Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EA pozwane za SecuROM

99 postów w tym temacie

Gry w ogóle nie powinny być zabezpieczone. A jeśli już to poprzez jakąś aktywację internetową, albo co, a nie SecuROMy i inne zabezpieczenia nośników z płytami, które potrafią doprowadzić do formatu. Ponadto jeśli nie wychodzi demo danej gry i użytkownik nie może sprawdzić, czy dana gra będzie mu działać jak należy, to po zakupie takiej gry i po rozczarowaniu prędkością działania (wiadomo, że minimalne wymagania, to z reguły takie, które pozwalają uruchomić grę, już nie koniecznie w nią grać) powinien mieć możliwość normalnego jej zwrócenia i odzyskania pieniędzy tak jak kiedyś mówił szef Stardocku - owe studio tak zrobiło z Sins of the Solar Empire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Richard Eldridge i Dianna Cortez postanowili rozpocząć walkę Dawida z Goliatem. Nikt nie będzie jednak rzucał kamieniami w jednookie monstrum (...)"

Goliat był jednooki? :) Może się z cyklopem pomylił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Już jak wcześniej mówiłem marka robi swoje kto np. ściąga gry Blizzarda?..nikt bo każdy
> chce pograć na Battlenecie;p

I kto to mowi? [Nikt634]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że akcjonariusze wymagają by gra była zabezpieczona, ale w swej ogromnej wiedzy zapomnieli dostrzec, że mimo zabezpieczeń gra już jest odbezpieczona w internecie przed premierą! Więc skoro tak chcą dbać o swoje interesy to lepiej dla nich by było nie płacić firmom trzecim za zabezpieczenia, które nie spełniają w najmniejszym stopniu swojej roli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA poprostu... pow... dobra, będę się wyrażał i powiem, że kiedyś ta firma była porządną firmą. Teraz jak wprowadzili te DRM''y, securomy i inne pierdoły to aż żal wydawać kasy na ich produkty... po prostu będę własne gry crackował bo nie mam zamiaru się męczyć aktywacjami i innymi pierdołami. Wydaję 140 zł po to bym mógł się cieszyć grą, a nie psuć sobie nerwy jakimiś zabezpieczeniami co tylko nerwy psują :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 12:45, mcnitrox napisał:

Gry w ogóle nie powinny być zabezpieczone. A jeśli już to poprzez jakąś aktywację internetową,


No, też nie za bardzo, bo mimo wszystko nie każdy gracz ma dostęp do internetu :)
Może to i czepialstwo, ale nie ma co tworzyć następnych utrudnień na miejscu innych.

Tym niemniej Stardock to chyba daremnie wykombinował tę listę 10 Praw Gracza, bo takie koncerny jak EA mają w zadniej części ciała zwykłych userów, teraz to odcinają kupony od znanych marek (C&C, wszelkie sportowe).

Podobnie LucasArts zawiódł mnie absolutnie, twierdząc, że Force Unleashed nie wyjdzie na PC z powodu piractwa (wcześniej poczynając żałosne dość próby wykręcenia się odpowiedzią, że PeCety nie wyciągną pożądanych efektów z silnika [a PS2 to niby wyciągnie!?] ) . Nie mam żadnej konsoli i dla jednej gry kupować nie będę, bo mnie nie stać. Jeżeli nie pójdą po rozum do głowy i przestaną myśleć wyłącznie o zarobieniu n-tego miliona - czytaj: nie wydadzą FU na PC - to będzie największa porażka tego koncernu od bardzo długiego czasu.

No i, ja się pytam, gdzie Tiberium!? (znam powody odwołania, ale gra zapowiadała się już tak dobrze...) :(
Dlaczego PeCetowcy, najwierniejsi gracze od świtu gier, zawsze dostają po rzyci?*
*ale i tak stosunkowo dużo gier wychodzi na PC, a w przypadku konsol to różnie bywa, więc ja tam się cieszę mimo wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam tą akcje z TFU, gdzie mówili, że PS2 jest silniejsze niż współczesny PC... (lol). Oczywiście chodzi o piractwo.

Widać, że obecnie niektóre firmy kombinują przy SecuROM-ach... inne w ogóle nie wydają gier na PC. Którą opcję by nie wybrać to obie niszczą rynek gier PC.

Natomaist dobrymi praktykami wydają się dodatkowy kontent do ściągnięcia po rejestracji czy rozgrywki sieciowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko po cholerę oni wkładają tyle zabezpieczeń w te gry jak i tak wszystko zostanie złamane a piraci obejdą na około wszystko wiec to taka syzyfowa praca jest... znacie w ogóle jakaś grę która nie została spiracona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm....w MMO trzeba płacić abonament, tego raczej nikt nie obejdzie. Bo samą grę tak czy siak można ''ściągnąć''. Wkrótce na PeCetach może być więcej mmo niż, dajmy na to, fpsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w końcu znalazło się dwóch odważnych graczy , bo już myślałem , że nigdy to się nie stanie. Mam nadzieję , że obydwaj ci gracze wygrają te sprawy i EA będzie musiało bulić kasę , może wtedy ludzie od EA choć odrobinę zmądrzeją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Komentując powyższe sprawy firma Electronic Arts zaznacza, że zabezpieczenia SecuROM są niezbędne i będą nieodłącznym elementem kolejnych gier spółki."

Hm... Nie wiem czemu, ale wydaje mi się, że póki oni poglądu nie zmienią to większość graczy, podobnie jak ja, będzie miała ich produkcje w takim poważaniu, w jakim oni mają klientów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumie to na pc gier się nie opłaca robić... np ponad rok od premiery Wieśka CDP świętuje milion sprzedanych egzemplarzy przy czym gra kosztowała +/- 100zl... no a takie Gears of War 2 na x360 w dniu premiery znalazło ponad 2 miliony nabywców a w dodatku gry na konsole kosztuj jakieś dwa razy więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 14:13, Mr.M napisał:

Hm... Nie wiem czemu, ale wydaje mi się, że póki oni poglądu nie zmienią to większość
graczy, podobnie jak ja, będzie miała ich produkcje w takim poważaniu, w jakim oni mają
klientów :)


O'' Rly? http://www.gram.pl/news_8gzeGum4_Spore_absolutnym_bestsellerem_wrzesnia.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 14:34, Mr.M napisał:

Wiem, wiem. Są różni ludzie, ja czegoś takiego po po prostu nie tykam ;p
Red Alert 3 też sobie odpuściłem, no ale... Nie mam zamiaru płacić za coś, co ma mi życie
utrudniać.

Nie ma co przesadzać. BioShock też miał takie zabezpieczenia i co? Po roku wyszła łatka (po stronie serwera) i limity instalacji zostały zdjęte. Obiecali, że przed wyłączeniem serwera stworzą łatkę eliminującą łączenie się z serwerem przy instalacji. Na 100% tak samo zrobi EA. Mam obie wymienione przez ciebie gry (Spore i Red Alert 3), jestem z nich zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie to już przestało interesować, bo zdecydowałem miesiąc temu, że nie kupie żadnej gry ze stajni EA, choćbym nie wiem jak wspaniała ta gra była. Mam kilka i mi wystarcza, a trzeba pamiętać, że nie tylko oni tworzą gry, są też inne studia, dzięki Bogu :)
Z całym szacunkiem, dla EA, ale przy takich zagraniach nie będę im dawał na mnie zarobić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem każda z osób, która pozwała EA do sądu dostanie od EA właśnie po jakimś ekstra kompie i się dogadają. Gdyby EA za takie bzdety wypłacała tak astronomiczne kwoty to co chwila pozywali by ich ludzie o byle co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 13:35, Soter Jealan napisał:

Widać, że obecnie niektóre firmy kombinują przy SecuROM-ach... inne w ogóle nie wydają
gier na PC. Którą opcję by nie wybrać to obie niszczą rynek gier PC.

Taki jest niestety cel wielu wydawców gier. Realizują go również poprzez marnej jakości konwersje gier konsolowych na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować