Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 17.03.2011 o 18:55, Infinitas napisał:

Jest coś ciekawszego niż klęcie na-łyso-ogolonych-true-ludzi-ulicy w zbyt dużych wdziankach
przy syntetycznych dźwiękach, jeśli chodzi o wymienione w temacie gatunki muzyczne? Gdy
słyszę gdziekolwiek tego typu muzykę to ww. wizja się we mnie ugruntowuje jeszcze bardziej.
Ale żeby nie być ignorantem, ciekaw jestem, czy może tkwi w tym coś ambitniejszego ;>
No, w każdym razie czekam na propozycje czegoś, co zmieni mój światopogląd.
A i swoją drogą to nie jest prowokacja, bo prawdopodobnie większość gimnazjalistów siedzących
tutaj tak to odbierze :)

Polski rap stoi w miejscu. Jednak ambitne produkcje sobie powstają i zawsze będą powstawać. Ale pozostają w cieniu wszystkich słoni, wudoe, vnm-ów czy innych bandytów hi fi. Hekt przedstawił Ci polski rap praktycznie z jednej stajni (mówię o ss, kopruchu, k2) i dobrze. Bo widać, że ich ogarnia i w jakiś tam sposób próbuje się spełniać tworząc coś podobnego. Muzyka jest ambitna póki jest prawdziwa. I jeśli ktoś tworzy typowo ulicznie o psiakach, lecz jest to jego codzienność, to nic do tego nie mam, nawet jeśli o dobrej formie i artyzmie nie ma mowy, albo sa wysrane z dupy. Ale czy wtedy można nazwać takich ludzi artystami? Nie. Prawdziwa sztuka i ambitny rap ma miejsce wtedy, kiedy swoim tekstem zmuszam do myślenia, ukazuję jakąś cząstkę siebie, o której np. nie potrafię otwarcie mówić. Kiedy nie traktuję muzyki jako billboardu dla swojej wylansowanej mordy i ekipy. Dla jednych muzyka jest właśnie sztuką, a dla innych tłem pod browar i kartą przetargową do sztucznego internetowego fejmu (mówię o produkcjach niezależnych). Tak jak Hekt też pozwolę sobie na przedstawienie czegoś od siebie. Skwer.
http://www.youtube.com/watch?v=WbwGthUWfQM
http://www.youtube.com/watch?v=ZtJDDTn-2-0
http://www.youtube.com/watch?v=UmF1OTZNB4E
http://www.youtube.com/watch?v=QJJYrBkmYKQ
http://www.youtube.com/watch?v=r4q4kK1ItYA
http://www.youtube.com/watch?v=od4bEc9wtuE
a propos sumy styli, to Hekt zapomniał wg. mnie zapomniał dodać ważnego solowego kawałka Buki.
http://www.youtube.com/watch?v=0DW0rzkr1Qw

I jeszcze multum tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się jeszcze gdzieś znaleźć do pobrania ten nielegal Łozo "Z lotu ptaka"? Nigdzie nie mogę znaleźć a cholernie mi się spodobał jego styl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2011 o 01:03, Ha_Xior napisał:

Da się jeszcze gdzieś znaleźć do pobrania ten nielegal Łozo "Z lotu ptaka"? Nigdzie nie
mogę znaleźć a cholernie mi się spodobał jego styl.

http://nakoz.org/d.php?plik=http://s1r1.nakoz.org/audio/wroclaw/lozo/z_lotu_ptaka/z_lotu_ptaka%28nakoz.org%29.zip

Nie wiem, czy tak zadziała
Jak nie, to z nakoza normalnie po zalogowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 22:03, Hekt-X napisał:

O to jak Cię solówka Kno wkręciła, to polecam jeszcze zapoznać się z takim gościem jak
Sadistik. Nie słuchałem nowszej EPki i nie wiem w sumie czy już wyszedł zapowiedziany
też kolejny LP, ale debiut "The Balancing Act" jest mistrzowski, mega klimatyczny i bogaty
w niesamowite metafory jak i umiejętności w składaniu rymów... Próbka > http://www.youtube.com/watch?v=bLe87OXTokA


Niezłe, ale jednak Kno wydaje mi się lepsze.:> Poza tym dla mnie jeden album h-h na jakiś czas to i tak bardzo dużo.:)
Mogę się jeszcze pochwalić kawałkiem, o którym nic nie wiem i którego słuchałem chyba raz, ale za to innym się podoba(i nie jest jakoś szczególnie znane, a ja lubię promować takie rzeczy):
Sims - "Burn It Down" - http://www.youtube.com/watch?v=Y_x6M3UXq9M
:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 22:58, Esergie napisał:

Polski rap stoi w miejscu. Jednak ambitne produkcje sobie powstają i zawsze będą powstawać. Ale pozostają w cieniu wszystkich słoni, wudoe, vnm-ów czy innych bandytów hi fi


Ulubione...

Muzyka: 3XKlan, 834, Amon Tobin, Antylogika, Big L, Big Pun, Bong-Ra, Brudne Serca, Chasing shadows, Dizkret / Praktik, DJ Dobry Dotyk, Dynamite MC, Gravediggaz, Gres & Snatch, Jimson, Kaliber 44, Laikike1, Libero, Looptroop, Łozo aka Pitahaya, Majkel, Międzymiastowa, Mroku, Na Pół Etatu, Ninja Tune, Noon, O.S.T.R., Onyx, Osete, PeeRZet, Planet ANM, Pretty Lights, Proximite, Psycho Realm, Raca/Stona/DJ Ike, Rasmentalism, RZA, Siwydym, SumaStyli, Tetris, The Herbaliser, The Nextmen, W.E.N.A, Wu Tang Clan, Zeus


Beka z ciebie typie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2011 o 14:10, lydathegreat napisał:

Beka z ciebie typie

Słuchaj "typie", to, że lubię vnma z czasów 834 i wudoe, nie oznacza, że muszę tolerować to, co robią teraz, a umiejętnością infiltracji mojego gramsajta nie zabłysnąłeś gówniarzu i bekę mogę mieć z Ciebie.

A jak już się cytujemy:
" ja nie mam glowy dzisiaj do myslenia, sorry."
To chyba nie wyjątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tak abstrahujac od twej klotni z wiecznie spinajacym dupsko lydą, co to za wykonawca gosci na gramsajcie twym w glosnikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2011 o 15:25, Zauri napisał:

a tak abstrahujac od twej klotni z wiecznie spinajacym dupsko lydą, co to za wykonawca
gosci na gramsajcie twym w glosnikach?

Laik
@Arkads
Hipokryzja odnośnie tego, co głosił na Wyższym Dobrze. Nie jestem psychofanem, który uważa, że tylko to, co stare jest dobre i tylko to się liczy, bo Duże Rzeczy też goszczą u mnie na półce i głośnikach. Chodzi mi o promocję własnej osoby, nie muzykę, która na szczęście w jego przypadku zaliczyła progres. I nie tyle,że mi się nie podoba. Napisałem, nie toleruję czegoś takiego. Absolutnie nie hejtuję, żadnego z wykonawców, których wymieniłem (no może venoma i słonia troszkę), tylko wymieniłem ich specjalnie. Wielki fan base, poszerzony w zaskakującym tempie. Ale nie zawsze oparty na wartościowej muzyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2011 o 15:25, Zauri napisał:

a tak abstrahujac od twej klotni z wiecznie spinajacym dupsko lydą, co to za wykonawca
gosci na gramsajcie twym w glosnikach?

a podoba się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2011 o 15:33, Esergie napisał:

Chodzi mi o promocję własnej osoby, nie muzykę, która na szczęście w jego przypadku zaliczyła progres. I nie tyle,że mi się nie podoba.

Co jest zlego w promocji wlasnej osoby? O jaka promocje ci w ogole chodzi? Ze podpisal kontakt z Aptaun i moze zacznie robic jakies normalne siano z muzyki i bedzie bardziej rozpoznawalny? I jaka hipokryzja? O bejsbolowke chodzi? Czy o to, ze zaspiewal cos tam przebrany za Mikolaja na firmowej imprezie? Czy moze o to, ze nawinal wymyslona historie?

Dnia 18.03.2011 o 15:33, Esergie napisał:

wiecznie spinajacym dupsko lydą,

:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było info ale na nadchodzącym Warsaw Challange pojawi się Hocus Pocus i De La Soul. Zapowiada się mega, pewnie tam będę ale i tak swoją uwagę kieruje na Giżycko i liczę na jakiś mega line-up bo to w sumie rocznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2011 o 15:53, lydathegreat napisał:

Co jest zlego w promocji wlasnej osoby? O jaka promocje ci w ogole chodzi? Ze podpisal
kontakt z Aptaun i moze zacznie robic jakies normalne siano z muzyki i bedzie bardziej
rozpoznawalny? I jaka hipokryzja? O bejsbolowke chodzi? Czy o to, ze zaspiewal cos tam
przebrany za Mikolaja na firmowej imprezie? Czy moze o to, ze nawinal wymyslona historie?

Nie ma nic złego, póki nie przeczy to temu, co było przez niego samego powiedziane wcześniej. Szanuję tego człowieka, podoba mi się jego zachowanie na koncertach, ale nie znoszę hype''u, który towarzyszy każdemu wydarzeniu z nim związanym. Zaczął zarabiać, bardzo dobrze. Ale dzieje się to kosztem jakości i rzetelności, chociaż to zapewne kwestia indywidualna każdego słuchacza. Możesz tego nie zrozumieć, przytaczasz mi przykłady, o których właśnie nie chciałbym wiedzieć. Nie interesuje mnie to, bo kiedy ktoś daje mi swoją muzykę, wyłącznie ona powinna mnie interesować, a nie to jak powstawał klip do niej, czy ile blantów ktoś wypalił pisząc do niej tekst. I tak, jestem po trosze frustratem, przez wszystkich neohiphopowców, natłok osponsorowanych labelów i marek ciuchów chłopców, którzy robią ze słuchaczy idiotów. Internet jest teraz głównym, najszybszym medium, ale mimo błyskawicznego przepływu informacji można robić coś z sensem i z czystej zajawki, nie szukając w tym zarobku i sposobu na życie. Czemu? Bo tam, gdzie wedrze się jakikolwiek pieniądz i monopol, coś co było wartościowe zaczyna pomału gnić. Dlatego cieszę się, że mogłem z niewielkim gronem wycofać się jeszcze głębiej, w sferę hip hopu, do której ludzie podobni do Ciebie (nie ubliżając Ci, bo nie oceniam Cię prywatnie, tylko wyciągam wnioski z Twojego szczeniackiego zachowania na forum) nie mają wstępu i nie mają o niektórych eventach nawet pojęcia. Tam gdzie liczy się twórczość, a nie to, jaki ogień ktoś pocisnął.

Dnia 18.03.2011 o 15:53, lydathegreat napisał:

> wiecznie spinajacym dupsko lydą,

nic nie wnoszącym do tego tematu, poza swoim facebookowym profilem w podpisie. To jest beka chłopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, powoli zaczynam czaic o co ci chodzi, nawet props, moze masz zdanie odmienne od mojego, ale przynajmniej cyzms sie wyrozniasz od tej szarej hip-hopowej masy. A co jest zlego w moim fb? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2011 o 17:25, hammerfall87 napisał:

jaką płyte "jedi mind tricks" byscie polecili ?

W koncu ktos, kto pyta o dobry rap, a nie jakies marne pariasy i oestery.

Najlepsze imho Violent by Design i Servants in Heaven, Kings in Hell. Troche slabsze sa Visions of Gandhi i Legacy of Blood, najslabsze imho ostatnie A History of Violence, glownie przez ZALOSNY poziom Jus Allaha (ktorego nie bylo na SiH,KiH, dzieki czemu jest to moja ulubiona plyta spod znaku JMT). W tym roku ma wyjsc nowa plyta, zatytulowana Violence Begets Violence. Jeszcze przed 2000 wydana zostala plyta, ktorej tytulu nie da sie nauczyc na pamiec oraz epka Amber Probe, ale nie slyszalem zadnej z tych plyt.

W skrocie - Servants [...] > Violent by Design > reszta

Oprocz tego sprawdz tez AotP - supergrupa zalozona miedzy innymi przez Vinniego Paza (frontman Jedi Mind), ich dwie pierwsze plyty - The Torture Papers oraz Ritual of Battle - sa w miare rowne, najnowsza - The Unholy Terror - imho troche odstaje poziomem od poprzednich.

W tym roku maja wyjsc trzy plyty od Vinniego - solowka God (albo Gods, nie pamietam) of Serengeti, wspomniane przeze mnie nowe JMT oraz projekt z Ill Billem - Heavy Metal Kings, z ktorego dwa kawalki zostaly juz odostepnione, oba sa swietne, zwlaszcza drugi (piekny bit Billa), ja czekam bardzo, zreszta Vinnie moglby pierdziec do bitu a i tak bym sie jaral.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2011 o 19:17, hammerfall87 napisał:

a coś z rapu latynowskiego? la coca nostre znam jakby co :)

Hmm... moze Psycho Realm? La Coka wspolpracowala z Sick Jackenem, ktory jest czlonkiem PR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować