Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

XFX GeForce 9600 GSO 1,5 GB z grą Far Cry 2 w zestawie

34 postów w tym temacie

Pudełko jest ok., resztę można wyrzucić… przy tak słabym procesorze graficznym taka ilość pamięci, to najzwyczajniej grzech, oj wolno musi to wszystko współpracować, tym bardziej że to dość leciwa generacja tych pamiątek, no ale Far Cry 2 trzeba jakoś sprzedać…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż 1,5 GB ramu czy to jest teraz potrzebne? ja mam 512, i wydaje mi się że wystarcza, chyba że o czymś nie wiem? :) no i fajny dodatek FC2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karta z takim procesorem graficznym nigdy nie wykorzysta tej pamięci, tym bardziej, że przy bardzo wysokich rozdzielczościach po prostu dostanie zadyszki. Kolejny chwyt marketingowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 12:38, krl.krl napisał:

Haha! Nie dość że 3-krotnie za dużo Ramu to jeszcze DDR2!
Chociaż mi to wygląda na błąd w newsie, powinno być DDR3


To nie błąd, jest jednak DD2, jak coś to kliknij linka,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 12:59, lockXY napisał:

To nie błąd, jest jednak DD2, jak coś to kliknij linka,

Coś mi się podejrzanie szybka pamięć wydaje, w końcu efektywna(efektowna?) wychodzi 1600MHz. No chyba że to 800MHz to taktowanie już po przeliczeniu.
W każdym razie ta karta to i tak bezsens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu jest stosowany marketing tak jak w przypadku Intelów czwórek pare lat temu. Szli wszyscy w megaherce w momencie, gdzie wolniej taktowane AMDki pierzchały Intele w proch i pył.
Sam ostatnio zmieniłem kartę z 8800GTS640 na 9800GTX+ który ma mniej, bo 512 mb pamięci - w końcu to inna technologia. Nie dajmy się zwariować
Pozatym gigabajt pamięci i ponad - w jakich to rozdzielczościach ma być potrzebne? Stosowanie ponad gigabajta pamięci nawet w kartach pokroju GTXów 280/290 wydaje mi się idiotycznym pomysłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wciskanie bardziewnej karty klientom ktorzy sie nie znaja, ale zobacza 1.5gb ramu i sie podjaraja i kupia, 8800 gt 512 jest lepsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 13:32, slizgi napisał:

wciskanie bardziewnej karty klientom ktorzy sie nie znaja, ale zobacza 1.5gb ramu i sie
podjaraja i kupia, 8800 gt 512 jest lepsza...

ej sory ale samo 9600 gso nie jest złą kartą, ta którą np ja posiadam kosztowała mnie 330 zł ( w czasach niskiego kursu, a obecnie ponad 450 zł) bardzo ją sobie chwalę i kupiłem ją świadomie wybierając miedzy tą a wersją gt. a co do tej wersji to poleca na nią ci co się po prostu nie znają. bo te 1.5 gb ram nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety w dzisiejszych czasach wciąż mało osób zna się na sprzęcie. Większość ludzi nie pyta nawet o model karty graficznej tylko o ramy.. '''' Jaką masz kartę graficzną- ile ma ramu?''''. Mi wystarczy, że mam 512 ddr5...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek to nie jest ten zwykły, pełny GSO, bo one mają albo 384MB lub 768MB i więcej procesorów strumieniowych. To kolejny kastrat od Nvidii + 1,5GB (!) pamięci DDR2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny ćwierć-produkt i czyszczenie magazynów z pamięci DDR2 :) Najlepszym wyjściem jest wykosztowanie się raz na porządną kartę i mieć spokój przez 1.5 roku. Ja tak zrobiłem kupując nowego kompa z GTX 260 TOP od Asusa. Nie żałuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"niestety w dzisiejszych czasach wciąż mało osób zna się na sprzęcie. Większość ludzi nie pyta nawet o model karty graficznej tylko o ramy.. '''' Jaką masz kartę graficzną- ile ma ramu?''''. Mi wystarczy, że mam 512 ddr5.."

I to jest dobre. Ja poznałem si na sprzeie jak kompa wybierałem . I tłuke do głowy kumplom w klasie, że najważniejszy jest model karty(wiecie o co chodzi) i taktowania. Ram to trzeciorzędna sprawa, a każdy jak mu mówie, że mam nowy sprzęt i ziezł kartę to się pyta ile mam na niej ram''u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować