Zaloguj się, aby obserwować  
Psych0

Porady dla początkujących formuowiczów.

16 postów w tym temacie

Wielu z nowych formuowiczów nie czyta regulaminu, więc zakładają tematy jak leci nie patrząc czy istnieją. Jak ktoś widzi taki temat od razu w nim daje post z linkiem do podobnego tematu. Bardzo dobrze że tak robi. Według mnie każdy nowy użytkownik forum jako pierwsze ma za zadnie przeczytać regulamin i oczywiście sie do niego dostosować, jak także przed każdą chęcią założenia nowego tematu nie musie, ale powinien sprawdzić w czy taki nie istnieje, za pomocą przycisku "Szukaj", który znajduje sie obok Regulaminu.
Jeśli uważacie że ten temat jest dobry i potrzebny dla "Nowych i zielonych", dopisujcie tu swoje uwagi i porady dla nich.
Choć to nie jest konieczne można by ten temat przypiąć na stałe.

Myśle że na początek to tyle. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 10:13, graczomaniak napisał:

Tylko ze nie wszyscy czytają temat, tylko do razu rzucają sie do pisania i zakładania.:)

No i właśnie tak jest, to nawet temat przypięty u góry nic nie da, sam jak zaczynałem to do tych tematów na górze prawie nigdy nie zaglądałem, jedynie przy tych gadżetach się czasem wypowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Regulamin przeczytałem dopiero po tygodniu bycia na forum. Wcześniej go nie zauważyłem! Trzeba wyjść z inicjatywą zmiany koloru przycisku "Regulamin" na jakiś bardziej rzucający się w oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 10:23, Arclight napisał:

Ja Regulamin przeczytałem dopiero po tygodniu bycia na forum. Wcześniej go nie zauważyłem!
Trzeba wyjść z inicjatywą zmiany koloru przycisku "Regulamin" na jakiś bardziej rzucający się
w oczy.

Albo zeby jak forumowicz pisze swój pierwszy post to jak daje dodaj to pisze zanim dasz pierwszy post zapoznaj się z treścią regulaminu i wtedy on wyskakuje, użytkownik daje OK i wtedy post dopiero jest. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Regulamin jest dla tych co mają coś ze swoim złym zachowaniem.
Ja nigdy go nie przeczytałem i jest wszystko w porządku.

Jak ktoś ma w sobie to że się należycie zachowuje to nie będzie miał żadnych problemów
w tym przypadku jeżeli chodzi o to forum to nie musi się taki forumowicz bać degradów czy tzw. banów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi w regulaminie z tym - "powiadomienie właściwych instytucji lub organów o wykroczeniu/przestępstwie"???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że jak na forum np. przyznasz się do piractwa lub innego ciężkiego przestępstwa jest powiadamiana policja. Teraz padnie pytanie "Jak mnie namierzą???" Przy zakładaniu konta na gram.pl podajesz swój adres mailowy i adres zamieszkania. Po tych adresach cię namierzają. Oczywiście można dane adresowe sfałszować, ale pozastaje adres IP, po którym również Cię namierzają. Podsumowując jakbys nie zrobił tak cię namierzą, najlepiej nie łamać regulaminu i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się przyznam, że jeszcze w życiu Regulaminu nie czytałem. Domyślam co tam jest (znam zasady panujące na formach) i to mi wystarczy. No i jak na razie nie miałem nawet ostrzeżenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylk jedną radę dla poczatkujących forumowiczów - używajcie wyszukiwarki! Na forum jest cała masa dubli i wciaż pojawiaja sie nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować