Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #25: Jaką serię gier komputerowych w klimacie horroru lubisz najbardziej?

45 postów w tym temacie

Od razu zaznaczam, pytanie dotyczy serii gier. Dlatego też w sondzie nie znalazły się między innymi takie produkcje jak Eternal Darkness (moc!) czy Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Silent Hill był dla mnie jednym z najlepszych horrorów,a dokładnie Silent Hill 2.Miał nie powtarzalny klimat i bardzo ciekawą i rozbudowaną fabułę,ogólnie gra która wywołała wie mnie wielkie emocje no i strach.Ale lubię też takie w stylu Doom-3 ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 18:31, Majkes napisał:

Gier komputerowych? Od kiedy? gier video raczej. ;f


Traktujmy to umownie jako jedno. W końcu Sony usilnie chce wmówić graczom, że PS3 to komp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak dla mnie Silent Hill 2 nie ma żadnej konkurencji na PC. Pomimo, że gra ma już kilka latek nadal potrafi zmiażdżyć klimatem. W The Suffering też się przyjemnie grało, ta gra bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to ja nie gram w produkcje tego typu, ale z tego co pamiętam<lol> w Condemned przyjemnie mi się grało(pierwsza część pełna wersja i druga Demo). :]

/EDIT
Czemu w sondzie nie pojawił się S.T.R.A.C.H.? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie lubię horrorów. Jeśli jakiś mi się podoba to już naprawdę musi być dobry film. Nie lubię szczególnie tego, że często jedyną metodą straszenia są znienawidzone przeze mnie "jumpery". A w grach to już szczególnie. Słyszysz głosy, zbliżają się, czujesz, że zaraz coś wyskoczy i.... wyskakuje! A że nie lubię tego uczucia to wyłączam grę, bo przecież nie jestem masochistą.

Co innego jak "jumper" wyskakuje w scenie kiedy zupełnie się tego nie spodziewasz. Zero niepokojącej muzyki, zero dziwnych dźwięków, a jednak. Niby gorzej, ale z szacunku do tego skurczybyka, które skutecznie mnie zaskoczył mogę pograć dalej ;]

Czekam na grę, w której ten cały horror jest bardziej wyrafinowany. Podobał mi się "Zew Cthulhu". Niby, też było pełno tego czego nie lubię, ale udało się tej grze sprawić, że czułem niepokój stojąc na rynku miasteczka. I to było fajne.

O właśnie te growe horrory powinny wywoływać właśnie takie uczucie niepokoju, a nie proste odruchy w postaci, np. takiego podskoku. I fajniejsze, i większego kunsztu od twórców wymaga.

No to by było, na tyle a z rodzajów horroru preferuję ten książkowy.

Chyba nie muszę pisać, że zaznaczyłem "Nie lubię gier tego typu"? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z adorjan , też nielubie żadnych gier o tematyce horrorów [ niewiem czy dobrze napisałem horrorów ale jestem dyslektykiem, więc wybaczcie :P]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wcześniej napisał.
Ja gier-horrorów wybitnie nie preferuję, ale gdybym miał wymienić grę, która wywołała we mnie największe wrażenie strachu, to tylko i wyłącznie AvP (Aliens vs Predator).
I tak jak ten ktoś również wspomina, gra Marinem jest tak klimatyczna i momentami sugestywna, że naprawdę można się wystraszyć.
Opiszę tu zwykłą, standardową akcję: Jesteś sam. Otwierają się przed tobą drzwi do większego kompleksu, a detektor ruch zaczyna nagle panikować, rejestrując dwie lub może trzy kropki gdzieś wewnątrz (nie jesteś do końca pewien ile). Wchodzisz do środka z sercem przy gardle i rozglądasz się nerwowo, ale nic się nie dzieje ... lekko uspokojony postępujesz kilka kroków dalej i ... .
Naprawdę filmowa druga część Obcego pt. "Aliens" jest genialna, ale sama gra AvP niewiele ustępuje jej klimatem.
IMO powinna być uwzględniona na tej liście, mimo że z założenia nie jest klasycznym horrorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O właśnie AvP! Ta gra akurat mi się podobała, ale to raczej ze względu na sympatię do filmowych "alienów", niż przez jej walory jako gry grozy (choć te rzecz jasna pierwsza klasa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Silent Hill - czasem nie tyle straszy, co wywołuje niepokój przedstawiając rzeczy o których wolimy nie myśleć. Nie trzeba chyba dodawać że najlepszym przykładem jest część druga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować