Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Moje osiedle:| Heh mała społecznośc ludzi, którzy plotkują oczerniają i wymyślają... Podobno jestem złodziejem, alfonsem, dilerem mimo że mało letni i matury jeszce nie mam, Hołota, przestepca... Cóż żądko przebyeam u siebie na osiedlu, czesciej włucze sie po wioskach niż z kolegami, mam dosc ciaglego zrzedzenia ze nie pale z nimi i wysłuchiwać jak to fajnie sie było zjarac pod wiaduktem kolejowym w krakowie, albo inee dyrdymały. Sory mnie to nie rusza, jestem jaki jestem i nic tego nie zmieni... W dragi nie pujde, do MW tez nie... Nie przejde do inej subkultury, nie podam sie przesladowaniom policji... Apropo policji, oni maja podejście ze jak dzieciak nisko spodnie nosi to odrazu cpun, tak poznałem jednego dobrego policjanta z pragi polnoc i niezle z nim sie rozmawiało, oswiecił troche mnie... Ale i artefaktu urzyczył;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zawsze będą na kogoś gadać i wymyślać różne ploty. Tak są po prostu stworzeni, że muszą kogoś obgadać. Niewiem po co. Może po to, aby się dowartościować, że sami śa lepsi(choć to z reguły nie prawda), albo że ich dzieci sie lepiej zachowują itp.

>> Cóż żądko przebyeam u siebie na osiedlu, czesciej włucze sie po wioskach niż z kolegami, mam

Dnia 13.11.2006 o 19:02, Shadow SSJ Warrior napisał:

dosc ciaglego zrzedzenia ze nie pale z nimi i wysłuchiwać jak to fajnie sie było zjarac pod
wiaduktem kolejowym w krakowie, albo inee dyrdymały. Sory mnie to nie rusza, jestem jaki jestem
i nic tego nie zmieni... W dragi nie pujde


Dobrze robisz. Sam zobaczysz co z tych ludzi będzie za pare lat. Dobrze, że masz swoje zdanie i nie idzisz za owczym pędem, że niby jest moda na palenie itp.

>Apropo policji, oni maja podejście ze jak dzieciak

Dnia 13.11.2006 o 19:02, Shadow SSJ Warrior napisał:

nisko spodnie nosi to odrazu cpun, tak poznałem jednego dobrego policjanta z pragi polnoc i
niezle z nim sie rozmawiało, oswiecił troche mnie...


Też miałem pare razy (nie)przyjemność być spisanym przez tych osobniików tylko za wygląd. Jednak sam przyznasz, że coś w tym jest. Kiedyś czepiali się punków, teraz szerokoportkowców, kto wie czego będą się czepiać w przyszłości...

Dnia 13.11.2006 o 19:02, Shadow SSJ Warrior napisał:

Ale i artefaktu urzyczył;D


Tzn, mandacik? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zawsze będą na kogoś gadać i wymyślać różne ploty. Tak są po prostu stworzeni, że muszą kogoś obgadać. Niewiem po co. Może po to, aby się dowartościować, że sami śa lepsi(choć to z reguły nie prawda), albo że ich dzieci sie lepiej zachowują itp.

>> Cóż żądko przebyeam u siebie na osiedlu, czesciej włucze sie po wioskach niż z kolegami, mam

Dnia 13.11.2006 o 19:02, Shadow SSJ Warrior napisał:

dosc ciaglego zrzedzenia ze nie pale z nimi i wysłuchiwać jak to fajnie sie było zjarac pod
wiaduktem kolejowym w krakowie, albo inee dyrdymały. Sory mnie to nie rusza, jestem jaki jestem
i nic tego nie zmieni... W dragi nie pujde


Dobrze robisz. Sam zobaczysz co z tych ludzi będzie za pare lat. Dobrze, że masz swoje zdanie i nie idzisz za owczym pędem, że niby jest moda na palenie itp.

>Apropo policji, oni maja podejście ze jak dzieciak

Dnia 13.11.2006 o 19:02, Shadow SSJ Warrior napisał:

nisko spodnie nosi to odrazu cpun, tak poznałem jednego dobrego policjanta z pragi polnoc i
niezle z nim sie rozmawiało, oswiecił troche mnie...


Też miałem pare razy (nie)przyjemność być spisanym przez tych osobniików tylko za wygląd. Jednak sam przyznasz, że coś w tym jest. Kiedyś czepiali się punków, teraz szerokoportkowców, kto wie czego będą się czepiać w przyszłości...

Dnia 13.11.2006 o 19:02, Shadow SSJ Warrior napisał:

Ale i artefaktu urzyczył;D


Tzn, mandacik? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Ale i artefaktu urzyczył;D
>Tzn, mandacik? ;)
Nie chodziło o Tonfę szturmową... Miałem 30, 50 Batona, blondi lecz szturmowej ni więc i użyczył bym miał kolekcję;D teraz muszę załatwic sobie Blondi treningową policji konnej;D
Z prewncją nigdy nie miałem problemów, choc oni nieraz inteligencją nie grzeszą

Podczas spisywania policjant zapytał data urodzenia
kolega: 1989
Policjant: A rok??

Mu tu się smialiśmy z niego;D A ten nie widział błędu

>Dobrze robisz. Sam zobaczysz co z tych ludzi będzie za pare lat. Dobrze, że masz swoje zdanie i nie idzisz za owczym pędem, że niby jest moda na palenie itp.

Może gdyby nie to, że słyszałem wyswiska pod moim adresem, że z nimi nie pije, nie ćpam to by było cacy, lecz jestem, silniejszy psychicznie, nie trawka robi hip-hop, nie voda czyni osobe ludzką... Więc po co się w coś pakować, co do życia niepotrzebne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnio zajawkę na kawałek Lil Wayna - Go DJ,
wiem że Dante się interesujesz Lil Waynem, jak możesz napisz jakie już płytki wydał i napisz jak je oceniasz bo kupiłbym sobie jakąś, ale nie wiem która najlepsza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja, preferujący oldschool, dopiero kilka dni temu dorwałem Greatest Hits 2paca oraz kilka albumów B.I.G.''a. To jest dopiero coś! Forever with us :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ramach doedukowywania się w kategorii oldskulu sięgnąłem po Coolia.
Płyta Gangsta''s Paradise jest dosć zróżnicowana - część utworów jest muzycznie prosta, typowo gangsta, ale znajduje się też kilka perełek.

Poza arcypopularnym kawałkiem o tytule albumu jest jeszcze fantastyczny soulowy "Is this me?". Znalazłem jeszcze jeden kawałek, którego bitem był jeden z bardziej znanych jazzowych standardów jakim jest "Chameleon" Herbiego Hancocka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noo ...14.11.06 pojawiło się kilka bardzo ciekawych premier płytowych.

Głównymi atrakcjami mogą stać się:

The Game - "The Doctor''s Advocate"
Fat Joe - "Me, Myself, & I"
Akon - "Konvicted"

Zobaczymy, kto będzie najbardziej rozchwytywany. Jak na razie duże szanse ma Akon, gdyż podbił większość list przebojów swoim ostatnim singlem "Smack That" (feat. Eminem).
Osobiście bardziej bopinguję Game''a, którego oficjalny remix do "One Blood" wymiata (24 osób na feat. i to w dodatku sami bardziej znani. Game zdradził, że przygotowywuje już drugą wersję tym razem z mniej znanymi undergroundowymi wykonawcami).
Fat Joe przykozaczył videoclipem do "Make It Rain" (feat. Lil'' Wayne) - świetny kawałek.

Więcej info tu http://www.rapgra.com/news/news.php?id=3167

MastAlol - Co do Wayne''a to jak tylko znajdę czas i przesłucham jeszcze raz płytki to napiszę co o nich myślę ... jak na razie mogę powiedzieć, że "Tha Carter" i "Tha Carter II" są godna polecenia. Jeszcze jestem na dobrej drodze do zdobycia "Like Father, Like Son".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 16:17, Dante Dy`nei napisał:

Zobaczymy, kto będzie najbardziej rozchwytywany. Jak na razie duże szanse ma Akon, gdyż podbił
większość list przebojów swoim ostatnim singlem "Smack That" (feat. Eminem).


Uuuu... Nie moge sluchac tej piosenki... Tego kolesia za to w ogole bardzo nei lubie. NIe podoba mi sie jego glos, ani teksty... Nie ma dla mnie nic do zaoferowania.

Dnia 16.11.2006 o 16:17, Dante Dy`nei napisał:

Osobiście bardziej bopinguję Game''a, którego oficjalny remix do "One Blood" wymiata (24 osób
na feat. i to w dodatku sami bardziej znani. Game zdradził, że przygotowywuje już drugą wersję
tym razem z mniej znanymi undergroundowymi wykonawcami).


Rowniez bardziej ineteresuje sie ta plyta. Zobacze jak wyjdzie z pieniedzmi, ejsli bede mial fundusze chyba ja kupie. Slyszlaem kawalek "One blood" w TV i bardzo mi sie podoba. Musze jeszcze poszukac tego remiksu, bo mnie zainteresowales. :] 24 osoby... To juz chor? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 00:45, Dante Dy`nei napisał:

No, coś dawno nic o nich nie było słychać. Może być ciekawie. Masz może więcej info, może jakieś
featuringi ciekawe ?


Kupiłem po okazyjnej cenie Idlewild i mogę zdać relację z 1-szego odsłuchu.
Jak dla mnie większość albumu jest dobra - część kompozycji przyjemnych i ciekawych, część naprawdę niezłych. Niestety nie odkryłem jeszcze kawałka-hitu, ale już z doświadczenia wiem, że rzadko się zakochuje w którymś z kawałków, przesłuchując nowy album, co do którego nie ma się zbyt wielkich oczekiwać.


Co do featuringów: jest Sleepy BRown, Scar, Khujo Goodie (a więc Dungeon Family), Killer Mike, Lil'' Wayne i Snoop, Macy Gray.
Jest, bodajże, aż 23 czy 24 utwory, więc jest z czego wybierać. Choć swoją drogą kilka z nich to "intra i ałtra", więc czuć tu trochę starych czasów, jak na pierwszych płytach De La Soul ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 18:06, Dante Dy`nei napisał:

Proszę bardzo, tu możesz go przesłuchać.


Dzieki, ale juz sobei poradzilem :] Dla tych, ktorzy maja problemy z wrzuta (tak jak czesto ja): http://www.defsounds.com/singles/view/197-game-feat-jim-jones-snoop-dogg-nas-t-i-fat-joe-lil-wayne-nore-jadakiss-one-blo od-remix.html

Co do samego utworu jestem pod wielkim wrazeniem. Jest po prostu swietny. Do tego jak mu sie udalo zebrac taka ekipe...? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DZiś na MTV PL zobaczyłem teledysk Xzibit''a pt:"Concentrate" z płyty Circle. Możecie mi powiedzieć kiedy została wydana? Videoclip super. Już szykuje hajs :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2006 o 16:08, BlackBomb napisał:

DZiś na MTV PL zobaczyłem teledysk Xzibit''a pt:"Concentrate" z płyty Circle. Możecie mi powiedzieć
kiedy została wydana? Videoclip super. Już szykuje hajs :D:D


Płytka już wydana jakiś czas temu, całkiem spoko :) Fajny jest kawałek Ram Part Division (taki jakby diss na policję, ale zrobiony w ciekawym stylu), właśnie Concentrate i jakiś jeszcze mi się bardzo podobał, ale tytułu zapomniałem.
Co do tego klipu to fajny bardzo, ale te panienki co tańczą są duuuuużo za grube :( Ehhh w czym X gustuje to ja nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

\...\

Moim zdaniem płyta mogł by być lepsza ... to już nie to samo co np. "At The Speed Of Life", szczególnie pierwszy singiel "Paparazzi", genialny klimat.
Z Full Circle, bardziej podobają mi się "Family Values", "Thank You", "On Bail" i "Black & Brown".
A co do dziewczyn z klipu ... czy ja wiem, jak dla mnie wcale grube nie są. Już wolę takie niż kompletne wieszaki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio każda płyta która wychodzi jest gorsza od poprzednich, odnosi się to np. do The Game, który wydał całkiem wporządku płytkę, ale to nie to co The Documentary.
PS. Też wolę takie od wieszaków, ale szczególnie u tych z klipu inrytuje mnie cellulitis (Boże :P), takto są OK :D Nawet bardzo ;] W sumie w amerykańskich klipach to wszyskie panienki mają duże tyłki więc nie ma co wybrzydzać :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że "The Documentary" było lepsze od "The Doctor''s Advocate", ale płyta sama w sobie zła nie jest. Jednak szkoda, że Game nie współpracuje już z Dre i (chociaż nie bardzo za nim przepadam) 50 Centem.
Razem na The Documaentary odwalili kawał dobrej roboty.

Teraz czekamy na nowy album Snoopa - "Tha Blue Carpet Treatment" i Jaya-Z - "Kingdom Come". Jeżeli miałbym porównywać same single, to jak na razie Snoopowi wróżę, lepszą przyszłość. Z resztą nigdy nie przepadałem za Jayem, głównie nie pasuje mi jego flow, ale nie będę się nad tym rozwodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jakimś wielkim fanem rapu czy hip-hopu nie jestem. Jednakże od jakiegoś czasu namiętnie słucham jednego z artystów tych gatunków.

Chodzi dokładnie o brytyjczyka Roots''a Manuv''ę, który zauroczył mnie bardzo zróżnicowanymi bitami i ciekawym podejściem do muzyki. Słyszał/słucha ktoś Roots''a?

Jakby ktoś chciał troche informacji.
http://en.wikipedia.org/wiki/Roots_Manuva
http://pl.wikipedia.org/wiki/Roots_Manuva [prawie nic nie ma, ja jakiś czas temu tylko stworzyłem ten zalążek]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować