Zaloguj się, aby obserwować  
Bllu-Man

Telewizor + Kino Domowe, Telewizor ok. 4000zł, Kino Domowe ok. 2000zł

60 postów w tym temacie

Witam serdecznie,

Nie ukrywam iż potrzebuję pomocy przy wyborze telewizora jak i kina domowego, może najpierw to pierwsze.
[size=4]
Telewizor:[/size]
- Najchętniej Plazmowy, ew. LCD.
- Przekątna 42cale i żadna inna nie wchodzi w grę.
- Format 16:9.
- Full HD
- Stawiam na jakość.
- Niezbędne złącza DVI, HDMI.

Moje propozycje TV:
- Panasonic Plazma 42'' PY80 lub PY800.
- Sony Bravia LCD 40''.(chyba nie ma tutaj 42'').

[size=4]Kino Domowe:[/size]
- Tutaj stawiam na wygląd.
- Klasa sprzętu.
- Przyzwoita moc
- Wiele formatów możliwych do odtworzenia.
- Dźwięk 5.1 / 7.1

Moje propozycje Kina:
Brak pomysłów,

----------------------------------

Jedno pytanie na wstępie,

Jaka jest różnica pomiędzy 1080p, a 1080i ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 08:42, Bllu-Man napisał:

- Najchętniej Plazmowy, ew. LCD.


Nigdy nie kupuj plazmy, tylko i wyłącznie LCD.

P.S.
Najlepsze TV w tym momencie to właśnie Sony Bravia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Bierz plazmę Panasonica. Rodzice teraz też chcą kupić TV i biorą właśnie 42" Pansonic TH-42PY8 Full HD (budżet do 3k :P). Będziesz miał ładne, żywe kolory i prawdziwą czerń. W tej cenie raczej cięzko kupić podobnego LCD.

A co do posta powyżej... no comments... aaa plazma zuooo, vista zuooo... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 08:46, Diddle napisał:

> - Najchętniej Plazmowy, ew. LCD.

Nigdy nie kupuj plazmy, tylko i wyłącznie LCD.


No niestety, czytając wiele opinii na temat plazm, uważam że wygrywają z LCD ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do postów wyżej: Bllu-Man nie słuchaj dzieci z forum.
Poczytaj o LCD, dowiesz się dlaczego są o niebo lepsze od plazmy. Nigdy nikomu nie radzę kupować plazmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 09:05, tomasz23 napisał:

Bierz plazmę Panasonica. Rodzice teraz też chcą kupić TV i biorą właśnie 42" Pansonic
TH-42PY8 Full HD (budżet do 3k :P).

Jak się nie znają to biorą plazmę...

Dnia 10.11.2008 o 09:05, tomasz23 napisał:

A co do posta powyżej... no comments... aaa plazma zuooo, vista zuooo... xD


No właśnie dzieciaczku n/c co do Twojego posta. Nic na temat Visty się nie wypowiadałem, także nie wymyślaj. I te ironiczne błędy są żałosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 09:21, Diddle napisał:

Co do postów wyżej: Bllu-Man nie słuchaj dzieci z forum.
Poczytaj o LCD, dowiesz się dlaczego są o niebo lepsze od plazmy. Nigdy nikomu nie radzę
kupować plazmy.

może jakieś konkrety? oświeć nas tu wszystkich w czym lcd są lepsze od plazm? może mają lepszą czerń, większą głębię obrazu, kąty widzenia i lepiej odwzorowują ruch na ekranie? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja zaczyna zbaczać na to co jest lepsze :)

A moje pytanie było jaki model wybrać :P No i pozostaje jeszcze to kino domowe, zna się ktoś na tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 09:27, PapaJaguar napisał:

Sądzę że co do Visty to jego zdanie. :) ]

@Bllu-Man - A autorowi polecam kupić LCD. Poszukaj w necie dużo znajdziesz dobrych
za tą cenę. http://serwisy.gazeta.pl/logo/1,66910,3069758.html a jak chcesz poczytaj
tu.


Niestety nie zgadzam się z treścią artykułu..

Wady wymienione w artykule.
1 wada. Plazmy nie 2 razy więcej napięcia.. (nie prawda wystarczy przeczytać profesjonalny test porównawczy)
2 wada. Przekątna nie chce kupować mniej niż 32 cale więc mnie to nie dotyczy
3 wada. wypalanie się obrazu, jest możliwe jedynie orzy długim wyświetlaniu sceny statycznej. Więc też nie bardzo mnie to dotyczy..

A i do tego plazma lepsza do kina domowego a właśnie do tego chce jej używać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu poważnie rozważyłbym czy niezbędny ci zestaw 5.1 (o 7.1 zapomnijmy). w twoim budżecie jesteś skazany głównie na zestawy typu plastic fantastic, bądź sprzęt, który lata świetności ma już za sobą. choć można znaleźć coś w miarę sensownego np.
http://allegro.pl/item472608899_yamaha_rxv363_s661_koda_sub_aktywny_dostawa.html#g allery

osobiście wybrałbym trochę lepszy sprzęt, ale z zestawem dwóch głośników. w tanim ale dobrym sprzęcie przoduje onkyo.
ONKYO TX-SR506 http://allegro.pl/item477580738_onkyo_tx_sr506_nowosc_salon_lodz.html
ONKYO DV-SP 406 http://allegro.pl/item474928619_onkyo_dv_sp_406_dv_sp_506_dv_bd_606_i_inne.html
moż na wybrać model 404, bo przy tym układzie twój budżet podniósłby się o parę stów.
do tego kolumny JBL Northridge E80
http://allegro.pl/item472648762_jbl_northridge_e80_3_kolory_kurier_0_zl_krakow. html
używałem już rożnych zestawów, miałem jakieś creative 6.1 itd. te jbl, mimo że to tylko dwie kolumny dadzą ci o niebo lepszy dźwięk, niż sto innych kiepskich głośników, również basem zabiją każdy pseudosubwoofer, na który musiałbyś się w tej półce cenowej zdać. wiem, bo odsłuchiwałem je.
nawet jak bardzo pragnąłbym 5.1, to wolałbym zbierać na kolejne głośniki i dokupować systematycznie, a na początek postawić solidny zestaw stereo. używam teraz sprzętu z jeszcze wyższej półki cenowej (denon i dali ikon6), naprawdę dobre głośniki stereo robią w kinie domowym cuda i dają więcej dźwiękowych wrażeń, niż jakieś zabawki...

1080p, to sygnał w rozdzielczości full hd bez przeplotu, teoretycznie o najlepszej jakości. w tej chwili to rzadkość. linie na ekranie nie pojawiają się naprzemiennie, jak w przypadku 1080i. w tej rozdzielczości leci wiele programów. ntv, polsat sport hd, euro sport hd. ja najczęściej oglądam jednak w 720p (bo tv mam hd ready) i obraz jest boski.

ps. a na plazmie nie zawiedziesz się:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj więcej szczegółów

Czy zamierzasz kupić dekoder n , cyfry+ czy cyfrowego polsatu ,

odtwarzacz blu-ray , nagrywarka blu-ray ,

płyty z filmami blu-ray czy też zwykłe dvd

Powiedz czego oczekujesz.

Mój zestaw wygląda tak:

Zwykły tv Phillips 29 cali - 800zł

Nagrywarka dvd Philips - 500 zł

Dekoder cyfry plus - 350zł

Magnetowid Philips - 250zł

Ps. cyfrę posiadam od 2002r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 09:21, Diddle napisał:

Poczytaj o LCD, dowiesz się dlaczego są o niebo lepsze od plazmy. Nigdy nikomu nie radzę
kupować plazmy.


No to napisz czemu :)
Osobiście mam Panasonic Viera (plazma, żeby nie było wątpliwości) i wierz mi, że moim zdaniem jest naprawdę idealny. Nie taki drogi, a jakość obrazu perfekcyjna. Tak naprawdę obraz na nim się nie wypala (raz mi się to zdarzyło, jak zostawiłem włączony TV na noc, ale rano wystarczyło zmienić kanał i 10 minut później nie było śladu), więc proszę mi z tą "wadą" nie wyjeżdżać, bo w plazmach dobrych firm (Pioneer, Hitachi, Panasonic) w zasadzie nie występują.
A LCD-ki - smużenie, kiepski kontrast, brak czerni i niskie kąty wdzienia. Co jak co, ale jak na kino domowe toto się nie nadaje.


@ Bllu-man
Bierz jakiegoś Panasonica, na pewno się nie rozczarujesz. Ja szczególnie polecę serię Panasonic Viera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kocham opinie "nigdy nie kupuj X bo tak"
moze jakies szczegóły? dlaczego itp.
Diddle
skoro z Ciebie taki znawca to powiedz nam co wiesz o lcd i plazmach, daj jakies argumenty, sam sie zastanawiam nad kupnem teraz i ciekawi mnie co powiesz.

ps. nie nazywaj ludzi dzieciaczkami niezbyt ladnie jak na "doroslego" czlowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 00:09, kerkas napisał:

Podaj więcej szczegółów

Czy zamierzasz kupić dekoder n , cyfry+ czy cyfrowego polsatu ,

odtwarzacz blu-ray , nagrywarka blu-ray ,

płyty z filmami blu-ray czy też zwykłe dvd

Powiedz czego oczekujesz.

Mój zestaw wygląda tak:

Zwykły tv Phillips 29 cali - 800zł

Nagrywarka dvd Philips - 500 zł

Dekoder cyfry plus - 350zł

Magnetowid Philips - 250zł

Ps. cyfrę posiadam od 2002r.


----------------------------------
Sprawy się trochę pozmieniały na zestaw Kina Domowego mam około 2500zł.

Mam zamiar podłączyć do niego dekoder Cyfry albo N-ki, no i kompa.

Na razie zdecydowałem się na

DENON AMPLITUNER AVR 1708 - 1000 PLN (proszę o pomoc w dalszym skompletowaniu zestawu.) Najlepiej żeby wszystie elementy znajdowały się w ofercie RTVeuroAGD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlaczego onkyo ci nie odpowiada? w tym przedziale cenowym wydaje się rozsądniejszym wyborem. jeśli wybierasz denona 1708, to naturalny wybór dvd tej samej firmy. tu się robi o tyle problem, że wydasz na nie nieco więcej niż na podobne onkyo, stąd zostanie mniej funduszy na głośniki.
denon to doskonały sprzęt, sam używam Denon AVR-3808+Denon DVD-1940. jednak ten sprzęt jest nieco droższy. pomyśl przede wszystkim o dobrych głośnikach. jesli byś wybierał zestaw na denonie, to świetnie zagrają dali concept 6.
http://www.skapiec.pl/site/cat/29/comp/57419

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 09:21, Diddle napisał:

Co do postów wyżej: Bllu-Man nie słuchaj dzieci z forum.
Poczytaj o LCD, dowiesz się dlaczego są o niebo lepsze od plazmy. Nigdy nikomu nie radzę
kupować plazmy.

Nie czytaj takich ludzi z forum.
LCD jest łatwiejszy w konserwacji, ale Plazma daje lepszą jakość obrazu .

Ludzie p... o wypalaniu ale nie biorą pod uwagę że po tym czasie monitor, nawet CRT się zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 13:41, jaceloth napisał:

dlaczego onkyo ci nie odpowiada? w tym przedziale cenowym wydaje się rozsądniejszym wyborem.
jeśli wybierasz denona 1708, to naturalny wybór dvd tej samej firmy. tu się robi o tyle
problem, że wydasz na nie nieco więcej niż na podobne onkyo, stąd zostanie mniej funduszy
na głośniki.
denon to doskonały sprzęt, sam używam Denon AVR-3808+Denon DVD-1940. jednak ten sprzęt
jest nieco droższy. pomyśl przede wszystkim o dobrych głośnikach. jesli byś wybierał
zestaw na denonie, to świetnie zagrają dali concept 6.
http://www.skapiec.pl/site/cat/29/comp/57419



Dość drogie te kolumny...

Jednak chciałbym system 5.1 , a nie stać mnie na taki zestaw kolumn.. .

Czy jest jakaś inna możliwość ? Alternatywa dla tych kolumn?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 14:01, Bllu-Man napisał:

> dlaczego onkyo ci nie odpowiada? w tym przedziale cenowym wydaje się rozsądniejszym
wyborem.
> jeśli wybierasz denona 1708, to naturalny wybór dvd tej samej firmy. tu się robi
o tyle
> problem, że wydasz na nie nieco więcej niż na podobne onkyo, stąd zostanie mniej
funduszy
> na głośniki.
> denon to doskonały sprzęt, sam używam Denon AVR-3808+Denon DVD-1940. jednak ten
sprzęt
> jest nieco droższy. pomyśl przede wszystkim o dobrych głośnikach. jesli byś wybierał

> zestaw na denonie, to świetnie zagrają dali concept 6.
> http://www.skapiec.pl/site/cat/29/comp/57419
>
>

Dość drogie te kolumny...

Jednak chciałbym system 5.1 , a nie stać mnie na taki zestaw kolumn.. .

Czy jest jakaś inna możliwość ? Alternatywa dla tych kolumn?




A ten zestaw ?
http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/onkyo-dv-sp405s-tx-sr508s-m-audio-h ts-700-trend-wisniowy.bhtml

Nie mogę znaleźć tego na RTVEuroAGD:
ONKYO TX-SR50

SORRY ZA SPAM , ALENIE MOGŁEM POPRZEDNIEGO POSTA EDYTOWAĆ ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować