Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Widze ze tu sama kultura hip hopowa Sa tu jacyś B-Boye czyli Break dancerzy??? Hip Hop to cale moje zycie razem z Brak Dancem!!!! sami sprubujcie B-boyingu wciagnie was i wam sie spodoba ja od 10 roku zycia trenuje i niezamierzam przestac chcociaz bylo wiele kontuzji ale dajemy rade zapraszam wszytkich niech polska scena B-boyingu sie rozwija niebadzmy gorsi od zagranicznych B-boyow i tak niejestesmy gorsi jestesmy prawie na ich poziomie!!! Zapraszam wszytkich do tej zabawy!!!

Pozdro for all Ziomki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaliście najnowszej płyty Molesty ? ;)

Molesta - Nigdy nie mów nigdy
- Powrót
- intro/Ten projekt
- Tak miało Być
- Nie wiem jak ty
- Wróg
- Grzeczne dzieci
- Wiem, że można Się Zmusić
- Mam to przed oczami
- Świat da się lubić
- Bez końca
- Tak się Nie robi
- Wolne myśli
- Dla społeczeństwa
- Projekt
- Skit
- Czy ty wiesz...

Powiem któtko... jest to wielki powrót Molest... i co najważniejsze w WIELKIM stylu. Naprawdę płyta warta przesłuchania. Dla mnie jest to obok O.S.T.R - 7 i Pono - Tak to widzę, czołówka albumów wydanych w tym roku. Do moich ulubionych kawałków należą: Powrót, Tak miało Być, Nie wiem jak Ty, Dla Społeczeństwa, Wiem że się możńa zmusić, Mamy to przed oczami. Tak w ogóle to wszystkie kawałki są spox. Bity wgniatają po prostu w ziemię, lecz to nie znaczy że tekst jest o niczym. Wręcz przeciwnie, Pelson, Vienio, Wilq i Włodi mają wiele nam do przekazania. Szczególnie poruszył mnie kawałek Tak miało być, a szczególnie ostatnia zwrota nawijana przez Pele, a raczej Pelsona... na prawdę, jest to kawał najlepszej jakości ulicznego rapu.
Polecam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płytka bardzo dobra,
-dobre teksty
-świetne bity
-flow
-klimat płytki

Obok Tedego i Skazanych na Sukcezz najlepsza Polska płytka w tym roku :]
Najlepsze kawałki IMO:
-Powrót
-Nie wiem jak ty
-Tak miało być
-Wiem, że można zmusić się do snu (chyba najlepszy track obok "Nie wiem jak ty")
-Świat da się lubić
-Tak się nie robi
-Ty wiesz żę

Reszta też trzyma poziom, ale te są najlepsze, słucham codziennie teraz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 17:42, Seqiu napisał:

Słuchaliście najnowszej płyty Molesty ? ;)

>[...]

Słuchaliśmy :P
To już nie 98, ale trzyma poziom...spodziewałem się jednak coś lepszego, co nie znaczy, że nie jest złe :P
też słucham codziennie :P
No i według mnie najlepszy kawałek to : "Nie wiem jak ty "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, metal zaczyna rządzić! H-H kona w mękach... To tyle... :D
Kiedyś słuchałem HH, ale to było dawno temu... Fajny jest Xzbit, a z polskich wykonawców... hmm... Mezo? :D (oczywiście żartuje... )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 23:57, Pustelnik88 napisał:

Siema, metal zaczyna rządzić! H-H kona w mękach... To tyle... :D
Kiedyś słuchałem HH, ale to było dawno temu... Fajny jest Xzbit, a z polskich wykonawców...
hmm... Mezo? :D (oczywiście żartuje... )


Fajnie że masz swoje zdanie, ale jeśli nie masz nic do przekazania o tej subkulturze, a tylko wychwalanie metal to może nie pisz. Wątek o metalu jest to może tam się wpisuj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 23:57, Pustelnik88 napisał:

Siema, metal zaczyna rządzić! H-H kona w mękach... To tyle... :D
Kiedyś słuchałem HH, ale to było dawno temu... Fajny jest Xzbit, a z polskich wykonawców...
hmm... Mezo? :D (oczywiście żartuje... )


Kiepski dowcip, bo Mezo jego teksty przerastają merytorycznie to co napisałeś i to co masz do powiedzenia na temat muzyki :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 11:09, BlackBomb napisał:

A co sądzicie o Tede - Esende Mylffon?


Moim zdaniem jest duzo lepsza od poprzednich jego albumow. Podklady na plycie nareszcie trzymaja jakis zadowalajacy poziom (np. ten w "Blask"). Moze nie jest fenomenalna, ale napewno ejst warta uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie "nigdy nie mów nigdy" nie powalił powiem wręcz że nie przypadł do gustu.Za dużo chałasu,za mało rytmicznych i prostych podkładów.Ale kupiłem tą płytkę z sentymentu jestem ich wielkim fanem,Najlepszy kawałek? "Grzeczne dzieci" Jednak kumpel przyniusł mi GZA "Liquid Swords",dla fana Wu Tang Clanu ta płyta jest poprostu genialna!!!!
Najlepszy kawałek "Living In The World Today" i kilka innych :)

ps.Jaka jest najnowsza płyta GZA??? i dopiszcie wasz ulubiony kawałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czego więcej słuchacie?? polskiego rapu,czy z innych krajów??
Ja osobiście z jakiś rok temu słuchałem polskiego (Peja) a teraz słucham czarnego (Tupac,DRE,czasem Ice Cube)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 14:07, Kryszek napisał:

Czego więcej słuchacie?? polskiego rapu,czy z innych krajów??
Ja osobiście z jakiś rok temu słuchałem polskiego (Peja) a teraz słucham czarnego (Tupac,DRE,czasem
Ice Cube)


Najwięcej polskiego ;] wkońcu w tym kraju żyję, a oprócz tego to niemiecki, amerykański, francuski.
BTW: Chyba nie ma praktycznie dużych rynków HH poza tymi krajami, Polska w czołówce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 11:16, Shadow SSJ Warrior napisał:

Witka, czy ktoś z was mial takie prawdziwe rozkminy o HH i rapie moze o calej kulturze?? Zapraszasm
wszystkich do wypowiadania sie o tej muzyce. Pozdro 600


O kurde jestem w tyle. To teraz ziomale tak się wysławiają, coż wiek robi swoje. Co do moich rozkminek (nie mylić z kminkiem) to ta cała kultura to syf. Niemówię tego jako anty fan, tylko jako ktos kto doświadczył tego i owego. Kiedyś było fajnie - szerokie spodnie to było coś innego, wyraz pewnej odmienności, oryginalności - teraz to już każdy gówniarz tak chodzi i rozkminia wszystkich innych złowrogim wzrokiem spod kaptura. Mój niegdysiejszy młodszy znajomy tak się zajarał, że jak pewna panienka powiedziała, że wygląda jak gangster to w to uwierzył i miał się(i pewnie dalej ma) za gangstera dopóki go nie zjechałem i już nie jesteśmy kolegami. Z tego co zaobserwowałaem to gówniarze myślą, że ten kto ma niżej ktok ten jest bardziej YO i każdy ma się za tego jedynego najprawdziwniejszego ziomala, no i może paru swoich znajomych - reszta to pozerstwo. Bzdura! Skatem jest kolo, który jeździ na desce, rolkach, czy robi coś w tym stylu. A w Polsce może 5% "Skatów" coś takiego robi. Reszta tylko ćpa. Tak trzeba powiedzieć jasne - palenie zielska jest wstępem w większe dragi. Nawet jak ktoś mże mówić, że "nie ja zawsze będę tylko bakał i hh na wieki" to po latach się zmieni. Jak ma coś w głowie to odrzuci to gówno, jak ma tego troszkę mnije to wpierdzieli się w kreski, czy inne gówna i pogodzi się z takim losem.

Co do muzyki to już od jakiegoś dłuższego czasu w polskim hiphopie nie słyszałem nic ciekawego. Wszech obecna komercha odpycha mnie od jej polskiego odłamu. Słucham teraz wszystkiego co popadnie, także dobrego starego hh i nowego, bo przecież są wyjątki, takie choćby jak -ostry, czy kanał audytywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę konkret człowiek co tak samo rozmyśla:) Syf, być może a dlaczego?? Gdyż wiekszość "ziomków" podąża tropem mody dziś spodnie z niski kroku jutro dresy i jestem lajcik... nie tak nie ma jesteś tym ki jesteś, Co do muzyki obracam się troche w tych kręgach, na UG przesiaduję tam słychac jęki muzyki, Subkultura pragnie się odrodzić, krrzyczy już dość... Szerokie spodnie pochodzą z ragi więziennej w polsce masz tatuaże major porucznik itd w stanach spodnie jak najniżej. Fakt chodzę ubrany "w szerokim stylu" i wprost mi gniewno gdy ktoś bezcześci ten ubiór, dlaczego w nim chodzę, równie dobrze można zapytać dlaczego lubie chodzić w garniturku;D Na codzień poważny, nie rusza mnie opinia, że blokersi (do których przypisują się dziś wszystkie subkultury) to ćpuny, bo to prawda. Wszyscy się ustawiają na kreskę lub na browarka na weekend, ja w ten czas wyjeżdżam. Mam dość słuchania jacy my jesteśmy git a oni nie... Mam dość rozkminiania o Trawce, i propagowania, że to powinno być legalne. Może i jestem owcą, które własne łoże kala, równie dobrze wole sobie posłuchać dobrego Heavy Metalu niż współczesnego Hip-Hopu. Dlaczego komercja zniszczyła ten rynek, co prawda są perełki codziennej sceny, lecz mało ich jest. Skupić się powinni "reprezentanci wyższych swer" jak to teraz MC nazywają sięi powinni nagrywać dla słuchacza, nie dla pieniędzy. Nawet mniej niż 5%, jezdziłęm na desce, uprawiałem freerun, tworzę muzykę. Ale o co chodzi w tej muzyce każdy powinnien się zastanowić. Odpowiedź brzmi dziś o gonitwę za pieniądzem, lecz kiedyś chodzło o przekaz... Mówili dzieciak nie rób tego idź za głosem serca, postępuj przeciw szerzącemu się złu... Tak było 25 lat... w polsce tylko lat 8:( Teraz słyszysz "cpaj zapomnij o problemach" lecz to jest reklama zła, szerzącego się zła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że jest jeszcze ktoś kto ma podobne poglądy. Szczerze powiedziawszy to myślałem, że zaraz będę jechany przez ziomali, a tu miłe zaskoczenie ;)
To już nie jest to co kiedyś, jak słyszę "przekaz" hiphopolowców to mnie skręca, po prostu nie da rady tego słuchać. Dobrze niech robią sobie ten swój popik, ale niech nie nazywają to hiphopem i to jeszcze z najwyższej półki co jest propagowane w komercyjnych rozgłośniach :/
Owszem też chodzę w szerszych spodnaich, ale juz nie z takim krokiem. Już mnie to niepociąga bo tak się wozi gówniarstwo. Planuje kupić jakieś normalne spodnie, albo coś z cliników podchodzących pod normalny styl, bo co jak co, trzeba troche za te spodnie zapłacić, ale można chodzić w tym parę lat. Co do dragów to naprawde trawka jest tylko wstępem w inny syf. Na przykładzie pierwszej liceum - popalaliśmy sobie tam trochę, czasem też w szkole, było spoko. Po wakacjach wszyscy byli odmienieni liczyły się tylko balety i kreski. Ja miałem tyle szczęścia, że udało mi się tego uniknąć, bo mieszkam na prowincji. Wszyscy ludzie odmienieni i poryci, np. gadasz coś do typa, a on dopiero się zorientuje jak na jego wrzaśniesz. Sam niepwoeim, abym z tej walki z używkami wyszedł jakoś super zwycięsko, ale się powoli podnoszę. Sam gdy pare lat temu słyszałem podobne historie to w to nie wierzyłem, nie to przeceiż mnie nie spotka, wszyscy jarają i jest fajnie. Jednak życie zrobiło swoje i każdego może spotkać to samo jeżeli się w porę nie obudzi.
Niepowiem, że trawka jest aż tak zła, czasami jak się na to spojrzy to jest nawet lepsza od alkocholu. Kłopotem jest tu jednak ludzka gupota. Ludzie nie znają umiaru i walą to dzień w dzień, bo jest fajnie i wogóle, potem popadają w rutynę i szukają jakiś innych rzrywek typu kreski pixy, bo MJ już nie wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

\...\

Niestety masz rację. U nas kultura hip-hopowa to jak to ująłeś syf. Ja na przykład słucham rapu zagranicznego, a w szerokich tzw. skateowskich spodniach nie chodzę (bo fakt skatem nie byłem, nie jestem i nie zamierzam być). Chociaż ocenianie kogoś po ubiorze jest głupotą. Skąd wiesz, że gość który nosi takie spodnie jest skejtem. Też wkurzają mnie ludzie, którzy myślą, że jak załorzą kaptur to są ''gangsta'' ... nie ukrywam, że lubie bluzy z kapturami, ale jak dla mnie mają one zastosowanie raczej bardziej praktyczne (jak pada, albo jest zimno).
Jeżeli chodzi o narkotyki, to każdy może w nie wpaść, nie ważne czy jest skejtem, metalem, czy np. punkiem.
Pozatym, Polska jak sam się już zdążyłem przekonać to kraj strasznie nie tolerancyjny.
Niestety, nie da się już zbyt dużo z tym wszystkim zrobić, tak się u nas przyjeło i z tym trzeba żyć.

Co do muzyki, to komercha jest wszędzie, nie tylko w Polsce. Jeżeli miałbym porównywać rap z USA, a polski, to u nas jest praktycznie underground. Jest to spowodowane głównie środkami, jakimi dysponujemy. W porówaniu z USA są one bardzo małe. Chociaż, niekóre nowsze polskie klipy moim zdaniem stoją na dość wysokim poziomie. Nie chodzi tu o rzeczy typu kupa kasy i bling-bling.
Klip WWO - "I Tak To Osiągne" został moim zdaniem fajnie wykonany (sama piosenka też mi się podoba, ze względu na ''wielojęzyczność''. Z tego co usłysząłem to oprócz polskiego na pewno jest tam francuski [refren], i chyba czeski i słowacki [to wnioskuje z pochodzenia wykonawców]). Drugim klipem jest np. Molesta Ewenement - "Powrót", który z kolei wyszedł bardzo ulicznie, bez zbędnych ''pierdół''. Też moim zdaniem dobrze zrobiono teledysk "Blask/To jeszcze nie koniec" Tedego. Był jeszcze jakiś jeden, ale widziałem go już trochę czasu temu więc nie pamiętam tytółu, ani wykonwcy. Klip był wykonany głównie komputerowo i nie wyglądał źle ...
Ja jednak wole słuchać muzykę z za oceanu i to się raczej już nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam wiele przykładów i wiem co to robi z ludzi, pamietam kolegę obecnie już R.I.P co go wykończyło trawka, alkochol astma?? wersje są różne, dobrze malował, nieźle rymował, mielismu nagrywać z tym, że ja zawsze byłem tym dobrym, on zaś bez squna żyć nie umiał i fiku, fik Tadeusz znikł:( w sylwestra rocznica smierci:( Z dragami nie mam doczynienia chodź chodziły wielkie ploty... pomijam je bo to hanba jak ludzie mnie oczerniali, Szerokie spodnie czuje sie dobrze, garnitur tez swietnie, normalny ubiór?? Do pracy, do kobiety, do kościoła... Sk8 to nie tylko kryminaliści, są również ofiary, tiaaa wojny ciągle miedzy nacjami... Jakoś mi nie przeszkadza w kregu osoba w dresach, czy z długimi włosami w ramonezce. Człewiek jetst tym co sobą reprezentuję, a nie w co się ubiera... Ten co reprezentacje przedstawia ubiorem jest zero...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz chodzi mi o to, że tak się przyjeło, że jak krok w kolanach to dla ogółu jest to skejt. No wiem, że ocenianie to trochę głupota bo wkońcu "człowiekiem jesteś, a nie ubraniem", ale tak wnioskuje też po zachowaniu i wszystkich gestach. Mogę się wyżec szerokiego kroku, ale bluzy z kapturem też nie oddam :)

>Jeżeli chodzi o narkotyki, to każdy może w nie wpaść, nie ważne czy jest skejtem, metalem, czy np. punkiem

Tak to prawda. Znam kilku ludzi z tych subkultór, którzy właśnie od trawki zaczynali i kończyli na czymś innym, albo już wysiadali i wracali tylko do trafki. Np. miałem znajomego, który z nami palił co jakiś czas, był normalny, nie przynależał do żadnej subkultury, po wakacjach inny człowiek - tylko dropsy, dropsy, dropsy i kreska, a życie mu uciekło. Mam też koleżanki, które są naprawdę mądre i uzdolnione, jedna jest na architekturze, ale widzę, że coraz częściej sięgają po to cholerne futro. Szkoda mi ich, bo nieche aby się zmarnowały, ale tu niestety jest tak, że trzeba nisko upaść aby się wybudzić.

Co do klipów to naprawde nic nie powiem, bo nieoglądam vivy i podobnychg programów. Kiedyś nie dopuszczałem do siebie innej muzyki niz hh teraz słucham wszystkiego co popadnie, czasem nawet mogę się wkręcić w komerchę, ale nie słuchać jej non topa. Polecam Ska-P! Muzyka bardzo pozytywna, po portugalsku, choć niewiem o co chodzi kolesiowi to bardzo dobrze nakręca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Z dragami nie mam doczynienia chodź chodziły wielkie ploty...

Ludzie zawszę będą gadać. Też zauwarzyłem, że niektorzy starsi ludzie mają mnie za kupe, bo myślą, że kupa ze mnie będzie. No cóż maja podstawy, aby tak gadać bo widzieli mnie z tym i z tym, a waidmo, że jak ten to juz pewnie to i tak ludzie gadają i każdy doda coś od siebie. Szczególnie jest to dotkliwe w małych miejscowościach. Owszem miałem kiedyś mały przypał w sklepie, jak sięgałem po kase z kieszeni to wypadł mi worek z kulką, ale to i tak nie było tym od czego zaczeły się ploty.
Teraz już w używki się nie bawię. Wiem, że trzeba robić coś ze swoim zyciem, aby mieć z tego korzyści w przyszłości, bo siedzenie na miejscu, palenie zielska i olewanie szkoly do niczego dobrego nie prowadzi. Poszedłem na studja, bo aż tak przeryty chyba jeszcze nie jestem, choć widać pewne efekty, mam zamiar jakoś poprawić swoją opinię w mojej małej społeczności, choc tak naprawdę tak bardoz mi na tym nie zależy.
Teraz moją używką jest słonecznik, priorytetem zrobić studja i zdać prawko, no i oczywiście co jest na pierwszym miejscu uzbierać na Xboxa360 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować