Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

World of Warcraft: Wrath of the Lich King - na żywo z krain umarłych

56 postów w tym temacie

HAHAHAHAHAHA TO JEST PARANOJA!!! BOŻE SRAM NA TĄ PRZESYŁKĘ !

Od paru dniu jest napisane że kurier przyjedzie 12/13 a co się przed chwilą stało ?
przed paroma minutami strona z moim zamówieniem się odświeżyła i co tam zobaczyłem ?

Status Twojego zamówienia: wysłane w dniu 12.11.2008

Przewidywana data dostawy: 14.11.2008 - 17.11.2008

Gratuluje organizacji i robienie ludzi w balona , za 30 min się ubieram i jadę do empiku po swoją kopie
a waszej na pewno nie odbiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2008 o 14:47, myth555 napisał:

Status Twojego zamówienia: wysłane w dniu 12.11.2008

Przewidywana data dostawy: 14.11.2008 - 17.11.2008

Gratuluje organizacji i robienie ludzi w balona , za 30 min się ubieram i jadę do empiku
po swoją kopie
a waszej na pewno nie odbiorę.


witam,
wedlug naszych danych kurier w Twoim miescie odberal przesylke i jest w doreczeniu (można sprawdzić tracking przesyłki) i najważniejsze, nam też zależy na szybkiej realizacji zamówień, a prz problemach można skontaktować się z DOKiem sklepu - zawsze chętnie pomożemy.

gorąca prośba do zamawiających by nie zarzucali tego wątku tematami sklepowymi - do tego mamy specjalny wątek, serdeczne dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 13:08, CH1CKEN napisał:

Tu jest problem. CDP przetłumaczyło Lich na Lisz w Warcrafcie 3: TFT. Potem jednak w
wielu różnych przekładach pojawiało się Licz zamiast Lisz. Teraz trudno mi powiedzieć
jaka forma jest prawidłowa. Sam jestem przyzwyczajony do Lisza (za dużo W3 :P), ale nie
wiem czy to jest poprawne.

Lisz brzmi jakoś lepiej niż Licz, może to kwestia przyzwyczajenia. Z tego co wiem, to w niektórych książkach fantasy z innych uniwersów można natknąć się na tłumaczenie "licz", ale tym się nie trzeba sugerować. Jeśli CDP przetłumaczył Lich jak Lisz to powinni się trzymać jednej wersji, a tutaj raz w jednych newsach widać Licz, a raz Lisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 15:06, Tuddrussel napisał:


> Status Twojego zamówienia: wysłane w dniu 12.11.2008
>
> Przewidywana data dostawy: 14.11.2008 - 17.11.2008
>
> Gratuluje organizacji i robienie ludzi w balona , za 30 min się ubieram i jadę do
empiku
> po swoją kopie
> a waszej na pewno nie odbiorę.

witam,
wedlug naszych danych kurier w Twoim miescie odberal przesylke i jest w doreczeniu (można
sprawdzić tracking przesyłki) i najważniejsze, nam też zależy na szybkiej realizacji
zamówień, a prz problemach można skontaktować się z DOKiem sklepu - zawsze chętnie pomożemy.

gorąca prośba do zamawiających by nie zarzucali tego wątku tematami sklepowymi - do tego
mamy specjalny wątek, serdeczne dzięki.


Witam

Problem polega na tym , że niby cdp wydał oświadczenie które mniej więcej wyglądało w ten sposób:

"możemy sprzedawać wotlk tylko po 0:01 takie ultimatum postawił blizzard.."

wiec nasuwa się myśl , czy cdp tak kijowo dogadało się z blizzem? bo koledzy już w poniedziałek kupili dodatek.
czy sklepy nie dotrzymały jakiejś umowy ? bo moim zdaniem preorder to preorder.. powinien być dostarczony w dniu premiery.. a nie ja bawię się w zamawianie a kolega sobie idzie do sklepu w Poniedziałek i kupuje sobie dodatek.. rozpoczyna grę 0:01 a ja po 2 dniach i jestem w plecy...niby kurier jest w drodze do mnie widzę status przesyłki "o 11:00 odebrał ją i niby jedzie"

to po jakiego grzyba ktoś zmienia w moim zamówieniu z 12/13 na 14/17 a teraz o dziwo jest 13/14...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie z gram.pl macie problem, umownie mial byc 13 listopada jako data dostarczenia przesylki, jesli przesylka w ten dzien nie dojdzie to ludzie zwyczajnie pojda do sklepow po swoje kopie, natomiast wy bedziecie mieli problem bo wam za wasze spoznione przesylki nikt nie zaplaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 15:13, myth555 napisał:

Witam

Problem polega na tym , że niby cdp wydał oświadczenie które mniej więcej wyglądało w
ten sposób:

"możemy sprzedawać wotlk tylko po 0:01 takie ultimatum postawił blizzard.."

wiec nasuwa się myśl , czy cdp tak kijowo dogadało się z blizzem? bo koledzy już w poniedziałek
kupili dodatek.
czy sklepy nie dotrzymały jakiejś umowy ? bo moim zdaniem preorder to preorder.. powinien
być dostarczony w dniu premiery.. a nie ja bawię się w zamawianie a kolega sobie idzie
do sklepu w Poniedziałek i kupuje sobie dodatek.. rozpoczyna grę 0:01 a ja po 2 dniach
i jestem w plecy...niby kurier jest w drodze do mnie widzę status przesyłki "o 11:00
odebrał ją i niby jedzie"

to po jakiego grzyba ktoś zmienia w moim zamówieniu z 12/13 na 14/17 a teraz o dziwo
jest 13/14...

nie wiem jak "dogadał się" CDP, na pewno jednak oficjalnie sprzedaż powinna wystartować o 00 z 12/13
niezależnie od miejsca, a że nie wszyscy wybierają takie rozwiązanie to już zupełnie inny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2008 o 14:47, myth555 napisał:

Od paru dniu jest napisane że kurier przyjedzie 12/13 a co się przed chwilą stało ?
przed paroma minutami strona z moim zamówieniem się odświeżyła i co tam zobaczyłem ?
Status Twojego zamówienia: wysłane w dniu 12.11.2008
Przewidywana data dostawy: 14.11.2008 - 17.11.2008

Gratuluje organizacji i robienie ludzi w balona , za 30 min się ubieram i jadę do empiku
po swoją kopie
a waszej na pewno nie odbiorę.


takie zycie, sieci sklepow regularnie sprzedaja gry prze ich premiera :) pre-ordery to zawsze bylo i bedzie robienie ludzi w balona... a ze kurierzy gram dzialaja tak jak dzialaja... nic nowego, szkoda to nawet komentowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do pisowni : licz czy lisz :

Tłumaczenie w W3 na Lisz nie jest prawidłowe. Pochodzi od angielskiego słowa : leech- pijawka, i ma związek z wysysaniem.
Funkcjonuje też jako określenie na osobę, która czerpie korzyści z innych. Polski odpowiednik to bez wątpienia "Licz". Taka jest polska wymowa i tak się to fonetycznie zapisuje.

Jak może zauważyliście na stronkach torrentowych, mamy seeds and leeches, czyli w wolnym tłumaczeniu udostępniaczy i zasysaczy.

Mam nadzieję, że wątpliwości zostały rozwiane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ech ja tez zamowilem pre-order i jak idiota zaplacilem karta
ostatni status mojego zamowienia:
"Status Twojego zamówienia: zamówienie jest gotowe do wysyłki (zostanie wysłane, gdy wszystkie produkty będą dostępne) "
jakos na stronie sklepu jest napisane :"Dostępność: towar dostępny, duża ilość (ponad 10 szt.)"
jednak co sie dzieje z moja kopią - NIE WIADOMO

kompletna amatorszczyzna

to był mój PIERWSZY I OSTATNI zakup pre-order w gram.pl
gdybym wiedzial wczesniej ze tak bedzie, olałbym to i poprostu poszedl do normalnego sklepu... ale człowiek mysli ze uprosci sobie zycie... jak do jutra nie dostane kopi jade z kumplem do media

gratuluje panowie z gram.pl
EPIC FAIL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 16:30, palpatine napisał:

Co do pisowni : licz czy lisz

Tylko, że w słownikach nie ma tłumaczenia słowa "Lich" więc trudno powiedzieć :P

Lisz bardziej naturalne jest :P A Licz to mi się z liczeniem kojarzy xD

Z wiki: "Licz (ang. lich; popularna, błędna forma lisz)" ale nie wszystko na wiki jest prawdą.

Porównanie lisza do pijawki (leech) nie jest (jak dla mnie) uzasadnieniem.
Dodam, że po angielsku "leech" wymawia się "licz", podobnie zresztą "lich".

PS. To o torrentach mogłeś pominąć, raz że się wydało (pirat!) ;p, dwa, że niepotrzebne tam jest skoro i tak napisałeś, że leech to pijawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak by to słowo było w jakimś oficjalnym słowniku to można by mówić czy poprawne jest licz czy lisz. Ale zapewne go nie ma więc, jako że każdy człek ma własne zdanie można uznać obie formy za poprawne. A co do wikipedi to to przecież każdy może se napisać. Może komuś się bardziej Licz podobało więc tak napisał.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie licz pochodzi z Monster Manual dla Advanced Dragons & Dragons z wydania 1977 roku, więc jeżeli istnieje gdzieś to (lub inne, późniejsze) wydanie przetłumaczone na polski, to na pewno można się tego dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zamowilem gierke powino w 1 dzien dojsc a czekam juz 2 ;( , czekam do czasu 13:00 Piatku i ide do empika chaos totalny ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 14:22, Efremz napisał:

Nie ma żadnego q na dk. Jedyne kryterium, jakie musisz spełnić, by stworzyć Death Knighta,
to posiadanie innej postaci na danym serwerze z przynajmniej 55 poziomem.

Ogólna zasada jest właśnie taka jak piszesz ale... to jest somewhat tricky - u nas procedura była taka, że mając spełniony ten warunek i tak musieliśmy stworzyć i usunąć nową postać na levelu 1, by WoW następnie przyjął kreację Death Knighta. Trochę to dziwne, ale potwierdziliśmy i u innych graczy - tak jest i koniec :)
EDIT: siedzimy na bieżąco w grze, więc w razie czego, w miarę naszych możliwości służymy pomocą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój brat zamówił dwa egzemplarze tej gry, a przyszły dziś dopiero o 14.30 normalnie żal, na tym amatorskim serwisie żadna zresztą gra na czas nie przychodzi :/ więc następnym razem polecam empik, gra jest tylko o 10 złoty droższa,ale ma się ją przynajmniej odrazu a nie w pre orderze po paru dnia hehe i przestańcie wkręcać ludziom że z blizzardem się nie dogadali, bo na tym serwisie to chyba z żadnym wydawcą nie można się dogadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, to wygląda jak ktoś upiera się przy zakupie wersji pudełkowej. Proste i prawdopodobnie zupełnie bezstresowe było zamawianie samego klucza czy to w naszym pięknym kraju czy w sklepach za jego granicami.
Taniej i napewno szybciej xE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 04:53, ^RaZZieL^ napisał:

Proste i prawdopodobnie zupełnie bezstresowe było zamawianie samego klucza

Blizzard nie umożliwił jeszcze opcji zakupu WotLK przez internet (sam klucz).
Jedynie ci co kupili wersje pudełkowe i rozpakowali je, mogą sprzedawać same keye w necie (np. allegro).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transmisja dziewiąta: ... Nasz przewodnik ... Krasnolud potrzebuje kasy na browar, więc łyka każde zlecenie. *Zapij pięciu takich, zabij pięciu śmakich...* Faktycznie, to wygląda na zadanie dla krasnoluda - zapić wszystkich haha. Aż mi się łezka zakręciła. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować