafiki wektorowej, aż miło.
Z drugiej strony, gry, programy i duperele są mocno ograniczone. Do tego dochodzą problemy z systemem(niby nie często się to zdarza, ale system pada bez powodu).

A BootCamp...Wypowiem się tak: kupując Mac, albo potrzebujesz go do konkretnego celu, dla którego jesteś w stanie odstąpić różnych aplikacji z Windowsa, albo kubujesz go żeby "zaszpanować" że jesteś inny i masz coś innego, używasz Windy bo ciężko z obsługą Mac''a poza tym jest Ci nie potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 21:31, Mr.M napisał:

Poczytaj :P Im po głowie chodzi przeróbka iPoda Touch/iPhone''a na handhelda, więc wiesz...
;-)

iPhone to już jest handheld. Tylko jeszcze nie wyszły żadne dodatki umożliwiające sterowanie przyciskami fizycznymi (mam nadzieję ze wiadomo o co chodzi). Parę firm ma zamiar wypuścić coś takiego. Dałbym linka gdybym nie pisał z iPhone;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z jesteś fanem WoWa, ale z rozrywek to tylko WoW na kompie a reszta biuro,grafika itd. To MacBook jest idealny...A co do BootCampa wg. mnie to pomysł dla tych co kupili Maca, MacOs nie zrobił na nich wrażenia a szkoda im tej kasy...

Jestem ciekaw czy Apple poruszy rynek konsol? Jestem ciekaw czy Microsoft poruszy rynek komputerów i zrobi własne komputer? MicroComputers? :D

Oczywiście wiem że jest sporo gier na Maca, ale tak WoW jakoś najszybciej przychodzi mi na myśl. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 22:27, PapaJaguar napisał:

Jeżeli z jesteś fanem WoWa, ale z rozrywek to tylko WoW na kompie a reszta biuro,grafika
itd. To MacBook jest idealny...

Podkreślić należy - najnowszy MacBook. Na poprzedniej generacji, przy grafice X3100 Intela WoW zdaje się, że czasem lubił się przyciąć.

Dnia 15.10.2008 o 22:27, PapaJaguar napisał:

A co do BootCampa wg. mnie to pomysł dla tych co kupili
Maca, MacOs nie zrobił na nich wrażenia a szkoda im tej kasy...

Kupując Maca dobrze wiesz, na co się decydujesz. Jakoś nie wyobrażam sobie tego inaczej. Jak dla mnie Boot Camp to dwa argumenty: Guild Wars i Wiedźmin. Jakoś z tymi dwoma grami nie dałem rady się pożegnać. Do każdej innej mam X360. Ale znam także takich, którzy używają BC (ewentualnie VMWare czy Parallels) do pracy na specjalistycznych, tylko-windowsowych programach.

Dnia 15.10.2008 o 22:27, PapaJaguar napisał:

Jestem ciekaw czy Apple poruszy rynek konsol?

Już raz próbował i zakończyło się wielką klapą. Z drugiej strony mogą nieco zamieszać na polu handheldów, zwłaszcza po wypowiedzi Johna Carmacka, który stwierdził, że iPhone jest bardziej wydajny niż DS i PSP razem wzięte.

Dnia 15.10.2008 o 22:27, PapaJaguar napisał:

Jestem ciekaw czy Microsoft poruszy rynek komputerów i zrobi własne komputer? MicroComputers? :D

Szczerze wątpię. Takie przedsięwzięcie wiązałoby się z ogromnymi kosztami, a przy obecnym kryzysie finansowym wszyscy (także MS) tną koszty i ograniczają wydatki. Poza tym już na dzień dobry konkurencja byłaby spora, przez co potencjalne zyski raczej nie są zbyt wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz sporą rację...:) Fakt chyba zdarzało mu się przyciąć masz rację...Ale wg. mnie tylko zdarzało.

To zależy kto kupuje tego Maca...:D Mac jest głownie do prac biurowych ale stara się też wkroczyć w rozrywkę.

Gdzieś czytałem masz rację chyba próbował, ale wolałem nie wspominać bo było to nie zbyt udane. Ale Apple zdobyło doświadczenie, pożyjemy zobaczymy.

Co do komputerów Microsoftu, być może teraz jest kryzys ale potem? Pożyjemy, zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 22:47, PapaJaguar napisał:

Masz sporą rację...:) Fakt chyba zdarzało mu się przyciąć masz rację...Ale wg. mnie tylko zdarzało.

Nie mniej jednak, WoW to jedna z niewielu gier przyzwoicie chodzących na Makach z dolnej półki. Detale zawsze można nieco zmniejszyć.

Dnia 15.10.2008 o 22:47, PapaJaguar napisał:

To zależy kto kupuje tego Maca...:D Mac jest głownie do prac biurowych ale stara się
też wkroczyć w rozrywkę.

Zależy co rozumiemy pod pojęciem "rozrywka". Bo jeśli domowe centrum audio-video to dowolny Mac + ewentualnie AppleTV wraz z wypożyczalnią filmów przez iTunes nadaje się do tego znakomicie. Jeśli chodzi o gry jest nieco gorzej, ale od czego jest wspominany wcześniej Boot Camp. Poza tym, jak słusznie zauważyłeś, maków nie kupuje się do grania.

Dnia 15.10.2008 o 22:47, PapaJaguar napisał:

Gdzieś czytałem masz rację chyba próbował, ale wolałem nie wspominać bo było to nie zbyt
udane. Ale Apple zdobyło doświadczenie, pożyjemy zobaczymy.

Było, minęło i nie sądzę by prędko wróciło. Aczkolwiek na początku tego roku krążyła plotka, że Apple całą nadwyżkę finansową ma przeznaczyć na przejęcie Nintendo. Do niczego jak wiemy nie doszło, ale że w każdej plotce jakieś ziarenko prawdy jest, to można podejrzewać, że bacznie obserwują ten fragment rynku.

Dnia 15.10.2008 o 22:47, PapaJaguar napisał:

Co do komputerów Microsoftu, być może teraz jest kryzys ale potem? Pożyjemy, zobaczymy :)

Jedyna opcja to przejęcie jakiejś już istniejącej firmy produkującej komputery, która znajdzie się w trudnej sytuacji finansowej, lub będzie chciała pozbyć się jednego z działów (tak jak dziś nie produkuje się komputerów IBM, bo firma sprzedała wszystko Lenovo). Ale i tak jakoś to do mnie nie przemawia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie uważasz że strategia walki o rynek Apple z Microsoftem coraz bardziej przypomina strategie przeciwnika? Że Apple posuwa się już tak jak Microsoft byle by przejąć rynek? Kiedyś, fakt było to na spokojnie ale teraz gra już zaczyna się ostrzejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 23:11, PapaJaguar napisał:

A nie uważasz że strategia walki o rynek Apple z Microsoftem coraz bardziej przypomina
strategie przeciwnika? Że Apple posuwa się już tak jak Microsoft byle by przejąć rynek?
Kiedyś, fakt było to na spokojnie ale teraz gra już zaczyna się ostrzejsza.


Jakieś podobieństwa są - Apple na rynku odtwarzaczy i dystrybucji muzyki cyfrowej ma mniej więcej taką pozycję jak Microsoft na polu systemów operacyjnych i podobnie jak oni, zrobią wszystko by ten stan rzeczy utrzymać. Nie sądzę jednak, by ekspansja na rynek komputerów osobistych była aż tak agresywna. Ot, jedna kampania reklamowa (co prawda trwająca już ładnych parę lat) i wspomnienie przy okazji każdej każdej konferencji jacy to my jesteśmy fajni a jaki to MS jest prymitywny.

Ale prawdę mówiąc to tak postępuje niema każda firma w obecnych czasach. Nikt nie zawaha się uwypuklić przy każdej nadarzającej się okazji w czym jest lepszy od konkurencji, jednocześnie milcząc na temat tego gdzie konkurencja go wyprzedza.

Póki co, wydaje mi się, że pozycja Microsoftu wśród domowych systemów operacyjnych jest niezagrożona. Chyba że Windows 7 i 8 okażą się zupełną klapą. Wtedy mogą się zacząć martwić, ale i tak śmiem twierdzić, że przy takim scenariuszu większość użytkowników Windowsa skieruje swe kroki do Linuxa, dopiero mniejszy odsetek poszłaby do Apple''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, Linux ma duże znaczenie również w tym pojedynku...przeszkadzać może tej jak i tej stronie...Zobaczymy jak Windows 7 będzie wyglądał...Zobaczymy co będzie potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft nigdy nie stworzy wlasnego komputera, bo niby po co ? Ma opanowana brazne rozrywkowa ( konsole), i system operacyjny w wiekszosci zdominowany na swiecie. Ostatnio nawet Bill chlapnal Adobe, bo 64-bitowa wersja CS4 bedzie tylko na Viste, bo Mac OX natomiast dostanie 32-bitowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 11:44, Dzikq napisał:

Microsoft nigdy nie stworzy wlasnego komputera, bo niby po co ? Ma opanowana brazne rozrywkowa
( konsole), i system operacyjny w wiekszosci zdominowany na swiecie. Ostatnio nawet Bill
chlapnal Adobe, bo 64-bitowa wersja CS4 bedzie tylko na Viste, bo Mac OX natomiast dostanie
32-bitowa...


To był mocny cios. Jak już siedzisz i obrabiasz parogigowe potwory to musisz mieć 64-bitowy system i oprogramowanie. Może skończy się DTPowa dominacja Maków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować