Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 26.11.2006 o 21:54, Riverex napisał:

Ja lubię hip-hop i rap, a najbardziej Eminema, 50 Centa i Black Eyed Peas.


Jak by Ci to powiedzieć :) Black Eyed Peas to nie ten gatunek :] (chociaż nowy klip Fergie "Fergielicious" jest całkiem udany :D hehe...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2006 o 23:31, MastAlol napisał:

Jak by Ci to powiedzieć :) Black Eyed Peas to nie ten gatunek :] (chociaż nowy klip Fergie
"Fergielicious" jest całkiem udany :D hehe...).


E tam, jak na moje to zerżnęła go po całości z Gwen Stefani, ja rozumiem że dzisiaj ciężko byc oryginalnym, no ale... takie wrażenia miałem zresztą już po london bridge...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 19:59, Riverex napisał:

Black Eyed Peas śpiewają hip-hop. A na pewno w albumie Elephunk.


Piękne określenie - "śpiewać hip-hop" :D, aczkolwiek ja znałem określenie "rapować" ;).

Owszem, rapują, ale nie można powiedzieć, że to raperzy, bo mocno mieszają elementu popu, soulu i rapu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 13:44, cybekziom napisał:

Kultura Hip-Hipu fajna ale ten rap...Nie lubie rapu czy hip-hopu

Też lubie kulture hip-hopu... a najbardziej luzne ciuchy... caly czas chodze w wielich bluzach z kapturem i spodniach co to mają krok w kolanach :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 19:59, Riverex napisał:

Black Eyed Peas śpiewają hip-hop. A na pewno w albumie Elephunk.



Bzzzzzzttttt WRONG
Na pewno nie śpiewają hip-hopu bo hip-hop to ogólne określenie pewnej subkultury. Jeśli już to rapują.
Natomiast BEP nie robią już rapu tak jak kiedyś, kiedy w składzie nie było jeszcze Fergie. Obecnie mieszają różne gatunki muzyki, ale nie można powiedzieć, że jest to rap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 20:27, Riverex napisał:

Śpiewać hip-hop brzmi bardziej poetycko... :P

Poetycko czy też nie "śpiew" kłuci się z genezą a w Ha I Pe chodzi o wymawianie słow w rytmie np. 2:1.

nie umiem sobie wyobrazić np. "+ i -" wykonanego w genezie "spiewu", może mam kiepską wyobraznie...

Blazej M - Co tobie podoba się w "szerokim stylu", gdy młodzież zaczeła kupować to samo co nosili wykonawcy, mówiłem sobie kupie inny model, poźniej na innym wideoklipie widziałem swój model i znów wyprzedaże... Męczące jest to, że chcę się być orginalnym i nosić to co si lubi a pełno osów w koło ma to samo:( Miałęm model limited nagle 25 innych osób miało go, niezłą bluze zaraz 3 inne osoby taka sama:( Gdy ja cos kupuje musze poczuć klimat a nie bo on ma styl i ja musze to też nabyć, co mam kupić sobie mundur wz. 24 bo kolega ma??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 20:24, Blazej M napisał:

Siema, jestem Błażej. Uwielbiam hip-hop... kto słucha Molesty, Hemp Gru, PCP albo WWo??


Nie przepadam za polskim HH, a raczej nie mam czasu, by poszukiwać w nim rzeczy, które mi się spodobają.
Przypadkiem jednak poznałem płytę PCP i w porównaniu z wieloma polskimi projektami mogę powiedzieć, że Ci ludzie wypadają znakomiecie.

Co do kultury HH - polecam przeczytać połowę stron 15 i 16, a następnie ustosunkować się do kultury jako całości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 20:47, Shadow SSJ Warrior napisał:

Co tobie podoba się w "szerokim stylu", gdy młodzież zaczeła kupować to samo
co nosili wykonawcy, mówiłem sobie kupie inny model, poźniej na innym wideoklipie widziałem
swój model i znów wyprzedaże... Męczące jest to, że chcę się być orginalnym i nosić to co si
lubi a pełno osów w koło ma to samo:( Miałęm model limited nagle 25 innych osób miało go, niezłą
bluze zaraz 3 inne osoby taka sama:( Gdy ja cos kupuje musze poczuć klimat a nie bo on ma styl
i ja musze to też nabyć, co mam kupić sobie mundur wz. 24 bo kolega ma??



W takim razie jedyna metoda dla Ciebie to chodzić do krawca :].
Sklepy oferują kolekcje i mają z reguły więcej niż 1 sztukę danego modelu, więc możesz być pewien, że gdzie byś nie kupił, i tak znajdzie się ktoś, mający identyczne ubranie.

Mogę jeszcz poradzić zmianę sposobu myślenia, bo (podobno) nie szata zdobi człowieka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 23:00, Backside napisał:

W takim razie jedyna metoda dla Ciebie to chodzić do krawca :].
Sklepy oferują kolekcje i mają z reguły więcej niż 1 sztukę danego modelu, więc możesz być
pewien, że gdzie byś nie kupił, i tak znajdzie się ktoś, mający identyczne ubranie.


Nie chodzi mi o to, że noszą to co ja, ale przeszkadza to, że jak widzą nowy ciuch na kimś co siedzi w stylu długo nabywają to samo.

Do krawca to tylko po garniturek:)

Dnia 27.11.2006 o 23:00, Backside napisał:

Mogę jeszcz poradzić zmianę sposobu myślenia, bo (podobno) nie szata zdobi człowieka...


Nie chodze w tym co modne lecz w tym, w czym się dobrze czuję.

Więc mamy garnitur, Szeroki styl, Moro wspólczesne, oraz wz. 27 (1927)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2006 o 17:19, ognistywojownik napisał:

gdzie można ściągną coś z francuskiego rapu???


Jeśli chodzi o nie-legale to popytaj na hip-hop.pl (na forum O MUZYCE, na LUŹNYM są "różni" ludzie, wejdź a zobaczysz)
Jeśli chodziło ci o legalne płytki do ściągnięcia to pracujesz sobie właśnie na bana :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pościągaj sobie różne filmiki z Parkour''em. Sport ten wywodzi się z francji i można sie w nich spotkać z kilkoma francuskimi trackami. Niestety tytółow ci nie jestem w stanie podać ponieważ we francuskim nie siedzę.
Znam tylko jeden, który btw. bardzo mi się podoba. Z SoundTrack''u "13 Dzielnicy", Iron Sy - Résistant. Nuta leciała na napisach końcowych, moim zdaniem najlepsza piosenka z całego filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2006 o 18:58, Dante Dy`nei napisał:

Pościągaj sobie różne filmiki z Parkour''em. Sport ten wywodzi się z francji i można sie w
nich spotkać z kilkoma francuskimi trackami. Niestety tytółow ci nie jestem w stanie podać
ponieważ we francuskim nie siedzę.
Znam tylko jeden, który btw. bardzo mi się podoba. Z SoundTrack''u "13 Dzielnicy", Iron Sy
- Résistant. Nuta leciała na napisach końcowych, moim zdaniem najlepsza piosenka z całego filmu.

thanks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować