Zaloguj się, aby obserwować  
Guimar

World of Goo - temat ogólny

223 postów w tym temacie

Jeśli chodzi o czas gry, to będzie to kilka godzin - mniej niż 10, mi tyle zajęło przejście gry- grałem przez ok 2h przez 4dni ostatniego dnia poświęciłem grze odrobinę więcej czasu, przy czym ostatniego i przedostatniego dnia bawiłem się chwilę w trybie dowolnym i w jednym z etapów (jak ktoś grał to pewnie skojarzy - aplikacje, gry, mama- straciłem sporo czasu mimo iż etap jest banalny, mimo iż wypełniałem cel misji dawałem rozpocznij od nowa).
Gra mimo iż prosta daje sporo radochy. A jeśli chodzi o gry CI to fakt , firma ma złą sławę przez swoje budżetowe tasiemce, jednak za ich ceny da się znaleźć kilka tytułów godnych uwagi.

Melchah

Szczerze to trudno mi coś powiedzieć o multi, jest tam opcja budowy wieży z glutów (w każdym etapie gry musimy wyprowadzić min. ilość glutów, a wszystko co wyprowadzimy w nadmiarze dostajemy do tego etapu), jest tam opcja "połącz się z siecią" czy coś w tym stylu, ale myślałem że jest to coś w stylu wyślij swoje wyniki na serwer i nawet nie sprawdzałem tego - a grę niestety już odinstalowałem, więc może ktoś inny coś więcej napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 19:47, sevrond napisał:

Po polsku?

Jeśli kupisz wersję od CI, to jest po polsku, choć wiele tam do czytania nie ma poza napisami przy ładowaniu gry, "tekstami artysty malarza", oraz nazwami poziomów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 22:13, kordzio1 napisał:


Melchah

Szczerze to trudno mi coś powiedzieć o multi, jest tam opcja budowy wieży z glutów (w
każdym etapie gry musimy wyprowadzić min. ilość glutów, a wszystko co wyprowadzimy w
nadmiarze dostajemy do tego etapu), jest tam opcja "połącz się z siecią" czy coś w tym
stylu, ale myślałem że jest to coś w stylu wyślij swoje wyniki na serwer i nawet nie
sprawdzałem tego - a grę niestety już odinstalowałem, więc może ktoś inny coś więcej
napisze.

Właśnie o to połączenie mi chodzi. W demie nie może się połączyć, ale nie wiem czy nie może, bo to demo czy też po prostu chwilowo ta opcja nie działa.

No trudno; obczaję jak kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budujesz wieżę a dookoła pojawiają się chmurki symbolizujące innych graczy. Na każdej z nich jest flaga kraju pochodzenia, wysokość, chyba też nick, ilość wykorzystanych glutków. Tyle.

W demie opcja multi działała w zeszłym roku w okolicach premiery gry na PC - teraz widocznie już demo nie może się połączyć z serwerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 15:58, hallas napisał:

Budujesz wieżę a dookoła pojawiają się chmurki symbolizujące innych graczy. Na każdej
z nich jest flaga kraju pochodzenia, wysokość, chyba też nick, ilość wykorzystanych glutków.
Tyle.

O, dzięki za info. Nurtowało mnie o co chodzi z tymi innymi graczami, bo - chyba w samej grze - wyczytałem, że w tym trybie można ich spotkać, toteż byłem ciekaw w czym dokładnie rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze chyba sobie to kupie. Miałem dylemat między Penumbrą, a World of Goo. W końcu kupiłem horror, ale traz żal mi że nie kupiłem owej logicznej. Dobra rzuce troche kasy i dokupie. Nie wiem czy nie będzie za krótka. A o co chodzi z trybem multi?
Aha. I czy wymaga dużo logiki albo czy można ustawić poziom trudności? Bo nie lubie gier logicznych na których śpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, gry do dzisiaj nie można kupić na Wirtusie, gram.pl czy Ultimie. Czyli rozumiem, że mam marnować 2-3 godziny czasu na podróż do Wrocławia żeby uczciwie i legalnie w to sobie pograć (wersja ze Steama odpada, nie popieram płacenia za sam soft) :/ Tylko teraz pozostaje właśnie pytanie: czy ktoś mieszkający we Wrocławiu widział tą grę w Empiku/MM czy gdzieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 21:20, Sth`Devilish napisał:

Heh, gry do dzisiaj nie można kupić na Wirtusie, gram.pl czy Ultimie. Czyli rozumiem,
że mam marnować 2-3 godziny czasu na podróż do Wrocławia żeby uczciwie i legalnie w to
sobie pograć (wersja ze Steama odpada, nie popieram płacenia za sam soft) :/ Tylko teraz
pozostaje właśnie pytanie: czy ktoś mieszkający we Wrocławiu widział tą grę w Empiku/MM
czy gdzieś?


Zamów ją na stronie empiku. Z dostawą do salonu, która jest bezpłatna. Bardzo wygodne wyjście, nie sadzisz? :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z misją Wierza Glutów bodajrze, gdzie trzeba zrobić wierze na wysokośc ok. 15metrów. Ma ktos jakiś pomysł bo mi sie zawsze ta wierza zawali gdzies na 3-5 metrów przed końcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 21:49, Citkowsky napisał:

Mam problem z misją Wierza Glutów bodajrze, gdzie trzeba zrobić wierze na wysokośc ok.
15metrów. Ma ktos jakiś pomysł bo mi sie zawsze ta wierza zawali gdzies na 3-5 metrów
przed końcem.


Pff jak ty budujesz, że się wali?..
Odpowiednio gruba i się nie wali..co innego jak chcesz ZOŚR mieć.. ale to inna bajka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra ... co ja będę owijał w bawełnę. ^^ Poprostu chcę wiedzieć ile sobie pogram za jednym przejściem i ile razy będzie się przechodziło... :P Czy są jakieś poziomy trudności oprócz tych leveli które się przechodzi ? Jednym słowem, czy jest wystarczaojąco grywalna i na ile godzin zabawy starcza. :)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze przejście gry trochę mi zajęło.. Ale dokładniej to ciężko powiedzieć.. bo jednak masa innych zajęć sprawiła, że nie siedziałem nad nią 12 godzin dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 23:06, albinskia napisał:

Dobra ... co ja będę owijał w bawełnę. ^^ Poprostu chcę wiedzieć ile sobie pogram za
jednym przejściem i ile razy będzie się przechodziło... :P Czy są jakieś poziomy trudności
oprócz tych leveli które się przechodzi ? Jednym słowem, czy jest wystarczaojąco grywalna
i na ile godzin zabawy starcza. :)

Pozdr.



Wyboru poziomu trudności nie ma ale uwierz mi, im dalej zajdziesz, tym trudniej jest przejsc mapke i czasem sie powtarza po paredziesiat razy az w koncu wyjdzie. Gra jest świetnie wywazona więc uśmiech na twarzy gwarantowany.
I pomyśleć, że ta gra kosztuje tylko 20zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 23:06, albinskia napisał:

Dobra ... co ja będę owijał w bawełnę. ^^ Poprostu chcę wiedzieć ile sobie pogram za
jednym przejściem i ile razy będzie się przechodziło... :P Czy są jakieś poziomy trudności
oprócz tych leveli które się przechodzi ? Jednym słowem, czy jest wystarczaojąco grywalna
i na ile godzin zabawy starcza. :)

Jak dla mnie jeżeli chcesz po prostu przejść grę, a nie osiągać jak najlepsze wyniki to <10h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 23:51, kordzio1 napisał:

> Dobra ... co ja będę owijał w bawełnę. ^^ Poprostu chcę wiedzieć ile sobie pogram
za
> jednym przejściem i ile razy będzie się przechodziło... :P Czy są jakieś poziomy
trudności
> oprócz tych leveli które się przechodzi ? Jednym słowem, czy jest wystarczaojąco
grywalna
> i na ile godzin zabawy starcza. :)
Jak dla mnie jeżeli chcesz po prostu przejść grę, a nie osiągać jak najlepsze wyniki
to <10h



Z tym mogą być problemy;) Ja gra jużponad 5h a nawet pierwszego rozdziału nie przeszedłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 23:54, Citkowsky napisał:

Z tym mogą być problemy;) Ja gra jużponad 5h a nawet pierwszego rozdziału nie przeszedłem.

ja piszę na podstawie swoich doświadczeń, grę skończyłem w jakieś8-9h, większość etapów (o ile nie staramy się ich przejść przy minimalnym zużyciu glutków) można przejść za pierwszym podejściem z czasem <6min... choć z drugiej strony jest kilka momentów w grze, gdzie można utknąć na jakiś czas, przez co można spędzić więcej czasu na jej przejście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 00:04, kordzio1 napisał:

> Z tym mogą być problemy;) Ja gra jużponad 5h a nawet pierwszego rozdziału nie przeszedłem.

ja piszę na podstawie swoich doświadczeń, grę skończyłem w jakieś8-9h, większość etapów
(o ile nie staramy się ich przejść przy minimalnym zużyciu glutków) można przejść za
pierwszym podejściem z czasem <6min... choć z drugiej strony jest kilka momentów w
grze, gdzie można utknąć na jakiś czas, przez co można spędzić więcej czasu na jej przejście


Ja utknąłem na mapie wierza glutów czy coś takiego. Za cholere nie moge zrobic tak wysokiej wierzy zeby sie nie zawalila a jak juz zrobie to za malo mi glutow zostaje i lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=832&PART=80&PAGE=1
ja zacząłem od poszerzenia podstawy, później starałem się budować wieżę w miarę równo, aby się zbytnio nie gibała, pod koniec musiałem dobudować coś na bokach dla zrównoważenia wahań wieży. Jak pod sam koniec wieża zacznie ci się walić (tzn. będziesz pewien, że ma paść) to staraj się dobudować jeszcze kawałek gdy będzie padać, a jest szansa że rura "zasyśnie" wieżę i nie da się jej zawalić. Ten etap jest dość prosty, wystarczy wieżę budować równomiernie, aby konstrukcja była stabilna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 00:17, kordzio1 napisał:

http://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=832&PART=80&PAGE=1
ja zacząłem od poszerzenia podstawy, później starałem się budować wieżę w miarę równo,
aby się zbytnio nie gibała, pod koniec musiałem dobudować coś na bokach dla zrównoważenia
wahań wieży. Jak pod sam koniec wieża zacznie ci się walić (tzn. będziesz pewien, że
ma paść) to staraj się dobudować jeszcze kawałek gdy będzie padać, a jest szansa że rura
"zasyśnie" wieżę i nie da się jej zawalić. Ten etap jest dość prosty, wystarczy wieżę
budować równomiernie, aby konstrukcja była stabilna.



Niby tak, ale jak się ją buduje równo i szeroko to mi nie starcza tych 25 glutów by zaliczyc mape. No ale popróbuję jak wróce z uczelni;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 00:19, Citkowsky napisał:

Niby tak, ale jak się ją buduje równo i szeroko to mi nie starcza tych 25 glutów by zaliczyc
mape. No ale popróbuję jak wróce z uczelni;)

Bo wieża im wyższa, tym ma być węższa, jak nie masz wyczucia, to musisz próbować metodą prób i błędów- jak za szybko zwęzisz i zawali się, to próbuj dłużej ją "na szeroko budować" i na odwrót. Lepiej jest budować za wąsko - do pewnego momentu można wieżę chronić przed zawaleniem poprzez dobudowanie przeciwwagi, podwyższenie wieży i dobudowanie przeciwwagi z 2 strony, tylko potrzeba odpowiedniego wyczucia. Na stronie poradnika z GOL masz zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować