Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 24.09.2010 o 22:40, Desann235 napisał:

Jakieś pomysły co jest tego przyczyną?

Zmiany technologii i sposobu działania nowszych sterowników (od ok. połowy 2007 r.).
Przed grą zmniejsz przyspieszenie sprzętowe sterowników. Można to zrobić również z poziomu diagnostyki DirectX.
Dzięki temu nie potrzeba w ogóle instalować starych sterowników. W skrajnym wypadku należy przyspieszenie sprzętowe całkowicie wyłączyć. Ze wszystkich których znam i grali działa to na 100%.

Oczywiście musisz również wyeliminować tak oczywiste rzeczy jak ewentualne wirusy na kompie.

Po grze przywróć maksymalne przyspieszenie (dla innych gier).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Otóż na Korriban pewien rodian oferuje nam dostarczenie dziwnego pudełka do hutta na Tatooine. Kiedy jest na naszym statku możemy do niego wejść.

Spoiler

Natomiast po tym jak się wydostaniemy to czy jest możliwość aby uwolnić ukrytego w nim gościa? Bo myślałem że można by np. przetrzymać to pudełko do spotkania z rakatanami i poprosić ich o uwolnienie go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś poradzić jak zdobyć influence w dwójce by mieć każda dostepną postać zamienioną w Jedi ?

I może ktoś poradzić jak przechodzić jedynkę by nie ominąc questów (pare razy przy drugim podejsciu questy dziwnie sie pojawiały, że nawet z Darth Bandonem walczyłem w tym samym miejscu co z tamtym łowcą nagród, bo wrócił zrobić questa pobocznego do tej jaskini z mapą na Tatoine)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2010 o 19:35, DeathCloud napisał:

Może ktoś poradzić jak zdobyć influence w dwójce by mieć każda dostepną postać zamienioną
w Jedi ?


http://www.starwarsknights.com/influence.php
Wymagania to oczywiście znajomość angielskiego.

Dnia 21.10.2010 o 19:35, DeathCloud napisał:

I może ktoś poradzić jak przechodzić jedynkę by nie ominąc questów (pare razy przy drugim
podejsciu questy dziwnie sie pojawiały, że nawet z Darth Bandonem walczyłem w tym samym
miejscu co z tamtym łowcą nagród, bo wrócił zrobić questa pobocznego do tej jaskini z
mapą na Tatoine)


Zarówno Nord jak i Bandon pojawiają się w zależności od tego, jak przechodzisz planety i odkrywasz Gwiezdne mapy (Nord pojawia się po dwóch, Bandon bodajże po pięciu, licząc z Dantooine).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> http://www.starwarsknights.com/influence.php

To wystarczy? Da sie zagadac HK 47 odpowiednio by miec najwiecej influence gdy chce sie grac Jedi a nie Sith?

>Wymagania to oczywiście znajomość angielskiego.
Jakby sama gra tego mie wymagala : P


>Zarówno Nord jak i Bandon pojawiają się w zależności od tego, jak przechodzisz planety i odkrywasz Gwiezdne mapy (Nord pojawia się po dwóch, Bandon bodajże po pięciu, licząc z Dantooine).
Tyle ze ja mialem jakis bug gdzie Baton pojawil sie w tym samym miejscu co Nord (jaskinia Tantoine) gdy wrocilem tam z questem zwiazanym z rodzicami Bastylii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 03:02, DeathCloud napisał:

To wystarczy? Da sie zagadac HK 47 odpowiednio by miec najwiecej influence gdy chce sie
grac Jedi a nie Sith?


Z tego co wiem, to HK-47 jako Dark Side character nie będzie się z Tobą zgadzał, jeśli grasz Jedi i po Jasnej Stronie Mocy (a wybieranie "złych" odpowiedzi daje punkty Ciemnej Strony). Dokładnie już nie pamiętam, ale zdobyłem najwięcej informacji od Kałasza i wywarłem największy wpływ będąc Sithem.

Dnia 23.10.2010 o 03:02, DeathCloud napisał:

Jakby sama gra tego mie wymagala : P


Zawsze można ściągnąć spolszczenie :P.

Dnia 23.10.2010 o 03:02, DeathCloud napisał:

Tyle ze ja mialem jakis bug gdzie Baton pojawil sie w tym samym miejscu co Nord (jaskinia
Tantoine) gdy wrocilem tam z questem zwiazanym z rodzicami Bastylii.


Możliwe. A może po prostu miał się tam pojawić, nie wiem dokładnie, jak grałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 03:02, DeathCloud napisał:

Tyle ze ja mialem jakis bug gdzie Baton pojawil sie w tym samym miejscu co Nord (jaskinia
Tantoine) gdy wrocilem tam z questem zwiazanym z rodzicami Bastylii.

To nie jest żaden bug. Po znalezieniu drugiej Mapy Gwiezdnej czeka na Ciebie Calo Nord z ekipą w jednej z lokacji z którąkolwiek Gwiezdną Mapą, a po znalezieniu trzeciej mapy również czeka na Ciebie Darth Bandon w jednej z lokacji z którąkolwiek Gwiezdną Mapą. Obaj pojawiają się zawsze przy wyjściu z lokacji od strony mapy. O ile jednak Calo pojawi się zawsze przy świeżo odwiedzonej Gwiezdnej Mapie (bo innej nie ma poza Dantooine), o tyle Bandon może pojawić się w dowolnej lokacji z którąkolwiek odwiedzoną Gwiezdną Mapą. Czyli dokładnie drugą.
Mimo, że nie można uniknąć spotkania z nimi, to w obu wypadkach można użyć ukrycia na każdym członku drużyny i wyjść z obszaru wracając na statek. Jeżeli Bandon lub Calo jeden raz pojawią się w lokacji to czekają tam do końca gry (i to jest bugiem). Nie jest więc wykluczone, że można sprawić, że na tej samej planecie czekać będą i Calo i Bandon. Ale możliwe też, że Bandon może pojawić się dopiero po śmierci Calo (musiałbym to sprawdzić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 12:02, Demagol napisał:

Z tego co wiem, to HK-47 jako Dark Side character nie będzie się z Tobą zgadzał, jeśli
grasz Jedi i po Jasnej Stronie Mocy (a wybieranie "złych" odpowiedzi daje punkty Ciemnej
Strony). Dokładnie już nie pamiętam, ale zdobyłem najwięcej informacji od Kałasza i wywarłem
największy wpływ będąc Sithem.

Szkoda . A jak to z BaoDurem cos czytałem że można zrobic z niego force sensitive na 2 sposoby, ze grajac Sithem to mozna z najmniejsza influence

Dnia 23.10.2010 o 12:02, Demagol napisał:

Zawsze można ściągnąć spolszczenie :P.

Z chęcią bym ściągnął odpolszczenie do KOTOR I

Dnia 23.10.2010 o 12:02, Demagol napisał:

Możliwe. A może po prostu miał się tam pojawić, nie wiem dokładnie, jak grałeś.

To bug, ale juz wiem jak go uniknąć.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kwestia tych influence, w tamtym lin ku pisze ze można mieć bonusy od NPC z najniższa Influence . Jak to dokladnie z tym jest, czy to te same czy inne bonusy? Czy grajac LS albo DS można sobie darować zupełnie próby przypodobania sie NPC po drugiej stronie Mocy?

I jak to jest jak sie gra z TSL Restored Content Mod? Bo chyba sa nowe możliwosci zdobycia i efekty wplywów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2010 o 21:25, DeathCloud napisał:

I jak to jest jak sie gra z TSL Restored Content Mod? Bo chyba sa nowe możliwosci zdobycia
i efekty wplywów?


Gra się na pewno znakomicie, bo kilka przywróconych scen wgniata w ziemię, a jeśli chodzi o influence, to nie mam pojęcia, ale chyba coś jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przechodzę po raz...cho cho SW:KOTOR I ale o tym chciałem pogadać ;) Gram aktualnie na lapku i max rozdziałka jest 1024*768 a obraz niestety nie chce się rozciągnąc by było na cały ekranik. Jakieś pomysły? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś był programik, który zwiększa rozdzielczość, ale jak go użyłem, to gra się wykrzaczała. Nie pamiętam już jego nazwy, ale ktoś podawał linka w tym temacie, o ile się orientuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z TSL Restored Content Mod, w Nar Shadaar po pewnym czasie znowu pojawia sie scenka z Red Ecplipse (mimo iż wczesniej juz sie ich pozbylem z Ebon Hawka), po niej kilka jaszczorow przy lądowisku mnie atakuje i wchodze do EH (pełną drużyną) i dalej nic, statek jest pusty, bez członków RE do wyrżniecia, ale Hawk nadal jest mapa z tamtej potyczki , czyli w zasadzie stracilem dostep do EH i nie moge dalej grac (chyba ze to później samo sie naprawi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bug na bugu, z bugiem na bugu. Albo to wina systemu.
Mam Windows 7 i coś strasznie często mi grę wywala. Nie będę ukrywał, że to dość uciążliwe. Mój komputer : Intel Core 2 Duo E4700 2.60 gHz, 2 gb ram, Nvidia GeForce 9800 gt no i system Windows 7 home edition.

I jeszcze filmiki. Wyświetla je w lewym górnym rogu i wydaje mi się, że są trochę ucięte tzn. kawałek wyjeżdża poza ekran. Da się coś zrobić żeby filmiki były normalnie na cał ekran albo chociaż po środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2010 o 18:10, KamyK_84 napisał:

bug na bugu, z bugiem na bugu. Albo to wina systemu.

Jeżeli jedynka, to wina systemu, jeżeli dwójka, to jeżeli masz spatchowane do wersji widniejącej na pierwszym poście, to też wina systemu. Gra nie była napisana ani na Vistę/Win7, ani na szerokie ekrany LCD. Nie ma dobrego i stabilnego rozwiązania na poszerzenie widoku gry na proporcje 16:9 lub 16:10. W najlepszym razie obraz będzie w trybie pillar-box czyli z bocznymi pasami czerni i prawidłowymi proporcjami.

Dnia 15.11.2010 o 18:10, KamyK_84 napisał:

Mam Windows 7 i coś strasznie często mi grę wywala. Nie będę ukrywał, że to dość uciążliwe.

Ustawić tryb zgodności z Windows XP oraz w ustawieniach DirectX obniżyć poziom przyspieszenia sprzętowego. Być może nawet do minimum. Po grze można ten poziom przywrócić do maksymalnego.

Dnia 15.11.2010 o 18:10, KamyK_84 napisał:

I jeszcze filmiki. Wyświetla je w lewym górnym rogu i wydaje mi się, że są trochę ucięte
tzn. kawałek wyjeżdża poza ekran. Da się coś zrobić żeby filmiki były normalnie na cał
ekran albo chociaż po środku.

Przestawić w panelu sterowania nVidii tryb wyświetlania nie pasujących rozdzielczości. Jeżeli jest jakakolwiek konfiguracja portu DVI/HDMI, to należy również sprawdzić czy pole wyświetlania obejmuje zawsze 100% powierzchni ekranu. Złe ustawienie może powodować, że najpierw karta graficzna skaluje niepasującą rozdzielczość, a potem monitor jeszcze raz skaluje obraz aby go poprawnie wyświetlić (i łączny efekt jest do kitu).
Generalnie wszelkie ustawienia "auto" nie działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Unwisem można bez problemu widescreena zrobić.
Grałem tak kilka ładnych razy, w proporcjach 16:9, zero problemów z wyświetlaniem obrazu, w 16:10 grałem tylko dwa razy na starym monitorze, ale tez żadnych kłopotów nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany na pewno kilkanaście razy ale jakie rozszerzenia są najciekawsze dla kotora 1 i 2?
Chodzi mi głównie o ulepszenie poziomu trudności,odblokowanie nowego kontentu ect. Z góry dziękuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować