Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 19.02.2011 o 13:01, lydathegreat napisał:

W koncu ktos, kto podziela moje zdanie odnosnie Ostrego, bo jak ostatnio jakis sluchacz
z dwuletnim stazem na mnie wsiadl, to plakalem w kacie i chcialem caladreips z forum
haha. Pozdro chlopaki, napijemy sie, wierze.

To, że ktoś podziela Twoje zdanie jest powodem do picia? (swoją drogą, komicznie to wygląda w cyfrowej wersji na forum). Rozumiem, że każdy, kto się na temat tej płyty wypowiada (która ma datę premiery ustaloną na wtorek), ma legalną wersję u siebie na półce:) Czy to preorderową, czy z materiałem genetycznym ostrego w roli dedykacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 18:56, Esergie napisał:

To, że ktoś podziela Twoje zdanie jest powodem do picia?

Wiesz w ogole do czego to follow up koles?

Dnia 20.02.2011 o 18:56, Esergie napisał:

(swoją drogą, komicznie to wygląda w cyfrowej wersji na forum).

Wiadomo, tak naprawde to nie wychodze z domu, forumek is my life <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 19:20, lydathegreat napisał:

Wiesz w ogole do czego to follow up koles?

Wiem, dlatego zadałem Ci pytanie. I nie jestem Twoim kolesiem

Dnia 20.02.2011 o 19:20, lydathegreat napisał:

Wiadomo, tak naprawde to nie wychodze z domu, forumek is my life <3

Tak też myślałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 00:04, Zauri napisał:

az mnie korci zeby zapytac, jaki masz nick na forumie portalu z kreska? ;>

Nie wypowiadam sie tam, tylko slizg. Nick taki jak tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W internecie pojawil sie wlasnie drugi walek z plyty Vinniego Paza i Ill Billa - Heavy Metal Kings - zatytulowany Children of God, mozna go odsluchac pod adresem http://www.youtube.com/watch?v=x0ej_6JCnO4


Jaram sie mocno, bedzie dobra plyta

Tracklista:
1. Keeper Of The Seven Keys
2. Eye Is The King
3. Impaled Nazarene
4. Children Of God
5. Blood Meridian
6. Oath Of The Goat
7. King Diamond
8. The Vice Of Killing
9. Devil''s Rebels
10. Age Of Quarrel
11. Metal In Your Mouth
12. Terror Network
13. Leviathan (The Spell Of Kingu)
14. The Crown Is Mine
15. Splatterfest
16. The Final Call

Na bitach DJ Muggs, jakis ziomek Premiera - Gemcrates (pierwsze slysze) oraz sam Bill. Na majkach z kolei udziela sie Reef the Lost Cauze, Q-Unique, Slaine oraz Sabac Red (Rugged Mana brak, przynajmniej na chwile obecna :/)

Przypominam, ze pierwszy singiel - Keeper of the seven keys - mozna odsluchac pod adresem http://www.youtube.com/watch?v=x23TVSMBlNk

sorry za post pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dla wszystkich psychofanów kultu Magika- dzisiaj padł pierwszy klaps na planie filmu "Jesteś Bogiem" opowiadającym o PFK. Jako stary fan mam mieszane uczucia, a raczej negatywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 12:20, sliski_wojtas napisał:

Gdzie można znaleźć trasę koncertową takich artystów jak: Ry23, Shellerini, Słoń, Hemp
Gru itd. ?


RY23 i Sheller powinni być na stronie Szpadyzor Rec. O Słońu może znajdziesz na http://www.slonwsrh.pl/ Jak nie bedzie nigdzie na stronie to możesz się wbić na forum i spytać. HG poszukaj na ich MSie, może na stronie Prosto...


Btw. dziś byłem w galerii i zakupiłem sobie (między innymi rockowo-metalowymi płytkami) 21 Gramów i Gawrosza. W sumie nie słuchałem nawet jeszcze tego materiału, z wyjątkiem singlowych tracków, ale myślę, że tymi graczami tak czy tak się nie zawiodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 19:37, Hekt-X napisał:

> Gdzie można znaleźć trasę koncertową takich artystów jak: Ry23, Shellerini, Słoń,
Hemp
> Gru itd. ?

RY23 i Sheller powinni być na stronie Szpadyzor Rec. O Słońu może znajdziesz na http://www.slonwsrh.pl/
Jak nie bedzie nigdzie na stronie to możesz się wbić na forum i spytać. HG poszukaj na
ich MSie, może na stronie Prosto...


Btw. dziś byłem w galerii i zakupiłem sobie (między innymi rockowo-metalowymi płytkami)
21 Gramów i Gawrosza. W sumie nie słuchałem nawet jeszcze tego materiału, z wyjątkiem
singlowych tracków, ale myślę, że tymi graczami tak czy tak się nie zawiodę.


Ok dzięki za info, PDG Gawrosz'a wczoraj mi przyszedł z unhuman.pl i się nie zawiodłem ;DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od początku (do końca!):

Wyszła płyta Grubsona. Kilka kawałków miło się słucha (Dzień Dobry, Skacz! itd.), ale bez opadu szczęki. Na płycie pojawiają się jednak bity K44 (m.in. właśnie w Dzień Dobry). Oczywiście Grubson, to nie do końca HH. A może inna odmiana? Zresztą, czy to takie ważne?

Wyszła również płyta Fokusa (Prewersje). Cała jest świetna choć czuć to FL Studio, ale mimo wszystko warto!

Tak czy siak, nadal za mistrzostwo i największe osiągnięcie HH uważam K44 - Film (zwłaszcza zwrotka Magika) oraz PFK - Jestem Bogiem (to chyba bardziej z sentymentu, a może przez fakt, że te wersy mają pierwsze, drugie, pięćdziesiąte dno).

Przed kilkoma chwilami, co znalazłem oto ja, proszę:
http://www.youtube.com/watch?v=NeEnSnjvO94

K44 - Film na bicie G-Unit zawstydzają... G-Unit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pojawiła się tracklista do Reedukacji Peji. Olewam reszte wacków i interesuje mnie tylko jeden numer:
Oddalbym feat. O.S.T.R. & Jeru the Damaja
Czyli jednak nie Chuck D, ale Jeru no proszę, przecież to będzie jeden z numerów roku. Wiadomo dzieciaki nie wiedza kto to, ale dobrze ze poznają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 20:37, Grinczar napisał:

Tak czy siak, nadal za mistrzostwo i największe osiągnięcie HH uważam K44 - Film (zwłaszcza
zwrotka Magika) oraz PFK - Jestem Bogiem (to chyba bardziej z sentymentu, a może przez
fakt, że te wersy mają pierwsze, drugie, pięćdziesiąte dno).


Oj, to słabo wyceniasz naszą rodzimą scenę... Jest mnóstwo materiało po Filmie i po Jestem Bogiem, który przebija te kawałki, pod każdym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 20:37, Grinczar napisał:

Tak czy siak, nadal za mistrzostwo i największe osiągnięcie HH uważam K44 - Film (zwłaszcza
zwrotka Magika) oraz PFK - Jestem Bogiem (to chyba bardziej z sentymentu, a może przez
fakt, że te wersy mają pierwsze, drugie, pięćdziesiąte dno).

Mistrzostwem jest szczególnie jakże piękna zwrotka Rahima...
PFK i K44 to przeszłość, dziś wielu jest wykonawców których po prostu wstyd porównywać do wcześniej wymienionych grup. A numery takie jak Eldo - Pożycz mi płuca, Duże Pe - God Silence and Vodka, Brudne Serca - Słowo dla, Tetris - Dwuznacznie, Małpa - 5 element, Laikike1 - Level2up, Finker - Niby się żyje itd itd Po prostu rap się rozwinął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proste teksty i aż nazbyt przesadzone (zbyt dosłowne też), takie pitu-pitu "o życiu" dla nastolatek, sztuka dla sztuki, nie czuć tej szczerości, która aż wylewa się z głośników przy PFK.
Po prostu nie podoba mi się ten styl HH, wolę oryginalny, stary. Wtedy nie tworzyli, aby stać się kimś, tworzyli, bo chcieli, bo mieli zajawkę. Tego tutaj nie czuć.

A dla poparcia powyższej teorii (że PFK lepiej trafia do słuchacza, do środka), kto tak naprawdę wykonuje zwrotki? Publiczność czy Rah & Fo?
http://www.youtube.com/watch?v=1XlhcZ92ty0

Koncert K44:
http://www.youtube.com/watch?v=BJwPj4swdhw


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 23:37, Grinczar napisał:

Proste teksty i aż nazbyt przesadzone, takie pitu-pitu "o życiu" dla nastolatek, sztuka
dla sztuki, nie czuć tej szczerości, która aż wylewa się z głośników przy PFK.
Po prostu nie podoba mi się ten styl HH, wolę oryginalny, stary. Wtedy nie tworzyli,
aby stać się kimś, tworzyli, bo chcieli, bo mieli zajawkę. Tego tutaj nie czuć.


A przesłuchałeś chociaż jeden kawałek z tych, które wymienił Kaucz? Jeśli tak i wciąż uważasz, że dzisiejszy rap w Polsce to żałosne pitu-pitu, to przykro mi. Przykro mi tego, że jesteś jedną z wielu osób, które tylko K44 i PFK uważają za najlepsze grupy, a Magik to wg nich najlepszy raper jaki kiedykolwiek stąpał po tej planecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 23:37, Grinczar napisał:

Proste teksty i aż nazbyt przesadzone (zbyt dosłowne też), takie pitu-pitu "o życiu"
dla nastolatek, sztuka dla sztuki, nie czuć tej szczerości, która aż wylewa się z głośników
przy PFK.
Po prostu nie podoba mi się ten styl HH, wolę oryginalny, stary. Wtedy nie tworzyli,
aby stać się kimś, tworzyli, bo chcieli, bo mieli zajawkę. Tego tutaj nie czuć.

Heh to nieźle te numery które podałem słuchałeś, większość to podziemie, goście którzy nagrywają dla zwykłej zajawki, większość z tym skończyła (rapem). Rap to nie tylko główny nurt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować