Zaloguj się, aby obserwować  
paw216

Konkurs Efekt Serii

925 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2009 o 11:58, HunterO7 napisał:

Uwielbiam osoby wzpowiadajace się na temat regulaminu konkursu, którego na oczy nie widziały.
Odpowiednie cytaty:

"CD Projekt nie będzie ponosić odpowiedzialności, w sytuacji, gdy konkurs zostanie skrócony,
anulowany lub jego warunki zmienione. Żadne roszczenia będące następstwem ww.
zdarzeń nie będą przez CD Projekt uznane."

"CD Projekt nie będzie ponosić odpowiedzialności za szkody materialne, utrudnienia bądź
niemożliwość otrzymania nagrody gwarantowanej."

"Żadne roszczenia będące następstwem ww. zdarzeń nie będą przez CD Projekt uznane. Udział
uczestnika oznacza jego zgodę na warunki zawarte w niniejszym Regulaminie.

Niniejszy regulamin jest jedynym dokumentem mającym wiążącą moc prawną w zakresie
realizacji konkursu."

Podkreśliłem ciekawsze fragmenty...


A ja kocham ludzi, którzy wypowiadają się na tematy, o których nie mają zielonego pojęcia. Zwłaszcza kiedy zamieszczają post dokładnie w dniu, kiedy również CDProjekt wypowiada się w tej kwestii w oficjalnym piśmie. Zbieg okoliczności???

W jednym masz rację: faktycznie, jedynie ten regulamin ma moc prawną. Żadne dodatkowe wymagania, zwłaszcza wystosowane w 2 tygodnie po ZAKOŃCZENIU konkursu i w miejscu równie ukrytym jak same wyniki, nie mają mocy prawnej. I to właśnie zamierzam udowodnić w sądzie.

Dla słabszych: ja nie podważam zapisów w regulaminie. Po prostu nie godzę się na dodatkowe obostrzenia, których ten regulamin nie zawiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już daje sobie spokój. Takiego olania w życiu nie doświadczyłem, czuję się jak zwykły gówniarz, którego spokojnie można zbyć milczeniem. Ja grozić nie będę.

Żałuję, bo kupowałem i rejestrowałem całkiem sporo gier na tej stronie.

Ja podziękuję i się pożegnam. Na stałe.

Chociaż i tak wątpię żeby ktoś to zauważył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2009 o 13:23, he napisał:

A ja kocham ludzi, którzy wypowiadają się na tematy, o których nie mają zielonego pojęcia.
Zwłaszcza kiedy zamieszczają post dokładnie w dniu, kiedy również CDProjekt wypowiada
się w tej kwestii w oficjalnym piśmie. Zbieg okoliczności???


Nie wiem o jakie pismo ci chodzi, a tym bardziej nic nie wiem o zbiegu okoliczności. Napisałem ten post 5 min po tym jak przeczytałem twojego posta. A przeczytałem go, bo temat w którm ten post był zamieszczony znajdował się wówczas na samym szczycie listy tematów (lub w jej okolicy, tego nie pamiętam).

Dnia 04.03.2009 o 13:23, he napisał:

W jednym masz rację: faktycznie, jedynie ten regulamin ma moc prawną. Żadne dodatkowe
wymagania, zwłaszcza wystosowane w 2 tygodnie po ZAKOŃCZENIU konkursu i w miejscu równie
ukrytym jak same wyniki, nie mają mocy prawnej. I to właśnie zamierzam udowodnić w sądzie.


Rzeczywiście, miejsce było tak bardzo ukryte, że prawie nikt tego nie znalazł... Przypominam ci, że żeby wziąść udział w konkursie musiałeś zaakceptować regulamin, który znajdował się w tym bardzo ukrytym miejscu. Zgodziłeś się na coś czego nie przeczytałeś ?

Dnia 04.03.2009 o 13:23, he napisał:


Dla słabszych: ja nie podważam zapisów w regulaminie. Po prostu nie godzę się na dodatkowe
obostrzenia, których ten regulamin nie zawiera.


Jakie to są obostrzenia ? Ciekawy jestem... Przypuśćmy, że CD PROJEKT zmienił warunki konkursu (nie regulaminu i nie umowy). Twoje roszczenie nie będą uznane, ponieważ:

"CD Projekt nie będzie ponosić odpowiedzialności, w sytuacji, gdy konkurs zostanie skrócony,
anulowany lub jego warunki zmienione. Żadne roszczenia będące następstwem ww.
zdarzeń nie będą przez CD Projekt uznane."

Co tu jest nie jasne ?

PS: Jeśli mógłbyś podać link do tego oficjalnego pisama, to z chęcią się do niego ustosunkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2009 o 14:22, HunterO7 napisał:

Rzeczywiście, miejsce było tak bardzo ukryte, że prawie nikt tego nie znalazł... Przypominam
ci, że żeby wziąść udział w konkursie musiałeś zaakceptować regulamin, który znajdował
się w tym bardzo ukrytym miejscu. Zgodziłeś się na coś czego nie przeczytałeś ?


Sugerujesz, że zapis, na podstawie którego CDP odmawia wydania nagród, znajdował się w tym samym miejscu co regulamin??? I że ja to zaakceptowałem??? Coś Ci się chyba pomieszało...

Ja dokładnie czytam takie regulaminy, stąd wiem, że nie ma tam ŻADNEGO ograniczenia czasowego dotyczącego wydania nagród. W odróżnieniu od chociażby innego, niemal równolegle odbywającego się konkursu, gdzie istotnie są takie zapisy W TREŚCI REGULAMINU

A miejsce TEGO OGRANICZENIA czasowego było ukryte, bo ja np. niemal codziennie w grudniu zaglądałem na stronę gram.pl i jakoś nie znalazłem nic na temat zakończenia konkursu. Jak stwierdził mój prawnik, regulamin nie nakłada na mnie obowiązku dokładnego przeszukiwania wszelkich zakamarków serwisu.

Dnia 04.03.2009 o 14:22, HunterO7 napisał:

Jakie to są obostrzenia ? Ciekawy jestem... Przypuśćmy, że CD PROJEKT zmienił warunki
konkursu (nie regulaminu i nie umowy). Twoje roszczenie nie będą uznane, ponieważ:
"CD Projekt nie będzie ponosić odpowiedzialności, w sytuacji, gdy konkurs zostanie skrócony,
anulowany lub jego warunki zmienione. Żadne roszczenia będące następstwem ww.
zdarzeń nie będą przez CD Projekt uznane."
Co tu jest nie jasne ?


No cóż, na szczęście żyjemy w państwie prawa, gdzie pewne zasady obowiązują.

Zdanie:
"Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i prosimy jednocześnie o nadsyłanie swoich danych adresowych za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie gram.pl/efektserii_formularz do 31 grudnia 2008 roku. Wszystkie inne formy dostarczania niezbędnych do realizacji wysyłki informacji nie będą przez organizatorów honorowane."
NIE JEST zmianą warunków konkursu, w myśl regulaminu, który mówi, że:
"Konkurs jest prowadzony na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie."
I to już w sumie wystarczy. Można oczywiście jeszcze dodać, że nie można zmienić warunków konkursu PO JEGO ZAKOŃCZENIU - bo konkurs zakończył się 30.11, a ww. ograniczenie czasowe pojawiło się dopiero łącznie z wynikami w połowie grudnia (?).

Dnia 04.03.2009 o 14:22, HunterO7 napisał:

PS: Jeśli mógłbyś podać link do tego oficjalnego pisama, to z chęcią się do niego ustosunkuje.

niestety, na razie jest to prywatna korespondencja między mną, a CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ja grozić nie będę.
>
Ja nie grożę. Ja tylko informuję. W myśl regulaminu mam prawo wystąpić do sądu o rozstrzygnięcie wszelkich nie ujętych w regulaminie sporów.
I nie zgłaszam reklamacji, tylko występuję z żądaniem wydania nagród. Jest to niezbędny krok przed złożeniem sprawy w sądzie, nie mający nic wspólnego z reklamacjami samego konkursu - tu również regulamin konkursu nie ustala żadnych ograniczeń czasowych innych, niż wynikające z istniejącego prawa. Ta sprawa jeszcze nie jest przedawniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że dysusja między nami jest bezowocna. Jeśli masz zamiar wystąpić na drogą sądową (choć mi osobiście szkoda było by nie tylko czasu i pieniędzy, ale i nerwów), to to który z nas ma rację oceni niezawisły sąd. Mi osobiście wydaje się, że regulamin ma zapisy chroniące przed twoimi żądaniami. Temat uważam za zakończony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie, Twoje gadanie z pozywaniem i prawnikami mają chyba tylko groźnie brzmieć, a tak naprawdę taka płoć przeciwko CDP to sobie może tylko na forum pokrzyczeć:) A tak w ogóle to skończyłeś 18 lat chłopcze? w regulaminie było wyraźnie napisane, że CDP zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu w trakcie konkursu i po jego zakończeniu i sobie możesz pofikać. A jeśli już to zapłać ponad 1000zł grubo za taką sprawę i wygraj parę rzeczy za kilkaset złotych. Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO gość się po prostu niepotrzebnie rzuca. Zagapiłeś się? Sorry, ale to Twój problem ... Nie masz szans na wygranie z takim gigantem, jakim jest CD-Projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 16:01, HunterO7 napisał:

Obawiam się, że dysusja między nami jest bezowocna. Jeśli masz zamiar wystąpić na drogą
sądową (choć mi osobiście szkoda było by nie tylko czasu i pieniędzy, ale i nerwów),
to to który z nas ma rację oceni niezawisły sąd. Mi osobiście wydaje się, że regulamin
ma zapisy chroniące przed twoimi żądaniami. Temat uważam za zakończony :)


Wątpię, aby sąd miał oceniać, który z NAS ma rację. Oceni najwyżej, czy rację mam ja, czy CDP
Nie jesteś chyba stroną w tym sporze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 16:12, Looook napisał:

Mam podobne zdanie, Twoje gadanie z pozywaniem i prawnikami mają chyba tylko groźnie
brzmieć, a tak naprawdę taka płoć przeciwko CDP to sobie może tylko na forum pokrzyczeć:)
A tak w ogóle to skończyłeś 18 lat chłopcze? w regulaminie było wyraźnie napisane, że
CDP zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu w trakcie konkursu i po jego zakończeniu
i sobie możesz pofikać. A jeśli już to zapłać ponad 1000zł grubo za taką sprawę i wygraj
parę rzeczy za kilkaset złotych. Powodzenia:)


Drogi "chłopcze", czyżbyś usiłował mnie zastraszyć? O prawie do zmiany regulaminu po zakończeniu konkursu to chyba sobie sam dopisałeś, w regulaminie nic takiego nie ma. No ale żeby to wiedzieć, trzeba najpierw umieć czytać... Gdybyś był taki duży, jak się usiłujesz przedstawić wiedziałbyś, że w takich sprawach sąd orzeka pokrycie kosztów sądowych przez stronę przegrywającą.
W każdym razie dziękuję za Twój post, nareszcie pierwszy, który wie, że tę sprawę wygram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 16:34, xbit71 napisał:

IMO gość się po prostu niepotrzebnie rzuca. Zagapiłeś się? Sorry, ale to Twój problem
... Nie masz szans na wygranie z takim gigantem, jakim jest CD-Projekt.


...a owieczki spokojnie dają się strzyc, no bo jak to, walczyć z TAKIM gigantem?
Sorry, nie mieszaj mnie z baranami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 17:37, he napisał:

Wątpię, aby sąd miał oceniać, który z NAS ma rację. Oceni najwyżej, czy rację mam ja,
czy CDP
Nie jesteś chyba stroną w tym sporze???


Nie wiem czemu miał służyć twój post, bo oczywistym jest, że to nie mnie pozywasz do sądu. Tym bardziej oczywistym jest kto jest stroną w twoim sporze. Jednak warto zauważyć, że moje zdanie na temat tej sprawy jest zbieżne ze stanowiskiem CDP. Dlatego wyrok sądu korzystny dla CDP, będzie ostatecznym argumentem potwierdzającym MOJE zdanie.

Edit:
"W każdym razie dziękuję za Twój post, nareszcie pierwszy, który wie, że tę sprawę wygram."

Widzę, że popełniasz błąd, który popełnił m. in. Zbigniew Ziobro. Przypominam ci, że nawet jeszcze nie pozwałeś CDP, a co tu dopiero mówć o wyroku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, naprawdę kupowałem dużo gier od CDP, i myślę że byłoby fajnie jakby chociaż mnie ZAUWAŻONO, ale nic mają mnie w dupie, pożegnam się z DMC4, naprawdę nie zależy mi już, dzięki CDP ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"W każdym razie dziękuję za Twój post, nareszcie pierwszy, który wie, że tę sprawę wygram." - pożyjemy zobaczymy cwaniaczku, nie zapomnij tylko napisać na forum jak wszystko się wyjaśni ile zapłaciłeś za przegraną sprawę (choć cały czas mi się wydaje, że kit wstawiasz i próbujesz straszyć ludźmi pustymi słowami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" No ale żeby to wiedzieć, trzeba najpierw umieć czytać..." - a jeśli Ty nie byłbyś ślepy i umiał czytać to zobaczyłbyś wiadomość o konieczności wysłania swojego adresu, która widniała jak byk i bez problemu ją zauważyło setki graczy, tylko jedna ślepotka nie umie czytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 12:24, Looook napisał:

" No ale żeby to wiedzieć, trzeba najpierw umieć czytać..." - a jeśli Ty nie byłbyś ślepy
i umiał czytać to zobaczyłbyś wiadomość o konieczności wysłania swojego adresu, która
widniała jak byk i bez problemu ją zauważyło setki graczy, tylko jedna ślepotka nie umie
czytać...

skoro masz tak dobry wzrok, to poczytaj dokładnie regulamin tego forum, zwłaszcza punkt drugi pt. "Co jest zabronione".
Wypraszam sobie wszelkie inwektywy pod moim adresem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 19:17, HunterO7 napisał:

> Wątpię, aby sąd miał oceniać, który z NAS ma rację. Oceni najwyżej, czy rację mam
ja,
> czy CDP
> Nie jesteś chyba stroną w tym sporze???

Nie wiem czemu miał służyć twój post, bo oczywistym jest, że to nie mnie pozywasz do
sądu. Tym bardziej oczywistym jest kto jest stroną w twoim sporze. Jednak warto zauważyć,
że moje zdanie na temat tej sprawy jest zbieżne ze stanowiskiem CDP. Dlatego wyrok sądu
korzystny dla CDP, będzie ostatecznym argumentem potwierdzającym MOJE zdanie.


no wybacz, ale dla mnie jesteś anonimowy. Proponuję poczytać np. gazetę wyborczą z wtorku i artykuł nt. wpływania na opinie na różnych forach przez podstawione osoby. Może wtedy byś zrozumiał, że mam prawo żywić podejrzenia co do Twojego obiektywizmu. Zwłaszcza, że mój pierwszy post pozostawał niezauważony przez dwa dni, a Ty odpowiedziałeś dokładnie w tym samym dniu, kiedy CDP odpowiadał na moje pismo... Twierdzisz, że akurat ten wątek był na topie? Ale poprzedni post w tym wątku został wysłany ponad 14 godzin wcześniej, niż Twój, Ty odpowiedziałeś ok. 12 w południe, a więc w godzinach pracy... Wątki z godz. 22 następnego dnia koło południa są... na której stronie forum? 5? 10? Używasz jakiegoś filtra?

Dnia 04.03.2009 o 19:17, HunterO7 napisał:


Edit:
"W każdym razie dziękuję za Twój post, nareszcie pierwszy, który wie, że tę sprawę wygram."

Widzę, że popełniasz błąd, który popełnił m. in. Zbigniew Ziobro. Przypominam ci, że
nawet jeszcze nie pozwałeś CDP, a co tu dopiero mówć o wyroku...


Cały czas mam nadzieję na polubowne rozwiązanie. Wcale nie zależy mi na pozywaniu kogokolwiek. Tym niemniej wysłałem już odpowiednie pismo do CDP, a jeśli po prostu podtrzymają swoje zdanie - no cóż, sprawa będzie w sądzie. Takie prawo daje mi choćby regulamin tego konkursu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.03.2009 o 12:56, he napisał:

no wybacz, ale dla mnie jesteś anonimowy. Proponuję poczytać np. gazetę wyborczą z wtorku
i artykuł nt. wpływania na opinie na różnych forach przez podstawione osoby.


Heh, może i takie przypadki się zdarzają, ale szansa na to, że to zdarzy się tobie jest znikoma. Jakbyś przeczytał w gazecie, że Pan A zabił pana B, to każdego przechodnia traktował byś jak zabójcę ?

Dnia 05.03.2009 o 12:56, he napisał:

Może wtedy
byś zrozumiał, że mam prawo żywić podejrzenia co do Twojego obiektywizmu. Zwłaszcza,
że mój pierwszy post pozostawał niezauważony przez dwa dni, a Ty odpowiedziałeś dokładnie
w tym samym dniu, kiedy CDP odpowiadał na moje pismo...


Zbieg okoliczności. Zresztą możesz zapytać kilku osób na forum, że podstawiony nie jestem. No i z tego co mi wiadomo, jeśli byłbym podstawiony nie mógł bym wygrać w tym konkursie, a wygrałem :)

Dnia 05.03.2009 o 12:56, he napisał:

Twierdzisz, że akurat ten wątek
był na topie? Ale poprzedni post w tym wątku został wysłany ponad 14 godzin wcześniej,
niż Twój, Ty odpowiedziałeś ok. 12 w południe, a więc w godzinach pracy... Wątki z godz.
22 następnego dnia koło południa są... na której stronie forum? 5? 10? Używasz jakiegoś
filtra?


Tak, oglądam tylko "Na każdy temat" i "technologie" plus parę ulubionych.

Dnia 05.03.2009 o 12:56, he napisał:

Cały czas mam nadzieję na polubowne rozwiązanie. Wcale nie zależy mi na pozywaniu kogokolwiek.
Tym niemniej wysłałem już odpowiednie pismo do CDP, a jeśli po prostu podtrzymają swoje
zdanie - no cóż, sprawa będzie w sądzie. Takie prawo daje mi choćby regulamin tego konkursu.


Pozwać można każdego, tylko trzeba jeszcze udowodnić swoje racje przed sądem. A o to w twoim wypadku będzie trudno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 14:33, HunterO7 napisał:

Heh, może i takie przypadki się zdarzają, ale szansa na to, że to zdarzy się tobie jest
znikoma. Jakbyś przeczytał w gazecie, że Pan A zabił pana B, to każdego przechodnia traktował
byś jak zabójcę ?


W życiu nie spotkałem osobiście zabójcy, z podstawionymi opiniami stykam się niemal na każdym forum "branżowym"

Dnia 05.03.2009 o 14:33, HunterO7 napisał:

Zbieg okoliczności. Zresztą możesz zapytać kilku osób na forum, że podstawiony nie jestem.


znikoma wartość dowodowa. No, chyba że to notariusze i wypowiedzą się oficjalnie.

Dnia 05.03.2009 o 14:33, HunterO7 napisał:

No i z tego co mi wiadomo, jeśli byłbym podstawiony nie mógł bym wygrać w tym konkursie,
a wygrałem :)


gratuluję. A jak się konkretnie dowiedziałeś o wygranej?

Dnia 05.03.2009 o 14:33, HunterO7 napisał:

Pozwać można każdego, tylko trzeba jeszcze udowodnić swoje racje przed sądem. A o to
w twoim wypadku będzie trudno...

Zgodzisz się chyba, że to już będzie mój problem? Chociaż w opinii mojego prawnika mniejszy, niż mogłoby Ci się wydawać, w zasadzie "no problem"...

p.s. jeśli faktycznie masz tyle lat, jak to podajesz na swoim gramsajcie, to masz zdumiewająco bogate doświadczenie życiowe jak na swój wiek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.03.2009 o 15:53, he napisał:

W życiu nie spotkałem osobiście zabójcy, z podstawionymi opiniami stykam się niemal na
każdym forum "branżowym"


Nie wiem, nie bywam na takich forach.

Dnia 05.03.2009 o 15:53, he napisał:

znikoma wartość dowodowa. No, chyba że to notariusze i wypowiedzą się oficjalnie.


Wartość dowodowa ? Dlaczego wszystko przeliczasz na "wartość dowodową" ? Zresztą dyskusja o tym, czy jestem podstawiony z mojego punktu widzenia wydaje się jałowa.

Dnia 05.03.2009 o 15:53, he napisał:

gratuluję. A jak się konkretnie dowiedziałeś o wygranej?


Śledziłem ten temat oraz w miarę regularnie sprawdzałem zakładkę "Konkursy".

Dnia 05.03.2009 o 15:53, he napisał:

Zgodzisz się chyba, że to już będzie mój problem? Chociaż w opinii mojego prawnika mniejszy,
niż mogłoby Ci się wydawać, w zasadzie "no problem"...


Nic w tej sprawie nie jest moim problemem, zgodzisz się chyba ?

Dnia 05.03.2009 o 15:53, he napisał:

p.s. jeśli faktycznie masz tyle lat, jak to podajesz na swoim gramsajcie, to masz zdumiewająco
bogate doświadczenie życiowe jak na swój wiek...


Doświadczenie życiowe w moim odczuciu jest jak najbardziej adekwatne do wieku. Co w nim jest zdumiewającego ? Jestem zwyczajnym licelistą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować