Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 28.02.2011 o 11:03, lydathegreat napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=UAbPUrY5G58&feature=player_embedded

Autor mojej ulubionej (no dobra, zaraz po Sloniu...) polskiej podziemnej plyty roku 2010
wraca w duecie z Wergawerem, kozacki kawalek, piekny bit, panowie nie zawiedli, Solarska
nie przeszkadza, jaram sie!

Solarska straszenie przeszkadza, słaby refren. Wergrawer ma świetny styl, idealnie zgrał się z Wu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 15:39, Divii napisał:

> Spójrzmy prawdzie w oczy - gdyby Magik się nie zabił, to w 90% o żadnej z tych grup
nikt
> nie napisałby książki, a o filmie nawet nikt by nie pomyślał.



Ale się zabił, i to jest cała kwintesencja tego szumu. Nadało to niejako tragizmu jego
kawałkom, które w jakimś stopniu na psychikę wjeżdżają, skłaniają do refleksji. Jego
śmierć to poniekąd dowód, że jego słowa, to nie tylko słowa, ale także uczucia.

Może gdyby się nie zabił, nawet bym o nim nie słyszał, co nie oznacza, że nie ceniłbym
jego twórczości (tutaj paradoks, ale wiesz o co mi chodzi), która do mnie trafia. Może nagrałby o wiele więcej, gdyby żył i tak
właśnie zyskał sobie sławę.

Jeszcze raz, śmierć przyniosła rozgłos, lecz twórczość sławę.


Na przykładzie: znam doskonale większość kawałków jego, grup z którymi tworzył, mimo to uważam go za zwykłego człowieka, który w jakiś sposób poradził sobie z przekazaniem tego, o czym mi czasem trudno nawet myśleć. Nie komentuje pod filmikami na utube, nie kultywuje go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorry za double'a

a korzystając z niego, w mojej skromnej mieścinie (Tczew, 65 tyś. mieszkańców) w jednym z klubów ma wystąpić PiH. Co dziwne, zapowiadają go na 1szego kwietnia, w prima aprillis. Mógłby to ktoś sprawdzić?

Jak bym teraz skoczył po bilet to 25 zł, jakich wrażeń się spodziewać? Ktoś go ostatnio w akcji widział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 00:41, Hekt-X napisał:

A tak na serio, nie odrobiłeś zadania chłopcze, bo skoro jarasz się poslkim rapem a pierwsze co słyszysz tych wykonawców których podałem i jeszcze wyjeżdżasz z tekstem, że się dopiero ucza rapu, to nie jest z Tobą dobrze. No cóż. Ale ogólnie po tym co piszesz, mogę stwierdzić, ze jesteś po prostu psycho fanem K44 i PFK i niewiele więcej w temacie możesz tutaj powiedzieć...

Na za dużo sobie względem swojego rozmówcy pozwalasz a poza tym zapominasz że na forum każdy ma prawom wyrażać swoją opinię tak długo jak robi to kulturalnie i na temat.
Ostrzeżenie za brak szacunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 17:29, lydathegreat napisał:

Potrafilbys wymienic chociaz stu raperow ty psychofanie chedozony?

Kolejny który ma problem z utrzymaniem kultury swoich wypowiedzi na przyzwoitym poziomie :/

Dnia 25.02.2011 o 17:29, lydathegreat napisał:

Nie dyskutuj z Hektiksem, bo on slyszal wiecej rapowych plyt niz ty kawalkow.

Jak napisałem powyżej każdy ma prawo wyrazić swoją opinię na forum tak długo jak robi to kulturalnie i na temat, w żadnym wypadku nie jest natomiast dozwolone abyś zabraniał komuś jego opinii wyrażać tylko dlatego że się z nią nie zgadzasz lub też uważasz że wiesz na ten temat więcej.
Ostrzeżenie za brak kultury, mam nadzieję że takie zachowanie się więcej nie powtórzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2011 o 22:29, Karharot napisał:

> A tak na serio, nie odrobiłeś zadania chłopcze, bo skoro jarasz się poslkim rapem
a pierwsze co słyszysz tych wykonawców których podałem i jeszcze wyjeżdżasz z tekstem,
że się dopiero ucza rapu, to nie jest z Tobą dobrze. No cóż. Ale ogólnie po tym co piszesz,
mogę stwierdzić, ze jesteś po prostu psycho fanem K44 i PFK i niewiele więcej w temacie
możesz tutaj powiedzieć...
Na za dużo sobie względem swojego rozmówcy pozwalasz a poza tym zapominasz że na forum
każdy ma prawom wyrażać swoją opinię tak długo jak robi to kulturalnie i na temat.
Ostrzeżenie za brak szacunku.



Heh, no tak to jest jak jest się szczerym, w końcu też wyrażam swoją opinię, a brak szcunku, cóż, na szcunek sobie trzeba zapracować. Oczywiście, że nie będę sznował zdania człowieka, który sam przyznaje, jak udało mi się zauważyć w cytowanym przez Ciebie fragmencie, że nie zna się na polski rapie, a próbuje swoich sił w dyskusji na ten temat, gdzie jak widać wyraźnie nie ma jak wyprowadzić jakiś mocniejszych argumentów. To co innego tutaj "podpada pod paragraf" ? Nazwanie gościa psychofanem ? Wiesz ja siebie tez wielokrotnie nazwam psychofanem, bo i jestem nim jeśli chodzi o róznych wykonawców. A skoro PFK i K44 jara i fascynuje go tak bardzo jak o tym pisze w postach to nazwanie ''psychofanem'' dalekie jest od obrazy... Przynajmniej ja osobiście nie raz rozpływając się w postach na temat zajebistości takich graczy jak Tech N9ne, Twiztid, (hed) p.e., jeśli tylko dostałbym komentarz typu "a ty to jesteś psychofanem", to skwitował bym to krótkim "wiem", heh.

Poza tym w dyskusji używam zawsze argumentów, co z resztą widać, daleki jestem od tępego hejtingu jaki także nie raz widywałem nawet w tym tym temacie a zostawał on bez żadnego śladu zainteresowania modów.
W takim razie chciałbym jeszcze przytoczyć jakże oryginalną i górnolotną próbę pojazdu ze strony Grinczara, cytując:

"Aiyyo, jam Hektiks mała
Trick or treat czy obrobisz mi wała?"


Post nr. 16196 na poprzedniej stronie... Skoro moje wypowiedzi dostały status ''bez szacunku'', to co to jest w takim razie ? Proszę o interwncję odnośnie tej próby wyśmiania innego użytkownika.

======================

Wracając do dalszej dyskusji, bo nie bylo mnie chwilę, a więc panie Grinczar...

Dnia 01.03.2011 o 22:29, Karharot napisał:

Brzmią, jakby się uczyli rapu.


Yyy, to zdefiniju mi brzmienie "uczącego sie rapu rapera", bo wiedzę, że przmawia przez Ciebie jedynie chęć wielbienia swoich idoli ponad wszystko.

Dnia 01.03.2011 o 22:29, Karharot napisał:

Nie są lepsi od "takiego" Magika


Ależ oczywiście, że są lepsi, technicznie potrafią lepiej skadać rymy niz on, potrafią lepiej operowac flow niż on... trzeba się nauczyć oceniać rapera po tym na co można spojżeć obiektywnie, bo akurat to, że Ci się Magik bardziej podoba niż inni o niczym nie świadczy.

Dnia 01.03.2011 o 22:29, Karharot napisał:

robił większą furorę, a nie było jeszcze Internetu. O jego grupie napisano książkę, która sprzedała się w 100
tys. egzemplarzach. Na koncertach PFK, to publiczność była głośniejsza, oddana słowom. O PFK kręcą film.
Nie byli komercyjni


Oczywiście, że byli komercyjni, wydawali płyty, które można było i można nadal normalnie kupić w sklepach i mieli z tego dochód, to jest właśnie działalność komercyjna... Tylko proszę, nie wyjeżdżaj zaraz z jakąś wyjętą z rękawa teorią, która to prawi, że komercja jest wyłącznie pojęciem negatywnym, bo to tak samo jakby mylenie definicji anarchii z chaosem... Poza tym wypisujesz ich medialne sukcesy i to ma być niby wyznacznikiem skillsów, no w takim razie Lady Gaga jest wręcz niesamowita, bo przecież jej albumy sprzedały się w multiplatynowym nakładzie...

Dnia 01.03.2011 o 22:29, Karharot napisał:

stali się legendą


Wszyscy bardzo dobrze wiemy dlaczego.

Dnia 01.03.2011 o 22:29, Karharot napisał:

A to, co ty mi pokazujesz, to po prostu jacyś tam "raperzy", którzy może czują te klimaty,
może wyrabiają, ale nie każdy do tego się nadaje.


Każdy kto ma choć trochę pojęcia czym sa umiejętności w rapie potrafi zauważyć, że wrzucone przeze mnie linki a raczej to co jest w nich zawarte, jest w większości kwintesencą tego co możesz nazwać skillem, jeśli chodzi o naszą rodzimą scenę. Nie ma w moich przykładach jednostki która by się do tego nie nadawała, a jesli twierdzisz inaczej pokaż który to, po czym przejdziemy do bardziej wnikliwej analizy samego kawałka gdzie z chęcią przybliżę Ci kunszt z jakim są one złożone technicznie czy to kunszt zawarty w ich liryce... Jeśli tylko chcesz...

Dnia 01.03.2011 o 22:29, Karharot napisał:

A są tylko fajni, bo robią w podziemiu i zawsze można powiedzieć, że nie są popularni i znani właśnie dlatego.


To Ty to powiedziałeś. Ja nawet nic nie wspomniałem, że to jest podziemie. Czy gdyby wydali ten sam materiał np w S.P. Records i byli ogólnodostępni w sieci Empik, to czy oceniłbyś ich inaczej? Po tej wypowiedzi wydaje mi się, że tak, skoro różnicę sprawia Ci to czy ktoś jest bardziej czy mniej popularny, czy nagrywa w studio zorganizowanym przez wytwórnię, czy tym do którego sprzęt wykonawcy kupili za własne cięzko zarobione pieniądze, aby tylko pchać do przodu swoją zajawkę i - może to dla Ciebie jest jakies abstrakcyjne i niewyobrażalne - dawać jej efekty nam nawet za darmo wrzucając swój materiał w sieć.

Hmm, ale w sumie popularność tutaj jeszcze jest trochę dziwnym pojęciem, bo juz ogólnokrajowo np. Bakflip, SumaStyli, K2 są bardzo rozpoznawalni i ogólnie kojażeni.

Dnia 01.03.2011 o 22:29, Karharot napisał:

Skoro "Jestem Bogiem" bierzesz tak dosłownie, że aż dziękujesz
to ten tekst niżej kompletnie pozbawiony jest sensu.
Jakieś "pitu-pitu" żeby zrobić tylko wrażenie, ciekawe,
jakby brzmiał jego szczery tekst, a nie taki,
nad którym pewnie siedział godzinami, aby brzmiał ''''fajnie''''.


A więc tak.
To Ty widocznie nie widzisz sensu w tym tekście, co nie znaczy, że go tam nie ma. Skor zdecydowanie często pisze w bardzo charakterystyczny sposób, niejednokrotnie jego teksty są dość cieżkie do ogarnięcia tak od razu. Ale zaraz... Nie masz prawa twierdzić, że ten tekst nie jest szczery, nie wiesz tego - to jest fakt. Ile czasu zajęło mu napisanie go? Może to było kilka dni, może godzinka, może 15 min. - tego też nie wiesz, co jest kolejnym faktem na niekorzyść Twojej wypowiedzi. Poza tym, co do samej stylistyki. Lubisz proste teksty, spoko, Twój gust, ja takich nie lubie, szczególnie jeśli mam ich słuchać w naszym rodzimym języku (uwielbiam czuć ten klimat w liryce oraz mieć to wrażenie, że tekst był złożony bardzo kompleksowo, oraz co ważne, wykonawca poświęcił na to dużo czasu, żeby wszystko było dopracowane. Aha i powiedz mi dlaczego wg. Ciebie pisanie tekstu z kunsztem, ma niby negowac jego prawdziwość ?), więc to jest akurat sprawa gustu, więc... Jak już pisałem wcześniej twoja wypowiedź tu rozpadła się już na tym, że stwierdziłeś ''skoro tego nie rozumiem to znaczy, że jest bez sensu''... heh przypomniał mi się skit "Hejter" z ostatniej płyty 3W (swoją droga polecam, także jest to czołówka polskiego rapu).

Dnia 01.03.2011 o 22:29, Karharot napisał:

Mimo wszystko śmieszne jest, jak ktoś podaje jakichś "raperów",
których największa widownia znajduje się na YT, a znają ich tylko zagorzali fani rapu.
Oni mają być lepsi? Nie widać zatem.


Wiesz jest sprawa samej ideologii i metalności rapera. Nie każdy wyobraź sobie ma parcie na tzw. legal. A więc skoro raper nagrywa sobie materiał z zajawki i puszcza to w sieć, to gdzie indziej ma mieć fanów ? Poza tym widzę, że ze sposobem działania undregroundu nie jesteś zaznajomiony, bo akurat jestem z miasta gdzie mamy potężną scenę podziemną, śmiem nawet twierdzić, że jedną z największych w kraju (btw. chodzi mi o Kraków). Już nie raz byłem świadkiem takich scen, gdzie przyjeżdżał ktoś bardziej znany grać u nas koncert z naszymi ludźmi na supporcie. Podczas takiego supportu jakiś w ogóle nawet nie kojażonych szerzej grup, czy raperów solo pod sceną było pełno ludu, po czym wkraczał na scene gośc główny i publika przerzedzała się gdzieś o połowę. Więc jak widać mało znani wykonawcy jednak nie tylko maja swoją widownie na YouTube.

Dnia 01.03.2011 o 22:29, Karharot napisał:

Oczywiście, że oglądalność
i szum nie jest wyznacznikiem, ale wiadomo o co chodzi.


To czekaj, bo w sumie już nie wiem o co Ci chodzi... Zaprzeczas sam sobie. Wyrażnie nie chcesz brac pod uwagę umiejętności raperów w ich ocenie, potem wymieniasz medialne wzloty swoich idoli motywując tym ich zajebistość, po czym piszesz, że to jednak nie jest żaden wyznacznik... Jak tu widzę wyraźną sprzeczność...

Dnia 01.03.2011 o 22:29, Karharot napisał:

Chodzi głównie o to, że jak ktoś jest naprawdę dobry,
to bez sztucznej reklamy i marketingu zdobędzie to, na co zasłużył.
Ci ''''lepsi'''' widocznie zasłużyli na tysiąc odsłon na kanale YT.


Po pierwsze, sam nie wiesz jaka reputację miałyby teraz projekty Magika, gdyby nie stały się, że tak o ujmę ofiarą śmierci swojego lidera. Ja np. od zawsze uważałem, ze Fokus przewyższał wszystkim w swoim rapie kolegów ze składu i myślę, że i bez tego całego rozgłosu dałby sobie radę na scenie. Może gdyby siedział w podziemiu już te ponad 10 lat jak właśnie wcześniej wspominany Skor (tak skor zaczynał z końcem lat ''90 już swoją przygodę z rapowaniem), to dziś nie znając go powiedziałbyś, że brzmi jakby dopiero uczył sie rapu...
Poza tym 2 sprawa jeśli chodzi o to dlaczego nie słuchają ich miliony ludzi. Podałem Ci wykonawców o bardzo specyficznym, unikalnym wręcz na naszej scenie stylu i brzmieniu. Tak więc rozumiem dlaczego KNoW nie robi teraz mega kariery... po prostu grają muzykę modern rockową, łącząc ją z rapem, a niestety tylko garstka ludzi się tym jara, no i większośc tracków jest w języku angielskim. Bakflip podobnie, jest bandem rapcore''owym, ten gatunek nie ma wielu zwolenników w naszym kraju. K2 oraz SumaStyli to też coś bardziej alternatywnego względem tego czym jara sie większość konserwatywnie nastawionych hip hopowców, aczkolwiek jak pisałem, są przeciez dobrze znani i to nie tylko przez koneserów mega podziemnego rapu. Jeśli chdozi o Koprucha, to niewiele rzeczy idzie od niego znaleźć, sam Kop nie reklamował się specjalnie z tym co robi, a najsłynniejszym jego trackiem jak ten najbardziej zrobiony dla beki oraz szczeże powiedziawszy najmniej ciekawy z tego co od niego słyszałem, czyli - "Po Prostu Bądź", podobnie jest też z Silk''iem, o którym szczerze sam niedawno jeszcze nie miałem pojęcia, no i obaj łączą rap ze śpiewanymi motywami. Wrzuciłem też kawałek Kaa, praktycznie w ogóle nie znany koleś. Miałem to szczęście poznać się z nim i okazało się, że stylistycznie w swoim rapie ma wszystko czego ja osobiście tam szukam. Ma mój klimat, świetną technikę, niebanalne flow, bardzo ciekawą warstwę liryczną a wszystko zaprawiane charakterystycznym głosem. Oczywiście co do jakości nagrań można mieć ''ale'', ale jest to właśnie ten undeground, on tak jak i ja nagrywa na tym na co nas stać, mamy obróbkę w miarę swoich własnych możliwości, czy tez ludzi którzy są nam skłonni pomóc, a że nie nagrywamy na sprzęcie za 200000 zł oraz nie współpracujemy z profesjonalnymi producentami muzycznymi, to właśnie tak to wygląda. Jedyna promocja jaką mamy to wyłacznie kilka postów na kilku forach. No i jak mówiłem do tego wszystkiego dochodzi jeszcze sama stylistyka, ja osobiście nie robię nic pod ludzi, przede wszystkim robię muzyke taką jaką sam się jaram i także w takich brzmieniach jakich jest u nas mało a chciałbym, żeby było więcej tego typu rzeczy. Tak więc mam świadomość, ze wypuszczając mroczną płytę zaprawianą gitarami nie będę miał takiego poklasu jak kolejny typ z bitami na funkowych samplach i tekastami gloryfikującymi hip hop... Nie przejmuję się tym i wiem, że są inni którzy mają podobną mentalność co ja i wiem, ze wielu ludzi nie zamieniłoby się miejscami z raperami którzy odnieśli jakiś tam sukces wbijając sie na legal... Po co to komu, kontrakt nie nauczy Cię jak rapować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Nie znam się na rapie i te części Twoich wypowiedzi które go dotyczą są dla mnie całkowicie niezrozumiałe, podobnie jest z całą toczoną na ten temat dyskusją więc nawet nie usiłuję ocenić wartości merytorycznej wypowiedzi różnych osób (co zresztą nie jest moim zadaniem).
2. Zwrotu psycho fan nie oceniłem bo go nie znam, to co mi przede wszystkim nie odpowiadało to ogólny ton tego fragmentu wypowiedzi rozpoczętej od zwrócenia się do rozmówcy per "chłopcze".
3. Co do przytoczonej przez Ciebie wypowiedzi Grinczar''a to zignorowałem ją nie będąc w stanie ocenić czy jest to jakiś cytat z utworu którego nie rozumiem (trochę tak jak w przypadku zwrotu psycho fan). Jeśli jest to obraza to mogą swoją pomyłkę poprawić i należycie ją ocenić choć byłoby to łatwiejsze gdyby któryś z was ją zgłosił, podobnie zresztą jest z innymi wydarzeniami co do których twierdzisz że miały miejsce, moderatorów jest kilku a forum jest duże, jeśli zostałeś przez kogoś obrażony lub widzisz że obrażają kogoś innego to najlepiej zgłoś to na formularz a zainterweniujemy aby przywrócić dyskusji odpowiedni poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 21:37, Grinczar napisał:

"Aiyyo, jam Hektiks mała
Trick or treat czy obrobisz mi wała?"

Poezja rodem ze ściany publicznej toalety nie jest na forum mile widziana, jako że nie jest to Twoje pierwsze wykroczenie degrad -1, jeśli poczułeś się wcześniejszymi wypowiedziami obrażony mogłeś to zgłosić na formularz, odpowiadanie obrazą na obrazę nie jest żadną miarą usprawiedliwione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam pytanie do tych osób które zamówiły Reedukację w preorderze na unhumanie dotarła do was może już ? U mnie ciągle jest status " PREORDER za pobraniem" to samo macie ? Od dzisiaj mieli wysyłać a tu cichosza, myślałem, że jutro już będę mógł się jarać ;DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to tylko na ten kawałek czekałem :] Teraz takie dzieci 13 letnie będą się tym kawałkiem jarać, a będą się zastanawiać kto to był ten Magik, Guru, a tym bardziej kim jest ten Jeru... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2011 o 09:17, SamFiniszer napisał:

Szczerze mówiąc to tylko na ten kawałek czekałem :] Teraz takie dzieci 13 letnie będą
się tym kawałkiem jarać, a będą się zastanawiać kto to był ten Magik, Guru, a tym bardziej
kim jest ten Jeru... :D


W sumie masz rację. Zamówiłem preorder, a dostanę jutro - sprawdzę wszystkie kawałki po kolei. Na ten moment to Głos Wielkopolski i Oddałbym podobają mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bitwa fristajlowa w ozorkowie pierwsza klasa, w jury muflon, ardens, green i duze pe, zawodnicy glownie lokalni, lodz, zgierz, ale byly takie ananaski tez z bialej podlaski czy sosnowca. najlepsze pancze na koniec zostawiane byly, tuz obok domu kultury, gdzie wszystko sie odbywalo bylo tesko (chyba zanotowalo najwieksze w tym miesiacu obroty), polfinaly i final to juz naprawde wysoki poziom byl, sporo beki i cietych ripost. za 6zl warto bylo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować