Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2008 o 11:48, Karharot napisał:

To znaczy że ukończyłeś Peragus.
Do Nar Shaddaa jeszcze nie dotarłeś.

A to była Citadel Station, czy jakoś tak :) No to dobrze.
Nie wiem dlaczego to mi się pomyliło. Może po prostu te trzy organizacje zakłuciły przepływ Mocy przeze mnie? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aragloin, podziwiam Cię. Przejść Peragus na angielskim... Brrr.. [wzdryga się] Skoro masz ambicję grać całą grę po angielsku - powodzenia. Powiedz mi ile pojąłeś, bo można sie nieźle pogubić, szczególnie w nauce Krei (=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 09:35, Calia napisał:

Aragloin, podziwiam Cię. Przejść Peragus na angielskim... Brrr.. [wzdryga się] Skoro
masz ambicję grać całą grę po angielsku - powodzenia. Powiedz mi ile pojąłeś, bo można
sie nieźle pogubić, szczególnie w nauce Krei (=


O.o

A co za problem przejść Peragus po angielsku? Albo i całego Kotora II? Przechodziłam tak wielokrotnie i jakoś problemów nie miałam, nie jest jakiś szczególnie skomplikowany pod względem językowym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 09:35, Calia napisał:

Aragloin, podziwiam Cię. Przejść Peragus na angielskim... Brrr.. [wzdryga się] Skoro
masz ambicję grać całą grę po angielsku - powodzenia. Powiedz mi ile pojąłeś, bo można
sie nieźle pogubić, szczególnie w nauce Krei (=

W graniu w angielską wersje widze same plusy.... z tego co wiem, tłumaczenie nie jest oficjalne a ja nie lubie, jak ktoś mi coś tłumaczy, może dlatego, że zawsze zdarzy się, że nie trafi z odpowiednimi słowami...no i przecież można sobie podszkolić troche język jak gdzieś się trafi jakiś nieznany wyraz, nie pisząc już o wymowie i pisowni ;] Ja ukończyłem obie części w oryginalnej wersji językowej beż żanych problemów...w końcu studiuje anglistyke ;D

Kiedyś tutaj pytałem, ale chyba nikt nie znał odpowiedzi, to może zapytam jeszcze raz. Pare miechów temu podkusiło mnie aby sobie kupić panoramiczny monitor. Towarzyszyło temu niestety niemiłe odkrycie.... Kotory nie mają dostosowanego obrazu do tych monitorów....nie musze chyba pisać, że obraz wygląda brzydko... słyszeliście może o jakimś fixie do panoramy ? Czytałem na forum Bioware, że oni się tego nie podejmą ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 10:08, Skwarek pl napisał:

Kotory nie mają dostosowanego obrazu do tych monitorów....nie
musze chyba pisać, że obraz wygląda brzydko... słyszeliście może o jakimś fixie do panoramy
? Czytałem na forum Bioware, że oni się tego nie podejmą ;/


A nie ma opcji odpalenia gry w oknie? (Nie jestem w stanie sama sprawdzić, moje kotory są 2000 km ode mnie ;-) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 09:35, Calia napisał:

Aragloin, podziwiam Cię. Przejść Peragus na angielskim... Brrr.. [wzdryga się] Skoro
masz ambicję grać całą grę po angielsku - powodzenia. Powiedz mi ile pojąłeś, bo można
sie nieźle pogubić, szczególnie w nauce Krei (=


Bardzo fajnie się gra po angielsku, zresztą to mój pierszy rpg po innemu niż polski. A Peragus? Wisz jak to dawno już było. Juz mam trzy lightsabery, czterech czy tem trzech "dżedajów", mnóstwo forców Jedi- np zaawansowanny rzut Lightem; ee..jakto tam, drugi poziom Piorunów i screamal; brakuje mi gdzieś około 2-3 uczynków do maskymalnego Lighta, przeszedłem Dantooine i Ondreadon- a właściwie nie, bo nie mogłem się dostać do Sky Toweru, czy ramp, a w naukach Krei nie ma nic trudnego- jak jakiegoś słówka nie znam, to mam pod ręką słownik, sprawdzam to, i patrzę czy to pozytywne dla Krei czy nie. A i w końcu czytam dziennik- nawet w "jedynce" nie czytałem- dzięki temu już nawet rozumiem fabułę. Sotkałem oczywiśta Atris, Dartha Siona( w filmiku), blablabla...

A teraz jeszcze jedno pytanie- podczas jednych z pierwszych rozmów z Attonem na Ebon Hawku powiedziałem mu, że miałem fioletowy miecz- a moja klasa ma żółty, zresztą to było podczas dialogu- i co to oznaczało, bo nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 10:27, Aragloin napisał:

A teraz jeszcze jedno pytanie- podczas jednych z pierwszych rozmów z Attonem na Ebon
Hawku powiedziałem mu, że miałem fioletowy miecz- a moja klasa ma żółty, zresztą to było
podczas dialogu- i co to oznaczało, bo nie wiem?


Praktycznie nic, dla wszystkich kolorów poza czerwonym jest ta sama linia dialogowa. Przy czerwonym jest nieco inny komentarz Attona. Plus - kolory są przyjęte dla danej "klasy" a nie obowiązkowe (ja tam w kotorze 2 zasuwałam sobie ze srebrnymi mieczykami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ja najbardziej lubię fioletowe i zielone. W jedynce byłem Negocjatorem.

A jaką planetę polecaciei po Onedaonie( i jego księżycu ;)) i Dantooine?

Kurde, dzisiaj do 3.00 w nocy zasuwałem- spałem gdzieś około 5 i pół godziny. Nie wiem jak to moje oczy zniosą... A jak już zasypiałem to zdawało mi się jakby jakiś granat wybuchł cyz co... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 10:35, Aragloin napisał:

A jaką planetę polecaciei po Onedaonie( i jego księżycu ;)) i Dantooine?


Nar Shadda. <SPOILER>Jak dobrze pogadasz to tam właśnie możesz Attona i Mirę wyszkolić na Jedi </SPOILER>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 10:37, Fumiko napisał:

> A jaką planetę polecaciei po Onedaonie( i jego księżycu ;)) i Dantooine?

Nar Shadda. <SPOILER>Jak dobrze pogadasz to tam właśnie możesz Attona i Mirę wyszkolić
na Jedi </SPOILER>

Miry nie mam. Gdzie ją możnma spotkać? A influence is good. Już na wszystkich odzałuję, najwięcej to na "artuditu" i Kreię, ale dalej o Revanie czy go znała, to nie chce powiedzieć.

A wcześniej wyczytałem od Was, że Mandalore to Canderous- jak do tego dojść? I GDZIE po ONDAONIE poleciec? Byłem już na Dantooine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 10:08, Skwarek pl napisał:

Pare miechów temu podkusiło mnie aby sobie kupić panoramiczny monitor. Towarzyszyło temu
niestety niemiłe odkrycie.... Kotory nie mają dostosowanego obrazu do tych monitorów....nie
musze chyba pisać, że obraz wygląda brzydko... słyszeliście może o jakimś fixie do panoramy ?

Też potrzebowałem udogodnienia w postaci widescreena w KotORze 2, dlatego postanowiłem trochę poszukać w sieci i znalazłem coś takiego http://www.widescreengamingforum.com/wiki/index.php/UniWS

Bardzo przydatna rzecz ;)


@Aragloin: grasz po Jasnej Stronie i używasz mocy Ciemnej Strony? Dość szybko będzie ci się zużywał poziom mocy, jeśli nie masz wysokiej charyzmy. Nie lepiej rozwijać tylko ''dobre'' moce, a atak przenieść na miecz świetlny? No chyba, że masz zamiar grać czymś w rodzaju pure castera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 10:42, Aragloin napisał:

> Nar Shadda. <SPOILER>Jak dobrze pogadasz to tam właśnie możesz Attona i Mirę
wyszkolić
> na Jedi </SPOILER>
>
Miry nie mam. Gdzie ją możnma spotkać?


Na Nar Shaddaa.

Dnia 30.07.2008 o 10:42, Aragloin napisał:

A influence is good. Już na wszystkich odzałuję,
najwięcej to na "artuditu" i Kreię, ale dalej o Revanie czy go znała, to nie chce powiedzieć.


Czyli za mało influence jeszcze.

Dnia 30.07.2008 o 10:42, Aragloin napisał:

A wcześniej wyczytałem od Was, że Mandalore to Canderous- jak do tego dojść?


Jego rozmowa z Kreją w filmiku na Onderon (podczas drugiej fabularnie wizyty na planecie o ile dobrze pamiętam).

Dnia 30.07.2008 o 10:42, Aragloin napisał:

I GDZIE po ONDAONIE poleciec? Byłem już na Dantooine.


A ile razy jeszcze się spytasz o coś, na co Ci już odpowiedziałam? Dochodzę do wniosku, że mogę się nie wysilać bo i tak olejesz, dobrze zrozumiałam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2008 o 10:51, Fumiko napisał:

A ile razy jeszcze się spytasz o coś, na co Ci już odpowiedziałam? Dochodzę do wniosku,
że mogę się nie wysilać bo i tak olejesz, dobrze zrozumiałam?

Sorki, moja wina, spojrzałem od razu na spoiler.. ;)

@Zelgadis--> Z mocy ciemnej strony to mam tylko Shock- a throw lightsaberem przeca złe nie jest- sam Yoda tak robił(vide Revenge of the Sith).
A co to ten pure caster?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 10:54, Aragloin napisał:

Z mocy ciemnej strony to mam tylko Shock- a throw lightsaberem przeca
złe nie jest- sam Yoda tak robił(vide Revenge of the Sith).

Throw lightsaber jest przydatne, kiedy ma się duże obrażenia zadawane przez miecz. Ale i tak Knight/Master Speed spisuje się lepiej.

Dnia 30.07.2008 o 10:54, Aragloin napisał:

A co to ten pure caster?

Jak sama nazwa mówi, skupia się przede wszystkim na mocach, zarówno do ataku jak i obrony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja pure casterem nie jestem. Raczej jak już to "wszystkiego po trochu", strażnik Jedi ma takie przepływy podczas awansu. Oj, coś zagmatwałem.
A throw lightsaber zadaje ok.(znaczy lightsaber) do 26 pkt obrażeń.
A i takie głupie chyba pytanie- czy podwójnym da się rzucać?

Bo moja postać nie może, ale Vistas( czy jak jej tam) może go używać, a nie ma takiej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 10:32, Fumiko napisał:

Praktycznie nic, dla wszystkich kolorów poza czerwonym jest ta sama linia dialogowa.


A to nie jest tak, że jak się później swój miecz odzyskuje, ma on właśnie ten kolor? Mała rzecz, ale cieszy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 11:40, pkapis napisał:

> Praktycznie nic, dla wszystkich kolorów poza czerwonym jest ta sama linia dialogowa.


A to nie jest tak, że jak się później swój miecz odzyskuje, ma on właśnie ten kolor?
Mała rzecz, ale cieszy :-)

Atris pokazuje nam ten miecz, a raczej jego kolor. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 11:40, pkapis napisał:

A to nie jest tak, że jak się później swój miecz odzyskuje, ma on właśnie ten kolor?
Mała rzecz, ale cieszy :-)


Swojego miecza nie odzyskujesz, ma go Atris i zołza nie oddaje. A nowy jak tworzysz, to ma kolor taki, jakie kryształy aktualnie masz w ekwipunku (możesz sobie wybrać mając np. zielony i niebieski).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co?

Po angielsku przeszedłem grę kilka dobrych razy,po tym jak ukonczylem ze spolszczeniem ,które było wtedy niedokładne.Chciałem też sprawdzić mój język.Wole w wersji oryginalnej ,bo mam wszystkie dialogi i mogę modowac w 100 % . Mój poziom angielskiego nie jest zaawansowany ,raczej podstawowy. Jednak dziwie się, że niektórzy ludzie,starsi ode mnie o kilka lat , od razu sciagają spolszczenie do K2. Nie, wcale sie tu nie chwalę! Ale dialogi w K2 są bardzo proste i zbytnio nauki nie wymagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować