Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Niemcy - kraj dla wszystkich

212 postów w tym temacie

Dnia 01.02.2006 o 08:55, Abi Dalzim napisał:

Jedno trzeba Niemcom przyznać - Rammstein jest super :)

i gra Knight & Merchants :) o Settelrach czy Gothicu (ale to Austriacy chyba) nie wspominając

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 18:53, Budyn napisał:

Był już temacik o Polsce, to napiszę temat o Niemczech- kraju ooogromnych możliwości. Niewywyższam
kraju, o nie, tylko przedstawiam wady i zalety w miarę obiektywnie, zacznijmy od komunikacji.

1. Bilety autobusowe są w miarę drogie (od 1 euro do 2 euro), ale zato dostajemy:
- czysty autobus

Wbrew pzorom jeżeli jechałeś kiedyś komunikacją miejską np Berlina - nie jest czysto wcale (nie czyściej niż np u mnie na liniowych trasach w autobusach)

Dnia 31.01.2006 o 18:53, Budyn napisał:

- fachową informację kierowcy o dogodnych przesiadkach

w Polsce też sie tego dowiesz - sądzę że mało ludzi z tego korzysta poprostu wiemy gdzie chcemy jechać:)

Dnia 31.01.2006 o 18:53, Budyn napisał:

- gdy ucieka nam jakiś autobus możemy poprosić kierowcę autobusu w, którym jedziemy żeby powiadomił
drugi autobus, że chcemy wsiąść.

he he z drugiej strony autobusy jednak się spóźniają:)

Dnia 31.01.2006 o 18:53, Budyn napisał:

- telewizja non-stop

to dobrze?

Dnia 31.01.2006 o 18:53, Budyn napisał:

- zawsze jest na czas

do czego to ?

Dnia 31.01.2006 o 18:53, Budyn napisał:

2. Scieżki rowerowe są wszędzie, każdy chodnik ma taką

To prawda choc z oporami u nas też się zmienia (mieszkam w zachodniej częśći Polski więc może gdzie indziej jest troche nnaczej:))

Dnia 31.01.2006 o 18:53, Budyn napisał:

Teraz konkrety czyli jedzonko

1. Wszystko jest tanie jak barszcz,

>mięso (0.59 do 2 euro)
Nie praw cłopie herezji - jakie mięso i za jaką wagę - nie wiem co jadłeś ale chyba bło to coś ala nasza szynka za 8 zł kilogram (ani szynka ani kilogram ani ani)
, sery, jogurty, owoce (0.29 do 3 )
Ser żółty - naprawdę mnie rozbrajasz znowu pytam jaki? i za ile(waga)? owoce hmm 3 euro za kg czekokolwiek

Dnia 31.01.2006 o 18:53, Budyn napisał:

2. Za prawie kazda butelkę jest kaucja, dzięki której, odzyskujemy pieniądze


Tak a ja wolę nie płacić tak jak większość Niemców którzy napoje qpują w Polsce

Dnia 31.01.2006 o 18:53, Budyn napisał:

3. Za minus można uznać dosyć drogie pieczywo ( 0.59 do 5 euro)

jak wszystko co dobre- btw jak już kupujesz mięso za 2 euro to czemu chleba z aldiego tostowego za 39 centów nie chcesz jesć? Niedobry?

Dnia 31.01.2006 o 18:53, Budyn napisał:

Co tygrysy lubią najbardziej- czyli gry

1. Taką grę jak Republic można kupić za 1 euro, combata 1 za 4 euro, a AoE 2 za 15 euro

2. WoW z 3 mieszkami grania 40 euro ( no comments), tylko, że jest po niemiecku, tak jak wszystkie
gry zarazem

3. GameCube z grą za 100 euro, a PS2 też z grą za 130 euro.

4.I oczywiście MOH: War Chest za 10 euro...

Rekreacja

1. Baseny, zjeżdzalnie, place zabaw, dom dobrego humoru, narty, snowboard, skocznia, rollercoaster,
łyżwy, rowery


No tak tylko tam ludzi na to stać - zresztą widze gdzie byłes to stare bogate bayery

Dnia 31.01.2006 o 18:53, Budyn napisał:

Nauka

1. Nauka stoi tu na wysokim poziomie, w szkole spędza się cały dzień, a w domu nie odrabia
się lekcji, mozna grać na komputerach, eksperymentować itp.


Tja ....? Tylko tyle z tym wysokim poziomem - jest dość wybiórczy - jeżeli mówisz o publicznych szkołach to chyba nie byłeś nie słyszałeś

Dnia 31.01.2006 o 18:53, Budyn napisał:

Warunki mieszkalne

1. Nie ma bezdomnych, ponieważ każdy musi mieć mieszkanie, które stoją na wysokim poziomie-
są zadbane, ładnie usytuowane i co najważniejsze- nastrojowe.


big Lol polecam przejść się wieczorem np w Berlinie przy zoo do świętego Bernarda lub w Hamburgu lub qrcze - to jak brak bezdomnych w USA - Widziałeś kiedyś czynszówkę? 8 pietrowe kamienice w dużych miastach bez windy z prysznicem w kuchni ? Zapeniam Cię że mieszkają w nich nie tylko ausy lecz "szczęśliwi Niemcy" też

Dnia 31.01.2006 o 18:53, Budyn napisał:

Śmieci jak wiadomo są segregowane i wyrzucane do recyklingu


Jak Niemiec segreguje to są segregowane - świadomość recykilngu jest może większa niż w Polsce ale strasznie uogólniasz- btw ile tam mieszkałeś bo wydaje mi się że błeś parę dni na wakacjach:)
Dla postronnego turysty Wiedeń też jest piękny dopuki nie wejdziesz w obojetnie jaką bramę:)

--
Cerm


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 21:28, Budyn napisał:

Dlatego, że mają takie coś jak spryt i cwaniactwo i wiedzą kiedy się wycofać, polacy (bez obrazy)
są głupi


No tak germanofil - Niemcy spryt i cwaniactwo? Mieszkałeś w polskiej dzielnicy czy wszyscy Niemcy których spotkałeś to ludzie z byłej Jugosławi?
Mail do moderatora poszedł obraziłeś nie tylko mnie ale i wszystkich tu obecnych- Uogólnianie jest bardzo niebezpiecznym narzędziem.
Jesteś poprostu wieśniaczkiem który jadąc autobusem(z telewizorem:P) przez niemieckie miasto zobaczył starówkę przeglądnął reklamę z dyskontu spożywczego i zakochał się w pocztówce- zapewniam Cię że życie to nie pocztówka.
Twoja powyższa odpowiedz świadczy wyraźnie że nie mamy o czym rozmawiać więc prosze Cię .....
--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 19:29, plobek napisał:

jakby każdy robił tak jak ma być to byśmy mieli 100 razy lepiej niż jakieś szwabskie świnie!


Bardzo ale to bardzo przeginasz... Pomijając fakt że obrażasz inny naród, to tak mnie zastanawia, czy chciałbyś aby ty i twoi bliscy zostali nazwani "polskimi prostaczkami" albo "robolami alkoholikami" przez mieszkańców dajmy na to Francji czy UK? Jeśli nie to po cholerę robisz to samo wobec innych?

Jezu, jak czytam takie posty to nie wiem w jakim my kraju żyjemy. Nie dziwne że inni robią z nas pośmiewisko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest niesprawiedliwe. Zarabiają więcej, a ghry mają dużo tańsze! Niecałe 160 zł za WoWa i trzy miesiące grania... U nas misiąz jest za 200zł.
A niue wiesz ile tam kosztuje pre-paid?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2006 o 10:43, lampak napisał:

To jest niesprawiedliwe. Zarabiają więcej, a ghry mają dużo tańsze! Niecałe 160 zł za WoWa
i trzy miesiące grania... U nas misiąz jest za 200zł.
A niue wiesz ile tam kosztuje pre-paid?


bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura. Gra kosztuje w Niemczech 39 EUR (standardowo 1 miesiąc gratis), karta prepaid 26 EURO ... Ja też mogę sobie napisać że w Bangladeszu WoW kosztuje 15 złotych w tym abonament na 39 lat... i co z tego? Wierzycie we wszystko co "kolega koledze powiedział"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na mnie to Niemcy albo III Rzesz powinna być uznawana za symbol wegetarianizmu (Hitler!)...

Nie będe pieprzył, że nie nawidze Niemców za II Wojne Światową, bo po co? To było 60 lat temu, a nie którzy młodzi Polacy czują nie nawiść jakby to za ich życia było... Rozumiem, że stare babcie i dziadkowie mogą czuć nienawisc, ale młodzież?...

Na dobrą sprawe to więcej szkód nam wyrządził ZSRR, gdyby Stalin pomyślał i dostosował sie do tego co kiedys powiedział ("Wprowadzać w Polsce komunizm to jak zasiadać krowe, ani to nie ma wiekszego sensu, ani nie przyniesie oczekiwanego rezultatu"), to socjalizm dłuzej by przeżył, a Polska dostała by potężne wsparcie USA, które było prponowane Polsce (jak i ZSRR), ale Stalin stwierdził ze pomocy nie potrzebuje, i zakazał wszystkich krajom "satelickim" przyjąć Pomocy...
USA pompowało w Niemcy zachodnie ogromną ilosć kasy i stworzyli potege gospodarczą... A w sumie to Niemcy poniosły najwieksze straty w tej wojnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 19:29, plobek napisał:

Sikam zimnym moczem na ten kraj co jest za naszą zachodnią granicą!

>/.../ szwabskie świnie!


http://www.gram.pl/forum_regulamin.asp

Co jest zabronione:
Obraźliwe, niekulturalne lub wulgarne zachowanie

stosowanie słów uznawanych za niekulturalne we własnych wypowiedziach, a szczególnie kierowanie takich słów pod adresem innych osób
wyśmiewanie się i/lub szydzenie z użytkowników, pracowników firmy lub innych osób
szeroko pojęte odbieranie innym przyjemności korzystania ze strony (a w szczególności grożenie innym wirtualnie jak i w rzeczywistości, pomawianie, obrażanie na tle przekonań, wyznania, rasowym, religijnym, płciowym, przynależności społeczno-kulturowej itp.)

____________________________

Twój napastliwy ton i wyzywanie innych nie będą tolerowane.
były upomnienia.
był już jeden degrad.
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=82&pid=1264
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=82&pid=1267

to teraz chyba już recydywa?
-2.
może to że masz ostatnią szansę, da Ci do myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 21:28, Budyn napisał:

Dlatego, że mają takie coś jak spryt i cwaniactwo i wiedzą kiedy się wycofać, polacy (bez obrazy)
są głupi


obraza bez obrazy?
jak widać takie uogólnienia jednak kogoś mogą dotknąć.

do wszystkich:
1.zachowajcie kulturę
2.zachowajcie kulturę
3. zachowajcie kulturę !!
4.nazwy narodowości pisać należy z wielkiej litery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że urządziłaś sobie małe polowanko na mnie :P no ale to nic :)

A więc napisze jeszcze raz to co miałem na myśli tak, aby kulturalni ludzie- "krystalicznie czyści" zrozumieli to co miałem do przekazania :P :

Nie lubię naszych drogich somsiadów zza zachodzniej granicy jakimi są Niemcy. Uważam, iż ów naród swoimi czynami i postępowaniem uczynił nam wiele rzeczy, których okropieństwo nie da się okrślić żadnymi słowami. Wielu ludzi narodowości niemieckiej dopięło do wizerunku Polaka stereotyp złodzieja, niechluja, brudasa, nieroba i z góry zakładają nas za gorszą "rasę", za co ich jeszcze bardziej nie lubię. Dodatkowo, po dłuższym obcowaniu z przedstawicielami tego narodu (obóz wakacyjny w Rimini) stwierdzam, że są oni bardzo chamscy, aroganccy i mało kulturalni co przejawia się w ich codziennym zachowaniu ( chwała Bogu , że woleli rozmawiać po angielsku niż ich "kanciastym" językiem, który uważam, za jeden z najgorszych jakie istnieją). Jednak muszę nadmienić, że niektóre kobiety niemieckie są bardzo ładne (zapewne był to wyjątek kiedy byłem na obozie :P ), wolą obcowanie na dyskotekach z płcią przeciwną narodowości polskiej i są bardzo chętne na podjęcie współżycia płciowego czego sam doświadczyłem dogłębnie i teraz chwalę się tu przed oto jakże zacnym gronem kolegów (jeśli pozwolicie mi was tak nazwać) .
Podsumowując moje rozważania, stwierdzam, że oprócz bardzo miłych zachowań niemieckiej płci pięknej przytoczonych w moim ostatnim zdaniu naród Niemiecki nie posiada żadnych wartości dodatnich (w moim mniemaniu) i osobiście nie toleruję go i uważam, za naród wrogi nam i w tenże sam sposób nastawiony do nas.

p.s. do Pani moderator TYHE
Czy teraz moje wypowiedzi są na odpowiednim poziomie i czy taki styl nie jest obraźliwy ani gorszący dla innych użytkowników i mogą takie pozsotać? Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź i pragnę zaznaczyć, że moje pytanie jest w 100% prawdziwe bez żadnych skłonności do wyśmiewania się z osób trzecich. (ujrzałem światłośći i doznałem nawrócenia :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2006 o 11:05, SirKamil napisał:

Nie będe pieprzył, że nie nawidze Niemców za II Wojne Światową, bo po co? To było 60 lat temu,
a nie którzy młodzi Polacy czują nie nawiść jakby to za ich życia było... Rozumiem, że stare
babcie i dziadkowie mogą czuć nienawisc, ale młodzież?...

Zapoznaj się i przeanalizuj historię dokładniej. Przecież młodzież w Polsce płaci teraz za "wybryki" Niemców, Rosjan, Anglików, Francuzów z przeszłości... Mimo, że do tego dążymy, Niemiec z Polakiem, chyba nigdy nie będą bratankami.

plobek - Niemki na pewno więcej pieniędzy przeznaczają na "dbanie o siebie"(bo mają ich więcej), jednak przeciętna Polka jest przyjemniejsza dla oka - kiedyś było takie ładne hasło(teraz już chyba UE zakazała jego używania) "Dobre bo Polskie" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2006 o 12:26, plobek napisał:

Uważam, iż ów naród swoimi czynami i postępowaniem uczynił nam wiele rzeczy,
których okropieństwo nie da się okrślić żadnymi słowami.

My także podbiliśmy wiele ziem i także je spolszczyliśmy.
Poza tym, jeżeli mówisz o Hitlerze, to nie możesz go utorzsamiać z resztą Niemców, którzy aktualnie także go potępiają. Co ci zrobił zwykły obywatel Niemiec? To jest polityka. W polityce nie ma setymentów!

Dnia 01.02.2006 o 12:26, plobek napisał:

Wielu ludzi narodowości niemieckiej dopięło do wizerunku Polaka
stereotyp złodzieja, niechluja, brudasa, nieroba i z góry zakładają nas za gorszą "rasę", za
co ich jeszcze bardziej nie lubię.

My zaś nie lubimy Niemców, błędne koło.
A w ogóle, to kto nas lubi?

Dnia 01.02.2006 o 12:26, plobek napisał:

Dodatkowo, po dłuższym obcowaniu z przedstawicielami tego
narodu (obóz wakacyjny w Rimini) stwierdzam, że są oni bardzo chamscy, aroganccy i mało kulturalni
co przejawia się w ich codziennym zachowaniu

Spójrz na Polaków. Czy my jesteśmy niby kulturalni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to jest prawdą, ale słyszałem, że Niemcy wchodząc do autobusu ustawiają się w zgrabnę kolejkę.
Ale jak już wejdą, to starszej babci nie ustąpią miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 18:53, Budyn napisał:

1. Nie ma bezdomnych, ponieważ każdy musi mieć mieszkanie, które stoją na wysokim poziomie-
są zadbane, ładnie usytuowane i co najważniejsze- nastrojowe.

U nas też każdy musi mieć mieszkanie. Ale nie każdy ma.
Może nie ma statystycznie, może spis ludności nie wykazał :P

(w spisie liudności nie brane są pod uwagę osoby bezdomne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2006 o 12:53, Cheed napisał:

plobek - Niemki na pewno więcej pieniędzy przeznaczają na "dbanie o siebie"(bo mają ich więcej),
jednak przeciętna Polka jest przyjemniejsza dla oka - kiedyś było takie ładne hasło(teraz już
chyba UE zakazała jego używania) "Dobre bo Polskie" :)


Przestudjuj mój zacny kolego moją wypowiedź jeszcze raz, ale za to bardzo dogłębnie. Wyraźnie tam zaznaczyłem, że niektóre niemki są ładne, ale to jest ogromna mniejszość , a te co wtedy były na tym obozie, to włąsnie najprawdopodobniej należały do grona niewiast, które zaliczają sie do tej mniejszośc po bożym świecie stąpającej. Większość Niemek jest tak okropna , że mój język drętwieje na chęć wypowiedzenia słów okreśłających ich wygląd zewnętrzny, a słowa te napewno kulturalnymi by nie były.
Ot co- trafiły się łądne i łatwe. Grzechem by było zaniechać takiej okazji, ale więcej już nie będe pisał bo nie chcę przekraczać progu świętego regulaminu :)

"Dobre bo Polskie" to idealne hasło pasujące do polskich niewiast, za które cały świat tak naprawdę oddał by nam wszystko co posiada. Piękne, inteligente (można wręcz powiedzieć, że "przebiegłe"), szanujące się i mające to coś za czym każdy mężczyzna skoczyłby w przepaść niezależnie od jego przynależnośći. Mniam :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja wypowiedź, nigdzie nie koliduje z Twoją, nie ma potrzeby się bulwersować :) I rzeczywiście, grzechem dla faceta jest nie skorzystać z takiej sytuacji(chociaż skoro były takie "łatwe" zalecam wizytę u dermatologa:)), jednak przyzwyczaiłem się do tego, że ten co najwięcej się chwali... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2006 o 12:55, lampak napisał:

> Uważam, iż ów naród swoimi czynami i postępowaniem uczynił nam wiele rzeczy,
> których okropieństwo nie da się okrślić żadnymi słowami.
My także podbiliśmy wiele ziem i także je spolszczyliśmy.
Poza tym, jeżeli mówisz o Hitlerze, to nie możesz go utorzsamiać z resztą Niemców, którzy aktualnie
także go potępiają. Co ci zrobił zwykły obywatel Niemiec? To jest polityka. W polityce nie
ma setymentów!


Nie porównój historii średniowiecznej, gdzie każdy wywijał szabelką na prawo i lewo i chciał zwojować cały świat. Z resztą w czasach średniowiecznych Polska była jednym z krajów, któr był najbardziej tolerancyjny dla wszystkich "innośći" i u nas nigdy nie powstało coś na wzór co zapoczątkował pan z "homoseksualnym wąsikiem".

A zwykły obywatel niemiec podczas meczu piłki kopanej nazwał mnie "polską świnią" czego zapewne żałuje do dzisiaj bo w pozytywny sposób się to dla niego nie skończyło.

Dnia 01.02.2006 o 12:55, lampak napisał:

> Wielu ludzi narodowości niemieckiej dopięło do wizerunku Polaka
> stereotyp złodzieja, niechluja, brudasa, nieroba i z góry zakładają nas za gorszą "rasę",
za
> co ich jeszcze bardziej nie lubię.
My zaś nie lubimy Niemców, błędne koło.
A w ogóle, to kto nas lubi?


Czesi, Węgrzy, Słowacy, a reszta świata lubi tylko naszą piękniejszą częśc społeczeństwa.

Dnia 01.02.2006 o 12:55, lampak napisał:

> Dodatkowo, po dłuższym obcowaniu z przedstawicielami tego
> narodu (obóz wakacyjny w Rimini) stwierdzam, że są oni bardzo chamscy, aroganccy i mało
kulturalni
> co przejawia się w ich codziennym zachowaniu
Spójrz na Polaków. Czy my jesteśmy niby kulturalni?


Sprubój skonsumować posiłek w obecności niemieckiej młodzieży, to ci bokiem wyjdzie na wszystkie cztery strony świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2006 o 12:53, Cheed napisał:

jednak przeciętna Polka jest przyjemniejsza dla oka - kiedyś było takie ładne hasło(teraz już
chyba UE zakazała jego używania) "Dobre bo Polskie" :)


powiem wiecej - jak bylem na wakacjach w "dojczlandach" to na plazy mozna bylo oslepnąć. A zagadywac do ladniejszych wyjatkow to mozna bylo od razu albo po polsku albo po angielsku bo to raczej miejscowa nie była :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2006 o 13:46, Cheed napisał:

Moja wypowiedź, nigdzie nie koliduje z Twoją, nie ma potrzeby się bulwersować :) I rzeczywiście,
grzechem dla faceta jest nie skorzystać z takiej sytuacji(chociaż skoro były takie "łatwe"
zalecam wizytę u dermatologa:)), jednak przyzwyczaiłem się do tego, że ten co najwięcej się
chwali... ;)


Ależ ja się nigdzie nie bulwersuję. Poprostu myślałem, że nie zrozumiałeś treści mojej wypowiedzi w odpowiednim kontekscie i chciałem cię odpowiednio naprowadzić :) . A co do mojego przyrodzenia, to jest w jak najlepszym stanie :)

>jednak przyzwyczaiłem się do tego, że ten co najwięcej się chwali... ;)

.... na cudzym koniu jeździ :P

Wiesz nie będe nic pisał, bo tylko winni i kłamcy się tłumaczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo tu pisaliście, wiec wszystkiego nie czytałem... mówicie, że Polak zawsze bedzie gożej tam traktowany, to w sumie jest nie prawda. Mieszkam w Szczecinie, wiec niedaleko granicy, jak jeszcze były marki niemieckie to wraz z rodzina jechalismy czesto samochodem na zakupy do niemiec, bo sie oplacalo. Z tego powodu niemcy czesto wysmiewali Polakow, teraz kiedy jest Euro w Szczecinie w wiekszych sklepach można usłyszec praktycznie niemiecki.

Niemcy to troche przereklamowany kraj, ale moj znajomy tam studiuje i pracuje i wcale nie jest traktowany jak ktos groszy, a prace tez ma dobra [ pracuje w nieruchomościach ], co do tego, ze kazdy ma mieszkanie i jest zadbane itp. to bym nie patrzal, bo to prawda nie jest. Tak samo jak drogie autobusy, sa drogie dla Polaka, ktory pracuje w Polsce, ale nie jest to duzo dla Polaka pracujacego za dobra sume w niemczech [moim zdaniem].

Niemcy to dziwny narod, ale najbarziej mnie wkurza, zeby nie uzyć mocniejszego słowa:
-Jak przyjezdzaja do mojego miasta na zakupy oczekuja, ze wszyscy specjalnie dla nich zaczniemy gadac po niemiecku.
-Jak była załoba narodowa z powodu smierci Papieża, to czesc niemcow sie bulwersowała pod sklepem, ze ich gowno obchodzi, ze ktos tam umarł, oni przyjechali na zakupy i ma byc otwarte!

Ogolnie nic nie mam do narodu niemieckiego, ale naprawde to jest tak, ze sie czesto nie docenia swojego, patrzymy na inne kraje czesto poprzez gazety, czy TV i mowimy, ze tam jest Uber Pro i w tym momecie nie doceniamy swojego wlasnego. A jak tam juz sie pojedzie to wcale tak nie jest jak to przedstawiaja filmy, czy prasa, jest inaczej, bardziej pospolicie i prawda jest taka, ze borykaja sie z takimi samymi problemami jak my.

Niektore rzeczy sa tanie jak ktos powiedzial konsole, wow itp. a to tylko dla tego, ze tam jest wiekszy rynek zbytu na takie rzeczy i im sie to poprostu oplaca, a w Polsce czy cos kosztuje 200 euro czy 300 i tak kupi to tylko osoba, ktora jest tym zainteresowana i w sumie juz wtedy nieobchodzi ja tak cena, a i trzeba zwazac na fakt, ze wieksza czesc elektroniki jest do nas sprowadzana przez sklepy np. XBox 360 oficjalnie nie gosci na polskim rynku, lecz mozna go kupic od sprzedawcow ala Ultima.pl po chamsko zawyzonej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować