Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Need for Speed: Shift

971 postów w tym temacie

Niestety nie znalazłem na forum tematu ogólnego o NFS (a szkoda), więc myślę, że nie będzie grzechem umieszczenie pytania w tym wątku.
W której części jest najbardziej rozwinięty tuning? (i również w której jest najwięcej części/samochodów)
z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2010 o 12:40, Ballonik napisał:

Niestety nie znalazłem na forum tematu ogólnego o NFS (a szkoda), więc myślę, że nie
będzie grzechem umieszczenie pytania w tym wątku.
W której części jest najbardziej rozwinięty tuning? (i również w której jest najwięcej
części/samochodów)
z góry dzięki za odpowiedź :)

Underground 2 jest uważany za NFSa z największym tuningiem, ale Underground 1 ma dużo bardziej....emocjonujące? wyścigi. a na pewno nie są nudne jak w przypadku UG2.
Dużo samochodów to Undercover ma i Pro Street.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :)
U2 mam i mniej, więcej orientuję się jak stoi z tuningiem - jednak te nowe NFSy dysponują ''autosculptem'' i jestem ciekaw, czy to jest po prostu zamiana np. cyfrowego oznaczenia wielkości felgi na suwak, czy jednak coś więcej? :)
Filmiki na youtube obejrzane, jednak pytam ogólnie - czy w czasie rozgrywki ma to jakieś znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Pro Streecie ma bo tu dochodzi tunel aerodynamiczny i telemetria pokazująca jak autosculpt ma wpływ na docik wozu na torze a można ustawiać pomiędzy naciskiem na Draga a na trzymanie się w zakrętach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie bo mam problem ze swoim profilem :jak wchodzie na niego to pisze ->Nowa gra ,opcje i wyjdź.<- mimo że dzień wcześniej miałem kilka milionów na koncie i dało się grac bez problemów...I jak przejade ten wyścig to pisze że mam pełny garaż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w grze można ustawić sobie sprzęgło?
Jest opcja wyłączenia automatycznego sprzęgła, ale w ustawieniach sterowania nigdzie nie można przypisać mu przycisku...

Znacie jakieś strony z modami/samochodami do NFS:Shift?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2010 o 14:06, kedzior141 napisał:

Czy w grze można ustawić sobie sprzęgło?
Jest opcja wyłączenia automatycznego sprzęgła, ale w ustawieniach sterowania nigdzie
nie można przypisać mu przycisku...

Znacie jakieś strony z modami/samochodami do NFS:Shift?


http://tinyurl.com/37rum3w :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 17:44, Orion napisał:

Mam pytanie, czy można jakoś wgrać własną muzykę do gry?


Nie ma takiej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 18:10, Ecko09 napisał:

> Mam pytanie, czy można jakoś wgrać własną muzykę do gry?

Nie ma takiej możliwości.


Szkoda :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 10:58, AphroditeDnB napisał:

Słuchajcie bo mam problem ze swoim profilem :jak wchodzie na niego to pisze ->Nowa
gra ,opcje i wyjdź.<- mimo że dzień wcześniej miałem kilka milionów na koncie i dało
się grac bez problemów...I jak przejade ten wyścig to pisze że mam pełny garaż...


Bardzo prosze o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie doświadczenie z utrzymywanie optymalnego toru jazdy w grach ogólnie? Kompletny bezsens, dla przykładu - ostre zakręty da się pokonać pełnym gazem i ślizgiem tuż przed(5-10m) wewnętrzną stroną, a nie szerokim łukiem, jak pokazuje gra. Poważnie zastanawiałem się nad kierownicą do PC, ale ta precyzja chyba nie ma sensu. Jadę jak wariat i wychodzę na tym całkiem nie najgorzej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na poziomie czwartym, jedna z rywalizacji to "Rywalizacja Aut Modyfikowanych". Jakie to są samochody? Mam najróżniejsze auta w garażu i żaden nie pasuje do wymogów tej konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sama nazwa wskazuje, musisz zmodyfikować któryś ze swoich samochodów. Nie chodzi tutaj o tuning, lecz o modyfikację, która kosztuje bodajże 250k $

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 14:06, Kraju napisał:

W takim razie gry wyścigowe dzielą się na symulatory na prawdziwych torach i na gry zręcznościowe
z nielegalnymi wyścigami.


Nielegalny wyścig nielegalnemu wyścigowi nierówny.

Dnia 03.08.2010 o 14:06, Kraju napisał:

A według mnie prawdziwy klimat takich wyścigów NFS ma dopiero od Undegrounda.


Właśnie dlatego, że dla większości osób, pojęcie nielegalnego wyścigu jest tożsame ze wspomnianymi przeze mnie wcześniej plastikowymi cackami, neonami, dudniącą muzyką itp. Tymczasem wyścigi drogowe to nie tylko to, co widać w filmach w stylu Szybcy i Wściekli czy wspomniany NFS: Underground, ale też imprezy w stylu http://pl.wikipedia.org/wiki/Gumball_3000 . Jeśli uważasz, że takie wyścigi są legalne, to poszukaj w necie informacji. Jeszcze niedawno widziałem info o dwóch samochodach zatrzymanych i skonfiskowanych za udział w takim wyścigu.

Dnia 03.08.2010 o 14:06, Kraju napisał:

Ostatnio wyszedł
Blur i Split/Second, więc w takim razie i te produkcje są tratowane jako gry o nielegalnych
wyścigach.


Nie wiem, nie grałem, nie wypowiem się.

Dnia 03.08.2010 o 14:06, Kraju napisał:

Shift będzie osobną serię i bardzo dobrze, ja to kupuję.


I właśnie o tym mówię - stworzyć osobną serię, bo teraz ten tytuł nijak nie pasuje do pozostałych. To tak, jakbyśmy wzięli GTA i zrobili z tego strategię turową...

Dnia 03.08.2010 o 14:06, Kraju napisał:

Co Ci mówi Shift?


Tyle samo, ile kiedyś komuś mówił tytuł "Colin McRae", "Burnout", "Tekken"... Każda marka miała kiedyś swój początek, od czegoś trzeba zacząć. Shift mógł stanowić początek serii symulatorów wyścigowych, a zamiast tego wrzucono go do serii, z którą ma tyle wspólnego, że i tu, i tu są cztery kółka i silnik.

Dnia 03.08.2010 o 14:06, Kraju napisał:

Dokładnie jakby kolejne gry Activision nazywać Call of
Duty, np. Coall of Duty: Guitar Hero.


No właśnie. Sam wykazujesz, jaka to bzdura.

Przykro mi, ale dla mnie Shift jest grą taką sobie. Nie zrobił na mnie takiego wrażenia, jak Hot Pursuit, nie wciągnął mnie tak, jak Underground, nie zachwycił mnie tak, jak Most Wanted. I nadal uważam, że wrzucenie go do jednego worka z powyższymi tytułami było błędem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Shift to najlepsza odsłona serii zaraz po mojej ulubionej czyli Underground 2. Shit był powiewem świeżości w serii, co nie znaczy że seria NFS teraz się zmieni w grę o wyścigach na torze. Jak już mówiłem, Shift ma korzenie w ProStreet. Ta część się nie udała i porzucono ją. Po kilku latach reaktywacja i mamy Shifta. EA spróbowało, zobaczyło że się sprzedaje i jak już wspominałem zrobią z tego osobną pod serię. NFS powróciło na swoją trasę i super bo Hot Pursuit może być na prawdę niezły, ale ja nie widzę przeszkód aby ta znana i lubiana marka, miała również pod-serię. Jedni lubią wyścigi w stylu Hot Pursuit, inni Undergroundy a jeszcze inni wolą Shifta, Grida, czy Tocę. Światem gier rządzą pieniądze, ale EA nie jest na tyle zachłanna aby, wydawać już któryś raz to samo jak to robi Activision ze swoim Guitar Hero. Wypromowanie teraz nowej marki to olbrzymie koszta, a można to sobie ułatwić dopinając produkcję do znanej serii. W końcu NFS to gra wyścigowa i jak dla mnie Shift perfekcyjnie się sprawdza. Prawdę mówiąc bardziej czekam na nowego Shifta niż na Hot Pursuit, bo ile razy można się ścigać z policją. A grając w pierwszą odsłonę Shifta zdałem sobie sprawę ile jeszcze rzeczy można z tą grą zrobić, jak bardzo materiał nie został wyczerpany. Dopóki nie będzie profanacji serii, a wszystko zostanie utrzymane w konwencji realistycznej (nie mówię tu o modelu jazdy) i nigdy w serii NFS nie zdarzy się że będziemy strzelać w przeciwników jakimiś power upami jak w Blurze, lub gra nie stanie się już do bólu casulowa i nie będzie przypominać Mario Kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 11:27, Kraju napisał:

Shit był powiewem świeżości w serii


Czyżby Twoja podświadomość jednak się z Tobą nie zgadzała? ;)

Dnia 07.08.2010 o 11:27, Kraju napisał:

jak już wspominałem zrobią z tego osobną pod serię.


I o tym mówię od samego początku - tak właśnie należało zrobić od razu: nowy tytuł, nowa seria. Nawet bez przedrostka Need for Speed gra znalazłaby fanów.

Dnia 07.08.2010 o 11:27, Kraju napisał:

NFS powróciło
na swoją trasę i super bo Hot Pursuit może być na prawdę niezły


Oby. Medal of Honor też zapowiadał się świetnie, a jak wyszło, mieliśmy okazję przekonać się podczas bety :/

Dnia 07.08.2010 o 11:27, Kraju napisał:

ja nie widzę przeszkód aby ta znana i lubiana marka, miała również pod-serię.


Są gusta i guściki, ja jednak wolałbym, by nie mieszać Shifta i NFS.

Dnia 07.08.2010 o 11:27, Kraju napisał:

EA nie jest na tyle zachłanna aby, wydawać już któryś raz to samo


Eee... pominę to milczeniem ;) Mógłbym wprawdzie odpowiedzieć przytaczając serię EA Sports, ale uznajmy, że tego tekstu nie było.

Dnia 07.08.2010 o 11:27, Kraju napisał:

W końcu NFS to gra wyścigowa i jak dla mnie Shift perfekcyjnie się sprawdza.


Czyli równie dobrze mogliby pod NFS podczepić symulator Tour de France i też by się sprawdził, bo to przecież wyścig? To tak nie działa. NFS ma swoją tematykę, z którą Shift nie ma nic wspólnego. Wyobraź sobie serię Medal of Honor (czy Battlefield, wszystko jedno). Wojna, strzelaniny, akcja, adrenalinka... I nagle zamiast kolejnej "wycieczki" do Iraku, Afganistanu czy innego Wietnamu, trafiamy do Nowego Orleanu pomagać w usuwaniu skutków Katriny...

Dnia 07.08.2010 o 11:27, Kraju napisał:

i nigdy w serii NFS nie zdarzy się że będziemy strzelać w przeciwników jakimiś power
upami jak w Blurze


No to niestety tu Cię zmartwię. W NFS: World Online już to jest, a w NFS: Hot Pursuit ma być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie po co nowy tytuł. Tak jest według mnie lepiej. To samo zrobiło Konami z MGSem. Teraz wydają nową pod serię "Rising" opowiadającą o czymś innym w tym właśnie uniwersum. Tak samo jest z Shiftem.
NFS ma tematykę samochodowych wyścigów i tego się trzymają, a to najważniejsze. Co do power upów w World i Hot Pursuit to ok są ale nie w takim stopniu jak np. w Blurze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować