Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

mam problem z obiema czesciami kotora. gra sie nie uruchamia pojawia sie okienko o bledzie, i czy wyslac reporta czy nie. mam gefore 9500 gt dzisiaj pobralem sterowniki bo myslalem ze pomoze, viste, 4gb ram, nie wiem co jeszcze podac. jak to jest mozliwe ze nawet ta gra nie dziala >.>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.wrzuc.to/NimaPYB3.wt

Nowa odsłona mod packa.
Ale po kolei.
Jest to paczka mojego autorstwa, zawiera kompilacje wielu różnych modów, służy głównie jako pack poprawiający wizualną stronę KOTORa 2.

Paczka zawiera - oba oficjalne patche, program unwis niezbędny do dostosowania rozdzielczości kotora na nowych monitorach 16:9 i 16:10, TSLRC 1.7 + Fix do niego, oraz kolejne dodatki, w tym HD pack, zbiór tekstur i modeli, poprawiających grafikę i shadery w grze.

Instrukcja instalacji znajduje się w paczce.
Wszystko najlepiej wrzucać na świeżą czysta instalke KOTORa2, czyli instalujemy grę, dwa oficjalne patche a potem wedle instrukcji TSLRC 1.7 i kolejne dodatki.

Mody użyte w packu nie są mojego autorstwa, ja je jedynie zebrałem do kupy, nieco podrasowałem tu i tam [korygowałem głównie tekstury i shadery które tego wymagały], creditsy dla masy oryginalnych autorów poszczególnych modów są w pliku readme.


ZGŁASZANIE BŁĘDÓW !
Testowałem packa, nie zaobserwowałem sam żadnych błędów, nie mniej jesli jakowes sie pojawią to :

Do mnie proszę zgłaszać tylko błędy graficzne, tj źle wyświetlana teakstura, uszkodzony shader, przezroczysty model postaci/obiektu itp.
To jestem w stanie poprawiać od reki [mile widziany screen danego problemu, co bym mógł ekspresowo zlokalizować konkretną teksture/model]

Nie jestem natomiast w stanie korygować błędów TSLRC 1.7, aczkolwiek tą wersję restored contenta uważam za najmniej zbugowaną, grę kończyłem jako light i dark jedi, problemów nie uświadczyłem.

Mod powinien być kompatybilny z nieoficjalnym spolszczeniem, bo i am TSLRC z nim współgra, a moje dodatki HD to tylko podmiany modeli/grafik, nie ingerujące kompletnie w mechanikę czy dialogi.

UWAGA !
Odradzam próby stosowania moda USM [Ultimate Saber Mod] z tym packiem, jak i ogólnie z TSLRC [niby są kompatybilne, ale z doświadczenia wiem, że te mody potrafią się razem mocno jednak gryźć]

Pozdrawiam fanów kultowych KOTORów =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to jedyny kompatybilny i nie inwazyjny mod który zmienia badziewny wygląd sithów w Trayus Core Academy na Malachor V na bardziej dopracowany [na modele sith masterów z Onderonu i Sith Assasinów, a sith Maruderzy mają nowy model oparty o domyślne szaty Dartha Bandona z KOTORa 1].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mam =)
Aczkolwiek nie gwarantuję w 100% że zadziała [znaczy powiem tak - wszystkim używającym do tej pory śmigało więc mam nadzieję, że nie będziesz jedynym wyjątkiem =)]

http://www.wrzuc.to/utzfO2.wt

Dodatkowo instrukcja w archiwum.
Ale tak na szybko - wystarczy wrzucić plik do głównego katalogu gry i nadpisać starą bibliotekę [najlepiej skopiować wcześniej stary plik mss32.dll tak na wszelki wypadek]

No i pamiętaj o sterownikach do grafiki, w przyklejonym poście Olmagato masz podane jakie są ostatnie działające z kotorem, lub zamiast downgradeu sterów zmniejszy przyspieszenie sprzętowe : właściwości->ustawienia->zaawansowane->rozwiązywanie problemów i zmniejszyć suwak przyspieszenia sprzętowego o jeden skok w tył [tylko po sesji kotora nie zapomnij przestawić na max =)]

Ewentualnie jak tu by coś nie trybiło można też sprawdzić ustawienia przyspieszenia w dxdiag i tam wyłączać.
Kilka prób i błędów i trafisz odpowiednie na swój sprzęt ustawienie [te kombinacje z przyspieszeniem to tylko w wypadku jak gra już odpali ale zacznie co 5-20 min skakać do windy]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh edycja wygasła, ale przypomniał mi się ważny fix na ewentualne wyskoki do windy na nowych sterownikach.
W pliku swkotor.ini w sekcji [Graphics Options] można spróbować dodać linijkę Disable Vertex Buffer Objects=1.
Z racji tego, że kotor to gra bardziej pod rendering opengl niż direct3d a Vertex Buffering to metoda magazynowania danych do pamięci video własnie OpenGl, wyłączenie jej może zaowocować kompatybilnością z nowymi sterami [które już nie supportują pewnych elementów starszych wersji opengl''a]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem minowicie pierwsza część Kotora uruchamia mi się na Windows 7, jednak na
laptpie mam cały czas zawężony obraz podobnie z innymi starszymi grami, gdzie nie ma za dużej możliwości
zmiany rozdzielczości. Czy mogę jakoś temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 08:10, Dark_elves napisał:

Czy mogę jakoś temu zaradzić?

Istnieje mod pozwalający grać na szerokim ekranie (uniws) wraz z modyfikacją gry poszerzającą HUD do parametrów szerokiego ekranu w różnych rozdzielczościach
http://www.widescreengamingforum.com/wiki/WSGF_Hacks_for_SW:KOTOR

Żeby to zrobić musisz się zastosować ściśle do napisanych tam instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ostatnio przeglądając modyfikacje do TSL natknąłem się na mod zmieniający większość textur w grze.
Wszystko robię zgodnie z instrukcją (przynajmniej tak mi się zdaje). Zmieniam format plików, ale mimo tego cały czas mam błędnie wyświetlane textury. Czy ktoś miał już doczynienia z tym modem?

Adres do strony opisywanego moda:
http://grou.ps/xedixarwarz/home

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, otóż włączam grę, pojawia się menu i tyle. Nie mogę nic w nim zrobić, kursor lata ale żadna z opcji w menu nie jest doświetlana. Są nieaktywne. Mogę co najwyżej sobie wyłączyć grę przez menadżera, i tyle. Spotkał się ktoś z tym i wie jak to naprawić? Zaraz po instalacji gra chodziła, pograłem sobie chwilę, ale jak wyłączyłem komputer i chce trochę później pograć to nici z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 22:38, Infes napisał:

Mówimy tutaj o której części? Jaki system posiadasz? I co ważniejsze pytanie, instalowałeś
patch/patche?



Mowa o 1. Ale już w porządku, jakoś nagle zaczęło działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno KotOR na wyprzedaży Steama. Niedawno doszedł do mnie też panoramiczny monitor. System to Windows 7 64bit, karta to ATI Radeon 6570.

Odpalam grę, pokazuje się logo LucasArts, potem Bioware i... gra zwija się do paska. Nie da się wrócić. W Menadżerze Zadań nie ma informacji o żadnych błędach.
Próbowałem zmniejszyć Przyśpieszenie Sprzętowe... ale nie jest aktywne o.O
Uruchom->dxdiag->Ekran i nie da się w nic kliknąć czy powyłączać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem sobie Kotora 2 i mam wielki dylemat... :D Grać guardianem czy sentinelem? Guardian trochę przy levelowaniu słabo ze skillami wychodzi, ale z kolei nieźle walczy. Czym przyjemniej mi się będzie grało? Walka 2 broniami naraz dalej się opłaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Graj czym ci wygodnie, póki nie grasz na jakimś hardcore modzie podnoszącym trudność gry każda kombinacja klas sobie poradzi [na kilku hardcore modach, min tym od Olmagato trzeba trochę inaczej już kombinować, bo błędy w rozdawanych skillach czy umiejkach mogą się mścić].

Osobiście bardzo dobrze mi się gra [zarówno z jak i bez modow do podnoszenia trudności] kombinacją sentinel + watchman/assasin [zależnie jaka strona mocy], sporadycznie consular + watchamn/assasin.
Postać robiona na zręczność, posiadająca wysokie krytyki, ciosy z zaskoczenia [które wchodzą bez konieczności rzucania stealtha, nawet z frontu na zastunowanych stasis fieldem wrogów], bardzo dobry balans jak chodzi o progres skilli/atutów i mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować