Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

O sytuacji Mirror`s Edge`a

67 postów w tym temacie

Jeżeli gra nie ma do zaoferowania nic więcej poza parkour''em nie ma się czemu dziwić.
Zaznaczam, że jest to tylko moje przypuszczenie, ponieważ jeszcze nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że największy zarzut jaki można postawić tej grze to obiecywana swoboda poruszania się, której tak na prawdę nie ma. Podążamy ścieżką przewidzianą przez autorów gry. Fakt- mamy możliwość różnego pokonania przeszkody, jednak wybór nad/pod/ z lewej/ prawej to trochę za mało.

Graficznie też nie prezentuje się rewelacyjnie, mimo to można by ją uznać za grę dobrą, ciekawą i nowatorską. Dlaczego nie przyjęła się dobrze ? Bo na bieżącą chwilę gry nowatorskie nie mają dużego wzięcia- za podobną "klapę" można uznać LBP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem na PGA z dobre pół godziny albo i więcej. Powiem, że gra jest dla mnie bardzo ciekawa. Chociaż jest kilka elementów, które mnie denerwują, m. in. walka. Chyba po tej sesji widziałem już wszystkie chwyty jakie można było zrobić ;/ Przeciwnicy atakują najczęściej w jeden sposób z bliska (pistolet w twarz, czy też uderzają z większych broni). Drugie co mnie trochę irytowało to sterowanie. Dla mnie ta gra jest wręcz stworzona do gry myszką. Pad ma za wolne reakcje (albo ja mam xD). Wiem tyle, że jak nie skopią sterowania na PC to będzie ono o niebo lepsze od konsolowego. A i grafika. Z daleka wydaje się ładna, ale jak stoi się metr od 26" TV to trochę kuję w oczy kiepska rozdzielczość (mam nadzieję, że na pc to poprawią) i nieraz kiepskie tekstury (to już mniej prawdopodobne, że poprawią xD). Tak więc teraz ta gra ma ode mnie 7+, może 8 na 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

120 pln za 5 godzinną liniową grę platformową z widokiem fpp? I jeszcze ktoś wpadł na genialny pomysł z pocięciem gry na kilka części zamiast wydać wszystko od razu w jednym kawałku. Jak dla mnie porażka, zamiast tego kupię sobie Far Cry 2, a od wyścigów mam Dirt :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ludzie narzekają na tę grę. Przecież ona jest świetna. Tu na prawdę można poczuć się jak prawdziwy free runowiec! Niesamowity klimat, grafika równie świetna i do tego ta muzyka! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie grałem, nie wypowiadam się. Szkoda tylko, że jej nie kupię przez DRM.
A pani Lidka chyba nie bardzo wie, co mówi. Jak gra może być z przyszłością? Może być praca z przyszłością, inwestycja z przyszlością, ale gra...? ONA już miała swoja premierę i szału najwyraźniej nie robi - PC nie będzie raczej wyjątkiem. Poza tym ponawiam apel do newsmana - jeśli pytasz o komentarz, to pociągnij ją dłużej za język. Praca PR-owca to nie tylko pisanie oświadczeń i produkcja komentarzy. To również dyskusja z dociekliwymi :P ludźmi mediów.

No i na koniec wyjaśnij mi jedną rzecz: czym jest zręcznościowa gra akcji? Czym różni się gra zręcznościowa od gry akcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro na konsolach się nie chce przyjąć to marnie wróżę przyszłość ów gry wśród graczy PeCetowych, którzy jak wiadomo są bardziej wybredni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w Mirror Edge jeszcze nie gralem ale napewno sprobuje jak tylko sie ukaze na pieca... Dead Speace zly nie jest ale tez niczym nei zaskakuje... mnie tam osobiscie ani razu nie przerazil... idziesz i walisz do wszystkiego co sie rusza ^^ Dead space wraz z lazeniem po kazdych zakamarkach skonczylem w 10h gdybym tak nie lazil i nie szukal to pewnie byloby z 2-3h krocej ^^

Coz kazda gra ma swoj klimat a kazdy z nas ma swoje wlasne upodobania... w DS zagralem ale jakos nie chce mi sie wracac do niej 2raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem sobie w ME na pga, dobrze kilkadziesiąt minut i wiem, że jej nie kupie. Gra przewiduje tylko jedną drogę ucieczki zaznaczaną na czerwono... Walki kompletnie nie ogarniam... A na PS3 sprzedaje się pewnie lepiej, bo całkiem milo wykorzystuje możliwości pada. Imho następny zmarnowany potencjał (zaszczytne drugie miejsce, pierwsze należy do Assassins Creeda)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oł je 79/100 (idąc dokładniej za metacritic) to rzeczywiście porażka jest, bo przecież gra, która nie ma 9, lub 10/10 to już żal... Obiecywano kilka możliwych dróg do celu, a nie normalnie otwarty świat rodem z GTA, a że ktoś sobie pomyślał coś innego to nie wina EA i DICE - a dla osoby, która napisała, że jedyna droga podświetla nam się na czerwono, to mam dla niego niespodziankę, bo na niektórych levelach czerwony pojawia się na więcej niż jednym przedmiocie i to jest właśnie ta swoboda - mogę wspiąć się na budynek i skoczyć z wyższego poziomu na kolejny blok, ale równie dobrze mogę się nie wspinać, tylko skoczyć z wystającej belki, lub biec po ścianie i w ostatniej chwili się odbić. Walka może jest zrobiona słabo, ale jak ktoś jej nie ogarnia to wysiadam - tam jest 1 (słownie: jeden) przycisk od bicia! I tu potwierdza się moja teza, że lepiej mieć od razu forum w ulubionych, a nie stronę główną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak dobrze, że gra nie została zjechana tak jak Alone in the Dark, który też próbował być trochę innowacyjny. Ciężko wprowadzić coś nowego w taki konserwatywny świat graczy :P A ja chcę być designerem gier i robić oryginalne pomysły. Chyba ciężkie czasy nastały i nowe rzeczy to trzeba było wprowadzać kilka lat temu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh szkoda że Mirrors Edge sie nie sprzedaje dobrze gdyż ogranicza to możliwość wyprodukowania drugiej części bądź dodatków:/
Gierka osobiście bardzo mi się spodobała i grałem w nią bez przerwy przez ładnych parę dni (najpierw story mode a pożniej speed run).
Polecam ME każdemu kto lubi sobie poskakać po dachach w efektowny sposób i porozwalać przeciwników gołymi pięściami (bardzo dobrze wykonany element w mojej opinii).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 11:04, Vojtas napisał:

No i na koniec wyjaśnij mi jedną rzecz: czym jest zręcznościowa gra akcji? Czym różni
się gra zręcznościowa od gry akcji?


Ja w ogóle nie rozumiem istnienia "żenru" gier zręcznościowych i jego oddzielania od gier akcji. Platformówki - to rozumiem. Ale zręcznościowe? Każda gra akcji w mniejszym lub większym stopniu bazuje na zręczności gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować