Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_9caed953cb7bfb1f09d802f1f8e09f8a91355e47d101612b5f98a4c2810b1c4e

Stare gry lepsze od nowych - czy to prawda?

398 postów w tym temacie

Kiedyś gry robiono bardziej z myślą o graczach. Robiono je z sercem, a teraz głównie to wyścig o kasę i kto ma lepszą grafikę :/ Jest na to wiele przykładów:

Gothic 1,2 Noc Kruka - znakomite RPG o świetnej fabule i rozgrywce. A obecny G3 powstawał na wielkich pieniądzach, najnowszych silnikach graficznych i myślą ,, jak kiedyś był hit to teraz też będzie ,,

Fifa 2000 -2002 - piłkarska gra idealna. A nowsze części różnią się już tylko małymi zmianami w grafice.

Heroes III - najlepsza Heroes''y ze wszystkich. O małej fabule, lecz WIELKIEJ grywalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../ rachu CIACHU.

W zupełności się zgodzę co do Gothic I i II. Lecz nie mogę się zogdzić co do Gothica III... ponieważ poprawili grafikę, ale tego wymaga postęp. Przecież gra nie może się toczyć ciągle w pikselach, to też już zaczynało playerów wkurzać. Ale nawet gdy poprawili grafikę grywalność była równie wspaniała. Tyle że zepsuli silnik graficzny i się gra tnie. Co do Fify, tutaj się zgodzę w 70%. Ponieważ FiFa 06 też była świetna, klimat moim zdaniem z fify 02 a grafika nowa - postęp. Heros III - Tak, tu się zgodzę w 100%, żaden inny "Hirołs" go nie przebije :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.01.2008 o 23:35, Yanek12 napisał:

W zupełności się zgodzę co do Gothic I i II. Lecz nie mogę się zogdzić co do Gothica III...
ponieważ poprawili grafikę, ale tego wymaga postęp. Przecież gra nie może się toczyć ciągle
w pikselach, to też już zaczynało playerów wkurzać. Ale nawet gdy poprawili grafikę grywalność
była równie wspaniała. Tyle że zepsuli silnik graficzny i się gra tnie.


Moim zdaniem G3 średnio wypada na tle innych cześci serii. I nie chodzi tu w ogóle o przyczyny techniczne. Klimat stał się jakiś "dziwny", a główny quest to też porażka :/ Szczerze mówiąc da się w to to nawet dobrze grać, ale jednak czegoś tej grze brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 23:45, piero92 napisał:

Moim zdaniem G3 średnio wypada na tle innych cześci serii. I nie chodzi tu w ogóle o przyczyny
techniczne. Klimat stał się jakiś "dziwny", a główny quest to też porażka :/ Szczerze mówiąc
da się w to to nawet dobrze grać, ale jednak czegoś tej grze brakuje.

Może dlatego że Tobie, jak i mi. Gothc kojarzy się z tym że Bezzimienny ratuje świat. A reszta się temu przygląda ^^. Może dlatego że nie należało się do jednej z gildii tak oficjalnie. Ale w sumie to ma też swoje zalety :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, tak to właśnie wygląda, gdy zespół developerski bierze się za część trzecią, zanim jeszcze wypuści część drugą. Chociaż moim zdaniem z Gothic 3 nie było jeszcze aż tak źle. Owszem, był niedopracowany, a klimat trochę zmieniony, jednak podstawowe założenia pozostały takie same. Mnie osobiście najbardziej krew zalewa, gdy widzę, co Bethesda robi z Fallout''em. Traktują go jak swoją serię, z którą mogą zrobić, co im się żywnie podoba. Tak, jakby to oni, a nie Interplay zapracowali na kultowość i szacunek dla tej serii. Gdyby to od początku była ich seria, ok, mogliby sobie z nią zrobić, co chcą, poprawić, zniszczyć - ich wola. Ale tak niszczyć legendę, której jakość wyrobił ktoś inny... dla mnie jest to niesmaczne wręcz. A jeszcze bardziej mnie irytuje, gdy myślę, że Van Buren (wcześniejsza nazwa projektu F3 pod wodzą Interplay''a) był już prawie na ukończeniu. Przecież wystarczyło wykupić (czy wziąć, nie wiem, czy po upadku Interplay dalej miał do VB prawa) Van Burena, popracować nad nim te pół roku, dopracować, dokończyć, i wydać. I gracze mieliby wspaniałą kontynuację, owszem, w 3D, ale trzymającą styl, klimat i rozgrywkę znaną i lubianą z części 1 i 2. A tak? Tak będziemy mieli mocno różniącego się od poprzedniczek (i to bynajmniej nie tylko pod względem silnika czy stylu rozgrywki, ale nawet klimatu) ObliFallouta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dla tych, co dalej sądzą, że Fallout 3 trzyma klimat oryginału, i jest świetną kontynuacją, podaję kilka linków związanych z projektem Van Buren, czyli tym, czym Fallot 3 MIAŁ być, i czym być POWINIEN:

Kilka screen''ów:

http://gry.gery.pl/pc/van_buren_fallout_3_tech_demo/zapowiedz.html

Filmik z DZIAŁAJACEGO już dema VB:

http://video.google.pl/videoplay?docid=-1888132876012477970

Życzę miłego przeglądania, i niech wszyscy ObliFalloutowcy zobaczą, jak powinna wyglądać ta wspaniała kontynuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.01.2008 o 23:28, choper napisał:

Heroes III - najlepsza Heroes''y ze wszystkich. O małej fabule, lecz WIELKIEJ grywalności.

zgadzam sie z Tobą .. ja do dziś gram w Heroes 3 :)

ps moze mała potyczka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 10:07, Chester001 napisał:


> Heroes III - najlepsza Heroes''y ze wszystkich. O małej fabule, lecz WIELKIEJ grywalności.

zgadzam sie z Tobą .. ja do dziś gram w Heroes 3 :)


Czy o małej fabule, to też bym trochę polemizował. Fabuła HoMM3 jest lepsza niż wiele fabuł tych wszystkich nowych pseudo-rpg''ów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 10:07, Chester001 napisał:


> Heroes III - najlepsza Heroes''y ze wszystkich. O małej fabule, lecz WIELKIEJ grywalności.

zgadzam sie z Tobą .. ja do dziś gram w Heroes 3 :)

ps moze mała potyczka ?

W sumie to czemu nie. Musiał bym jedynie zainstalować i gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2008 o 18:20, choper napisał:

> ps moze mała potyczka ?
W sumie to czemu nie. Musiał bym jedynie zainstalować i gotowe :)

no to 1039145 moje gg jak coś to sie odezwij.. mam oryg. SOD wgraneego teraz... mam tez AB jak coś..
no to czekam :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 23:28, choper napisał:

Kiedyś gry robiono bardziej z myślą o graczach. Robiono je z sercem, a teraz głównie to wyścig
o kasę i kto ma lepszą grafikę :/ Jest na to wiele przykładów:

Gothic 1,2 Noc Kruka - znakomite RPG o świetnej fabule i rozgrywce. A obecny G3 powstawał na
wielkich pieniądzach, najnowszych silnikach graficznych i myślą ,, jak kiedyś był hit to teraz
też będzie ,,

Fifa 2000 -2002 - piłkarska gra idealna. A nowsze części różnią się już tylko małymi zmianami
w grafice.

Heroes III - najlepsza Heroes''y ze wszystkich. O małej fabule, lecz WIELKIEJ grywalności.


Dokładnie zgadzam się w 100% :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.01.2008 o 19:28, Bibciu napisał:

> Heroes III - najlepsza Heroes''y ze wszystkich. O małej fabule, lecz WIELKIEJ grywalności.

Dnia 08.01.2008 o 19:28, Bibciu napisał:

Dokładnie zgadzam się w 100% :P.


I niepowtarzalnym, magicznym klimacie. Nawet Heroes 5, chociaż klimat też miały niezły, nie pobiją 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... nawiązując do tematu powiem, ze w większości przepadków zdarza się niestety, że starsze gry są lepsze od tych robionych w czasach obecnych, ze tak powiem.
Morrowind jest lepszy od Obliwiona, Heroes 3 lepszy od Heroes 5, M&M VIII lepsze od M&M IX. Nawet Gothic 2,1 przerosły 3!
Moim zdaniem przyczyna jest jedna:
Grafika.
Ludzie, którzy tworzą gry zbytnio skupiają sie na ich wyglądzie, zapominając o fabule, które z reguły im nie wychodzi. Dawniej, gdy nie było takich możliwości w dziedzinie grafiki jak dzisiaj liczyła się fabuła. I właśnie dlatego mieliśmy takie hity jak Gothic I. Nawet wiedźmin się załapał, gdyż prace nad nim zaczęto za czasów mniejszej wyrazistości grafiki.
Gdy już gry zatraciły fabułę, zatraciły tez klimat. Został tylko piękny wygląd. I wspomnienia z dawnych czasów.
Myślicie pewnie, że jestem przeciwnikiem ulepszania grafiki?
Nie jestem.
Niech wygląd gry dalej się pojawia, ale...Najpierw niech tworzący gre pomyślą nad fabułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale na przykład Football Manager 2008 jest lepszy od swojego poprzednika wiec nie wszystko co nowsze jest gorsze
FIFA 08 jest bardzo podobna do 07 ale jednka odrobine lepsza.bitwa o Środziemie II tez lepsze niz I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gry dojdą do takiego stadium , że grafiki nie będzie trzeba specjalnie ulepszać i wtedy developerzy skupią się znowu na fabule :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 11:51, NLX napisał:


> > Heroes III - najlepsza Heroes''y ze wszystkich. O małej fabule, lecz WIELKIEJ grywalności.


> Dokładnie zgadzam się w 100% :P.

I niepowtarzalnym, magicznym klimacie. Nawet Heroes 5, chociaż klimat też miały niezły, nie
pobiją 3.

To fakt Heroes III zaden nie pokona najfajniejsza z cześci w, które grałem ma ten klimat czego innym częściom brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 16:12, Bibciu napisał:

To fakt Heroes III zaden nie pokona najfajniejsza z cześci w, które grałem ma ten klimat czego
innym częściom brakuje.


Może nie tyle, że brakuje, ale nie mają tak dobrego klimatu. No, konkurencyjna pod względem klimatu jest jeszcze dwójka. Natomiast jeśli chodzi o serię, to dla mnie jest tak: 3, 2, 5, 1, 4 - w tej kolejności. No, ewentualnie 2 i 5 exequo, ale jednak w stronę 2 się skłaniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować