Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 22.12.2010 o 21:47, Olamagato napisał:

Piszesz o antywirusach i jakichś badziewnych skanerach, które tak się mają w ochronie
jak tarcza do strzelby.


Akurat Comodo ma to do siebie, że jest cholernie skuteczne i nie przepuszcza niczego, ale z drugiej strony jest tak samo upierdliwe jak UAC ;).

Dnia 22.12.2010 o 21:47, Olamagato napisał:

UAC jest rozwiązaniem skopiowanym niemal żywcem z Linuxa, w którym jest to naturalna
część zabezpieczenia konta. Tyle, że Microsoft zrobił głupio i skopiował to żywcem zamiast
uwzględnić, że z takich powodów jak fatalna obsługa wygody użytkownika tylko 0,5% ludzi
jest w stanie z Linuxem wytrzymać.


I tak nie jestem przekonany. Zero wygody i problemy z plikami to nie to, czego bym chciał. A jeśli chodzi o rozwiązywanie takich problemów, to gdy się o solucji dowiaduję, to już zazwyczaj jest za późno. I rozumiem, że masz tylko UAC, zero antywirów/firewalli? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2010 o 22:01, Demagol napisał:

A jeśli chodzi o rozwiązywanie takich problemów, to gdy się o solucji dowiaduję, to już
zazwyczaj jest za późno. I rozumiem, że masz tylko UAC, zero antywirów/firewalli? :D

Jestem wśród niewielu ludzi, którzy nigdy na swoich komputerach nie mieli wirusa, ani robaka. Jak myślisz - przez przypadek? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2010 o 23:07, Olamagato napisał:

Jestem wśród niewielu ludzi, którzy nigdy na swoich komputerach nie mieli wirusa, ani
robaka. Jak myślisz - przez przypadek? :)


Rozumiem, że Vistę masz od gdzieś tak 1998, tak? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2010 o 09:02, Demagol napisał:

Rozumiem, że Vistę masz od gdzieś tak 1998, tak? :D

Wymiana tych uprzejmości w tym wątku jest bez sensu. Aczkolwiek komputerów używam od 24 lat, znam wszystkie wersje dosów, windows i wiele innych systemów. UAC nie jest problemem dla bezpieczeństwa - są nim sami ludzie, którzy robią najgłupsze rzeczy żeby to bezpieczeństwo zniwelować do zera. Często namawiani do różnych rzeczy przez najróżniejszych ignorantów.
UAC miał być sposobem na to aby przymknąć trochę najsłabszy punkt. Nie udało się bo wykonanie żywcem zerżnięto z linuxa i jego absurdalnych pod względem ergonomii rozwiązań.
Można oczywiście nie zabezpieczać się nim (ja np. nic takiego nie potrzebuję), ale trzeba mieć świadomość co jest kodem, co danymi i spore pojęcie jak to wszystko działa. Zwykli użytkownicy jednak takiej wiedzy nie mają stąd problem jaki mają sami ze sobą. Nikomu nic nie przyjdzie z najlepszego firewala i najlepszego antywira jeżeli użytkownik sam ściągnie jakiś kod i uruchomi go. UAC miał za zadanie stworzenia bezpiecznego konta w koncie. Tak aby nikt nie musiał wierzyć komuś innemu na słowo. Bo jak wiadomo najgorsze wirusy otrzymuje się na
"pewniakach" od najlepszych kolegów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2010 o 19:55, Torquemada_Varenkorn napisał:

Dokładnie dyskutujecie nie temat:) Ja ponowię pytanie jak ustawić w jedynce 1680*1050?
Czy to jest mozliwe?

Nigdy nie widziałem KotORa pracującego w trybie szerokokątnym z zachowaniem proporcji. Wszyscy tylko mówią, że widzieli. Gra pozwala odpalić się w rozdzielczości 1600x1200 i to chyba jest szczyt jej możliwości bez ręcznego hakowania directXa. Jeżeli uda mi się zrobić KotORa na fullHD, to na pewno w tym temacie to się znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się unwisem.
Odpalisz kotora we wszystkich rozdziałkach [ja gram np w 1440/900 w oba KOTORy], jedynie huda nie zmienisz i będzie rozciągnięty, ale można przywyknąć.
Obraz nie jest obcięty ani zniekształcony, dialogi działają poprawnie [aczkolwiek w rozdziałkach 1280/720 i 1360x768 niektóre configi nie wyświetlały ludziom odpowiedzi w dialogach, ale to chyba kwestia kart od ATI bo zawsze dotyczyło to użytkowników radka, u mnie osobiście wszystkie panoramy jakie mój monitor obsługuje działają]

http://www.widescreengamingforum.com/wiki/UniWS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2010 o 14:13, Pietro87 napisał:

Da się unwisem.

Odwołuję swojego poprzedniego posta. Właśnie spatchowałem KotORa na 1920x1080.

Dnia 24.12.2010 o 14:13, Pietro87 napisał:

Odpalisz kotora we wszystkich rozdziałkach [ja gram np w 1440/900 w oba KOTORy], jedynie
huda nie zmienisz i będzie rozciągnięty, ale można przywyknąć.

Oczywiście, że zmienisz. Wybierz linka z rozdzielczością i wrzuć do Override:
http://www.widescreengamingforum.com/wiki/index.php/WSGF_Hacks_for_SW:KOTOR

Dnia 24.12.2010 o 14:13, Pietro87 napisał:

ale to chyba kwestia kart od ATI bo zawsze dotyczyło to użytkowników radka

Spatchowałem na Radku (który pod względem obsługi monitorów daleko przewyższa to co wykombinowała nVidia). Na przykład Radkowe CCC może wymusić częstotliwość pionową na monitorach bez DDC, co nigdy nie udało mi się na panelu nVidii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właśnie mi za cholerę nigdy hud nie działał, wrzucałem zgodnie z instrukcją, wszystko niby ok a hud zawsze ten sam, ale przywykłem do niego że jest lekko rozciągnięty [znaczy hud sam w sobie tj menusy sa w proporcjach ok, za to już gui na ekranie zawsze zostaje w starych proporcjach, poprawnie rozłozone po rogach ale rozciągnięte, lekko spłaszczone, nie mniej nic z czym nie da sie żyć - mówię o kotorze 2, w k1 wszystko działa 100% ok]

Btw w panelu nviddi chyba w dostosowaniu rozdzielczości w zaawansowanych opcjach da się wymusić częstotliwość pionową [nie jestem pewien na 100%, ale wydaje mi się że jednak się da]

P.S.
Nie dyskryminuję radków broń boże =)
Jestem fanboyem technologii ogólnej, wojna producentów mnie dupczy, kupię radka jeśli mi podpasi, kupię proka amd na równi z intelem i nvidią. To tak gwoli wyjaśnienia żeby mnie zaraz nie okrzykneli fanboyem nvidii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2010 o 16:04, Pietro87 napisał:

A właśnie mi za cholerę nigdy hud nie działał

Na rozdzielczośći 1440x900 są wybitne problemy z hudem. Poczytaj angielską instrukcję i sprawdź czy o czymś nie zapomniałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2010 o 20:43, Torquemada_Varenkorn napisał:

Rozdzielczość jest. Dziękuję za link. Da się zrobić żeby na ekranie gry ikony postaci
i ekwipunku były odpowiednio w lewym dolnym i prawym dolnym rogu? Na chwilę obecną wyglada
tak jakby zostały w miejscu z innej rozdzielczości.

A zastosowałeś się ściśle do instrukcji? Najpierw ustawiasz 1024x768 po to aby uniws mógł zlokalizować w kodzie gry odpowiednie sekwencje danych. Jeżeli ustawisz wstępnie inną, to dostaniesz kaszę, zwiechy, crashe lub nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2010 o 01:55, Olamagato napisał:

> Rozdzielczość jest. Dziękuję za link. Da się zrobić żeby na ekranie gry ikony postaci

> i ekwipunku były odpowiednio w lewym dolnym i prawym dolnym rogu? Na chwilę obecną
wyglada
> tak jakby zostały w miejscu z innej rozdzielczości.
A zastosowałeś się ściśle do instrukcji? Najpierw ustawiasz 1024x768 po to aby uniws
mógł zlokalizować w kodzie gry odpowiednie sekwencje danych. Jeżeli ustawisz wstępnie
inną, to dostaniesz kaszę, zwiechy, crashe lub nic.


Czyli patch''ując najpierw inną rozdzielczość, potem używając undo patch i robiąc to własciwie muszę przeinstalować grę i zacząć patchowanie ponownie (1024x768) żeby nie mieć błędów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2010 o 10:58, Torquemada_Varenkorn napisał:

Czyli patch''ując najpierw inną rozdzielczość, potem używając undo patch i robiąc to
własciwie muszę przeinstalować grę i zacząć patchowanie ponownie (1024x768) żeby nie
mieć błędów?

Z tego co mi się wydaje wystarczy przywrócić pierwotny plik wykonywalny czyli swkotor.exe lub swkotor2.exe, potem ustawić rozdzielczość 1024x768 do patchowania, a na końcu zmienić paczkę dla hud''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam pewien problem z pierwszą częścią KotOR''a. Otóż włączam grę i nie ważne, czy chcę wczytać zapisany stan gry, czy zacząć grę od nowa, w trakcie wczytywania dźwięk się psuje, przerywa, pasek ładowania staje w miejscy i wyskakuje komunikat o błędzie. Mój system to Vista Home Premium SP 2 32-bitowy

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 21:40, Gierzynn napisał:

Mam pewien problem z pierwszą częścią KotOR''a. Otóż włączam grę i nie ważne, czy chcę
wczytać zapisany stan gry, czy zacząć grę od nowa, w trakcie wczytywania dźwięk się psuje,
przerywa, pasek ładowania staje w miejscy i wyskakuje komunikat o błędzie. Mój system
to Vista Home Premium SP 2 32-bitowy

Po pierwsze tryb zgodności z Windows XP (lub nawet Windows 98 SE). Po drugie zjechać w dół z akceleracją sprzętową w DirectX setup (w dxdiag również to jest). W skrajnym wypadku nawet do braku akceleracji.
Trzeci sposób, to jeżeli ma się starszy rodzaj karty typu Radek X1xxx lub GF do 8800, to można załadować starsze stabilne sterowniki, które są podane w pierwszym poście. Gry nie należy instalować w żadnym wypadku do proponowanego przez system katalogu (C:\Program files) ponieważ dzieją się tam nienormalne rzeczy z punktu widzenia starszych gier. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 22:07, Olamagato napisał:

Gry nie należy instalować w żadnym wypadku do proponowanego przez system katalogu

>(C:\Program files) ponieważ dzieją się tam nienormalne rzeczy z punktu widzenia starszych gier. ;)

OK. Nie zainstalowałem gry w Program files i dzięki temu zapisany stan gry mi się wczytuje bez problemu. Ale jak to mówią "co się polepszy, to się popie***y". Gra się wczytuję, ale sama się teraz wyłącza. Przeprowadziłem mały "eksperyment". Kiedy gram na maksymalnych ustawieniach graficznych i rozdzielczości 1280x940(chyba takie są te parametry), gra wyłącza się po góra 3 minutach. Kiedy gram na najniższych i rozdzielczości 800x600, gra gra wyłącza się po ok. 10 minutach. Mam nadzieje, że da się to jakoś naprawić.

Moja karta graficzna to GF 8800 GT 512 mb. Procek mam 4-rdzeniowy intel core 2 quad.

Czekam na odp. i proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 23:38, Gierzynn napisał:

Kiedy gram na maksymalnych ustawieniach graficznych i rozdzielczości 1280x940(chyba takie są te parametry)

1280x960 dla 4:3 i 1280x1024 dla 5:4.

Dnia 24.01.2011 o 23:38, Gierzynn napisał:

gra wyłącza się po góra 3 minutach. Kiedy gram na najniższych i rozdzielczości 800x600, gra
gra wyłącza się po ok. 10 minutach. Mam nadzieje, że da się to jakoś naprawić.

Przeczytaj posta na górze i ściągnij sterownik w wersji nie wyższej niż 178.xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować