Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard znowu banuje

48 postów w tym temacie

Się obudzili. A może wiadomość powinna brzmieć: Blizzard wyłączył ostatnie 350 000 użytkowników starego battle.net żeby w końcu zabrać się za nową wersję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto tu zauważyć, że Blizzard nie kasuje kluczy całkowicie (co wiązałoby się z kupnem nowej gry), ale banuje na 30 dni. Karzą bez litości, ale litość jednak mają :P

Miło, że pomimo zaangażowania w inne projekty ( te bardziej dochodowe), cały czas trzymają pieczę nad jakością zabawy w swoich starszych produkcjach. I za to ich kochamy, a oni kochają nas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Puenta jest właściwa - to nieśmiertelne tytuły. Po 8 i 10 latach od premiery powyższych gier, w dalszym ciągu są supportowane w należyty sposób. Świadczy to o profesjonalizmie Blizzarda i poważnym podejściu do swoich fanów.
A za co Blizzard kocha swoich fanów? Chyba za wierność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać że niewielu z was gra w d2 bo nawet nie wiecie jak to dokładnie wygląda. News z 350 tyś kont widniał na kilka godzin przed zbanowaniem mnie i reszty moich kolegów tak więc sądzę że liczba zbanowanych kont jest znacznie większa (350 było ponoć dla samego US west). Klucze CD-KEY nie zostały wykluczone i można normalnie z nich korzystać. Czemu zapytacie ? Bo jakieś 80% tych co dostali bana dostali go za D2Loadera czyli multi diablo (program do odpalenia do 4 diablo na jednym komputerze). Troche niesprawiedliwe byłoby gdyby blizzard zbanował każdemu po 4 klucze bo wszedł na każdym z nich na jedno konto ... Zresztą całe to zamieszanie pokazało tylko jak durną politykę prowadzi blizzard wymierzając cios w swoich fanów - prawdziwych graczy. Jak pewnie nie wiecie :D jest forum poświęcone d2 (d2jsp) na którym zbiera się fg-forum gold (wymienia się przedmioty na fg) i z wiadomych przyczyn cheaterzy/boterzy wymieniają przedmioty na fg (bo by nie mieli gdzie trzymać wszystkich przedmiotów). Teraz blizz banując wszystkich zniszczył ludzi którzy mieli cały dorobek w przedmiotach (czyli zwykłych graczy) a cheaterów z dorobkiem w FG na jsp tylko ostrzegł bo oni stracili ledwo ekwipunek. Aż pięść się zaciska jak pomyślę jakie głupki siedzą w blizzardzie. Przez 5 miesięcy pozwalali na stawanie się bogatym boterom/cheaterom a teraz zbanowali większość uczciwych ludzi... Myślę że większość graczy z bn się ze mną zgodzi. Dodam również że blizzard nigdy do tej pory nie banował za używanie d2loadera dlatego wydaje się dziwne że postąpił tak tym razem (kiedy program był masowo używany i powszechnie uważany za legalny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, gorycz jest ogromna. Jak wiadomo Blizzard nie wspiera żadnych modów, ani programów. Ci, którzy korzystali z loadera mogą mieć żal jedynie do siebie. "Powszechnie uznawany za legalny", toż to stwierdzenie śmieszne. Prawdziwi fani Diablo dobrze wiedzą, że nic nie jest legalne. Ja na szczęście nie korzystałem z żadnych ułatwień. Pozostali, korzystający niech się teraz zastanowią. Teraz już wiecie, że loader jest nielegalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem cheatować w grze single, każdy lubi co innego, ale cheaterstwo w grach multi jest po prostu żałosne.... Ja sam mam do CS''a czity ale włączam je tylko wtedy żeby wywalić jakiegoś cheatera z servera za pomocą jego własnej broni. W każdym razie jak się jest noobem w jakąś gre to albo zostaw ją w spokoju albo
poćwicz tydzień i zobacz jakie będą efekty :S

Pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

350 tys banów to trochę jest. Dla niektórych gier to czasem nawet więcej nawet, niż ilość wszystkich aktywnych graczy. Ale to w końcu Blizzard. Oni sobie mogą pozwolić na takie czystki, w imię szczytnych celów. I chwała im za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację ale prawda niestety jest taka że loadera nie używają tylko nooby i randomy (oczywiście bez obrazy). Mam na myśli ludzi początkujących i ludzi którzy grając bardzo długo nie potrafią się dorobić. Sam niejednokrotnie zostałem okradziony przez kolegów których znałem ponad rok. Posiadając przedmioty warte po kilkanaście / kilkadziesiąt enigm ciężko jest przerzucać je z człowiekiem którego nigdy się nie widziało i z pewnością nigdy się nie zobaczy. Z pomocą przychodzi loader i zapewniam że każdy dobry gracz z niego korzystał. A co do banów na cd-key. Właśnie zbanowali mi keya. Zaraz sprawdzę czy wszystkie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest właśnie to, co sprawia, że Zamieć jest firmą niepowtażalną: mimo upływu lat nadal dbają o gry, czyszczą multi z cheaterów, i to jest właśnie to, co sprawia, że Blizzard to marka znana nie tylko ze znakomitych tytułów ale także z szacunku do graczy. Chociaż niestety, wydaje mi się, że pod wpływem Activision strategia ta bowoli zaczyna się prostować w kierunku znanym graczom z innych produkcji inych firm... ach... tak dobrze było z Blizzardem, po co stworzono Actiblizz? głupota...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JEszcze dodam coś odnośnie 350tyś KONT. Nie użytkowników. Tutaj jest mały błąd. W diablo nie gra 350tyś osób więc nie ma mowy o tylu osobach zbanowanych. Powiedzmy jest to 35tyś osób z 10kontami na osobę (załóżmy, bo botterzy mają zapewne po kilkadziesiąt a dc hunterzy po kilkaset).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę wszystkiemu winny jest blizzard. A czemu ? Bo diablo2 jest jedyną grą z jaką w życiu się spotkałem która nie pozwoli odpalić się więcej jak 1 raz. Jeżeli ktoś kupił 4*diablo to czemu nie może odpalić 4*gry ? Bo blizz sobie tak ubzdurał !! Dlatego tylu ludzi używało loadera. Co do wpomnianego powyżej dbania o gry przez blizzard. To chyba jakiś żart ? Dbają to chyba tylko o WOW''a. Niestety ale cały patch 1.11 był pod zniakiem masowego publicznego dupowania. 1.12 powitał nas crashami na co drugiej grze. Niestety najwieksza pomyłka blizzarda czyli fire w hellfire torch istniejący już z 2 lata nie został wyeliminowany do dziś. O zgrozo. Blizzard dba tylko o swoją kiszeń a już napewno nie o d2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować